Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Időszakosan jelentkező izom(izületi?) fájdalom(féle), esetenként végtaggyengeség, remegés, minek a tünetei lehetnek? fórum

Időszakosan jelentkező izom(izületi?) fájdalom(féle), esetenként végtaggyengeség, remegés, minek a tünetei lehetnek? (tudásbázis kérdés)


16. b4b1d52444 (válaszként erre: 4. - B90da28353)
2016. ápr. 26. 19:53
Az h idén voltál semmit nem jelent. Egy hónap alatt is sokat romlik a vérkép.
2016. ápr. 26. 07:46

Hát egyetem, mellette melo, és persze stressz. De azért törekszem a 7-8 ora alvásra, hétvégente többre. Sajna az étkezésem nem tökéletes,az idöhiány erösen közrejátszik, pedig a savval, vagy legalább is a gyomrommal tuti gond van. Most majd megyek TSH-t nézetni, illetve h gluténérzékeny vagyok e. Nyáron lesz még e gyomortükrözésem is. De a vicc, h gasztora is januárban kérten iöpontot, és mostanra kaptam legközelebb. Majd megyek még kardiologushoz is.

Mozgás leginkább annyi, h gyalog megyek mindenhova, ez olyan 5-7 kmt jelent naponta.

2016. ápr. 26. 07:27

A kérdésem: mozogsz eleget, edzed magadat valamilyen formában rendszeresen?

Nekem akkor voltak ilyen tüneteim, amikor különféle körülmények miatt hosszasan kihagytam a rendszeres mozgást. Igyál sok vizet, és mozogj, eddzed magad minél intenzívebben! Jó esély van rá, hogy rendbe jössz tőle!

2016. ápr. 26. 05:29

Nagyon sok betegség tünete lehet, de egyáltalán nem biztos, hogy kóros, amit érzel. Lehet, hogy tényleg fáradt vagy. Mit csinálsz? Dolgozol? Nem sportolsz sokat? Kialszod magad? Eszel rendesen? Mármint vitaminokkal, hogy állsz? Változatos az étkezésed?


És amit mindenki unalmasnak talál tőlem:D

Pajzsmirigy működésed rendben van?

A mellék pajzsmirigy rossz működése is produkálhat ilyen tüneteket, illetve az alulműködés és túlműködés is.


Én túlműködő voltam és valami hasonlót éreztem.

2016. ápr. 26. 01:10
Vérsozegénység. Nekem is ezek a tüneteim vannak. Ezt nem én állapítottam meg,hanem teljes vérképet csináltak .
11. aranylaz (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2016. ápr. 25. 23:12
Kalcium-magnezium hiany a szervezetedben. Nekem ugyanezek a tuneteim voltak, azutan elkezdtem szedni a hianypotlo tablettakat, es 3 het alatt rendbe jottem. Ha lehet, igyal ket pohar tejet naponta es egyel egy maroknyi csonthejas gyumolcsot is melle. (Dio, mogyoro, mandula, stb.).Jobbulast kivanok!...:)
2016. ápr. 25. 22:45

Súlyos betegségeket nem is kell ötletelgetni, mert minden tünet rengeteg betegség kísérője lehet. Ezzel kb. meg is válaszoltam az első kérdésedet. Még az orvosok is csak hosszas kivizsgálás után jelentenek ki bármit is. Az internetes keresgélést nem javaslom. Ha most elolvasnám 10 betegség leírását, szerintem legalább 8 olyan lenne közöttük, amit magamra foghatnék és ezzel mindenki így van.


Keress egy belgyógyászt magánban ha mást nem, ő szerintem el tud küldeni ilyen-olyan vizsgálatokra. Az néha úgysem árt.


A vérkép olyan, hogy egyik napról a másikra is változik. Vashiány meg ilyen-olyan hiány szerintem kialakulhat nagyon rövid idő alatt. Én nem zárnám ki a helyedben.

2016. ápr. 25. 22:27
Hát a dokim nem jó arc, szóval hidd el itt többre megyek :) Meg ritkán jutok el hozzá.
2016. ápr. 25. 22:14
Találgathatunk itt mindenfélét, és lehet, hogy a dokik is találgatnának, de mégis több anatómia-ismeretük van, mint nekünk... Szóval: menj el dokihoz! :)
2016. ápr. 25. 21:40
SM?
2016. ápr. 25. 21:12

Lyme-kór ?

De először tényleg a magnéziummal próbálkozz szerintem is. Nekem zsibbadni szokott magnézium és kálcium hiánynál a kezem és a nyelvem is néha. És a vérvétel nem mutatott ki hiányt, de ezek szedése segíteni szokott.

5. Jasmeen (válaszként erre: 4. - B90da28353)
2016. ápr. 25. 21:00
Akkor szedjél egy hónapig Magne B6-ot, ha nincs komolyabb gond, akkor az jó szokott lenni. Ha pedig nem használ, akkor menj el a háziorvoshoz és ő biztosan be fog utalni a megfelelő helyekre kivizsgálásra.
2016. ápr. 25. 20:58
Az idén voltam vérvételen, aszerint elvileg nem vagyok vashiányos. Illetve mással sem volt gond.
3. Jasmeen (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2016. ápr. 25. 20:57
Szedjél Magne B6-ot és menj el a háziorvoshoz, aztán teljes labor, utána vissza a háziorvoshoz. Laborlelettel a kezében már többet tud mondani.
2. b4b1d52444 (válaszként erre: 1. - B90da28353)
2016. ápr. 25. 20:52
Nálam - mint utóbb kiderült - vashiányos vérszegénység okozta az ilyen tüneteket. De nyilván ezer más oka lehet még.
2016. ápr. 25. 20:49
22 éves vagyok, és időnként tapasztalok valamiféle, mondjuk enyhe fájdalmat az izmaimban, ízületeimben, nem tudom pontosan meghatározni, emellé társul fáradtság. Olykor pedig a végtagjaimat gyengének érzem, olyankor mintha remegne is. Mi okozhat ilyen tüneteket? Esetleg valamilyen ételérzékenység? Milyen irányba indulhatnék el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook