Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi a teendő ha a gyerek gyújtogat? fórum

Mi a teendő ha a gyerek gyújtogat? (beszélgetős fórum)


1 2 3
21. 67c816cf2e (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:36

Szia!

Nekem is pont 11 éves a fiam és nemrégiben én is pont erre utaló nyomokat találtam, persze először tagadta, de idővel mikor már bebizonyosodott nem volt visszaút! Beismerte.

Akkor azt hittem ez tuti az én hibám, valamit nagyon rosszul csinálhattam, persze a párommal együtt. Azóta másképp látom, átgondoltam és megkérdeztem másokat is. sokan megcsinálták ezt gyerekkorukban.

Persze elbeszélgettem a fiammal, tudja mikor valóban mérges vagyok, akkor nincs cécó, meg mellébeszélés. Megígérte, hogy többet nem lesz ilyen, és én bizalmat szavaztam neki, hogy tudja itt vagyok, ha kellek!

Azóta hála Istennek nem volt ilyen eset, mert persze azért figyelek ám!

Gyerekek ennyi az egész. És, ha még társul is ehhez egy cimbora...

20. Bcicus (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:32
Beszélni vele, hogy miért csinálja, csak kiváncsi volt, hoyg milyen az, akkor elmomóndani, hoyg ez milyen rossz, ha azért mert tetszik neki és már netán msákor is csinálta akkor orvoshoz vinném.
19. 83e25137af (válaszként erre: 16. - E14ebbbf07)
2012. ápr. 3. 20:25

Magyarázni lehet egy gyereknek, de hogy el is jut-e az agyáig, vagy törődik vele az más kérdés..


Anno én is tisztában voltam vele, hogy mivel jár, de pl a tábori sátor anyagáról ami állítólag tűzálló meg kellett győződni szigorúan biztonsági célzattal hogy valóban tűzálló-e mindezt egy hajlakk vagy deo és egy öngyújtó segítségével. Az volt :D


gyerekcsíny és kíváncsiság.. nem több

18. ecus (válaszként erre: 16. - E14ebbbf07)
2012. ápr. 3. 20:25

Igen köszi Megnéztem a képeid nem tudom hogy a képen azok a tündérkék a te gyerekeid e de ha igen akkor azt tudom mondani hogy nagyon jó anyuciuk van az tuti ha nem a tieid akkor ha lesznek szerencsések lesznek.

Köszi

17. ecus (válaszként erre: 15. - 937a2a883a)
2012. ápr. 3. 20:21
Mint már írtam tisztába van vele
16. e14ebbbf07 (válaszként erre: 13. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:21

Nem is kell, de nagyon komolyan ell kell vele beszélgetni, net tele van képekkel, hírekkel, elolvastatni vele, hogy tudja, mi lehet a következménye. Sokszor fel sem fogják a kis lükék, mert nem tudják elképzelni, hogy velük is megtörténhet ilyesmi. Látniuk kell, mennyire kevés is elég ahhoz, hogy baj történyjen.

A megégetős recepthez meg őszintén gratulálok annak az elmeroggyantnek, aki ezt kitalálta....

2012. ápr. 3. 20:19
Hát magyarázd el neki,hogy nagyobb baj is történhet egy szikrától...egy általános iskolai osztálytársaméknak a házuk is leégett teljesen.
14. e16fe97baf (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:19
az én kislányom a gyertyák mellett nem tudott elmenni anélkül, hogy ne szerezzen valahonnan gyufát és ne gyújtsa meg....6 év körüli volt mikor észrevettük ezt a vonzalmát...imádta, felügyelet mellett gyújthatott sokat gyertyát és később a tűzrakás is elbűvölte....azt is gyújthatott természetesen felügyelet mellett....de a hétköznapokban minden tűzgyújtószerszámot dugdostunk előle, nagyon kellett figyelni, ha a nagyiéknál aludt vagy a nővéremnél vagy barátnőknél mindig szóltunk hogy figyeljenek és tegyék el mert nagyon szereti....felnőtt anélkül hogy nem gyújtott fel semmit... de még ma is nagyon szereti a tüzet....az apukája gyerekkorában a faluszénakazlait gyújtotta fel
13. ecus (válaszként erre: 11. - E14ebbbf07)
2012. ápr. 3. 20:17
Még jó hogy nem lett baj de azt mégsem mondhatom neki hogy jól van kisfiam ejnye bejnye ennél több kell de megverni meg megégetni nem fogom
12. ecus (válaszként erre: 7. - Egypt)
2012. ápr. 3. 20:15
Sajnos amiket lehet látni meg hallani lehethogy te is csinálnál ügyet belőle szerintem
11. e14ebbbf07 (válaszként erre: 8. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:15
Persze, mert kíváncsi. :) Én is gyufáztam. Volt annyi esze,hogy az udvaron csinálja. Máris több esze van, mint nekem, én szalmabálák mellett csináltam, csoda, hogy nem gyulladt fel. :)
2012. ápr. 3. 20:15
melyik gyerek nem piromán??? :) vagy ne magamból induljak ki?
9. ecus (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2012. ápr. 3. 20:14

Nem rendszeressen most vettem észre először.

Dehogy fogom megégetni nem vagyok hülye

8. ecus (válaszként erre: 5. - E14ebbbf07)
2012. ápr. 3. 20:12
Igen elég értelmes és tudja is mivel jár mégis megcsinálta
2012. ápr. 3. 20:12

Ki az a barom állat, aki ezt tanácsolta? Elképesztő...

Egy 11 éves tudja, mekkora fájdalom, amúgy ennek mi köze van a gyújtogatáshoz, Gondolom, nem akart senkit megégetni. Szerintem ez csak szimpla gyereki kíváncsiság, sok gyereket vonz ez a dolog. Nem tudom, mit gyújtogatott és miért, első körben elbeszélgetnék vele az okokról és elmagyaráznám, mennyire veszélyes ez a dolog. Ha súlyosabb esetről van szó, elvinném pszichológushoz, de ha először fordult elő, nem csinálnék belőle akkora ügyet.

6. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:12

Mi az, hogy gyújtogat? rendszeresen?


Hát csak nem fogod megégetni az ujját. :SS

2012. ápr. 3. 20:11
11 évesen már elég értelmes ahhoz, hogy elmagyarázd neki, miért nem kellene ezt csinálni. :)
4. ecus (válaszként erre: 2. - Simple)
2012. ápr. 3. 20:11
Csak tudod nagyon megijedtem nagyobb baj is lehetett volna:-(
2012. ápr. 3. 20:11

Leültetni a tv elé,és hagyni hogy végig nézzen egy híradót.Naponta ..sajnos naponta vannak tűzesetek.

Nézze csak végig,mit okozhat a szerintük (mert még gyerek) ártatlan játékkal.

2. simple (válaszként erre: 1. - Ecus)
2012. ápr. 3. 20:10
Én is ezt csináltam gyerekkoromban, aztán elhagytam. Kíváncsiság.
1. ecus
2012. ápr. 3. 20:08

11 éves fiamat azon kaptam hogy gyújtogat még jó hogy az udvaron de nagyon megijedtem.

Van valakinek hasonló tapasztalata mit lehet ilyenkor tenni?Kicsit.Halottam valakitől hogy egy kicsit megégette az ujját hogy tudja meg mekkora fájdalom az,de én sajnálom megtenni :-((((

Valakinek valami jobb ötlete??

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook