Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit iszik egy nap a gyereketek? fórum

Mennyit iszik egy nap a gyereketek? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. máj. 15. 16:28
hát attól függ, alkoholt vagy üccsit? mer üccsit nem nagyon, de pálinkát annál inkább, de igazából a tequila a kedvence?
48. szajko
2009. márc. 10. 20:58
Azert tudom mennyit iszik a kislanyom, mert dobozos babavizbol adok neki inni.Nem mericskelek, csak egyszeruen kovetem hogy mikor nyitottam ki a dobozt es mikor fogyott el belole a viz.
47. win (válaszként erre: 44. - Szajko)
2009. márc. 10. 19:37

Én mint két gyerekes anyuka igyekeztem a tapasztalatommal segíteni: nem kell méricskélni, sem a gyerekeket összehasonlítani, hanem a saját gyerekünk jelzéseit figyelni. Szerintem.


És még egyszer leírom: nem háborít fel és nem nézek le senkit, aki akár ml-re leméri a gyereke fogyasztását, vagy a tankönyvekhez igazítja, csak egyszerűen NEM ÉRTEM.

46. win (válaszként erre: 43. - 9bbb5bd983)
2009. márc. 10. 19:32

Kíváncsian várom, hogy megjelöld azt a megnyilvánulásomat, mi szerint lenézem, aki méricskél? :-O


Nem nézem le, hanem nem értem. És az nagyon nem ugyanaz. ;)

45. Sena (válaszként erre: 44. - Szajko)
2009. márc. 10. 17:55
Én úgy vettem észre, minden gyerekneveléssel kapcsolatos téma vitát vált ki. Ne aggódj, ez nem ellened szól! Kérdezni bármit lehet, akinek nem tetszik ne válaszoljon! De a vita is hasznos dolog, mert legalább látjuk mennyire különbözőek vagyunk. :)
44. szajko
2009. márc. 10. 17:52
En inditottam a forumot.En tudom mennyit iszik a kislanyom,es ez normalis szerintem.Meg csak 1 eves es figyelek arra menyit eszik, iszik mikor van szeklete mennyi es milyen stb...Nekem ez fontos.O az elso babam.Nem hatarertekeket kertem, csak infokat.Olyanok segitseget vartam akik tapasztaltabbak.Nincs kit kerdeznem ezert szeretem ezt a honlapot, mert itt segitenek ha kerdesem van.Nem ertem ez miert valt ki felhaborodast egyeseknel....
43. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 42. - Win)
2009. márc. 10. 14:29
Elfogadom én, mint ahogy te is az én álláspontomat. (Aki nem méricskélek, csak kb. tudom, mennyit iszik a lányom egy nap). Úgy tűnik, te nézed le azokat, akik foglalkoznak vele, pedig az meg az ő dolguk.
42. win (válaszként erre: 40. - 9bbb5bd983)
2009. márc. 10. 14:25

Így van! ;)))


Egyébként nem értem: ha én elfogadtam, hogy ti tudjátok, mennyit iszik a gyereketek, miért nem lehet tudomásul venni azt, hogy én viszont nem tudom, mert nem érdekelt soha?

2009. márc. 10. 14:07
10 hónapos fiam most hozta ide az üres cumisüvegét:))))
40. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 39. - Ce91523917)
2009. márc. 10. 14:04
De ő nem tudja akkor sem, és akkor sem, no! Hagyd! :-)))))))))))))))))))))))
39. ce91523917 (válaszként erre: 34. - Win)
2009. márc. 10. 14:03
én sem mérem dl-re pontosan, de tudom, hogy egy nap lefőzök 2,5 liter teát és mellé még egy fél üveg víz is elfogy
38. ce91523917 (válaszként erre: 35. - Sena)
2009. márc. 10. 14:01
én vérszegény vagyok, és ha nem iszom eleget, öszeesem. ez van:)
37. win (válaszként erre: 36. - Sena)
2009. márc. 10. 13:37

Bele lehet kötni abba, amit írtam, de nem érdemes. ;)))

Nem arról van szó, hogy ml-re pontos adatot írtak-e mások vagy sem. Hanem arról, hogy valaki ezzel foglalkozik.


Mi, ha a gyerek inni kér, adunk neki. Ha úgy gondoljuk megszomjazott, megkínáljuk. Ha szomjas elfogadja, ha nem, nem. A fiamnak nagyon régóta ki van téve egy kis pohárban víz, amit elér, és akkor vesz el, amikor akar. Ha kifogyott, megtöltjük neki.

És megsaccolni sem tudom, mennyit iszik/isznak, mert hol ebből, hol abból a pohárból kapnak, hol ennyit, hol annyit töltünk nekik bele. Ergo én még deciliternyi pontossággal sem tudom (nemhogy ml-re), és nem is foglalkoztat. :)

36. Sena (válaszként erre: 34. - Win)
2009. márc. 10. 13:25
Én nem mérem de meg tudom saccolni. Az itatópohara 2.5 decis, amit reggelihez és vacsihoz iszik azt is látom hogy kb mennyi.Gondolom a többiek se milliliterre pontos adatot írtak.
35. Sena (válaszként erre: 32. - Ce91523917)
2009. márc. 10. 13:22
Azt hallottam nem tesz jót a vesének ha minden nap a normál folyadékszükséglet többszörösét kell átszűrnie. Azt nem tudom mi lehet az oka ha valaki ilyen sok folyadékot kíván. Nekem napi 1-1.5 l is elég.
34. win (válaszként erre: 30. - 9bbb5bd983)
2009. márc. 10. 13:20

Szerintem sokakban nem merült fel.

Aki leírta, hogy amennyit a kiíró gyermeke megiszik az sok, vagy kevés, abban biztosan nem. Egy általam sohasem látott emberről hogyan jelentem ki hogy sokat vagy keveset iszik? Csak úgy ha valami általános adathoz viszonyítom. És itt jön az, hogy egy ember/gyerek nem általános adat, hanem egyéniség, egyéni igényekkel és nem kell összehasonlítgatni semmivel és senkivel.


Én nem írtam le, az enyémek mennyit isznak, mert gőzöm sincs: sosem mértem/mérem. Nyilván annyit, amennyire szükségük van, amennyi jól esik.


Egyébként Böbével értek egyet, ott a lényeg: "Ti ezt méritek?"

33. Sena
2009. márc. 10. 13:18
Ja és az éjszakai ivásnak sokszor az az oka hogy száraz a levegő a szobában, könnyen kiszárad a gyerek torka. Igazából az enyém is, ahányszor felébredek innom kell 1-2 kortyot.
2009. márc. 10. 13:17
a lányom 2,5éves, ő megiszik 3 liter folyadékot si egy nap, ebből kb1,5liter tea, ami meghajtja. én naponta 3-4, de van hogy 5 liter vizet ismegiszom/ha nem iszok összeesek:)/
31. Sena
2009. márc. 10. 13:14
Épp ezt a témát tárgyaltuk ki egy másik fórumon, ahol másfél éves gyerekek anyukáival beszélgetk. Van köztük olyan aki 2l teát simán megiszik naponta, előfordul hogy 3 is lemegy. A másik véglet meg az én fiam aki talán fél litert iszik, de lehet hogy annyit sem. Egy gyerek sem fog önként szomjan halni, csak legyen nekik mindig kéznél a pohár, ill. kisebb gyerekeket kínálgassunk időnként, de nem kell erőltetni. Szerintem csak a nyári kánikulában kell jobban odafigyelni, mert hamarabb kiszáradnak, főleg ha a nagy játékban elfelejtenek inni.
30. 9bbb5bd983 (válaszként erre: 25. - Win)
2009. márc. 10. 13:10
Szerintem mindenkiben felmerült, hogy minden gyerek más, gondolom, ezzel azért a legtöbben tisztában vannak. A kérdés írója egyszerűen csak kíváncsi, másnál ez a mennyiség mennyi. Ez nem verseny. Mindenki leírta, az övé mennyit iszik, mint te is.
2009. márc. 10. 13:01

Ja és vigyázni kell a gyümölcslevekkel. Van olyan "betegség", h. totyogók hasmenése. Ami attól van, hogy nem tud annyi gyümölcscukrot lebontani a kis enzimjeivel, amennyit megiszik a gyümölcslevekkel.

Berci fiamnak is volt ilyen. Mert nagyon szerette a gyümölcsleveket. Nagyon sajnáltam, amikor nem adhattam neki :(, de elmúlt a hasmenése :)

28. _kleo_
2009. márc. 10. 12:59
2 éves. Annyit iszik, amennyit kér. Minden étkezésnél vizet kap, egy-két decit iszik meg a főétkezéseknél, reggel 2 dl tea. Plussz délelőtt kínálom egyszer, az max. fél deci. Plussz a levesek, gyümölcsök, uborka, stb. Nem szárad ki. Nem is szoktam méricskélni, hogy mennyit eszik/iszik.
2009. márc. 10. 12:44

Én tapasztalatból írom, hogy egyik védőnő ezt mondja, a másik azt. Nem kell elhinni mindent nekik.:-S Mindenki a saját gyerekét ismeri, ők csak álltalánosítanak.

A gyerek el tudja dönteni mi kell neki és mikor elég, akármilyen pici. Ha szomjas jelezni fogja, csak figyelni kell. Az én lányom még cicizik, 9hónapos, és 4 dl teát iszik csak mellé. Több nem kell neki, hiába próbálom rátukmálni.

2009. márc. 10. 12:39

ti ezt méritek?

nekem a kislány csak szopik, fogalmam sincs mennyit, egyszerse mértem meg.

fiam reggel iszik 3 dl kakaót, aztán, amikor szomjas kér, pedig csak 17 hós. amióta pohárból iszik, nem tudom mennyit. Szerintem nem kell ezen aggódni, látszik a gyerek szemén, ha ki van száradva. beesettebb, bágyadtabb.

25. win
2009. márc. 10. 12:16

Azért érdekes, hogy senkiben fel nem merül, egyik gyerek ilyen, a másik olyan, így aztán nem kellene a tankönyvi adatokhoz ragaszkodni. :-O


A 14 hónapos lányom vedel -rengeteget, a 2,5 éves fiam tutira nem iszik meg naponta 1 liter vizet.

Mivel nem látom egyiken sem, hogy bármi baja lenne, vidámak, kiegyensúlyozottak, okosak, van pisi bőven, rendben a székletük, ezért még sosem jutott eszembe, hogy amelyik keveset iszik, abba beleerőltessem, amelyik sokat, attól meg elvegyem.

2009. márc. 10. 12:01
az én lányom most 27 hónapos, de 1 éves kort betöltötte bizony megivott 1,5-2 litert. Tudom soknak tünik, de lemértük. MOstmár mondhatni keveset iszik 1 liter nappal 1 dl kakao+ 1dl víz este.
23. ALLICS (válaszként erre: 20. - Szajko)
2009. márc. 10. 11:56

Nem elég csak a cumit visszaadni neki éjszaka.

És ha nem kapna csak kevesebbet?Nem kell egyik napról a másikra megvonni tőle csak szép fokozatosan mindig kevesebbet adj neki vagy napközben adj többet.Lehet,hogy az kevés amit kap napközben azért szomjazik meg éjszaka.

22. szajko
2009. márc. 10. 11:46

Mennem kell mert ebredezik Nyuszikam, de majd vissza nezek!

Koszi az infokat!

21. pemete
2009. márc. 10. 11:45
Az én kislányom másfél éves lesz ,és ő kb fél liter tejet iszik meg, plusz még kb fél liter más folyadékot (víz, gyümölcslé).
20. szajko
2009. márc. 10. 11:43
Hat az nehez lesz...Van otleted?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook