Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Metabolig typing ismeri, alkalmazza valaki? fórum

Metabolig typing ismeri, alkalmazza valaki? (beszélgetős fórum)


14. 4b6a2525df (válaszként erre: 13. - 4b6a2525df)
2011. aug. 8. 08:06
Hát mégis voltam, kaptm tnácsokat, meg egy egyhetes étrendret.
13. 4b6a2525df (válaszként erre: 12. - Scintillate)
2011. máj. 17. 06:58
Hűt nem indultam neki, de nagyon érdekel még mindig. Hova mész és mennyit kérnek érte?
2011. máj. 12. 10:18

Sziasztok!



Én a napokban tervezek elmenni egy állapotfelmérésre... Ti voltatok?

2010. febr. 23. 16:00

Mert ezt olvastam róla:


Az emberek egy része tehát a szimpatikus oldal által, a másik része a paraszimpatikus oldal által befolyásolt, és vannak, akik mindkét oldal által egyenlő részben befolyásoltak, ún. egyensúlyi típusúak. Valamennyien a szimpatikus és a paraszimpatikus jegyek keveredéseit viseljük, és többé vagy kevésbé tendálunk egyik, illetve másik irányba.


Fontos tudni, hogy mások az optimális, a semleges és a kerülendő élelmiszerek egy szimpatikus- vagy egy paraszimpatikus-domináns személy esetében.



Az emésztőrendszer felelős a szénhidrátok, a fehérjék, a zsírok lebontásának sebességéért és azok energiává alakításáért. Az optimális energiatermelést egyénenként változó arányú szénhidrát, fehérje és zsírbevitellel érjük el. Ezért fontos az emésztőrendszered jellemzői alapján a számodra optimális arányú étkezés.

A sejti oxidáció (energianyerés) sebessége alapján három fő csoportot különböztetünk meg:


•A gyors lebontású (glyko) típus gyorsan képes az energianyerésre. Tehát nincs szükség a folyamat gyorsítására magasabb szénhidráttartalmú ételek fogyasztása által.

•A lassú lebontású (beta) típus esetén az energianyerő folyamat lassabb. Amennyiben ezt tovább lassítjuk magas protein illetve zsírtartalmú ételekkel, túlterheljük a szervezetet.

•Kevert lebontású (mix) típus az előző két típus közötti átmenetet jelenti.


A hormonális befolyásoltság okozta túlsúly kialakulása

1.Bizonyos ételek fogyasztása hormonális változásokat idéz elő. Ez az anyagcsere-folyamatokra élénkítő hatással van és kellemes energialöketet ad a szervezetnek.

2.Az ebből következő elégedettség-érzés ezen ételek gyakoribb fogyasztását igényli. Ez a domináns hormontermelő mirigy gyakoribb ingerléséhez vezet, amely egyre növekvő mennyiséget igényel az azonos hatás eléréséhez, ugyanakkor lassítja az anyagcsere- folyamatokat (függőségi hatás).

3.A lelassult anyagcsere az azonos hormonhatás eléréséhez szükséges egyre növekvő ételmennyiséggel párosul. A megnövekedett tápanyagbevitel egy idő után nem alakul energiává és zsírszövetként raktározódik.



A közhiedelemmel ellentétben a vércsoport nem határozza meg azon élelmiszereket amelyek az adott vércsoportú ember számára ideálisak. ( Az idegrendszer és emésztőrendszer tulajdonságai e kérdésben a döntőek.) Ezzel ellentétben információkat szolgáltat arról, hogy mely élelmiszerek „rizikósak“ számodra, vércsoportod jellemzői miatt.

10. 4b6a2525df (válaszként erre: 9. - Judyt640)
2010. febr. 21. 08:00

Bocs a kiváncdiskodásért. De tulajdonképpen hol csináltad ezt?

Amit most olvastam a neten róla, ott elég borsos ára kérnek, és géppel mérnek fel

2010. febr. 21. 07:13
Vérvételt kértek elküldték és személyre szabott diéta jött vissza,de nagyrészt mindenkinek igy áll össze .Én nem kaptam sajtot mert tejérzékeny vagyok de aki nem az az reggelre aztis ehetett.Volt olyan akinek a loleszterinje volt magas vagy csak nemevett hust az babot,lencsét burgonyát rizst ehetett hus helyett.
8. 4b6a2525df (válaszként erre: 6. - Judyt640)
2010. febr. 19. 19:46
És neked bemérték ezt géppel?
7. 4b6a2525df (válaszként erre: 2. - Judit6006)
2010. febr. 19. 14:39
Tőlem is kérdezték:) De érdekesnek találom:))
2010. febr. 19. 14:32
Sziasztok.Én végigcsináltam egyszer egy német diétát neve metabolic balance.2 honap alatt 9 kilót fogytam,lényege 3 fö étkezés közben semmi,5 órának kell eltelni az étkezések között.reggeli fehérje +zöldség,magvak +zöldség.ebéd fehérje +zöldség,vacsora ugyszintén.minden étkezéshez kötelezö 1 alma,4 szelet abonettet pedig te osztod be,nem használhatsz mesterséges izesitöt,ecetet,a husokat olivával megkent teflonban kell sütni,bors nyers száritott füszer mehet savanyu káposzta kovis ubi lehet.kb a husok 15dkg lehet 1 étkezésnél a züldség is ennyi de sztem az lehet többis.Zöldtea 3 l ásvényviz.Ez a lényege
2010. febr. 19. 14:20
A lényeg: Megint valaki pénzt akar keresni a túlsúlyosok elkeseredéséből.
2010. febr. 19. 14:18
Tudom, hogy buta kérdés, de szeretném tudni, hogy honnan lehet megtudni, hogy ki melyikbe tartozik??
2010. febr. 19. 14:17
És ki honnan tudja meg melyik csoportba tartozik?
2010. febr. 19. 14:15
Hogy te miket tudsz?!
2010. febr. 19. 14:10

A modern ember elvesztette a kapcsolatot a genetikai adottságai szerinti táplálkozás gyökereivel. A problémát pedig súlyosbítja, hogy özönlenek felénk az egészséges táplálkozással kapcsolatos információk,sokszor egymásnak teljesen ellentmondó tartalommal.


A Metabolic Typing módszernek köszönhetően végre könnyen és gyorsan megállapíthatóak idegrendszeri, emésztőrendszeri és hormonális sajátosságaid. Ezek alapján meghatározhatóak, hogy mely élelmiszerek optimálisak SZÁMODRA, és azok milyen arányú fogyasztása felel meg NEKED. Az idegrendszeri és emésztőrendszeri dominancia alapján öt féle táplálkozási típust különböztetünk meg.


1. Egyensúlyi tipus: 50 % szénhidrát, 30%fehérje,20% zsír


2.Szimpatikus: 60% - 25% - 15%


3. parszimpatikus: 30 -45 -25 %


4. Gliko tipus:3o-47-25%


5. Beta tipus: 50-40-10 %


Attól függően, hogy melyik kategóriába tartozol, automatikusan világossá válik, hogy miért működik az egyik vagy másik diéta jobban, vagy hogy miért nem számodra. Pl. egy fehérjegazdag diéta a szimpatikus típusba tartozó embernek, akinek60%-os szénhidrát igénye, biztosan nem válik be. Hozzá inkább egy vegetárius táplálkozáshoz közeli életmód passzol. Az is egyértelmű, hogy a WHO ajánlásai miért nem eredményezik a tökéletes egészséget egy gyorségetésű/glyko típusnak, akinek jóval magasabb a fehérje és a zsír igénye. A tény: különbözőek vagyunk!

És hogy milyen egyszerű is a megoldás:

1.fogyaszd a Te diétádban szereplő ajánlott élelmiszereket

2.a diéta során étkezz a számodra optimális szénhidrát-fehérje-zsír arányban

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook