Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mennyit foglalkozik a párod a gyerek(ek)kel egy átlagos hétköznap és hétvégén? Segít a gyerek(ek) körüli teendőkben? fórum

Mennyit foglalkozik a párod a gyerek(ek)kel egy átlagos hétköznap és hétvégén? Segít a gyerek(ek) körüli teendőkben? (beszélgetős fórum)


24. szaida (válaszként erre: 23. - Kata75)
2010. júl. 25. 21:35
A rend kérdés nálunk pont fordítva van. :) Párom tisztaságmániás, ő viaskodik a rendért, én pedig nem vagyok az a mániákis ember. Ha csak 3 naponta van takarítás, én még jól megvagyok és ha a gyerek leejt egy morzsát nem rohanok porszívóval. Párom viszont mániákus ilyen téren. :)
23. Kata75 (válaszként erre: 22. - Szaida)
2010. júl. 25. 20:39
Ez viszont tényleg így igaz......az én férjem is egy idő után kevésbé tolerálja a hisztit és társait, de érdekes, mert mellette több türelme van pl. hagyni kibontakozni a gyerekeket. Értem ezalatt, hogy míg én viaskodok a rendért, Ő simán ül velük a kupi közepén, sőt segít nagyobbat csinálni, majd egy szavára glédába vágják a szobát:) Vagy mikor főz engedi őket segíteni, mint ahogy porszívózásnál, portörlésnél is a kezükbe nyomja az eszközt, én inkább gyorsan végzek, és utána az övék vagyok:)
22. szaida
2010. júl. 25. 20:30
Nem egészen azt mondtam/írtam, hogy attól, hogyha segít a gyerek körül még nőies a férfi. :) Hiszen én jómagam is elvárom a páromtól, hogy amikor ő is ráér, pláne hétvégén, akkor segítsen. Csak azt írtam, hogyha egy férfi pl. kevésbé tűri, hogy sírjon a gyerek, esetleg még idegesíti is néha az azért van, mert férfiból van és akárhogy is nézzük általánosságban a nőknek több türelme van, mint a férfinak, több bennük a gyengédség a gyerek iránt (ez embernél, állatoknál így van). Persze ma már ez nem olyan általános, de ha valaki mégis ilyen és nem tud férfi létére igazán gyengéd, érzelmes és türelmes lenni a cseppel mindig, attól még nem rosszabb szerintem. :) Ennyit írtam, senkinek a férjét nem neveztem nőiesnek nyugi! :)
21. Kata75 (válaszként erre: 12. - Szaida)
2010. júl. 25. 20:22

Sok mindenben egyetértek Veled, de szerintem attól még férfias férjem van, mert kicsi koruk óta MAGÁTÓL foglalkozik a gyerekekkel, figyelmes, gyengéd, illetve segít itthon.........egyszerűen mások a körülmények mint régen, amikor még "CSAK" a gyereknevelés és a háztartás volt a nők dolga.


Ha egy férj elnézi, hogy a feleségnek reggeltől estig több mindenben helyt KELL állnia, és semmiben nem könnyít a dolgán, mert akkor már nőies, az egyáltalán nem családközpontú viselkedés. Hangsúlyozom, mindez a "mai világban".

20. mandulacska2 (válaszként erre: 15. - Kalido)
2010. júl. 25. 20:20
Ez bizony tényleg gáz, hogy még a babakocsit se tolja. Én a helyedben megkérdezném tőle, hogy nem szereti a saját gyerekét? Vagy szégyelli? Ez elég szomorú lenne.
19. mandulacska2 (válaszként erre: 12. - Szaida)
2010. júl. 25. 20:19
Nekem még nincs gyerekem, de sajnos nem tudok ezzel teljesen egyetérteni. Az valóban igaz, hogy sok fiatal fiú egyre nőiesebb, viszont szerintem igenis a férfinak is részt kell vállalnia a gyereknevelésben. Végülis, ahogy azt már valaki az előbb is írta, ketten vállalták a gyereket. Ma már a nők is dolgoznak , és ez szerintem egyáltalán nem baj. Sajnos még sok helyen még mindig nem vesz részt az apa a gyerekek körüli teendőben. Ez azért baj, mert így az apa kívül reked a családból. így nincs a gyerekeknek normális kapcsolatuk az apával. Igen is az apának is részt kell vennie a feladatokban.
2010. júl. 25. 19:55
Nálunk is besegít mindenbe. Még pici volt pelenkázta, fürdette, most már 22 hónapos, sokat sétálnak, vagy dömperbe ülteti, és órákig tekeregnek, de ha dolgozik, akkor is sokat téblábol körülötte a kicsi. Türelmes hozzá nagyon. Régebben egy kicsit túl aggódta a dolgokat, ha egy kicsit sírt, képes volt vele éjjel is orvoshoz cipelni, pedig semmi baja nem volt, de nekem nem hitte el. Mi ez végett veszekedtünk egy darabig, aztán a gyerekorvos beszélgetett el vele, hogy higgyen jobban nekem, ha sír, nem feltétlen beteg. Társnak is kiváló, de apának egyenesen szuper. Az első házasságomból is van egy nagy lányom, de soha nem tenne különbséget a két gyerek között.
2010. júl. 25. 19:41

Sziasztok!

Nálunk apuci mindent megcsinál főz, takarít, mos, mosogat, dolgozik, és a gyerekekkel is van. Két gyerekünk van.

Sokszor több tűrelme van, mint nekem.

Bírkózik, négykézláb mászik, focizik, szaladgál, bújocskázik, épít, sátrazik mindent meg csinál velük. Amikor kicsik voltak pelenkázta, fűrdette, etette, altatta és vigyázott rájuk.

Nagyszerű apa és nagyszerű társ.

16. szaida
2010. júl. 25. 19:26
Ilyenkor mondd neki, hogy de igenis told a Te gyereked!! Ne már ez felháborító azért! És meg is indokolja? Mert az sem ártana...
15. kalido (válaszként erre: 14. - Szaida)
2010. júl. 25. 19:25
Egyik nap megkértem, hogy tolja egy kicsit a babakocsit, mert murvás terepen mentünk, ott elég nehéz tolni és kezdett elfáradni a kezem, és közölte, hogy nem tolja. Ugyanez a pelenkázással, az sem megy.
14. szaida (válaszként erre: 13. - Kalido)
2010. júl. 25. 18:42
Dehát mégis mit mond? "Segíts Drágám kérlek, vedd már át egy kicsit a gyereket!" Válasz: "Nem". Ez így van? Ez elég gáz...
13. kalido (válaszként erre: 12. - Szaida)
2010. júl. 25. 18:41
Nem.
12. szaida (válaszként erre: 11. - Kalido)
2010. júl. 25. 17:47

Kis korában, főleg, hogyha sírt sokat, akkor párom is volt így néha vele. Szerintem ez egyszerűen olyan férfi dolog. Nem véletlenül lett ez így kitalálva, hogy régen is a nők dolga volt a gyereknevelés. Sokkal türelmesebbek, gyengédebbek és odafigyelőbbek. A férfiak azok csak férfiak. :) Vadásznak, halásznak és megszerzik, ami kell a családnak. Persze ma már ez kezd felborulni, de olyan fura ahol ebből megmaradt még, akkor az mindig abnormálisnak számít. De miért? A férfi miért ne maradhatna férfi? Vagy muszáj ilyen világot élnünk? A férfiak elnőiesednek, a nők elférfiasodnak és ettől vagyunk jobbak? Szerintem a Te párod is megváltozik ha a kicsi nagyobb lesz, ha már majd tud vele olyan "férfias" dolgokat csinálni/játszani.

Ha kéred sem segít néha etetni/pelenkázni/altatni?

11. kalido
2010. júl. 25. 17:24
Azt veszem észre, hogy nemhogy untatja, de sokszor mintha idegesítené is...
10. kalido
2010. júl. 25. 17:23
Az én párom szinte semmit sem foglalkozik vele. Igaz, még pici, de tennivaló annál több van (fürdetés, etetés, altatás, ő is igényli a sok foglalkozást). :(
9. szaida (válaszként erre: 8. - Ffbce15349)
2010. júl. 25. 16:06
Igazából én nem haragszom rá emiatt és nem is érzem konkrétan problémának, tudom, hogy imádja a kisfiunkat és tényleg ha kérem, akkor jön. Az meg, hogy egyelőre nem szeret vele játszani.. hát én mindig arra gondolok, hogy később, ha már focizik idővel a gyerek meg "érdekesebb" játékokat szeret majd, akkor hátha Apja is "közelebb" érzi majd magához ezeket a dolgokat és szívesebben el lesz vele. :) Én néha megemlítem neki, hogy tessék többet gyerekezni a számítógép mellett, olyankor pár napig-hétig egész jó, veszekedni nem nagyon szoktunk emiatt, bár lehet az is előfordult már.
8. ffbce15349 (válaszként erre: 5. - Szaida)
2010. júl. 25. 15:21

huha,tisztara,mint az en ferjem..a mi fiunk is 1,5eves..azt hittem egyedul vagyok ezzel a problemaval..emiatt sokat is veszekszunk....:(

ugyh vigasztaljon az ateny,hogy nem vagy egyedul ilyen teren:)

7. tari
2010. júl. 25. 15:20
Az Én párom csak játszik a többit Én csinálom a babával!
2010. júl. 25. 15:09

Szia!


Nálunk a férjem az első percektől kezdve mindenből kivette a részét az ikrek körül. Első naptól kezdve Ő fürdetett, ha volt lefejt tej kiváltott egy cumisüveges etetéssel, pelenkázott stb.stb. Már 5 évesek, és amikor teheti egyedül is gyakran elviszi őket játszótérre, különböző programokra.

Most épp Rékával sógyúrmáznak (Peti inkább mesét néz:)


Mivel ex szakács többnyire Ő főz itthon, és abba is bevonja a csapatot, főként a palacsintasütésben jeleskednek, de minden mást is szívesen csinálnak együtt:)

Én jobban szeretek mindent gyorsan EGYEDÜL, de láthatóan jót tesz nekik ha segíthetnek.

5. szaida (válaszként erre: 1. - Kalido)
2010. júl. 25. 15:08
Ha megkérem, bármit megcsinál. Pelenkát cserél, etet, öltöztet, játszik vele stb. De! Önmagától ritkán ül le vele, mintha nem élvezné a vele való játékot, jobban élvezi a számítógépét. Játszik vele olykor, de olyankor is inkább csak leül mellé, de nem vele játszik. A fürdetés már régóta az Ő dolga, azt megcsinálni, olyankor elvannak. Érdekes a hozzáállása a gyerekhez, mert tudom, hogy szereti nagyon, de néha tényleg könyörögni kell, hogy kicsit leüljön vele. Ezt unja. Mondjuk mentségére szólva fiam 1.5 éves, nem lehet vele még túl jókat játszani. :) Néha még én is megunom.
2010. júl. 25. 15:04
Igen,sokat segit!ad neki enni,megnézi a leckéjét,tanul vele,lerakja aludni,lemennek focizni,kirándulunk,a srtandon a gyerekkel sokat van stb.Időben nem lehet ezt kifejezni de minden nap foglalkozik vele!Pedig nevelt fia!
2010. júl. 25. 15:01
Nekem szerencsém van, mert mindenből kiveszi a részét a férjem. Nem fél a pelenka cserétől sem. Munka után is a gyerekekkel foglalkozik. Imádják is a csibészek!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. júl. 25. 15:01
Mindenben segít,igazából nálunk a párom van többet a gyerekekkel.A munkaidő beosztás miatt.Mennek ide oda,strand stb. Én azt vallom,hogy együtt vállaltuk ugyan olyan kötelessége mindent csinálni.Az én párom mos,főz takarít,gyereket nevel.Sőt a barátaink gyerekét is ő szokta néha hazahozni a bölcsiből.Tehát nagyon szuper pár és apuka.
2010. júl. 25. 14:58
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyit segítenek a pasik a gyermeknevelésben. Átlagosan mennyi időt foglalkoznak a gyerek(eik)kel hétköznap, illetve hétvégén és ilyenkor hogyan foglalkoznak velük (játék, kirándulás, fürdetés, etetés, altatás, nevelés, stb.).

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook