Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a megoldás, ha megfázásos tüneteim vannak, és a sok orrfújás miatt az orrom egyik fele rendesen elkezdett vérezni? fórum

Mi a megoldás, ha megfázásos tüneteim vannak, és a sok orrfújás miatt az orrom egyik fele rendesen elkezdett vérezni? (tudásbázis kérdés)


2011. jan. 26. 22:25
mi is orrvérzősek vagyunk, a 3 éves picimnek Rutascorbint ajánlott az orvos.
19. belnea
2008. dec. 13. 10:21

Az orrfújás lényege - pláne ha el van dugulva - először orrcseppett kell cseppenteni, kicsit várni, ez meglazítja a szutyit az orrodban, így könnyebben ki lehet fújni. Az orrszívó-porszívóknál is ez a lényeg: előbb mindig csepegtetni!

Ajánlani tudom még a gyógyszertárban kapható - recept nélkül - orrkenőcsöt, ami egyhén mentolos, ebből kell az orrnyílásba tenni egy pirinyót, ez szintén lazítja a váladékot, illetve könnyíti a légzést. Mellékhatások nélküli készítmény, gyermekeknek is lehet használni.

A kamilla nem nagyon ajánlott ma már, mert bármikor allergiás reakciót okozhat.

18. szagnes9 (válaszként erre: 17. - Tasi Mária)
2008. szept. 22. 21:52
Esetleg emlékszel a nevére? Mostanra már nagyjából meggyógyultam, úgyhogy remélhetőleg egy darabig nem lesz rá szükségem, de érdekelne, hogy mi a termék neve, ami a fiadnak bevált.
2008. szept. 16. 20:16
homeopátiás gyógyszertátban kell venni orrvézés elleni szert. Gyorsan hat a fiam is szedte.
16. Dorka29 (válaszként erre: 15. - Szagnes9)
2008. szept. 13. 15:10

Igen, arra még én is gyerekkoromból emlékszem. Semmit sem ért, mint ahogy a mostani kézi orrszívók sem...


Ha tényleg ki akarod próbálni? Az orrszívó porszívó patikában vásárolható, kb. 1500 Ft.

15. szagnes9 (válaszként erre: 14. - Dorka29)
2008. szept. 13. 15:03
Ehhez a "porszívós" :-) fajtához még nem volt szerencsém, annak idején az orrszívónak a gumiból készült pumpás végét kellett összenyomni és kiengedni: gondolom vákuumot képzett, úgy érte el hatását - számomra akkor az maga volt a pokol... De lehet, hogy ezt az új félét megpróbálom ... azért remélem a sós orrspray is elegendő lesz.
14. Dorka29 (válaszként erre: 13. - Szagnes9)
2008. szept. 13. 14:54

Én kipróbáltam már azt, amit a lányomnak használunk. Lehet, hogy nagyon béna vagyok, de nekem nem hozott ki semmit, pedig maximumra állítóttam a porszívót és lett volna mit kiszívnia...


Egyébként nem fájt, inkább csak kellemetlen voltm. Na, meg ilyen hülyén éreztem magam, ahogy a porszívó fölött guggolok.;))

13. szagnes9 (válaszként erre: 11. - Annelly)
2008. szept. 13. 14:47
Az újabb csoda-orrszívókat nem ismerem, viszont az a fajta, amivel szüleim óvodás koromban vagy 15 éve kínoztak olyan mély nyomot hagyott bennem, hogy máig írtózom a gondolatától is.
12. szagnes9 (válaszként erre: 10. - Dorka29)
2008. szept. 13. 14:45
Köszönöm, ki fogom próbálni! ... akkor nem vagyok egydül evvel a problémával.
2008. szept. 13. 14:33
Ha nem fújod, esetleg orrszívót használsz?
2008. szept. 13. 14:30

Nálam is sokszor előfordul.:( Nekem segíteni szokott a tengervizes orrspray és a kammilateával történő inhalálás.

Az orrspray talán a sótartalma (összehúzza az ereket) miatt használ, ezt nem tudom biztosan, de jót szokott tenni.

2008. szept. 13. 14:30
ugyertem csak a masikat hasznald par napig
8. Sz.Csirke (válaszként erre: 6. - Szagnes9)
2008. szept. 13. 14:29
Huuu, ez nem semmi. hat talan akkor azt a felet fogs be mikor fujsz, es a masikon lelegezz addig:)
7. szagnes9 (válaszként erre: 5. - Sz.Csirke)
2008. szept. 13. 14:24
köszönöm a jókívánságot :-)
2008. szept. 13. 14:23
Igen, de én olyan vagyok, hogy ha valamikor vérzik az orrom, utána még 3-4 nap múlva is bármikor elkezdhet vérezni egy kisebb kifújásra is. Most meg betegen muszáj lesz újból, persze a lehető legfinomabban...
2008. szept. 13. 14:22

Ja, es hasznalj valamit, ami enyhiti a tuneteket.

Jobbulast!

2008. szept. 13. 14:21
Es egyaltalan ne fujd egy ideig a verzes utan.
2008. szept. 13. 14:20
Ne fujd olyan erosen.
2008. szept. 13. 14:18
Mi a megoldás, ha megfázásos tüneteim vannak, és a sok orrfújás miatt az orrom egyik fele rendesen elkezdett vérezni? … Az újabb, kisebb kifújásra is elkezdhet megint ömleni a vér :-(
2008. szept. 13. 14:17
Mi a megoldás, ha megfázásos tüneteim vannak, és a sok orrfújás miatt az orrom egyik fele rendesen elkezdett vérezni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook