Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mi a pontos különbség a hőelosztó (amit a radiátorra szerelnek) és a hőmennyiségmérő között? fórum

Mi a pontos különbség a hőelosztó (amit a radiátorra szerelnek) és a hőmennyiségmérő között? (tudásbázis kérdés)


2010. márc. 16. 13:21
Nah most ez a hőmennyiségmérő izé, nagyon takarékos, konktétan meg lehet fagyni 5-ös fokozaton....Akkor most mi van?
2009. jan. 15. 21:37
Ha valakinek van valami, bármi információja arról a fajtáról, amit a radiátorra szerelnek,azt megköszönöm.
6. Dorka29 (válaszként erre: 5. - Czunyus)
2009. jan. 15. 21:35

Nagyon köszönöm a válaszod!


(Most már panelbe is szerelnek be ilyet, a panelprogram keretében. Most készülünk lakást venni, és több helyen láttuk.)

2009. jan. 13. 17:28

Szia, valódi hőmennyiségmérőt, csak új építésű lakásokba helyeznek be. Persze lehetséges, hogy megoldható panelnél is.

A lényege, hogy a központból fűtés, ezen a mérőn keresztűl jut a lakásba. Ált.a vizesblokkokban helyezik el, egy zárható szekrényben. Innen, mennek a fütéscsövek, a radiátorhoz.

Kölséget, csak akkor csökkent, ha a lakás kellően szigetelt, s a falak, nyilászárokon nem szökik ki a meleg. A valódi fogyasztást mutatja, ennek következtében bármikor ellenőrízhető, hogy mennyit fogyasztunk.

Forintilag: régi panel lakásomban, már majdnem havi 30EFt-ot fizettem. A mostani új építésű lakóparki lakásom legmagasabb fűtési számlája 8EFt volt. Ez egyébként egy 1.em.-i, 61nm-es lakás.

Jogilag, az egyik elfogadott, perdöntő, a másik sajnos csak iránymutató.

2009. jan. 13. 14:29
Húú, azért azt nem gondoltam, hogy ennyire kínai mindenkinek. Azt hittem, hogy csak nekem.:)
2009. jan. 12. 22:26
Senki nem tudja?
2009. jan. 12. 21:59

Azt tudom, hogy az, amelyiket a radiátorokra teszik fel, az költségmegosztó.

Azt is tudom, hogy az utóbbit egyénileg kell bevezettetni (csövek, stb.).


A kérdésem arra vonatkozik, hogy az utóbbi pontosabban mér, többet vele lehetne spórolni egy társasházi (panel) lakás esetében?


Előre is köszi.

2009. jan. 12. 21:57
Mi a pontos különbség a hőelosztó (amit a radiátorra szerelnek) és a hőmennyiségmérő között?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook