Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Menstruációkor mekkora fájdalom a normális? fórum

Menstruációkor mekkora fájdalom a normális? (tudásbázis kérdés)


25. ittmost (válaszként erre: 23. - Ittmost)
2013. márc. 13. 21:41
Most nézem,hogy nőiséget,női létet kellett volna írnom,úgy pontosabb. Beletartozik a külsőnk,egyéniségünk,szexuális beállítottságunk,örömérző képességünk elfogadásán túl gyermekvállalás,a szándékok,a véletlenek,az aggodalom a teherbeeséstől-nem eséstől.
24. 25800e2d09 (válaszként erre: 23. - Ittmost)
2013. márc. 13. 21:30
nem tudom, nálam akkor ez fordítva van bekötve.. ifjonc koromban mikor púp volt a hátamon nem görcsöltem, most hogy már jó ideje kísér utamon meg gyötör mint az állat... pedig nincs bajom se ezzel se a nőiségemmel...
2013. márc. 13. 21:27

Nem akarok senkit felidegesíteni,vegyétek a legnagyobb jószándékkal: valahol azt olvastam évekkel ezelőtt,hogy a menzesz meg az ahhoz kapcsolódó fájdalmak azzal függenek össze,hogy ki hogyan éli meg a nőiességét,mennyire van békében ezzel a részével,mennyi örömét leli benne.Ez szöget ütött akkor a fejemben,és sok mindenen elgondolkoztam,átrágtam a dolgaimat. Úgyhogy évek óta szinte meg sem érzem,pedig fiatal koromban borzasztóan fájt.

(((A várható kérdésre a válasz:mindig(kb 18éves koromtól) szedtem fogamzásgátlót,közben 2 év kihagyással.Nem csökkentette a libidómat)))

22. 25800e2d09 (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2013. márc. 13. 20:51
olyan nincs h nem csinálnak semmit, plusz az orvosnak kötelessége közölni ha valami elváltozást talált tökmindegy hogy jó vagy rossz illetve azt is hogy igényel-e kezelést vagy sem, erről ha nem tájékoztat azért a praxisát is bukhatja rosszabb esetben.
21. noozimanoo (válaszként erre: 20. - D71ef05a8e)
2013. márc. 13. 20:24

Én tudom! ;)

Csak anyumnak van fehér-köpeny-allergiája. :/

20. d71ef05a8e (válaszként erre: 18. - Noozimanoo)
2013. márc. 13. 20:15

Igen, miómai snagyon sokféle van. Van apró, teljesen tünetmentes és gyakorlatilag ártalmatlan (attól még a tünete annak, hogy nem tökéletes a hormonális egyensúly), és van olyan is, ami komoly gondot okoz és műteni kell. Sajnos a legvégső esetekben valóban előforsul, hogy a méhet is eltávolítják.


Aki tudja, hogy van miómája vagy hajlama van rá, annak rendszeresen ellenőriztetnie kell, hogy nőtt-e, szaporodtak-e, és természetesen minden szokatlan nőgyógyászati tünetre fokozottan figyelni kell és jelezni az orvosnak.

19. d71ef05a8e (válaszként erre: 15. - Berbooo)
2013. márc. 13. 20:12
Igen, az ösztrogén és a progeszteron hormonok arányának eltolódása. DE ezt laborvizsgálattal könnyen meg lehet állapítani.
18. noozimanoo (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2013. márc. 13. 20:09

Hááát, a miómát anyumnál kiszedték... Mindennel együtt.

Papírján így volt: Gyermekfejnyi rezisztencia erősen erezve.


Az a nyomorult vacak magába szívta anyum szervezetéből a vért, de vissza már nem engedte, menzeszként távozott. Mire kiderült, anyum 60 %-os vérszegény lett miatta...


Egyébként havinál van aki meg sem érzi, és van, akinek tp-re kell mennie, annyira fáj...

17. Meise (válaszként erre: 12. - Berbooo)
2013. márc. 13. 20:08

Még harcolunk érte. :) Volt egy műtétem az endometriózis miatt, most újra lesz esélyem.


De nézd meg a linket... én 17-től 21 éves koromig fogigátlót szedtem. Utána kezdődtek a gondok. Olyan szintig jutottam hogy napi 6-8 szem apranax-al bírtam csak elviselni a fájdalmat, de járni alig tudtam, mert oda is kisugárzott, de ez már a műtét előtt volt.

Évekig jártam orvostól-orvosig, mind azt mondta hogy szüljek, majd jobb lesz. Megismertem a férjem, és jöhetett volna a gyerek, de nem jött... hát kiderült az endó miatt.

Nem rémisztgetés, csak az orvosok ezt nagyon nehezen ismerik fel... igazából diagnosztizálni csak műtettel lehet.

2013. márc. 13. 20:07
Mindekinek más a fájdalomküszöbe.Senki nem fogja tudni Neked megmondani mekkora a normális.Mindenkinek más.Ami nekem alig fáj, lehet Te már attól a halálodon vagy vagy fordítva.
15. Berbooo (válaszként erre: 14. - D71ef05a8e)
2013. márc. 13. 20:02
milyen hormon zavar ? valamilyen eltolódás?
14. d71ef05a8e (válaszként erre: 8. - Berbooo)
2013. márc. 13. 20:00
Nekem sajnos vannak miómáim, a vérzésem viszont mindig könnyen viselhető és könnyne kezelhető volt, sem túl erős, sem túl gyenge. Más kérdés, hogy a mióma amúgy is hormonzavar következménye általában, és mint ilyen, nyilvánvalóan a ciklus egyéb mozzanataival, a vérzéssel is lehet kapcsolatban. De úg ygondolom, hogy ha a mióma panaszt - fájdalmat okoz - , akkor az nem korlátozódik a menses idejére. Lehet, hogy ezt rosszul gondolom.
13. d71ef05a8e (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2013. márc. 13. 19:57

Ezt nem nagyon lehet leírni, mindenki maga tudja mit érez, ráadásul a fájdalomküszöbünk is különböző.


Szerintem mindenképp az a normális, ha egy nő fájdalomcsillapító nélkül el tudja végezni a napi feladatait akkor is, amikor a legerősebb napjai vannak. diszkomfortérzés lehet, fájdalomérzet is, de ha nyög, a falat kaparja, haza kell mennie a munkából, és csak feküdni tud felhúzott lábakkal, vagy ezt csak akkor tudja elkerülni, ha erős fájdlaomcsillapítót vesz be, akkor szerintem vagy erősebb a fájdalma valami miatt, vagy nagyon alacsony a fájdalomküszöbe.


Azt mondják, érdemes a vérzés várható időpontja előtti héten már odafigyelni az étkezésre: legyen könnyebb, kevés állati eredetű és több növényi eredetű/nyers táplálék, kevés só és fűszer, stb.


Amúgy konkrté szervi elváltozást nem fognak találni minden esetben, legtöbbször elintézik azzal, hogy ezzel együtt kell élni. Általában pedig az életmódváltás ebben is hozhat pozitív változásokat.

12. Berbooo (válaszként erre: 9. - Meise)
2013. márc. 13. 19:56
meddőség jajj ne , és azóta lehet babáb ?
11. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 5. - Berbooo)
2013. márc. 13. 19:52
Nem fáj miatta semmim,erre írtam :)
2013. márc. 13. 19:44
"Normális" lehet a nagyon nagy fájdalom is, vagyis amikor az ágyon fetrengsz és nyögsz....olyan értelemben, hogy még ez sem jelent feltétlenül szervi elváltozást, hanem simán egyénfüggő....de ha biztos akarsz lenni a dologban, menj el orvoshoz.
2013. márc. 13. 19:44

Szia!

Nem lehet hogy endometriózis?

Csak mert én is évekig szenvedtem... apranax-al bírtam, aztán meddőség miatt derült ki...


[link]

8. Berbooo (válaszként erre: 6. - 25800e2d09)
2013. márc. 13. 19:39
én nem bánom már megszoktam hogy igy fáj , cska most azt olvastam hogy mióma jele lehet, na de voltam uzin egy éve azt mondta a doki minden ok , de lehet csk nem akarta elarulni mert miomaval ugyse csoinalnak smemit tudtommal , és hogy az az idegességtől van ugy tudom és lehet em akart idegesíteni jobban azzal hogy megmondja
7. 25800e2d09 (válaszként erre: 4. - 6ee0ffb012)
2013. márc. 13. 19:37
fene a pofid de irigyellek ilyen szempontból :P vagy ne?
6. 25800e2d09 (válaszként erre: 1. - Berbooo)
2013. márc. 13. 19:36
a normális az enyhe húzódás. az erős görcs nem normális de nem is rendellenes tehát olyasmi amivel nem tudnak mit kezdeni.. igen, sajnos az is benne van hogy szervi vagy hormonális elváltozás nincs de akkor is fáj mint a qrvaélet.. jelzem nálam így van, már úgy jó 10 éve.
2013. márc. 13. 19:32
hogyhogy nincs ilyen gondod nem menstruálsz ?
2013. márc. 13. 19:31
Semekkora.Mármint hogy normálisnak nem neveznék semmilyen fájdalmat.De lehet csak azért nagy a szám,mert nincs ilyen gondom :)
2013. márc. 13. 19:29
szerintem az elviselhető a normális. amikor már a falat kaparod kínodban, az nem.
2013. márc. 13. 19:28
hali egy két napig fáj , és kb 2-3 nagyonerős fájdalomcsillapitóra van szükségem, az még nem mutat valami más elváltozásra , 17 éves koromig alig fájt , azóta "szenvedek"
2013. márc. 13. 19:27
Menstruációkor mekkora fájdalom a normális

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook