Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mi a motiváció fogyáshoz? fórum

Mi a motiváció fogyáshoz? (tudásbázis kérdés)


1 2
33. Ildi (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. máj. 13. 10:46
kilenc resz van fent csak de akik fogyni szeretnenek azoknak a lenyeg leszurheto.
32. Ildi (válaszként erre: 31. - Guruljka)
2019. máj. 13. 10:45
31. Guruljka (válaszként erre: 28. - Ildi)
2019. máj. 13. 02:58
Én is, de hol nézed?
2019. máj. 8. 09:38

mozgas napi szinten

felejysd el az edesseget!


egyel gyakran keveset!

\es igyal sok folyadekot!

29. Fisica (válaszként erre: 27. - OroszSzandi)
2019. máj. 7. 23:20

Mi más lehet motiváció ha nem az, hogy jól érezd magad a bőrödben?

Keresd meg azt a módszert, amit nem rúgsz fel.

Szerintem ha belenézel a tükörbe látnod kell a motivációt. Ha nem látod, hagyd a fenébe.

28. Ildi
2019. máj. 6. 19:44
Osmin Hernandez videoit ajanlom azoknak akik fogyni szeretnenek
2019. máj. 6. 19:41

Megint elsiklunk a lényeg felett...

Higgyétek el, tudom mi egészséges, mi nem, miből-mennyit kellene enni és inni, mi miért jó és mi rossz. Néztem már több videót a cukorról is. Hiszen a csapból is az egészséges életmód tanácsok folynak...

A kérdés a motiváció volt. De azt hiszem igaz, hogy csak magamban találom.

26. katus3 (válaszként erre: 25. - Bözsi néni)
2019. máj. 5. 17:13
Köszönjük, de szerintem a kenyér sem jobb mint az abonett. Ettől van sokkal rosszabb is amit megeszünk.
25. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Katus3)
2019. máj. 5. 15:18
A fogyásotokhoz egyébként gratulálok.
24. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Katus3)
2019. máj. 5. 15:18

Én biztos, hogy olyan műszart, mint az abonett, nem adnék a gyerekemnek. Nem egy szelet kenyér vagy 1 db zsemle miatt nem fog tudni fogyni.


Én sem eszem meg azt a vackot.

23. 12d083b51b (válaszként erre: 22. - Katus3)
2019. máj. 5. 14:50
Akkor így már oké, a havi 4 kg, gratulálok nektek!
22. katus3 (válaszként erre: 21. - 12d083b51b)
2019. máj. 5. 11:00

Heti 5 tesióra. Ennyi. Akár hiszed, akár nem.

Én elkezdtem Szászhegyessy Zita napi 15 perces ingyenes programját, nagyon jó.

21. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Katus3)
2019. máj. 5. 08:11

És mellette milyen edzések, egyéb testmozgást és mennyit csinál???

Ez a 12 kg = havi 4 kg, fogyás nem hiszem hogy csak attól van, hogy elhagyta a kenyeret és édességet.

De jó is lenne! :))

20. 4d43eb5ddf (válaszként erre: 1. - OroszSzandi)
2019. máj. 5. 07:27

Szia.


Ugyanígy vagyok sajnos.

Szörnyű az egész, kost is felfelé megy a mérleg.

Nagyon nehéz. Május elsején költöztem és minden felsőben egy tehén voltam. Majdnem sírtam de azért ettem egy gyros tálat. Így nem fog menni.

Egyszer teljesen kiblrultam és minden szénhidrátot és cukrot szinte meg vontam 4 nap alatt ment le 5 kiló. Nagyon frusztrált voltam, veszekedtem mindenkivel. Nem lehet mindenről teljesen lemondani. Azóta visszahiztam az 5 kilót.

19. delbuk
2019. máj. 3. 07:56
Tök nagy kereslet van a mindenféle mentes sütikre, esetleg képezhetnéd magad errefelé, és akkor akaratlanul is ennél olyan egészséges alternatívákat, amik miatt rájönnél, hogy nem feltétlen kell a cukor. ;)
18. e4024d996d (válaszként erre: 17. - Katus3)
2019. máj. 2. 08:48
De jó ügyesek vagytok! A lányodra büszke lehetsz 14 èvesen nem semmi változtatni az ètkezèsi szokásain. :)
17. katus3
2019. máj. 2. 06:16
A 14 éves lányom. Durván 3 hónapja elhagyta a kenyeret, édességet, 12 kilót fogyott. Odafigyelek rá, abonettből kap szendvicset, sok zöldséget, salátát, sovány húst eszik,ha nagyon szeretne üdítőt, akkor cukormenteset iszik.Most tart 12 kilónál. Közben én is becsatlakoztam, 7,5 kg-nál járok.
16. e4024d996d (válaszként erre: 14. - OroszSzandi)
2019. máj. 1. 12:35

Szerintem próbáld meg azt, hogy ne egyből akard kiiktatni a dolgokat.

kaloriabazis.hu vezesd mit eszel egy nap, ha kevesebb kalóriát viszel be fogyni fogsz.

Ami a csokit illeti szerezz be cukormentes proteinszeleteket. Ugyanolyan finom mint a csoki és mivel fehérje van benne nem is leszel farkaséhes.

Mondjuk kezd úgy, hogy minden nap megeszel 1 ilyen csokit szerintem sokkal könnyebb kibírni ha azt mondogatod magadnak ma már ettem csokit holnap megint ehetek pár óra csak holnapig azt ki fogom bírni.

Szoktasd hozza magad ahhoz, hogy eszel csokit de keveset. Majd ha ez sikerült akkor lehet áttérni arra, hogy csak 2 naponta eszel stb...


De egyébként nincs rajtad olyan sok felesleg mint amit elsőre hittem, pár kiló csak amit simán le tudsz adni ha kicsit odafigyelsz.

15. Alina*
2019. máj. 1. 09:54
Bármi motiváló lehet, de ami szerintem a legfontosabb, az az egészség megőrzése.
2019. máj. 1. 07:58

De hogyne lett volna eleg?! Hiszen ezaz.

Egyebkent 168 cm es 75 kg.

13. ceffe8b6ec (válaszként erre: 1. - OroszSzandi)
2019. máj. 1. 06:42
Ezen nem lehet sehogy segíteni neked kell hogy legyen akaraterőd neked kell odáig eljutni hogy elég volt. és ha emiatt elhagytak a Barátok és ráment a barátságod mert túlsúlyos vagy akkor ideje körülnézni magad körül milyen embereket válogattál be. Sok sikert
2019. máj. 1. 05:34
Az ami 7 éve.Ha akkor meg tudtam csinálni most is sikerülnie kell.
11. Amaunet (válaszként erre: 9. - OroszSzandi)
2019. máj. 1. 03:55
Hát, így nehéz is lesz, ha így beszélsz. Csak kifogások.
2019. ápr. 30. 22:44
Hány cm magas vagy és hány kg?
9. OroszSzandi (válaszként erre: 8. - Amaunet)
2019. ápr. 30. 22:13
Nem egyedül élek és mindig van itthon mindenféle finomság. És ugye cukrász vagyok... Napi 8-10 órában előttem van minden. Csoki, krémek, sütik. Nem könnyű. Sőt! Lehetetlen! Vagy mondjak fel és költözzek el?
8. Amaunet (válaszként erre: 7. - OroszSzandi)
2019. ápr. 30. 22:06

És magadban, irányítás, felügyelet nélkül döntöttél úgy 14 évesen, hogy fogyókúrázol?

Mert szerintem egy gyermeknek ebben is egy vezetőre lett volna szüksége. Talán akkor nem fullad kudarcba, ami azt az érzést hozza, hogy neked nem is sikerülhet.


Ennyi idősen nagy elhatározás kell hozzá, hogy az első jelekig kitarts és az tudjon motiválni a továbbiakban.


Tervezd meg az étkezésed! Ne egyél előre gyártott szemetet! Ha van rá lehetőséged, akkor főzz magadnak!

Ne egyél csak fél adagokat, mint amit elsőre kigondolsz, megkívánsz - azt csak a szemed kívánja! Igyál vizet! Első hónapokban csak vizet!


Ha vásárolsz, azt tervezd meg és ne legyen + dolog a hűtődben, mert unalmadban is elkezdesz majd enni.


Ha bejársz, utazol a munkahelyedre, akkor egy megállóval előbb szállj le és azt gyalog tedd meg!


Csak apró ötletek, amiket könnyen be lehet építeni a napi szokásokba és ha nem is látványos változást, de hosszú távon eredményt hozhatnak.


De ha nem megy egyedül kereshetsz egy táplálkozás tanácsadót, de ők általában szigorúbb korlátokkal dolgoznak, nehezebb betartani.

7. OroszSzandi (válaszként erre: 6. - Amaunet)
2019. ápr. 30. 21:49
14 évesen kezdtem a fogyókúrákat, nagyon kevés kalóriával, ezért pár nap után zabálásban törtem ki... Így fogytam-híztam és volt, hogy egy héten belül 5 kilót ment le a súlyom, majd vissza. Most is ezt csinálom, csak nem annyira durván... hosszú lenne mindent leírni, de talán az a lényeg, hogy a sok kudarc miatt már el sem hiszem, hogy sikerülhet, ennek ellenére próbálkozom. De így elvesztegetem az életem, mindenben gátol. Gondolkodtam már pszichológuson is... többször költöztem, munkahelyet is váltottam, mondván új hely, új élet, biztos sikerül majd betartanom a fogyókúrát, de nem... Nagyon el vagyok keseredve, fogalmam sincs, mihez kezdjek. És hiába tudom, hogy ezen múlik minden, ebbe fogok belebolondulni, nem megy! Próbáltam már úgy is, hogy nem számolok kalóriát, nem erőltetem a sportot, am pár napig ment is, minimális cukrot vittem be és mégis feladtam. Tipikus "Majd holnaptól!" ember vagyok, csak ez már 10 éve. Elmondhatatlanul rosszul érzem magam a bőrömben. :(
6. Amaunet (válaszként erre: 5. - OroszSzandi)
2019. ápr. 30. 21:42

Nagy fogyókúrákra sosem volt szükségem, mivel odafigyelek arra, hogy mit eszem. Vendégségben sem eszem olyat, amihez nincs kedvem.


Hanem? Alapvetően mi a problémás?

5. OroszSzandi (válaszként erre: 4. - Amaunet)
2019. ápr. 30. 21:24

Ez segített neked lefogyni?

Sajnos amiket leírtál, tudom. Imádom a zöldséget és gyümölcsöt, alapvetően nem ez a probléma.

2019. ápr. 30. 20:26

[link]


Olvasd el!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook