Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a teendő bárányhimlő jelentkezése esetén? Mivel szabad ápolni? fórum

Mi a teendő bárányhimlő jelentkezése esetén? Mivel szabad ápolni? (tudásbázis kérdés)


24. f94c04200e (válaszként erre: 23. - Mitválasszak)
2010. okt. 12. 13:34
Örülök neki,neked pedig drukkolok hogy elkerüld!
2010. okt. 12. 10:58
Nagyon köszönöm mindenkinek, hogy megtisztelt a válaszával! A kislányom szerencsésen túl van a himlőn, rajtam még semmi jele, de kb. 10 napig még kijöhet...:-(
2010. okt. 7. 15:25

Annak idején a kisebbik lányom volt bárányhímlős akkor volt egy éves és a mentholos hintőpor használata rendesen helyrehozta és meggyógyult.

Üdv.Ágnes

21. sajert
2010. okt. 1. 20:44

A fiam karácsonykor esett át rajta, a férjem újévkor kezdte, ennyit a tavalyi ünnepekről :-).


A fiam kapott:

a köldökcsonkos hintőport, fürdött, de nem áztattam, hanem csak sitty-sutty, csak felitattam róla a vizet, Fenistil csepp naponta 3x. Nem igazán viszketett neki, de végül egyet, pont a homlokán elvakarta, a LEGNAGYOBB hólyagot a testén :-(. Jól viselte, három nap volt nagyon gáz (fekvés, nyüglődés, láz - ez pont dec. 24-26-ra esett). Orvos a kezdésen kívül nem látta.


Férjem:

Irtó magas láz, iszonyú fejfájás, nagyfokú fáradékonyság-nála így kezdődött,, három doki kellett hozzá, hogy rájöjjenek mi baja, úgy hogy mindenkinek mondva volt, hogy bárányhimlős a gyerek!!!! 3 nap jöttek neki elő a pöttyök, és én egyből láttam, hogy bárányhimlő. Ő is hintőpor, Fenistil cseppek, és valami 9eFt-os vírusirtó tabletták, kétnaponta orvos... Kb 2 hét volt, mire megkönnyebbült. Ő volt bárányhimlős kiskorában.


Én nem voltam soha bárányhimlős, és most se voltam :-)), szerintem én immunis vagyok rá :-)). Pedig aztán a gyerek az ölemben feküdt és puszilgattam.

20. hmbee (válaszként erre: 18. - F94c04200e)
2010. okt. 1. 20:27
Köszi! Még Zebracsikó linkjét elolvasom hátha megtudok valami okosat.
2010. okt. 1. 13:25

[link]


Se hintőpor, se rázókeverék: tévhitek a bárányhimlőről


itt leírják, miért nem jó a rázókeverék.


Én emlékszem, engem még azzal kent be anyum, nyom nélkül gyógyult.

Új szelek fújnak a divatban, biztos már nem trendi :)

18. f94c04200e (válaszként erre: 14. - Hmbee)
2010. okt. 1. 12:55
Hát hogy miért,ne kérdezzd.Most nyáron amikor átestünk ezen,akkor mondták hogy igen ,régen mindig ezt ajánlották,ám mára egyértelműen bebizonyosodott,hogy inkább ártalmas.
17. csodapók (válaszként erre: 13. - Mitválasszak)
2010. okt. 1. 12:07
Sajnos nem tudom, de az ágynyugalom mindenképpen fontos!
16. 2a44b32e51 (válaszként erre: 13. - Mitválasszak)
2010. okt. 1. 12:05
Én mikor hazahoztam suliból és anya elkapta nagyon beteg volt...de tényleg, nagyon magas láza volt...fel sem tudott kelni, nagyikám vigyázott rám:)...és tovább volt beteg mint én...de szerencsére más baj nem lett-a lázon kívül.
15. 2a44b32e51 (válaszként erre: 10. - F94c04200e)
2010. okt. 1. 12:03
Igen erről én is hallottam...hát én annakidején tatőtől talpig fehér voltam:))))....de megvagyok szerncsére:)
14. hmbee (válaszként erre: 10. - F94c04200e)
2010. okt. 1. 12:02
Csak kíváncsiságból kérdezem miért óvnak a cinkrázótól manapság?
2010. okt. 1. 12:00
Köszönöm a válaszaitokat! Nagyon tartok tőle, mert úgy tudom, a felnőtteknél nagyon veszélyesek a szövődményei. Ki tudja azt, hogy hogy hogyan lehet kiküszöbölni a szövődmnényeket???
2010. okt. 1. 12:00

Szia!

Nekünk ajánlott a doktornő egy habot, ami nagyon bevált. Nekem egyszerre jött ki a két fiamnál pár nap késéssel és a másodiknál már rögtön elkezdtem használni és jóval kevesebb és kisebb hólyagok lettek rajta. + Betadinos fürdő

11. Sonnyh
2010. okt. 1. 11:58

Sűrűn langyos vizes tusi,ez enyhíti a viszketést.

Tusfürdőt ne használjatok.

Hexachloropenes hintőpor,fenistil csepp.

Nekünk ez vált be.

Bár ennek ellenére is rettenetesen viszketett.

10. f94c04200e (válaszként erre: 9. - 2a44b32e51)
2010. okt. 1. 11:56
Ez az a szer,amitől manapság óva intenek ilyenkor.
2010. okt. 1. 11:55
Nekünk annak idején cinkrázót írt a doki...nem tudom manapság mit ajánllanak...az kicsit enyhítette a viszketést....
8. csodapók (válaszként erre: 2. - Mitválasszak)
2010. okt. 1. 11:54
Szia! Mindenképpen orvos! Kezelés gyanánt nekünk azt javasolta a Dr.néni, hogy csak zuhanyozni szabad, törölközni tilos, maximum a vizet enyhén felitatni és utána Hexachlorophen-es hintőporral beszórni a kiütéses területet. Mellette Fenistil cseppeket kaptunk. A hintőpor fertőtlenítő hatású, nem fertőződnek el a hólyagocskák. A víz meg egy kicsit enyhíti a viszketést! Jobbulást Nektek!
2010. okt. 1. 11:53
Homeopatiás szer is létezik,ami felgyorsítja a lefolyását a himlőnek,plusz amitől nem vakaródzik a gyermek.Én használtam mindkettő gyerekemnél.
2010. okt. 1. 11:53

Hát nagy a valószínűsége hogy ti is el kapjátok,mert ez egy nagyon fertőző betegség!:(

A fürdést meg a többit a doki elmondja majd.

Kb 2 hét a lappangási idő és eddig tart a betegség is.Mire Rajtatok ki jön addigra a kislánynak el fog múlni.És amikor már a pöttyök elkezdenek pörcösödni onnantól már nem fertőz.Viszont arra figyelj nagyon hogy ne kaparja el,mert meglátszik.Vágd rövidre a körmeit.És sokszor tedd hideg vízeb az hűsít.

2010. okt. 1. 11:52
Csak tiszta vízzel mosdasd.Rajtunk a nyaralás utolsó napján jöttek ki a pöttyök,indultunk haza 40fokban,akkor lázasodott.Folyamatosan csillapítottuk a lázt,és a hintőpor.
2010. okt. 1. 11:50

Szia!

Úgyis mondhatnánk hogy semmi.Mentholos hintőport szoktak rá adni,ha nagyon viszketne akkor fenistil cseppet.

2010. okt. 1. 11:50

Szia!

Ne csinálj semmit!Irány a doki,ő fog felírni olyan krémet vagy port ami nyugtat!És semmi képen se menjetek közösségbe!

2. mitválasszak (válaszként erre: 1. - Mitválasszak)
2010. okt. 1. 11:49
5 éves lányomnak az este 38 fok volt a láza, reggel láttam 3 gyanús pöttyöt a nyakán. Azért gyanakszom b.himlőre, mert az ovis csoportjában több gyereknek is van. Van mellette egy 2,5 évesem is, ráadásul még én sem voltam bárányhimlős. Minden érdekel, mit szabad, mit nem, beleértve a fürdést is...Segítsetek!!!
2010. okt. 1. 11:46
Mi a teendő bárányhimlő jelentkezése esetén? Mivel szabad ápolni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook