Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 33. héten vagyok és a doki ma látta az ultrahangon, hogy rá van tekeredve a gyerek nyakára a köldökzsinór. Ez mennyire veszélyes? fórum

A 33. héten vagyok és a doki ma látta az ultrahangon, hogy rá van tekeredve a gyerek nyakára a köldökzsinór. Ez mennyire veszélyes? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. márc. 18. 00:44
Én is igy születtem.Nekem már a szivhangomat sem hallották, anyámat felkészitették a legrosszabbra.Teljesen egészséges ember lett belőlem, most az 58. évemet taposom.Szoritok Neked !
2009. júl. 21. 14:23

Köszönök nektek minden információt, jót és rosszat is. Aludtam rá egyet, és hát tényleg egyet tehetek csak, beszélgetni a fiammal és reménykedni, hogy élni akar és minden úgy lesz, ahogy lennie kell. Ennél többet nem tehetek.


Nagyon hálás vagyok mindenkinek, aki írt, mert minden tapasztalat sokat ér. Természetesen jobb olyat olvasni, hogy végülis minden rendben volt.


Tegnap este beszéltünk a szülész védőnővel, és ő is azt mondta, hogy 80-90%-a a gyerekeknek rajta van a nyakán, és ettől még simán szülhetek természetesen, a lényeg, hogy folyamatosan hallgassák a vasjúdás során a gyerek szívhangját.

2009. júl. 21. 12:50
A barátnőm péntek hajnalban szült, most mesélte el részleteiben a szülést és kiderült, hogy náluk is a baba nyakán volt a zsinór. Problémamentesen megszülte természetes úton, úgyhogy még az sem biztos, hogy császároznak. Amit Ében írt, az szerintem is működik, próbáld a babáddal "megbeszélni", hogy óvatosan mocorogjon (ilyenkor már úgysincs nagy helyük). Minden rendben lesz!
2009. júl. 21. 08:13

Én úgy szültem meg a második gyerekemet, hogy rá volt tekeredve a zsinór + az arca is fordítva volt, lefelé nézett, nem felfelé, mert nem tudott oda fordulni a zsinór miatt, ahova kellett. Nem kellett se vákuum, se fogó, rendesen meg tudtam szülni, csak kicsit nehezebb volt nyomni, mint a másik gyereknél. Nálunk nem látták előre a dolgot.


Szerintem nagy előnyben vagy, ha látják, mi a helyzet, el tudják dönteni, hogy kell-e valami beavatkozás, esetleg császárral kell-e szülni.

44. ében11 (válaszként erre: 41. - Hableány24)
2009. júl. 21. 08:05

azt írod magadról rendes kedves aranyos vagy!

csak fiatal, máskor inkább ne írj semmit.majd ha odakerülsz te sem örülnél ilyen fiataltól jövő jó tanácsnak.

43. ében11 (válaszként erre: 41. - Hableány24)
2009. júl. 21. 08:02

szerintem sem, szülés előtt nem kell másra a parát hozni.van dokija és figyelnek rá.

szerintem minden rendben lesz!

42. _kleo_
2009. júl. 20. 21:51
Hableány, ezt nem kellett volna...
2009. júl. 20. 21:49

Az egyik ismimnek így halt meg 2 kisbabája 2x volt terhes és mind a 2x így járt.

Egy másik ismimnek is volt ilyen egyszer.

Remélem neked nem lessz semmi gond! Nem akartalak megijeszteni.

Remélem,hogy egészséges és gyönyörű kisbabád fog születni!!

40. _kleo_
2009. júl. 20. 21:16
Nagyon minimális a valószínűsége, hogy megfojtsa a saját köldökzsinórja. A legtöbb babának a nyaka körül van. Nyugi! :)
2009. júl. 20. 18:30
Tehát akkor végülis azt mondjátok mind, hogy max. a szülésnél lehet gond, ugye? Tehát a hasamban most semmi nem történhet?
38. Anka71
2009. júl. 20. 18:25

Szia!

Így, hogy már tudjátok, nem lesz gond, szerintem sem.

Lányomnak kétszer a nyakára volt tekeredve, plusz még valahogy haránt irányban is bele volt gabalyodva a baba, még a kórházi zárójába is beleírták. De semmi gond nem volt, bár utólag mondta a csecsemős nővér, hogy a köldökzsinór nem mindenkinél egymorma hosszú, teljesen egyéni. Mákunk volt, hogy nekünk olyan hosszú volt.

Biztos, hogy figyelni fognak Rád, de ha véletlenül, esetleg, valami okból idegen dokihoz kerülnél szüléskor, akkor szóban említsed meg mindenképpen.

37. dumboci (válaszként erre: 36. - Ében11)
2009. júl. 20. 18:18

Hát igen, nagyon reménykedem. Biztosan azért élem meg ilyen nehezen, mert eddig minden tökéletes volt. Becsúszott baba, de annál inkább örültünk neki. A baba szépen fejlődik, én jól vagyok, minden ideális, és ez most olyan sokként ért, amit még fel kell dolgoznom. Meg arra figyelni, hogy nehogy a negatív gondolataimmal teremtsek, úgyhogy próbálok csak jókra gondolni és örülök minden pillanatban amikor érzem a fiamat...


Köszönöm, aki hozzászólt, kicsit megnyugtattatok!

36. ében11 (válaszként erre: 29. - Dorottya84)
2009. júl. 20. 17:07

a csomót nem tudja úgy meghúzni bent, elég erős ám a köldökzsinór-az apukák akik már vágtak el-tudják.

az ismerősömnél akinek csomó volt rajta, nos neki is csak szülés közben kellett erre figyelni(simán született)hogy ne húzódjon meg.illetve ha megnyomódik.pl. mikor szülés előtt megvizsgáltak a szülésznőm meg a doki megbeszélték vigyázni kell nehogy kicsússzon a köldökzsinór és a baba a fejével megnyomja kiszorítsa mert akkor az tényleg veszélyes.

amúgy az én dokinőm se mondott volna ilyet még ha látta is volna.mert azt mondta az izgalmam aggodalmaim veszélyesebbek.lazítsak és azon gondolkodjak hogy sima szülésem lesz és a babával is minden rendben lesz.én ezt meg is beszéltem a babával.pl. sokáig faros volt és nógattam forduljon már meg,és megfordult.

még az is lehet lekerül a zsinór a nyakáról-köv. ultrahangnál nem lesz semmi!

35. dumboci (válaszként erre: 33. - Pmjudit)
2009. júl. 20. 15:39
Hát, mindenki mást mondd, szerintem az én dokim is megbánta, hogy elmondta, hogy az a fehér az volt, de már sajna nem tudta visszaszívni...
34. Pici04 (válaszként erre: 32. - Dumboci)
2009. júl. 20. 15:30

Milyen rosszat hallottal rola?

Csak erdekelne.

Irhatod priviben is,ha akarod.

33. pmjudit (válaszként erre: 14. - Dumboci)
2009. júl. 20. 15:21

Én csak a szülés után tudtam meg. A férjem látta.


A 36. héten rákérdeztem a dokitól, hogy nincs-e a nyakán a zsinór. Azt mondta, hogy nem látja - utólag jöttem rá, hogy ő pontosan látta, csak nem akart idegelni. Azt mondta, hogy nincs jelentősége.

32. dumboci (válaszként erre: 30. - Pici04)
2009. júl. 20. 15:20

Fura, mert akkor a te dokidról jót is meg rosszat is hallottam. De az a fontos, hogy te elégedett legyél vele.


Igen kijárunk, nem gond, 30 perc az autópályán.

31. dumboci (válaszként erre: 29. - Dorottya84)
2009. júl. 20. 15:18
Csak tudod olyan nehéz megállapítani az ultrahangból bármit is. A csomót meg végképp nem. :( Már lassan úgy vagyok vele, hogy jobb lett volna nem is látni semmit. :(
30. Pici04 (válaszként erre: 28. - Dumboci)
2009. júl. 20. 15:17

Igen Ö van ott.Nagyon jo orvos.

Ök nem Freisingben vannak?Huuu,oda kijarsz?

2009. júl. 20. 15:13
Ugyan nem vagyok 100%ig biztos de én jó pár magazinba szakkönyvbe olvastam hogy akkor van baj ha csomó van a köldökzsinóron mert akkor ténylegesen nem jut elegendő vér,oxigén,tápanyag.....stb a babának. Ha a nyakán van a zsinór (persze az is veszélyes lehet)de nem hiszem hogy megfulladna a kicsi mert a köldökzyinórból nyeri ki az letben maradáshoz szükséges dolgokat.
28. dumboci (válaszként erre: 27. - Pici04)
2009. júl. 20. 15:10
Ő van a Marienplatz-nál? Az enyém Dr. Börzsönyi. Ma az apuka vizsgált, amúgy eddig mindig a fia. Szeretem őket nagyon.
27. Pici04 (válaszként erre: 26. - Dumboci)
2009. júl. 20. 15:05
Igen,itt Münchenben.Dr Neppel.A Tied?
26. dumboci (válaszként erre: 25. - Pici04)
2009. júl. 20. 15:00
Itt? :-) Miért te is München-ben? Ki a dokid?
25. Pici04 (válaszként erre: 23. - Dumboci)
2009. júl. 20. 14:50

Tudom,hogy itt elsz,csak azert kerdeztem,mert en is es sejtettem,hogy magyar dokid van.Nekem is az van,illetve pocakoosan is Ö volt.;)

Amugy ne felj nagyon a csaszartol,illetve attol,hogy amiatt nem "teljes"ertekü anya lennel.

24. dumboci (válaszként erre: 21. - Pocok:))
2009. júl. 20. 14:47

Ma este azért találkozom a védőnő/szülésznővel (itt ugyanaz a személy), pont ma van a szülésfelkészítő is, megkérdem neki mi a véleménye. Mintha azóta nyugisabb lenne ott bent a fiam.


Azért nagyon nehéz most dolgozni. :(

23. dumboci (válaszként erre: 22. - Pici04)
2009. júl. 20. 14:45

Én Münchenben élek, tehát itt járok dokihoz, amúgy ő is magyar, tehát jól tudunk kommunikálni.


Köszönöm a gratulációt, hát mostmár nagyon várom, hogy kint legyen. :(


Csak én annyira nem akarok császárt, annyira szeretném átélni a szülés minden pillanatát...

22. Pici04 (válaszként erre: 20. - Dumboci)
2009. júl. 20. 14:37

Szia!

Gratulalok a Babatokhoz!

Ahogy Babak mocorognak a pocakban tenyleg a nyakukra tekeredhet a köldökzsinor.

Tesom Kisfianak 3x volt es az utolso pillanatban csaszar lett belöle.

Figyeld a Baba mocorgasat a pocakodban.

A dokiddal nem tudtad megbeszelni,hogy ne csak 2 het mulva kelljen visszamenned?

Hova jarsz dokihoz?

2009. júl. 20. 14:34

Ne aggódj!Az a lényeg h észrevették és ha szülés közben nehezen akarna kijönni akkor nem fogják erőltetni.

Egyébként ugyanannyi valószinűsége van annak is h valahova beakad vagy odanyomódik a köldökzsinór és az is okozhat gondot(nekem pl a baba odanyomta a lábával a csontos medencéhez és ezért volt rossza a szivhangja de észrevették és semmi gond nem volt).

Szóval ne izgulj,olyan nagyon meg nem tud már bent mozogni és a k.zsinór elég merev kemény...nem fogja magát megfojtani...a lényeg h tudjátok és nem fognak erőlteteni enny!!

Sok pihit és gyors szülést kivánok!!!

2009. júl. 20. 14:28
Köszönöm Kleo és Ében, aranyosak vagytok. Próbálok megnyugodni és beszélgetni a fiammal, hogy nagyon várjuk már és vigyázzon magára.
19. _kleo_
2009. júl. 20. 14:23
Nyugodj meg, minden rendben lesz. A 33. héten azért már nem nagyon bukfenceznek odabent.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook