Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyit alszik az 1 éves gyereketek? fórum

Mennyit alszik az 1 éves gyereketek? (beszélgetős fórum)


1 2
13. Detti05 (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:42

Szia,valószínűleg igaz az,hogy kicsit el lett kényeztetve.Mi is így vagyunk,bár igaz legkésőbb 21,30-kor alszik Levi,de ő meg éjjel ébred fel.Nem kell neki semmi csak mellé kell feküdnöm és alszik tovább,viszont kisebb korában lusta voltam visszatenni,mert inkább én is aludtam,így megszokta és már nem is tudom visszaszoktatni arra,hogy hajnalba a kiságyában aludjon.A siratás állítólag bejön,de nálunk Levi 3. gyerek és hiába alszik külön szobába a tesók miatt nem siratom éjjel.A nagyoknak kell a pihenés hiszen suliba mennek reggel.Én ezt elfogadtam,így sőt igazából szeretem is mikor mellém bújik a kis törpe.

Nappal alszik délelőtt 1 órát 10 órától,majd 13,30-14 óra fele 1-1,5 órát ismét.

12. fancsika09 (válaszként erre: 6. - 94786a70d9)
2010. nov. 17. 10:41
Amióta megszületett!Illetve kb 5 hós korától igazán!6 foga van!Minden este nem jön a foga!!!!!!!!!!!
2010. nov. 17. 10:40

éjjel 12 órát a fiam 1éves kora óta,nappal már nem.


lányom 15hós,ő éjjel 12-t délelőtt és délután is még,bár a délutánit pár napja kezdi elhagyni :(

2010. nov. 17. 10:40
Nekem az egy éves kis fiam 1x alszik napközben ebéd után 12-15-ig!Ritka az ha hamarabb ébred!
2010. nov. 17. 10:40

Szerintem is az a probléma, hogy még nem akar aludni és ezt így éri el. Mindenképpen találj ki valami szokást, ami az elalváshoz kapcsolódik.

Fontos, hogy kb ugyanabban az időben legyen és az egy 1 éves gyereknél kb 7-8 óra között.

Vacsora, fürdés, mese(legjobb az olvasott, vagy kitalált) és azonnal fekvés az ágyba, villanyt leoltani. Én nem bírom ha sír, ezért én mellé fekszem és addig ott is maradok, amíg el nem alszik.

8. fancsika09 (válaszként erre: 2. - 94786a70d9)
2010. nov. 17. 10:40
2 szobás panelban lakunk!Fanni velünk, a bátyja külön.Úgy érzem, hogy mindent megteszünk,ha hazajön apa, csak Fanni létezik neki, játszanak, stb.Közös vacsi, 21.00kor fürdés, eddig minden ok.És 22,00kor jön a hiszti, pedig nem szól a tv, kislámpa világít, anya elmondja 100x, hogy már alszik Fifi, meg a kiskutya, meg az Atyaúristen is, és Fannika is alukáljon, majd holnap megyünk sétálni stb!Kár a gőzért!Ő akkor is fel akar állni a franciaágy karfájához, és ugrálni akar, és hemperegni!Ki vagyok!És az apja is!Pedig veszedelmesen türelmes emberek vagyunk minketten!
2010. nov. 17. 10:38
Szerintem is picit elkényeztettétek. Nekem 10,5 hónapos a kislányom, sokat játszok vele mindennap, de csinálom a dolgomat is napközben, ilyenkor egyedül játszik. Soha nem raktam magunk közé, ha itthon vagyunk, kizárólag a kiságyban alszik. Volt kb 2 hónapja, amikor esténként elhúzta az elalvást, szórakozott az ágyában, mi pedig hagytuk sírni, nagyon nehéz volt, de pár nap alatt megtanulta, hogy este alvás van. Most leteszem fél 9kor, énekelek neki, mesélek egyet, és elalszik magától.
2010. nov. 17. 10:35
Amúgy mindig ilyen volt, vagy csak mostanában? Mert ha csak mostanában, akkor lehet a foga.
5. 94786a70d9 (válaszként erre: 4. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:34
Lehet fogzik is,de akkor a fájdalom csillapítására nurofen szuszpenzió a legjobb, vagy ha van homeopátiás fájdalom csillapító.
2010. nov. 17. 10:30
Már próbáltam homeos bogyót, kúpot, kamilla teát, semmi változás!
2010. nov. 17. 10:30

Egy éves az én lányom is...


Éjszaka csakis kiságyban tud aludni, mert annyit mocorog, hogy leesne a mi ágyunkról...

12 órát alszik.

Azt jelenti, ha este 6 kor teszem le akkor reggel 6 ig, ha 7 kor akkor reggel 7 ig...


NApközben eddig 2 órát aludt, déltől, de már csak egyet alszik:)

2. 94786a70d9 (válaszként erre: 1. - Fancsika09)
2010. nov. 17. 10:30
Szerintem el van kényeztetve egy picit,tudja, ha sír, ordít,akkor berohantok hozzá. Nálunk is kettőt alszanak a lányok napközben,az változó, hogy mennyit, de este nincs probléma,szépen egyedül 8 körül elalszanak. Egy szobában van veletek, vagy külön? Van esti rituálétok? Szemét módszer, de én hagytam őket sírni 5percig,majd bementem, megnyugtattam Őket és kijöttem. Persze folytatódott, 10 perc múlva mentem be, megnyugtattam megint Őket, majd kijöttem és mindig húztam az időt. Melós, mert lehet egy két hétig kitart ez az állapot, de utána szépen el fog aludni sírás nélkül egyedül. Szerintem ezt mopst azért csinálja, mert tudja, hogy este van, mindenki aludni akar és fog, Ő játszani akar és azt, hogy az Ő akarata érvényesüljön.Illetve rá fog arra jönni ha ordít, nem csak elalvás előtt,akkor bizony Ő irányít. És ez így nem buli, mert a szüleinek kell felnevelni Őt,nem pedig fordítva.
2010. nov. 17. 10:24
Fanni lányom 1 éves, eddig naponta 2x aludt, reggel 10.00kor, és 15.00kor, másfél órát!A gond az, hogy minden este 23.00előtt nem akar aludni, és csak dobálja magát.Minden este sírva alszik el!Egész nap nincs semmi gond, játszik, rohangál, ebéd után séta, este fürdésig játék!Egész nap nem sír!Este viszont megőrül!Mit csináljak??????????Már nagyon nyomaszt, hogy minden áldott este ezt műveli.Köztünk próbálom elaltatni, nem teszem a kiságyába, mert ott még csak jobban sír!Mit rontok el?Egész nap csak vele foglalkozom, este pedig a párom és a 13 éves bátyja is!Nem értem!Segítség!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook