Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyire veszélyes a méh, darázscsípés fejen? fórum

Mennyire veszélyes a méh, darázscsípés fejen? (tudásbázis kérdés)


1 2
39. 2ab16d5612 (válaszként erre: 38. - Survivor3)
2016. szept. 8. 11:58
Gondolom mert az adrenalin tartalmú...
38. survivor3 (válaszként erre: 35. - Egypt)
2016. szept. 8. 11:49

Érdekes.

De akkor a vénába adott kalciumtartalmú szer miért hat azonnal?

37. survivor3 (válaszként erre: 8. - Shanalyl)
2016. szept. 8. 11:45
Ez azért nem teljesen igaz.
36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Shanalyl)
2016. aug. 28. 11:35

Nálunk a házban külön védettséget élvez minden pók.


Főleg zugpókjaink vannak, de némelyik jókora méreteket ér el. Másfél centis test, a lábakkal együtt is jókora, szépen látszanak a színek.


Most van az udvaron egy szép darázspókunk is, a maga rongyocskányi hálójával, szép méretet ért el szintén. :D Nem háborgatjuk, csak néha megnézzük. :D

35. egypt (válaszként erre: 20. - Evica1973)
2016. aug. 23. 23:01

A kalcium allergiában is hatástalan – halált is okozhat a hamis biztonságérzet


Hazánkban a kalciumot, főként annak ampullás változatát sokan javasolják, használják darázs/méhcsípés, allergia, viszketés, bőrkiütés, nátha, köhögés, torokgyulladás esetén is. Azonban ilyen esetekben a kalcium használata teljesen felesleges, fejlett egészségüggyel rendelkező országokban, orvosi irányelvekben szóba sem kerül alkalmazása ilyen esetekben – a kalcium széleskörű használata hazánkban egy téves szokás. Mivel az említett betegségek legtöbbször spontán enyhülnek, az allergiás reakciók sokszor hullámzó lefolyásúak, így a javulást sokan tulajdoníthatják tévesen a bevett kalciumnak. A kalcium szedése például kalciumhiányos állapotokban, csontritkulás esetén indokolt.


A strandszezonban fontosnak tartjuk felhívni a figyelmet arra, hogy a kalcium nem az allergia gyógyszere, és darázs/méhcsípésben is teljesen hatástalan. Bár erről az orvostovábbképző konferenciákon is szó esik, de sajnos a modern információk lassan terjednek, és nem jutottak el még minden orvos kollégához. Ezért fordulhat elő sajnos egyes hazai betegellátó helyeken, hogy az akut allergiás reakcióval érkező betegnél a kalciumot izomba adott injekció formájában alkalmazzák. Ez a felesleges procedúra nem csak nagyon fájdalmas, de szövődményei is lehetnek – jelentős vérömleny vagy tályog is kialakulhat, amely sebészeti megoldást igényelhet. Azzal is találkozni, hogy a jószándékú szülő gyermekének allergiás vagy méhcsípést követő tartós panaszaira napokon át semmi mást nem használ, csak kalciumot – pedig a gyerek szenvedése hatásos szerrel időben enyhíthető lenne, ezért fontos megcáfolni a tévhiteket.


Kalcium enyhe allergia esetén sem jó – helyette antihisztamin kell


A rovarcsípés vagy allergia okozta tüneteket, viszketést és duzzanatot az antihisztaminok tudják enyhíteni, amik biztonságos, többnyire recept nélkül kapható allergiaellenes szerek, ezeket érdemes használni.


A kalciumba vetett alaptalan bizalom hamis biztonságérzetet ad, emiatt késhet a valóban hatásos gyógyszerek alkalmazása, amely súlyos esetben akár halálhoz is vezethet. Mint a hírekből ismert, Kautzky Armand színésznél darázscsípés után életveszélyes allergiás reakció alakult ki. Sokakhoz hasonlóan ő is kalciumot vett be, de szerencsére végül időben orvoshoz fordult, így életét sikerült megmenteni. A színész az életmentő adrenalinos injekciót azóta is magánál hordja.

( [link]


Súlyos allergiás reakció esetén, amikor például egy rovarcsípés után gombócérzés, nyelési vagy légzési nehezítettség, rekedtség, ájulás, hasmenés vagy hányás jelentkezik, azonnal mentő vagy orvos hívása indokolt. Ha súlyos allergiás reakció lépett fel korábban, a kockázatfelmérésben jártas allergológus szakorvos felkeresése javasolt rizikófelmérés és felvilágosítás céljából, mivel magasabb kockázat esetén mindenképp ajánlott az életmentő adrenalinos injekció kiváltása. Ilyen esetekben allergológus dönthet az immunterápiáról, amely végleg megszüntetheti a rovarméreg-allergiát.


Alulírottak úgy gondoljuk, ideje, hogy a téves, elavult szokások kikopjanak a mindennapokból; a szokásokon és hagyományokon alapuló orvoslást a modern, bizonyítékon alapuló (evidence-based) nézetek váltsák fel, a betegek pedig kalcium helyett antihisztamint használjanak az allergiás tünetek enyhítésének céljából.


A nyílt levélhez csatlakozók:

Név, titulus (szakterület)


prof. dr. Zeher Margit klinikaigazgató, a Magyar Allergológiai és Klinikai Immunológiai Társaság elnöke (immunológia és allergológia)


dr. Zacher Gábor osztályvezető főorvos (sürgősségi orvostan, toxikológia)


prof. dr. Nékám Kristóf osztályvezető főorvos, a Magyar Allergia Szövetség elnöke (immunológia és allergológia)


a Házi Gyermekorvosok Egyesülete (HGYE) nevében dr Póta György, a HGYE elnöke


dr. habil Réthy Lajos Attila főorvos, a Magyar Gyermekorvosok Társasága Vezetőségi Tagja (allergológia-immunológia, gyermekgyógyászat)


dr. Csupor Dezső egyetemi docens (gyógyszerészet)


dr. Dénes Tamás, a Rezidensek és Szakorvosok Szakszervezetének (RESZASZ) elnöke (sebészet)


dr. Kaszó Beáta (immunológia és allergológia, csecsemő és gyermekgyógyászat)


dr. Szíjjártó László (csecsemő és gyermekgyógyászat)


dr. Novák Hunor (csecsemő és gyermekgyógyászat)


(az aláírásgyűjtés tovább folyik)

34. Shanalyl (válaszként erre: 28. - 2ab16d5612)
2016. aug. 22. 07:55
Azt ismerem, nagyon cuki. De hát vannak olyan hálószövő pókok az esőerdőkben, amik meg madarakat fognak. Szerencsére errefelé nincs. Nálunk a legnagyobb pókfaj a cselőpók, de az földben, üregben él, meg szerintem aranyos is és védett. Emlékszem, gyerekkoromban fűszállal horgásztunk rájuk, h kijönnek-e.
33. Guruljka (válaszként erre: 31. - 2ab16d5612)
2016. aug. 22. 00:13

Ha akkora, akkor nem hazai faj. Akkor meg annyira tartok tőle, mint a többi honfitársától. :D


Azért a szájszervét biztosan jobban lehetne látni. :D

32. Mezei Virág (válaszként erre: 11. - NomNom)
2016. aug. 21. 18:54

Nem vagy egyedül!

Én is használtam, mert úgy tudtam, hogy jó. :(

A víz, a C vitamin csökkenti a hisztamin termelődést!

31. 2ab16d5612 (válaszként erre: 30. - Guruljka)
2016. aug. 21. 14:49
Akkor segítek.. egy tenyérnyi méretű az a kis darázska amiről beszéltem... :D
30. Guruljka (válaszként erre: 28. - 2ab16d5612)
2016. aug. 21. 12:53
Miért, egy apró pókocska is megeszik egy legyet, ami nagyobb nála. :D
29. 328e1b30ab (válaszként erre: 22. - B598e4912b)
2016. aug. 20. 12:31
:))))))))))))))))))
28. 2ab16d5612 (válaszként erre: 27. - Shanalyl)
2016. aug. 20. 10:33
olyan van ami madárpókot zabál.. most gondolj bele a méretébe a madárpóknak. Megvan? most képzeld hozzá a darazsat... :D
27. Shanalyl (válaszként erre: 25. - Globus)
2016. aug. 20. 09:49

Kill it with fire! :D


Ennél már csak egy harapós darázs-pók hibrid lenne rosszabb, most képzeljétek el, ahogy repül feléd egy tarantulacsáprógó hátul meg egy lódarázs fullánk. :D

26. 2ab16d5612 (válaszként erre: 25. - Globus)
2016. aug. 19. 22:39
Az oszt igen :D
25. globus (válaszként erre: 24. - 2ab16d5612)
2016. aug. 19. 22:38
24. 2ab16d5612 (válaszként erre: 21. - 328e1b30ab)
2016. aug. 19. 22:37
Csúnya marásuk van. De most elképzeltem fogakkal. Az ég irgalmazzon egy olyan jószágtól :D
23. 2ab16d5612 (válaszként erre: 13. - Vkatalin)
2016. aug. 19. 22:34

Akkor kérlek közöld az itt elő darazsakkal hogy a fullánkjukat legyenek oly kedvesek és ne használják (ami egyébként -olykor 1 cm is lehet) mert nincs nekik

Ez egyébként általános iskolai biosz anyag.. De jót vidultam köszi :D

22. b598e4912b (válaszként erre: 21. - 328e1b30ab)
2016. aug. 19. 20:39
a darázs harap, a szitakötő is!
21. 328e1b30ab (válaszként erre: 13. - Vkatalin)
2016. aug. 19. 18:06
:))))))))))))) És hogy néz ki pontosan a darázsnak az a fogas állkapcsa, amivel "harap"? :)))))))))))))
2016. aug. 19. 18:00

Calcimusc injekciót adnak a kórházban is először, nem tudom mért írjátok, hogy hülyeség a kalcium. Persze vannak akiknek ez sem használ, vannak, akiknek lórúgás adag szteroid kell. Antihisztamint mindenképp vegyél a patikában a Kalcium mellé.


Abban igazuk van a többieknek, hogy ha allergiás lennél rá, már rég nem itt irkálnál. De mostanában nagyon csúnyán be tudnak dagadni a csipések, nem egy ismerősömnek be kellett menni a kórházba (pedig nem allergiás), mert 4-5 nap alatt sem lohadt le a dagadás, antibiotikumot irt fel az orvos.

2016. aug. 19. 17:55
köszönöm a válaszokat, a hagymát kipróbáltam, a duzzanat meg van még, de nem fáj már annyira
2016. aug. 19. 16:15

Ha a fejbőrön történik a csípés, nem hinném, hogy az agy közelsége befolyásolná a dolgot, mert a vérkeringés egy körforgás, pálya, nem szivárog le semmi a bőrön és a koponyán át az agyba.


Inkább az a helyzet, hogy allergia bármikor kialakulhat, és ha erre utaló tünetek vannak, irány az orvos.


Nálam nincs ecet, de amikor több darázs csípett meg egyszerre, az akkor kapható Naksol (égés elleni spray) hatásos volt.


Hogy a darázs harap, az téves. (Kicsit mosolyogtam azon, ahogy megjelent lelki szemeim előtt, hogy lehasal és elkezdi rágni a "cubákot".) A növényevő darazsaknak valóban rágó szájszervük van, talán ez okozza a tévedést.


Itt egy kicsi eligazítás:


[link]

2016. aug. 19. 16:05

Meglepett a kalcium-dolog, mert nálunk nem egy esetben csökkentette az allergiás tüneteket.

Gyerekemnél is, kutyámnál is. Az ebet azért írom, mert nem befolyásolható a média által.

2016. aug. 19. 15:55

A darázsnak is van fullánkja, csak csípés után "magával viszi", nem úgy, mint a méhecske.


Tudtommal veszélyes azért a fejen a darázscsípés, mondjuk nem mindegy, hol, de közel az ember agya. Ha tegnap este csípett meg, remélhetőleg nem lesz gond, de azért a helyedben felhívnám az ügyeletet és megkérdezném tőlük, biztos ami biztos. Én egyszer szögbe léptem, gondolkoztam, elmenjek-e orvoshoz, mert csak kicsit volt rozsdás, ciki ennyiért elmenni... Mikor másnap mégis elmentem, jól letoltak, hogy miért csak most jövök, és már kaptam is a tetanuszt. Jobb, ha orvos mondja meg, mennyire kell ezt komolyan venned. Inkább fölöslegesen telefonálj, mint baj legyen. Kinevetni biztosan nem fognak, a darázscsípés nem gyerekjáték.

15. egypt (válaszként erre: 11. - NomNom)
2016. aug. 19. 15:20

Antihisztamin kell rá, kapható a gyógyszertárban szirup formában, azt nem tudom, vényköteles -e.

Most nagyon sok orvos kiáll amellett, hogy a kalcium teljesen hatástalan. Mi is mindig ezt szedtük allergiára, de ezek szerint lehet, hogy fölöslegesen.

14. Shanalyl (válaszként erre: 13. - Vkatalin)
2016. aug. 19. 15:09

Van a darázsnak fullánkja, nem tudom, h ezt honnan veszed, h nincs. :D Csak a darázs fullánkja nem viszi magával a gazdája belső szerveit csípés után, a méhvel ellentétben.


[link]

2016. aug. 19. 14:38

Szia,


A darázsnak nincs fullánkja, a darázs harap....a méhnek van fullánkja, az benned hagyja és meg is hal szegényke, de a darázs továbbáll szépen.


Teljesen mindegy, hogy hol csíp / harap meg valami, max jobban érzed egyes helyeken, a lényeg, hogy allergiás vagy vagy sem. De nyugi, ha az vagy, az perceken belül kijön, akor elkezdesz dagadni mindenütt. Akkor SOS kórház, mert injekció kell. De ha nem történik semmi, akkor majd elmúlik a daganat, mint ahogy írták, ecet, hagyma, hidegvizes ruha, stb.

Arra viszont vigyázz és tartsd észbe, hogy az allergia nem egyszeri dolog. Kijöhet bármikor, így jobb a tüneteket nézni egyből, ha megcsíp valami. Lehet, hogy egyszer nem volt bajod, de legközelebb jelez a tested. Szóval azt mondanám, bármi kis duzzanatot érzel bárhol, vagy bizsergést, és legfőképp a száj, torok a gáz, irány az orvos !! De ez tényleg perceken belül kijön...

2016. aug. 19. 13:49

Jól írták előttem, bedagad az ember aki allergiás rá.

Húú akkor a calcium " ampulla " se jó?

Persze a doki az felírja, én meg jóhiszemüen kiváltom.

És én járok rosszul ha mégse jó arra amire beveszem.

11. NomNom (válaszként erre: 5. - Mezei Virág)
2016. aug. 19. 13:38

Uh most ezt olvasni szrul esett. :/

Volt amikor én is ittam egy pezsgőtablettát amikor nagyon elővett az allergia... hát, kár. =(

2016. aug. 19. 13:27
ahogy megcsíp, ecetet rá azonnal, és nyoma sem marad. Nem duzzad meg, nem fog viszketni később, nem marad semmi
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook