Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire veszélyes az asztalos szakma? fórum

Mennyire veszélyes az asztalos szakma? (beszélgetős fórum)


1 2
4. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 09:44

Ááááá, hát persze, hogy városi legenda az ujj nélküliség. Nem kötelező elveszíteni egy ujjadat se, hogy jó szakember legyél;)


Az apukám asztalos volt. Már nagyon sok éve volt elég jó szakember, mire megszabadult 1 ujjától, a többi maradt az élete végéig. És ismertem asztalost, akinek meg volt mind, és nem volt rosszabb szakember.


A szerszámokra nem tudok mit mondani, mármint, hogy mennyiből jöhet ki. Bár láttam az apám gépeit, szerszámait és műhelyét, de ez annyit változott azóta, hogy felmérhetetlen.


Én a helyedben azt tenném, hogy végig gondolnám, hogy milyen szerszámokra lenne szükség ahhoz, hogy dolgozni tudjak. Felírnám, megnézném az árakat és abból indulnék ki, hogy mennyi az annyi.

A műhely bérlése vagy megvásárlása az egy másik történet.


Mi számít kis munkának?

Tippelgetek: leszakadt konyhaszekrény ajtó javítása pl., illetve, kisebb javítások.


Hátrány? Biztos van! Szerintem, még nem tartunk ott, hogy bizonyos szakmákban nők dolgozzanak, pl. villanyszerelés, autószerelés, stb.

És ugye a fizikai korlátjaink is hátrányosak lehetnek.


A fa megmunkálása szerintem egy nagyon szép munka, nagy kreatívítást igényel, ahogy a kivitelezése is.


Mindent bele!



Ja, és miután ezt leírtam, rájöttem, hogy nem is komoly a kérdés, mivel te vagy aki különböző vállalkozások indításával kapcsolatban indítasz fórumok.

Ez számomra szomorú:(


De ha már leírtam, akkor itt hagyom, hátha van akit érdekel is...

2023. ápr. 24. 09:44
Nem tudom, szomszédunk asztalos volt, nem hiányzott 1 ujja sem. Sokat dolgozott.
2023. ápr. 24. 09:44

Nőként? Azért oda kell némi fizika erőnlét, emelés, stb.

Ha betartod a szakma szabályait és a munkavédelmi előírásokat nem veszélyesebb mint a többi ehhez hasonló szakma.

2023. ápr. 24. 09:21

Minden laikus ha meghallja ezt a szakmát poénkodik,hogy akkor számítasz ügyes szakembernek,ha csak két ujjadat vágtad le. A béna többet is.Van igazságtartalma ennek az urban legendanak?



Nagy beruházást igényel egy korszerű műhely felépítése? Egy zöldfülű, aki el szeretné kezdeni az asztaloskodást kisebb munkákra ki tud 1-2 millióból alakítani egy műhelyt,és a bevételből invesztál be a többi gépbe?

Mi számít "kis munkának" ebben a világban? Gondolom nem egy barokk stílusú bútor legyártás.

Nőként nagy hátrányom van a férfiakkal szemben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook