Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Metlife fórum

Metlife (beszélgetős fórum)

16. image13 (válaszként erre: 15. - Dühös ember)
2018. jún. 27. 15:01

Perelhetőek,de kicsi eséllyel nyerhetsz,mivel ők állították össze azt a közel 10 oldalas szerződést,amit veled aláírattak.

Sajna bukat!Bankba és a Magyar államba soha ne bizz meg!!

2017. jún. 11. 22:03
A Metlife-ot nagy ívben kerüljétek el. Most járt le az általuk befektetési célra ajánlott biztosításuk. Nem hogy kamatozott volna a pénzem, 10 év alatt 500 ezret buktam a "szuper" üzleten. Az összes felmenőjük csuklik. Be lehet ezeket perelni? Vagy bárkivel megcsinálhatják?
2012. dec. 5. 11:14
Úgy látom átvertek!
13. image13 (válaszként erre: 12. - Sopianae)
2012. dec. 5. 11:13
nekem max 3 évet mondott az üzletkötő!
2012. dec. 2. 12:58

Mint minden biztosításnál gondolom náluk nis úgy van, hogy az első 2 évben, te az üzletkötőd jutalákát és egyéb összegeket fizeted ki.

Ezzel nincs semmi gond, ne ilyedj meg.

Egy unit linked biztosítás akkor éri meg, ha 15-20 évre kötöd meg.

2012. nov. 20. 03:08
Szóval akkor csúnyán beszívattak volna?
10. 9d7907a17a (válaszként erre: 6. - Skóciababy)
2012. nov. 14. 09:34
Amit utólag kiszámoltál, az abban az esetben biztosan igaz, ha egy sima díjtartalékos életbiztosításról volt szó és nem veszed figyelembe azt a feltételezem, hogy szerencsére nem igénybe vett szolgáltatást amiért a szerződés eredendően született.
9. 9d7907a17a (válaszként erre: 7. - Image13)
2012. nov. 14. 09:32

Mivel már megkötöttétek, meg kellene nézetni egy valóban tanácsadóval, hogy hogyan jöttök ki belőle a legjobban.


Nem tudom, hogy mit kötöttél, de általában igaz a unitlink típusú biztosításokra, hogy ha az első két évben megszüntetésre kerül, akkor az addig befizetett rendszeres díjakat bukod. Az eseti befizetések hozama attól függ, hogy miben voltak, milyen költségeket számolnak el rá, de itt is valószínűbb, hogy buksz, mint az, hogy nyersz ennyi idő alatt.


Hogy fog-e valaha hozamot hozni, az attól függ, hogy ki figyeli, kezeli és hogy hogyan alakulnak/alakítják az eszközalapokat a Metlifenál.

8. image13 (válaszként erre: 6. - Skóciababy)
2012. nov. 13. 11:31
csak biztosításnak ez nagyon drága lenne! Fölég Magyar viszonylatban.
7. image13 (válaszként erre: 5. - 9d7907a17a)
2012. nov. 13. 10:59

De lehetséges,hogy haszonba fordul át ez idővel,vagy csak egy biztosítás,ami befektetésként nem előnyös?

Mivel biztosításra nincs szükségem.

2012. nov. 6. 19:53

Én annyit tudok erről, hogy a Metlife talán felvásárolta. Nekünk sima biztosításunk van, sajnos a befektetésekről nem vagyok tájékozott.

Anno nekem itthon a Generali-nál volt ilyen. A végén kifizették, de annak is csak 10 év után volt értelme. Utólag kiszámoltuk, lehet jobban jártam volna, ha havonta simán elteszem azt a pénzt.

2012. nov. 6. 16:20
Ezek szerint kötöttél egy biztosítást, aminek jellemzője, hogy a költségeit az első két évben viszik el a biztosítók. Valóban csak hosszú távra éri meg, de akkkor sem mindegy, hogy ki figyeli. Ha a "barátaitok" arra sem voltak képesek, hogy erről a legalapvetőbb tényről tájékoztassanak, akkor a szerződés megtartása mellett, keressetek új tanácsadót.
4. image13 (válaszként erre: 3. - Skóciababy)
2012. nov. 6. 16:12
Másfél éve megfűztek minket barátaink,hogy fektessünk be náluk/még AVIVA-ként/ némi összeget havi szinten,melyet ők managerelnek is egyben! Elmondásuk szerint ez a legjobb biztosítás is,de főként jó befektetésnek jó.Nos!Most vettük észre,hogy a befektetett pénzünk nagy része hiányzik,melyre azt a magyarázatoz kaptuk,hogy ne ijedjünk meg,mert ez hosszútávú befektetés és a 3. évben átfog ez fordulni haszonra.Van ebben valakinek tapasztalata?Hihetek nekik,vagy csak még jobban leakarnak húzni!?
2012. nov. 6. 15:58

Milyen szempontból érdekel?

Mi külföldön élünk, náluk van biztosításunk.

2012. nov. 6. 15:57

[link]


portfolió:


[link]


;)

2012. nov. 6. 15:50
Valaki tudna nekem segíteni Metlife ügyben!?

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook