Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit alszik az 1 éves gyereketek? fórum

Mennyit alszik az 1 éves gyereketek? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. nov. 19. 10:47
Megoldás lehet még az is, hogy a nagyfiú átköltözik hozzátok addig,amig megtanítod a picit egyedül elaludni.Szerintem maximum egy hónap, utána aludhat együtt a két gyerek.
42. 94786a70d9 (válaszként erre: 37. - 240309c047)
2010. nov. 19. 10:45
Az én lányaim is kétszer alszanak, a második alvás 3 fele történik, nem ezzel lehet a baj.
41. 94786a70d9 (válaszként erre: 8. - Fancsika09)
2010. nov. 19. 10:44
Jobb lett volna külön kiságy,hogy szokja meg a saját ágyát. Talán még nem késő, bár melós lesz. Szerettem volna én is mindig a lányaimmal együtt aludni, de mára már tudom,hogy ez így van jól mindenkinek. Ha most nem csinálsz valamit, akkor soha nem tudod kitenni az ágyatokból és senki nem fog tudni normálisan pihenni. A szeretetteljes gondoskodás nem az együtt alvás.Egy pihent anya, pedig jobban tud napközben teljesíteni.Én csak ajánlani tudom a suttogó című könyvet.
40. fancsika09 (válaszként erre: 38. - Martin3)
2010. nov. 18. 14:37
2 szoba van, de a másikban a tesója lakik, aki 13 éves!Hozzá mégsem tehetem!tegnap este betettem az ágyába, csak 30 percig ordított volna, ha hagyom!Így megint köztünk aludt el!De ma már remélem, hogy jobb lesz!Délelőtt fél órát aludt,és 14.00kor már aludt!Most épp 40perce!Fél négykor felébresztem!Lesz ami lesz!
39. Clau26 (válaszként erre: 18. - Martin3)
2010. nov. 17. 14:39
nagyon egyet értek..én is pont ezt akartam irni..nem normális,hogy 1 ekkora gyerek ilyen későn alszik el..az én kislányom most lesz 1éves mindig f8kor fürdetem,evés utána alvás és 9körül ébred napközben 2körül alszik fél-1órát,DE én úgy tanitottam pici korától fogva hogy nincs altatás és este alvás,akármit csinál nem kellhet fel éjjel evésen kivül és nem fekszek oda altatni..ezt ő meg is tanulta magától aludt el mindig..bele telt egy kis időbe anno,hogy igy legyen de tudtam,hogy neki és nekünk is lesz a jó..egyébként este 9kor nem is értem hogy lehet fürdetni egy ekkora babát?Én 26évesen este 9kor már ágyban fekszek 11kor meg legkésőbb alszok,de én 26 vagyok..
38. martin3 (válaszként erre: 36. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 12:42
nincs másik szoba? 1 szobában vagytok csak? mert ha van másik szoba, simán vidd át, és kész. És semmiképp ne du 3-kor tedd le délutáni alvásra, az nagyon késő, olyankor kell felkelnie! ebéd után alvás. Ha erre valahogy rá tudod szoktatni szerintem el is fogja hagyni a délelőtti 10-est, amúgy ez is későn van és emiatt alszik el csak 3-kor, magyarul az egész napotok el van csúszva!
37. 240309c047 (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 11:54
Szerintem sokat alszik nappal. Én 3-kor már semmiképpen nem altatnám. Inkább próbálj átállni arra,hogy ebéd után aludjon egy nagyot ,igy este már letudod tenni 9 körül.
2010. nov. 17. 11:19
Köszönöm mindenkinek, változtatok a menetrenden, és beszámolok, ígérem!Most megyek és felébresztem, már 1 órát aludt!
35. Orsy27 (válaszként erre: 17. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 11:10

Mi is panelban lakunk, de nem érdekelt, hogy mit szól a ház ahhoz, hogy ordít a gyerek, megérte, mert mostmár csend van. :)

A kiságyat el kellene tennetek úgy valahogy, hogy ne lásson Titeket, mert így persze, hogy nem alszik, hanem mindent elkövet, hogy vele foglalkozzatok.

34. Kis Cidri (válaszként erre: 29. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 11:07
Szerintem az nem baj, ha kiveszed, de csak akkor maradhat ott, ha nyugodtan fekszik és hagy titeket pihenni. Mond el neki, hogy most alvás következik, és ne beszélj hozzá tovább, mert ha folyamatosan mondogatod neki, hogy aludjon, akkor is vele foglalkozol, és ez a cél.
33. maya80
2010. nov. 17. 11:07
Hagyjátok el a délelőtti alvást. Egyévesen már elég a napi egy alvás, és akkor talán könnyebb lesz este vele.
2010. nov. 17. 11:05
Nekem 15hónapos kislányom van,napközben 1-1,5 órát ha alszik már jó,este többnyire 9-9:30kor alszik el,és reggel 8-9-kor kel!
31. Molyka
2010. nov. 17. 11:04
Ami nálunk működik, igaz, mégcsak féléves a kisfiam... 7-kor kezdjük, félhomályban megmasszírozom, "szerelmezünk", majd fürdés. Ott felélénkül egy kicsit, de amint kiveszem a kádból, onnantól már fele olyan hangerővel beszélünk hozzá. Ott felöltöztetem, majd a férjem felviszi Viktort, és sötétben megkapja az esti adag kajáját. Mire megeszi már vagy félálomban van, vagy el is nyomja az álom. Akkor be az ágyába, majd otthagyjuk. Ha nyöszörög, akkor lámpagyújtás nélkül, egy hang nélkül bemegyünk, megkapja a cumit és jövünk is ki. 8-kor már alszik, és ezt teszi reggel 8 fél 9-ig. Napközben 2-3 alkalommal alszik fél órát.
30. fancsika09 (válaszként erre: 28. - Kis Cidri)
2010. nov. 17. 11:02
Semmi cukrosat nem adok neki sztem!Reggel tápszer, délben főtt kaja, este kenyér, májkrém, felvágott, ritkán rudi, csak a túrója, még ritkább:krémtúró!Néha kukit eszik ebéd után!Azt imádja!
29. fancsika09 (válaszként erre: 26. - Martin3)
2010. nov. 17. 11:00
Tudod, a kiságya pont mellettem van!Így ha feláll, látja, hogy mi is ott alszunk, illetve csak szeretnénk!És így, addig ordít, míg ki nem veszem!tuti, hogy nincs nála agybaj, mert 1 évesen simán mondja a tesó nevét, mutatja, hogy :hol van az okos feje, szeme, foga, pocika, haja!Túl okos, az a baja!
2010. nov. 17. 10:59
Fontos az étrend is, mert ha túl sok az édesség, főleg délután, akkor attól is pörög, a cukor miatt.
27. fancsika09 (válaszként erre: 22. - Boléna)
2010. nov. 17. 10:56
Reggel 8kor ébred, és 10.00kor már olyan álmos, hogy leesik a feje.megpróbálom csak ebéd után altatni, hátha nem lesz 180as vérnyomásom este!
26. martin3 (válaszként erre: 17. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:55

nekem a most 2 éves fiam csinálta ezt, kb 40perc volt mire simogatásra elaludt, majd éjjel 6-8x felsírt, oda kellett mennem . na ezt meguntam, ugyanis hulla voltam. Egyszerűen hagytam sírni, első nap 45percig sírt,második napon már csak 20perc, 3. napon 8perc, 4.napon 4 perc, 1 hét után simán kijöttem a szobából, igaz van még egy kis nyafi, de ennyi. és azóta 1x sem ébred fel éjjel!!!!!! nyugi van és ő is mi is végre alszunk!! ja az első 2 éjjel még felsírt 1x-1x, odamentem, hogy tudja itt vagyok, de kijöttem egyből, az első nap sírt 20percet, a második napon már csak 2 percet, a 3 éjjeltől nem ébredt fel! és nem kegyetlen a módszer, semmilyen lelki sérülést nem okozott neki, vidám,kiegyensúlyozott baba!!!!!!!! és délután is simán leteszem ezzel a módszerrel, és alszik 2órát, előtte meg fél óra múlva felébredt.

esetleg a szomszédoknak lehet szólni, hogy egy kis toleranciát kérsz tőlük pár napra. hidd el működni fog, csak ki kell bírni, hogy ne menj oda(ami amúgy elég nehéz!!) de ha odamész, mindent elrontasz, és pont az ellenkezőjét éred el, hogy megtanulja, hisztivel el lehet érni anyát...csak akkor csináld, ha kibírod. nekem már muszáj volt ezt megtennem, mert hulla voltam, ráadásul megszületett a kistesó, ő is kelt éjjel 2-3x, így tényleg semmit nem tudtam aludni!

2010. nov. 17. 10:54

ha nagyon gáz a helyzet,beszélj dokival. amikor mi is cirkuszoltunk-illetve a fiam-akkor azt mondta a doki,h ha semmi sem használj,vigyem el neurológushoz,mert lehet h van valami kis eltérés-kicsiknél nem ritka- és ott megmondják


vagy adj neki homeopátiás bogyót,pl chamomilla az nyugtató,vagy aconitum napellus,ami kifejezetten alvászavarra van.


doki,gyógyszerész biztos tud segíteni!!

24. Kis Cidri (válaszként erre: 19. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:53
Az is rossz, ha túl akarod fárasztani, mert akkor inkább túlpörög, én is így jártam a nagyobbik fiammal. Figyeld meg mikor csendesedik le este, mikor a legnyugodtabb és abban az időben próbáld meg elaltatni.
23. fancsika09 (válaszként erre: 18. - Martin3)
2010. nov. 17. 10:53
Tudom, hogy nem normális!És nagyon elegem van már ebből.Köszönöm, hogy segíteni próbálsz, tudod 1.gyerekem, a tesója a párom előző házasságából született!
2010. nov. 17. 10:52

tényleg ne tedd magatok közé.. a lányom 2-3 felé alszik el,de max 2 órát hagyom,és keltem is. 7-8 a fürdés,aztán be az ágyba. reggel csak 1 órát hagyom visszaaludni.


ha nagyon nem megy,akkor menj be hozzá,de ne vedd ki csak simogasd meg,aztán menj ki. lesz egy -két kemény éjszaka,de muszáj megtenni mert ez neki sem jó..

21. slavi
2010. nov. 17. 10:51
Nálunk is probléma volt az elalvás. Nóra lányom utálta a kiságyat. Én azt csináltam, hogy egy vastag paplant letettem a játszószőnyegre, mellé sok kis párnát. Azon nagyon szeretett aludni. Ha ez se segített akkor pontban 22.00 kor lekapcsoltuk a lámpát, és ő 5 perc után aludt. Mi úgy aludtunk, hogy égett egy kis lámpa, de kb. 14 hónapos kora óta nem világít semmi éjszaka, csak a beszűrődő fények. Most pedig szépen elértük, hogy a saját körbe támlás kiságyára felmegy ha álmos és elalszik. Nóra most 20 hónapos.
20. Kis Cidri (válaszként erre: 17. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:50
Én 1 éves kora után már bevezettem, hogy délben ebéd után egyet aludt a kisfiam, a másik fiam maga vezette be.
19. fancsika09 (válaszként erre: 14. - Boléna)
2010. nov. 17. 10:49
Próbáltam már 1x altatni, de akkor éjjel 12x volt fenn!Éhes tuti, hogy nem, mert nagyon jó evő!Most 11 kg, és este 8kor eszik utoljára!
18. martin3 (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:47

ne haragudj meg amit most írok, de szerintem az nem normális, ha egy ekkora gyerek este 11kor megy aludni. nekik kb este 7-8között ágyban a helyük. és egyszerűen nincs megtanítva,hogy aelaludjon egyedül. a mi gyerekeink soha nem tudtak elaludni közöttünk, mert állandóan csinálták a fesztivált, bohóckodtak stb. meg kell szoknia, hogy van saját helye és ott kell aludnia.

délelőtt csak fél órát hagyd aludni, de ezt kb 1 évesen el is szokták hagyni, és délután ne 3kor tedd le, hanem ebéd után jobb ezt most megszoknia, mert a bölcsiben és az oviban is ebéd után van az alvás, 3kor már ébrednek! ha ebéd után leteszed, akkor aludjon akár 3ig, és utána tedd le fél8-8kor. igen hisztizni fog, de kb 3napig tart. ha nem mész oda, akkor rájön,hogy nem ő győzött a hisztivel, hanem te.

4babám van, (a legidősebb 5.5éves, ) így tapasztalatból írtam.

17. fancsika09 (válaszként erre: 7. - Orsy27)
2010. nov. 17. 10:46
Volt már, hogy én is beraktam a kiságyába, de képes felordítani a lakótömböt, és nem hagyja abba!Minden fürdéskor énekelek neki, meg egyébként is nagyon sokat szoktam énekelni, foglalkozni vele, csak az esti altatás ne létezne a világon!Éjjel kb 4-5x ébred, iszik és visszaalszik, de hajnal 3kor mindig ki kell venni közénk, mert akkor is üvölteni kezd!És ez így megy hónapok óta!Változás:000000000!
2010. nov. 17. 10:45
nekem egy évesen fél 7-kor kelt, délben aludt 2, 2 és fél órát, aztán este 8-kor aludt
2010. nov. 17. 10:43
vagy éhes marad?? hú nem tudom.. mi vettünk melegíthető macit levendulásat,meg éjjeli fényt, de igazából a nappali nem alvás segített
14. Boléna (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:42

lehet h sokat alszik nappal.. úgyértem magához képest. reggel mikor kel? lehet h el kéne hagynod a délelőtti alvást..


mint írtam,a fiam nem aludt ennyi idősen csak éjjel,napközben ha mégis,akkor este úgy szenvedtünk vele mint te. nem érte meg. így viszont 9-9ig nyomja.most 3 éves

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook