Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyire veszélyes az asztalos szakma? fórum

Mennyire veszélyes az asztalos szakma? (beszélgetős fórum)


1 2
34. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 21. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 25. 09:59

felemeltem saját súlyomat nem is egyszer. "


Akkor Fullgas urat, aki csak légiesen 64 kg nyom, azt a tenyeredben is el tudnád vinni, mint egy plüssjátékot.-)

33. Channa* (válaszként erre: 21. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 25. 08:14

Húúúú, nem tette tönkre az alakodat?

A súlyemelőknek van az a jellegzetes formájuk (vastag combok, rövid láb, nagy hát, vastag karok).

Hogy jutott eszedbe nőként, hogy ilyen sportot űzz?

Igaz, ezt a kérdést férfinak is feltehetném...

32. supin
2023. ápr. 25. 05:41
nagyon
2023. ápr. 25. 01:04

Szerintem veszélyes szakma, mert előfordulhat, hogy szálka megy az ujjadba.

pasiknál ez egy hónap betegállomány..-)

30. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 19:20

Kicsit több, mint egy évig dolgoztam bútorlapszabászatban. Mi bútorlapokból dolgoztunk egy cégnek gyártottuk a különböző állványokat nagy mennyiségekben.

Illetve volt egyedi bútorkészítés is szintén bútorlapokból.


Úgy gondolom, ha egy korszerű műhelyt akarsz létrehozni, ahhoz nagyon sok tőke kell. Egy táblafelosztó és egy élzáró gép ( élfóliázó ) nagyban megkönnyíti és korszerűsíti a munkát, de ezek igen sokba kerülnek. Persze lehet az élfóliát rávasalni is a bútorlapra, de az igen lassú.

Most csak a nagyobb beruhást igénylő gépekről beszéltem, egy korszerű asztalosműhelybe szükség van még sok olyan gépre is, ami igaz nem milliós tételek, de azért nem kerülnek fillérekbe.

Mennyire veszélyes? Oda kell figyelni, mert olyan gépekkel dolgozol, amik igen komoly sérülést, maradandó károsodást is okozhatnak.

29. b39c721a9b (válaszként erre: 14. - Burrit0)
2023. ápr. 24. 17:06
64 kiló vagyok, 40-50 kilót elviszek 😊
28. K-né Zsóka (válaszként erre: 24. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 24. 16:50
És sikerült :))
2023. ápr. 24. 16:40
* Külön = különben majd a kész cucc...
2023. ápr. 24. 16:39
Még valami: nem elég csak a szükséges gépeket megvásárolni, azt a fát, amiből dolgozni akarsz, időben be kell szerezni. A tüzép telepeken amiket árulnak, "még rajta fütyül a rigó", azt még minimum 1 évig célszerű tárolni, hogy száradjon. Külön majd a kész cucc fog erre-arra vetemedni és vagy kidobhatod, vagy ha közben eladtad, jönnek a panaszok. És az 5-6 fm hosszú száldeszkák megfelelő tárolásához megfelelő hely is szükséges. Járd körbe alaposan, mielőtt belevágsz.
25. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 16:26

Az én tesóm is az.

Alapjaiban két terület közül választanak, és szakosodnak: bútorgyártás, vagy nyílás-zárók gyártása.

A bútorok gyártása ma már nagyüzemileg, szalagon készülnek, a termelékenység növekedésével egyre inkább csökken az áruk, egy asztalos nehezen tud velük lépést tartani. Egyedi bútorok készítésére kevés a megrendelés.

Amióta megjelentek a műanyag nyílászárók, amiket szintén szalagszerűen állítanak elő, a fa ajtók, ablakok iránti kereslet jelentősen visszaesett, tehát bevétel tekintetében ismét csak lejtőre kerülnek. Az itt-ott javítás, pótlás, apróbb megrendelések, sovány kenyér.

Nem lebeszélni akarlak! Nagyon szép szakma, és aki a fát szereti, annak öröm látni, amikor egy-egy új db kikerül a keze közül... nem könnyű szakma. Jól gondold meg.

24. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 23. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 24. 16:10

csak meg akartalak nevettetni...:-))


Tudom, piszok vagyok..-) bocsi

23. K-né Zsóka (válaszként erre: 22. - 5d8fd6c5cb)
2023. ápr. 24. 15:46
Ejnye, erre nem is gondoltam :D
22. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 21. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 24. 14:40

azt hittem, Neked ez az érvényes szlogen..

Most elárultad saját magad..-)))(vicc)


"Jócskán vannak hibáim.

De miért hívjam fel rájuk a figyelmet?

Vegyék észre mások."

21. K-né Zsóka (válaszként erre: 14. - Burrit0)
2023. ápr. 24. 13:51
Drága itt mellélőttél. Versenyszerűen súlyt emeltem éveken át, szóval igen, felemeltem saját súlyomat nem is egyszer. De hogy jött ide a kérdés?
20. b39c721a9b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 12:35
Nem hinném, hogy van hátrányod, szerintem üde színfolt, ha nők is választják ezt a szakmát. Múltkor egy női szobafestővel készítettek riportot, ha érdekel a szakma, akkor hajrá. 😊
2023. ápr. 24. 12:22
Szerintem pont annyira veszélyes, mint az összes többi hasonló szakma, ahol gépekkel kell dolgozni. Nekem csak egy asztalos ismerősöm van. Neki hiányzik egy fél ujjperce és két ujjbegye. A nyomdában, ahol gyakorlaton voltam, az egyik nyomdásznak hiányzott egy ujja. Arra is azt mondták, hogy a szakmával jár.
2023. ápr. 24. 11:55
A lakatos mas szakma.
2023. ápr. 24. 11:54
Es nem tudod megcsinalni?
2023. ápr. 24. 11:53
Mindig rágtam a fülét hogy csinaljon nekünk a kertbe egy kiülőt, de meg se hallotta. Most meg mennyit elkérne érte egy szakember.
2023. ápr. 24. 11:49
Nagyon. Dolgozni kell ott is. :D Apam is az volt. De sose dolgozott a szakmajaban. Csak kis fusi munkákat csinalt meg, ha vki megkérte rá. Ajtó bepászítás, zárcsere, furnérozás ilyesmik..
14. Burrit0 (válaszként erre: 13. - K-né Zsóka)
2023. ápr. 24. 11:48
hanyszor cipeltel a testsulyodnak felet vagy harmadat?
13. K-né Zsóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 11:43
Egyáltalán nincs hátrányod. Egy volt osztálytársnőmnek kis asztalos műhelye van. Ékszeres dobozokat, virágládákat, képkereteket készít, faragással, égetéssel díszítve. Ez csak pár dolog, de nagyon sokféle dolgot gyárt. 2 millió simán elég egy ilyesfajta műhely felszereléséhez, sőt nem is kell annyi.
12. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 11:41

Ha még nincs a szakmai képesítés a kezedben, akkor az legyen az első beruházásod.

Aztán menj el egy működő műhelybe gyakorlatot szerezni. Addig fel is mérheted, hogy milyen alapvető szerszámokra lesz szükséged a munkáidhoz.


Igen, minden bizonnyal lesznek nehézségeid a férfiakkal szemben. Sokan azzal jönnek, hogy "férfi munka". Szerintem nincs női/férfi munka. Munka van.


[link]


[link]


Itt pedig egy hasznos dolgokat olvashatsz:

[link]


Ha szeretnéd és úgy döntöttél, akkor bátran vágj bele!

11. Burrit0 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. ápr. 24. 10:36
Vagy egyetemi hallgato XD
2023. ápr. 24. 10:35

Az asztalos melohoz egy debellanak kell lenni. Foleg egyedul kezdeshez.

Aki ilyen kerdest feltesz, szerintem otthon dekupazsolt eddig.

9. Burrit0 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. ápr. 24. 10:31

Talan meg nem mindenkit ismerek, de ugy tunik, egyetlen no vagyok a konyhaban.


Es tudom a tenyeket, de szar realizalni, hogy 20-30 kilot en nem tudok ugy dobalni, ahogy szeretnem. Ami igy leirva meg gyerekesebb.

De ha valaki nem picsog, megcsinalja a legtobbet, amit tud, elismerik. Es segitseget kerni sem szenyen, hanem azt mutatja, esszel dolgozik.

8. Burrit0 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 10:17

En csak egy ujjpercet nelkulozo embert ismertem, aki egy gyerekkori balesetben vesztette el. Pedig sok asztalossal, egyeb melossal talalkoztam. Vegtag hianyos hentessel, szakaccsal vagy csemegepultossal sem talalkoztam. A coffee shopok konyhaiban is dolgoznak szeletelovel, ahol en dolgoztam, 10 ev alatt egy ember vagta le az ujjat.


Nokent az a nagy hatrany, hogy 1 kg noi izom kevesebbet tud kilokni, mint 1 kg ferfi izom. Ez sajnos biologiai teny.

De ha te eros vagy, es birod, hat hajra! Egy asztalos ismerosom van vagy 75 kg. Ipari alpinistaval is talalkoztam ilyen sulyban. Egyik sem tudna fel karjan cipelni engem heccbol, mint a 100-110 kilos szekrenyek, de van eszuk, es a vallukra csapnanak fel, a melojukat meg el tudjak latni.

7. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Channa*)
2023. ápr. 24. 10:01
nálam az asztalos két ajtót csinált,meg köztük egy pici átjárót,vagy hogy mondjam.szóval a két ajtó között volt egy kis hely,amit megcsinált szépen beillesztettek az apjával.igaz,hogy az ajtóbejárat kisebb lett,de ami kell az befér.amikor a fürdőszobában az ablak elromlott,csak azért jött el,mert a munkatársam fia volt.sokat bíbelődött vele,
6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 09:47

Fèrjem asztalos.

Minden ujja megvan,de csak mert èsszel csinálja.

A gèpek nem olcsók.

Gagyikkal neki se állj.

Mivel szeretnèl foglalkozni?

Fa vagy bútorlap?

Van erő benned?

Hogy fogsz pl egy konyhát beèpìteni?

5. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 24. 09:46

A mesterség szeretete nagyon sok hátrányt le tud küzdeni. Aki nőként választja ezt a szakmát, az biztosan szereti és jól fogja csinálni.

Nyilván azt a munkát vállald, ami nem okoz fizikai megterhelést. Szép apróbb tárgyak, díszítések készítése, felújítása már művészettel is felér.

Rengeteg apróbb javítás, felújítás minden háztartásban akad, csak győzd.

Ezeknek a munkáknak kisebb a gép és szerszám igénye.

Azért legyen megfelelő tudásod, anyagismereted, mert a nélkül nem megy.

Apróbb munkákhoz kisebb műhely kell. Lehet pályázni is induláshoz. Vehetsz használt szerszámokat gépeket is kezdetben, de a jó minőségű szerszám kezdetben is elengedhetetlen.

A szépen jól végzett munkád lesz a reklámod. Ne add fel az álmaidat.


Egyél ügyes, tarts be a munkavédelmi előírásokat, használd a védőfelszereléseket, akkor megőrizheted az egészséged és az ujjaidat is.

(Csak, amiről kevesen tudnak, a keményfa por rákkeltő. A por elleni védelem elengedhetetlen, de még sorolhatnám...)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook