Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a jó házasság titka a pasik szerint? fórum

Mi a jó házasság titka a pasik szerint? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
81. dor@
2009. jan. 7. 19:21

még mindig ezen szenvedtek?


nem megmondtam, megmondtam... jó házasság - disszonáns, értelmetlen kategória.


egyszer minden bedöglik.

80. Sztacs
2009. jan. 7. 19:10
Így uán kimaradt az is.
79. Sztacs
2009. jan. 7. 19:09
Mindenkinek másra van szüksége. A párom a házias, de nem birka nőt kedveli. Nagyon jó,mert nekem is meg van a magam véleménye! Mivel vízöntő, így viszont figyelhetem a hangulatváltozásait. Pozitívum, hogy rendkívül sokoldalú és szinte mindenhez ért. Májusban viseljük egymást majd 20 éve. Sajnos nekem is vannak olyan ismerőseim, hogy álom férj, rongy nő, és fordítva is. Mindenkinek kívánom találja meg a párját. Így nehéz az élet, hátha még ha otthon is kínlódni kell.
2008. dec. 27. 00:29

" Mi a jó házasság titka a pasik szerint?"

->Megértés, tolerancia, bizonyosfokú önállóság megtartása-mindkét fél felé.

Ezt az okos nők remekül tudják kezelni:)->úgy tűnik, mintha a férfi döntene bizonyos kérdésekben, közben meg...

:)

2008. dec. 26. 23:31

Köszi az együttérzést:-)

A férjem szerint nem csinálok semmit:-DD


A nagyobb bevásárlást (ami most a karácsonyi is volt) apukám segítségével szoktam megoldani, neki van autója. Bemegyek a városba, megveszem, amit kell, ő meg hazahozza nekünk.


Az állatok az most kb. 20-25 tyúkot takar (50-en voltak, már bánom, hogy megvettem, mert nem gondoltam volna, hogy a férjem ennyire nem fog segíteni) ez heti 1 zsák búza mondjuk (15-20 kg, ami kb. 1000,- ft) annyi hasznom volt, hogy tojtak szeptembertől novemberig, így tojást nem kellett venni. Néha, amikor a férjemnek úgy tartotta úri kedve levágott 2 kakast, és akkor főzhettem a húsból is, sok megdöglött, mert átrepültek a kerítésen és a szomszég kutyája gondoskodott róluk:( aztán a dögöt fogta a szomszéd és visszadobta a baromfiudvaromba. Így most ott tartok, hogy lassan levágatom a húsnakvalót és befejeztem az állattartást, szeretnék visszamenni a városba.


Most október óta mondjuk itthon dolgozom, mivel a kisfiam tartós beteg, de hetente 1-2x be kell mennem a céghez, nem tudok mindent otthonról intézni:(( de azért így is sok a meló! De amikor bejártam naponta, akkor is minden az én dolgom volt.


Mégse becsülnek semmire, hálátlan fickók, majd akkor értékelnek/nének, ha lelépek:-D Bár már ezt is megkaptam a férjemtől, ha elköltözök, ők majd mindent megcsinálnak, de amíg itt vagyok, addig nem!:-((

76. c19f5f79fa (válaszként erre: 74. - Mama_gold)
2008. dec. 26. 18:01

Uuuuuu:-SSSS

Hááát,mit is mondjak....:(

75. 8ee31e318f (válaszként erre: 74. - Mama_gold)
2008. dec. 25. 21:12
nem mondod hogy melo gyerek, mellett meg allatokat is tartasz? hogy lehet kocsi nelkul mindehez hazaholrdani mindent? egy 3 tagu csaladnal annyi cucc volt ho elejen a kocsiban hogy a csomagtartoba nem fert el. igaz 120L skodanak nincs is nagy.
74. mama_gold (válaszként erre: 66. - 8ee31e318f)
2008. dec. 25. 20:47

mintha csak a saját életemet olvastam volna, csak nőben:) a férjem mindent megvesz magának, amire szüksége van, már nem is szól, mert azt mondja úgyis lebeszélném. Én pedig se szoli, se műköröm, se exra cuccok, csak turi + néha egy-két kínais cucc, amiket persze megbecsülök ezerrel.

Gyerekeknek viszont meg van mindenük.

Fizukor aztán futja mindenre, férjem megy a boltba, kiló felvágott, kóla (amit gyűlölök) mindig a kosárban, édesség, cigi dettó.

Aztán 20-án ott lesek, mint hal a szatyorba, mert a rezsi nincs teljesen kifizetve, semmi meglepi számomra.

Ha idén karácsonykor nem veszem meg a céges bónokból a számítógépes bőrfotelt, akkor még ennyi ajándékom se lett volna:-S de a kicsikének 10e ft-os robotot kell venni, mert nem volt lézerkard!!!

Úgy gondolom, hogy ha 5 fős a család, akkor mindenki kapjon azonos értékben, amire épp szüksége van.

Kocsink nincs, így ha bármit intézni kell vagy a gyerekkel orvoshoz menni, marad a tömegközlekedés, gyalogság, esetleg otthon a bicaj. De azért a tyúkoknak a 15-20 kg-s zsákot had ne én cipeljem (nem is beszélve a 38 kg-s krumpliszsákról).

Nagyvonalakban ennyit az én nemexemről:-(

2008. dec. 25. 19:26

hat nem egyszeru mindent osszehozni egyszerre. nekem meg nem sikerult.

addig is marad a szex, es alakul talan belole valami hosszabb :P

72. c19f5f79fa (válaszként erre: 71. - Vickie)
2008. dec. 25. 19:12
Amen:-))
71. vickie (válaszként erre: 70. - C19f5f79fa)
2008. dec. 25. 19:05
Igy van! Minden pasinak mast es mast jelent egy jo hazassag, mas es mas az elvarasa egy novel szemben! Es ezzel a nok is igy vannak! A legjobb kapcsolat, hazassag titka ha ezek a nezetek elvarasok egymasra talalnak!
70. c19f5f79fa (válaszként erre: 69. - Vickie)
2008. dec. 25. 18:50
Igen ezek az elvárások egymással és magunkkal szemben....nekem például nem feküdne egy nem gyerek centrikus pasas.Ezért jó,ha mindenki megtalálja a párját.
69. vickie
2008. dec. 25. 18:40
Vissza olvasgattam egy par hozzaszolast es szerintem minden pasinak mas az elvarasa! Az en parom nem varja el, hogy egesz nap a konyhaban alljak es fozzek, es azt sem, hogy jo anya legyek (mivel nem is nagyon akar gyermeket)! Inkabb szereti hogy minden nap csinos vagyok de nem butuska!De viszont maradjak onallo es legyen onallo keresetem, hogy ne fuggjek anyagilag tole(ez nem azt jelenti, hogy nem szamithatok ra ha erre szuksegem van)! Es nekem ez a nezet nagyon is megfelel!
68. c19f5f79fa (válaszként erre: 64. - Mama_gold)
2008. dec. 25. 18:14
Sehogy...
67. c19f5f79fa (válaszként erre: 63. - 8ee31e318f)
2008. dec. 25. 18:13
Én nem rólad írtam,hanem a férfi társadalom elvárásáról...úgy egészében ami a jellemző manapság....Akárhogy is van,ezek élő elvárások egy nővel szemben....,de nyilván egyénenként változó,hogy kinek mi a fontosabb! Továbbá az is,hogy egy nő saját magával szemben miket állít fel.
66. 8ee31e318f (válaszként erre: 65. - Szenyó)
2008. dec. 25. 17:17

akkor meselek en. mikor megnosultem, egybol gyerek kellett. ket honapon belul terhes volt a dragam. lakas kellett, mert ket szobaban laktunk. hat apammal hozzaepitettuk a volt ipar furdojet a ket szobahoz. egy evs volt a pici, elment dolgozni, alberlet, ujbol lakas felujitas, mert szarul nezett ki. a pici ment bolcsibe. en feladtam az allasom, es uj melot valasztottam hogy tudjam hozni vinni , mikor az exem dolgozik. teljesen hozza igazodtam. vettunk egy skodat, es autoval vittem a picit bolcsibe. tavasszal kaptunk egy onkormi lakast. felujitottam mire kesz lett, kiderult pasija van, es szetmentunk. feladtam a hobbim, mimnden idom a csaladert aldoztam, megoldottam minden problemat, mikozben az urno legnagyobb gonja az volt hogy letort a mukorme, es fodraszra kellett a penz. ha nem hallgattam el elole 5-10000ftot honap elejen, honap vegen kenyerre nem volt penzunk, mert mindig kiszaladtunk ido elott a penzbol. fizeteskor az elso o volt, ruha fodrasz, es egyebek a fiam, a szamlak, nagybevasarlas, ram mar sosem jutott egy filler sem.

nem volt penzem viragra vagy barmilyen kedvessegre, meglepetesre, de elotte ez termeszetes volt, es elvarta volna. szerintetek nekem mit kellett volna tennem?

65. szenyó (válaszként erre: 34. - Mama_gold)
2008. dec. 25. 15:44

Eddig is tudtam, hogy sosem voltam jó feleség...


Pasik! ( Már ha jár erre valaki. )


Szerintetek TÉNYLEG mitől jó a házasság?

S mikortól rossz, mikortól lenne jó kiszabadulni a házasságból?


(Nekem már nincs mentség, elfuserált nő vagyok, se nem szép - sosem voltam - se nem jó...De hátha tanulok belőle valamit.)

64. mama_gold (válaszként erre: 61. - C19f5f79fa)
2008. dec. 25. 15:19

Tulajdonképpen nekem is ez a bajom.

Legyél jó szakácsnő, legyél jó háziasszony, jó anya, legyen munkahelyed, és az ágyban egy igazi ribanc.

Nem tudom mások hogy csinálják, de nekem ez így együtt nem megy:((

63. 8ee31e318f (válaszként erre: 61. - C19f5f79fa)
2008. dec. 25. 12:21
nem hinnem. nekem volt tobb telt, majdhogynem kover. mast lattam benne vonzonak, nem azt hogy dogosen oltozik, stb. en csupan annyit vartam el hogy szeressen. ha faradt volt nem vartam el hogy fozzon este, benyultam a hutebe, es kiszolgaltam magam. ilyen aprosagok miat sosem szakitoyyam senkivel. a nok egyeten hibam utan itelnek meg sokszor, es allnak odebb.
62. 8ee31e318f (válaszként erre: 60. - Mama_gold)
2008. dec. 25. 12:18

ne tudd meg hanyat hoztam renbde. gyakorlatilag az elmult 8 evben folyamatosan koltozom, es lakasokat ujitok fel. bizva abban, hogy ez mar egy hosszabb tavu lakas lesz. meg nem jott be. talan jovore :DDD

en nem tudok fozni, es egyedul nincs is hozza turelmem. de szivesen segitek. a takaritsrol az exem leszoktatott, mert feleslegesnek ereztem amit csinaltam, mivel utanam ujra megcsinalta.

a megjegyzesek? ha igazan szeretsz valakit, nem hiszem hogy ilyen dolgokat mond az ember. en sosem mondtam egy nore sem hogy kover vagy. pedig voltak igen telt baratnoim

61. c19f5f79fa (válaszként erre: 59. - 8ee31e318f)
2008. dec. 25. 12:08
Mert a pasik is elvárják,hogy tökéletesek legyünk...először is legyünk vonzók,szexisek és ..... az ágyban. Ugyanakkor legyünk jó anyák,kitűnő háziasszonyok ja és mellékesen vigyünk haza mi is fizetést!
60. mama_gold (válaszként erre: 59. - 8ee31e318f)
2008. dec. 25. 11:06

természetesen ha a pasi dolgozik, nem kell segítenie addig:) de azért, ha hazaért csináljon már valamit, ne csak a számítógépét nyomja + a cigijét szívja. Mert ehhez aztán igazán nem kell tehetség.

Én meg ha csinálok valamit (és aki dolgozik az hibázik csak) ne szólják már le. (pl. kicsit sótlan lett az étel, ne legyen már főbenjáró bűn, meg megjegyzés, hogy még mindig nem tanultál meg főzni...)


Nálam ott a középút, hogy midenkinek legyen "saját" dolga, ettől függetlenül lehet együtt is csinálni dolgokat (akár kifesteni a lakást közben bútorokat tologatni:-DD)

59. 8ee31e318f (válaszként erre: 58. - Mama_gold)
2008. dec. 25. 10:43
hogy nem vagyok lusta, az mar egybol azt jelenti, hogy papucs egy pasi? ez szerintem baromi nagy hulyeseg, miert varja el minden no, hogy egy pasi tokeletes legyen a mai vilagban? de nem is lehet. ha nem vagyok ott mikor van hazimunkaja, akkor lusta vagyok. ha segitek, es jokat dumalunk kozben, akkor meg papucs. hol is a kozeput?
58. mama_gold (válaszként erre: 57. - 8ee31e318f)
2008. dec. 24. 23:10

szerintem de, tegyél, előbb-utóbb meg fogod találni a párod (anyukám is 30 év házasság után vált el és 50 éves elmúlt, mikor megtalálta az igazit), és nagyon bízom benne, hogy én is!


Igaz, hogy az ilyen típusú pasikra azt mondják, hogy papucs, de én nem bánom, inkább szeretnék egy papuccsal élni, mint egy nemtőrődöm, lusta szar alakkal!!!

57. 8ee31e318f (válaszként erre: 56. - Mama_gold)
2008. dec. 22. 20:12
en azt vettem eszre itt is, es gyakorlatilag mindenhol, hogy a nok az ilyen pasikhoz ragaszkodnak. en meg a hozzam hasonlok, akik ragaszkodo tipusuak, es szo szerint kinyaljak egy no segget, es megtesznek mindent amit lehet, semmibe veszik a nok. csak arra nem jottem ra, hogy miert van ez igy? en se tegyek a kapcsolatert semmit, hogy megtarthassam a not? nonszensz :S
56. mama_gold (válaszként erre: 53. - 8ee31e318f)
2008. dec. 21. 22:26

Tudod, én is örülnék, ha kialakulnának olyan dolgok, hogy ki mit csinál meg... És itt kezdődnek az én problémáim, ő nem nagyon csinál meg semmit.

Nála a napirend, meló, evés, alvás vagy gépezés felváltva. Nyáron talán 2x vágott füvet, még a medencét sem hajlandó elrakni, a mai napig kint van az udvaron a szivattyú, mert egyszerűen nem szedi be (hátha elfagy, már nem érdekel), slag, hosszabbító a fűnyíróhoz szanaszét stb. stb.

Tyúkoknak a takarmányt bicajon hozom én vagy a nagyobb gyerekek, ő megmondta, hogy akkor megy takarmányért, ha lesz kistraktor:-S És még mesélhetnék ilyen és hasonló dolgokat...

Szóval belefáradtam.

Néha ugyan működik nálunk is az egymás nyakán vagyunk szitu és dumálunk, de az úgy van, hogy én pl. főzök vagy mosogatok, teregetek ő meg néz és löki a szöveget. Én meg bűbáj Roziként hallgatom és válaszolok, hogy ne legyen az, nem figyelek rá.

Jól elvagyunk, mi?

És csodálkozik, ha kifelé kacsingatok, szerintem nem kéne. Bár már ez sem igaz, mert beleléptem a "minden pasi hülye" gödörbe és alkalmat sem adok új ismeretségnek.

55. mama_gold (válaszként erre: 52. - Ee8583e1f3)
2008. dec. 21. 22:21

persze, kérdezősködhetsz:-)

Én az a típus vagyok, aki válaszol is:-(

igen van ilyen gond is, van anyagi probléma, + nem tudom elfogadni a hülye dolgait... (ez elég hosszadalmas, inkább max. priviben, ha érdekel)

Én sajnos nehezen tolerálok. Amit magamnak nem engedek meg, azt elvárom a másiktól is, hogy ne tegye (és itt most nem megcsalásról beszélek)

2008. dec. 21. 06:33

Lenne egy kérdésem, hátha egy férfi meg tudná magyarázni. A férjemmel majd' 30 éve élünk együtt. Ebből az utolsó 4 évet szeretkezés nélkül. Tudom, hogy nincs senkije, nem csal meg. Beszélni erről nem lehet Vele. Valahogy mi sosem beszélgettünk a szexről, de ennyi idő kihagyás után már próbálkoztam a megbeszélésével. Bizony, most már nagyon nehezen bírom. Szeretem Őt, bár már nem szerelemmel. Mégsem bírnám ki Vele még azt a 20-30 évet (reményeim szerint) ami az életemből még hátra van. Nem vagyok egy nimfomán, de bizony nagyon hiányzik a gyengédség, a szeretgetés. Tudom, hogy Ő is szeret, minden nap megölelget, megpuszil, a gyengédség megvan irányomban, csak az a fránya szex hiányzik....

Mit lehet ilyenkor tenni?

53. 8ee31e318f (válaszként erre: 47. - Mama_gold)
2008. dec. 20. 21:07
lehet nem o az igazi. ha mindketten kifele kacsintgattok. de szerintem nem halat kellene varni a masiktol. bar nehany kedves szo mindig jolesik. de te eszreveszede mit tesz o a kozos celokert. a kocsimosas, es javitasa vagy hasonlok is a haz koruli tenni valok koze sorolhato, vagy a funyiras stb. amit lehet o csinal meg. szerintem egy ido utan az lenne a termeszetesen, ha ezek a teendok kialakulnak, ki mit csinal meg, es az a joleso erzes, ha rendben van minden a haz korul fuggetlenul ki mit csinal. bar en szeretek a parom nyakan lenni, es kozosen megcsinalni dolgokat, es jol eldumalgatni. :)
52. ee8583e1f3 (válaszként erre: 51. - Mama_gold)
2008. dec. 20. 02:05
Miért? Nem tudjátok egymás gyerekét elfogani, vagy mi a gond, persze csak ha kérdezősködhetek?!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook