Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyire takarítasz össze magad után egy szálláson? fórum

Mennyire takarítasz össze magad után egy szálláson? (beszélgetős fórum)


1 2
38. vivo44 (válaszként erre: 37. - Babyapocakban)
2019. szept. 15. 00:38

Igen, nyilvánvaló:-)

A hostelben nincsen személyzet és az ár is viszonylag talán azért is alacsonyabb.

Apartman 60.000

Hostel 30.000.

Mi csak egy napokat szoktunk, de mint mondtam van aki így és van aki úgy.

Senki nem rosszabb a másiknál, vagy éppen jobb ha takarít, ha nem és milyen alapossággal.

37. babyapocakban (válaszként erre: 36. - Vivo44)
2019. szept. 14. 22:37
Hostelben még nem voltam, de mi rendszeresen veszünk ki magán apartmanokat, lakásokat. Személyzet ott sincs, a tulaj takarít, de gondolom (remélem) minden egyes vendég után megteszi. Az árakba szerintem ez elég vastagon be van kalkulálva. Csak akkor takarítok, ha hosszabb időre maradunk ott, mert nem hotel, hogy jöjjön a szobalány :D
36. vivo44
2019. szept. 14. 22:32

Mivel úgy írta a fórumnyitó, hogy "ahol nincsen takarító személyzet".....

S a hostelben ahová visszajárunk egyáltalán nincsen, de ha lenne sem.

Mert ugye kinek mi a túlzás, mi fér bele a saját értékrendjébe és mi az ami már nem.

Nem vagyunk egyformák.....

2019. szept. 14. 16:35
Próbálok rendet tartani koszolni minimálisan szoktam. Így azt a keveset a takarítókra hagyom.
2019. szept. 14. 14:51

Hát én rendet hagyok, elmosogatok, de fel azért nem mosok, az azért szerintem túlzás. Azért fizetek, hogy ott aludjak és hogy kitakarítsanak utánam. Ágyat sem húzok, leterítem, rendbe szedem és annyi.

WC-t kulturáltan hagyom, de azt pláne nem suvickolom. Anyám...

2019. szept. 14. 12:27

Napsugár8 hozzászólásával értek egyet.

Ne hagyjunk rendetlenséget, szemetet, mosatlant, de ennyi.

Nem szerencsés ennél jobban takarítani, mert akkor abban az állapotban adják ki újra.

Találkoztunk már hajszálakkal szennyezett párnahuzattal, amit egyértelműen nem cseréltek ki. Lehet, hogy csak 1x aludt benne valaki és próbálták újra "elsózni" Jeleztük, áthúzták, de még csak elnézést sem kértek.

Egy magyarországi szállodában továbbképzés miatt több hetet töltöttem. A padlószőnyeg már az első nap piszkos, szemetes volt - nem túlzottan. Utána ahogy teltek a napok látszott nem takarítanak. Apróbb paírhulladékokat hagytam a padlón, ami ott volt a következő héten is. Ekkor egy alaposan tépett papírzsebkendőt szórtam szét és végre porszívóztak 2 hét után.

32. Banános Zselé (válaszként erre: 24. - Michelle.r)
2019. szept. 14. 10:50
ott nem szabad mert van füst érzekelő
31. vivo44 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2019. szept. 14. 10:49

Igen, meglehet, hogy teljesen felesleges, de az is hogy nem.

Itthon is 20 percenként pakolok teljesen feleslegesen, óránként sepregetek.

Ahogy más is írta, magam megnyugtatása talán....

Ki így-ki úgy.

30. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2019. szept. 14. 10:33
Én is ezt mondom: az ágyhuzatot még lehúzom, összehajtom, az esetlegesen lerakott ilyen-olyan papírdarabkákat, egyéb szemetet bele a szobai szemetesbe. Disznó ólat nem hagyok magam után, de ennél többet nem csak felesleges csinálni, mert őket kötelezi a szabályzat. Másrészt éppen ezért a takarítás ára benne van a szoba árába!!
29. Asinel 75 (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2019. szept. 14. 10:30
Igen, ez így igaz😊
28. andi6020 (válaszként erre: 20. - Vivo44)
2019. szept. 14. 10:25
De nyilván azzal tisztában vagy, hogy feleslegesen dolgozol, úgyis újra takarítanak mindent utánad.
27. bnedora (válaszként erre: 20. - Vivo44)
2019. szept. 14. 09:57
Igaz, én csak szállodába szoktam menni, de túlzásnak tartom azokat, amiket leírsz. Mivel nincs a szobákban olyan tisztítószer (gondolom az apartmanban sem), amivel fertőtleníteni is lehet, így fölösleges még a nyaralás idején is nagytakarítást csinálni.
26. Asinel 75 (válaszként erre: 1. - 05c930015c)
2019. szept. 14. 09:33
Ez jó kérdés, fogalmam sincs. Én gyakorlatilag kitakarítok magunk után, bár ott tartózkodásunk alatt is végig rendet tartok. Viszont nyilván a takarítás is benne van az árban, tehát nem gondolom, hogy ez a mi dolgunk lenne. Nekem erre csak a saját lelkem megnyugtatása végett volt szükségem.
25. 0adc8842b1 (válaszként erre: 10. - Guruljka)
2019. szept. 14. 08:28
Távozáskor illik lehúzni és a csupasz ágyra tenni. Takarót, plédet összehajtani. Nem kell bevetni semmit, hiszen húzzák fel a tiszta ágyneműt. Szemetet egy üres nylonban össze lehet gyűjteni és az ajtóba tenni, vagy levinni, ha ott van kuka. Azért nem mindegy egy vendég mennyi mocskot hagy, vagy amennyire lehet tisztán hagyja el az apartmant. Hűtőt kiszokták pakolni, kikapcsolják, mert a személyzet újra kitakarítja.
24. michelle.r (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. szept. 14. 07:59
Dohányoztál egy szállodai szobában? 🙄
23. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2019. szept. 14. 07:58

A szobalányt azért fizetik, hogy a vendég után = én utánam, takarítson ki. Disznó ólat nem hagyok magam után, de nem is csinálom meg az ő munkáját.

Kifizettetik azt velem a portán, miért dolgozzak helyette???

2019. szept. 14. 07:00
tisztán
21. Panna.33 (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2019. szept. 14. 06:25
Azt hittem, az alap, hogy nem hagyunk féknyomot a slozin. 😁
20. vivo44
2019. szept. 13. 21:44

Szerintem egy szálláson, legyen az magán, hostel, hotel, panzió....mindenhol magunk után hagyjuk a személyes mivoltunkat, s abból a szállásadónak is kiderül, hogy legközelebb hasonló, vagy azonos néven ugyanazon szállásadó hogyan is vár.

Magyarul, természetesnek tartom, hogy tisztára és cseppmentesre törlöm a mosdót, kádat, mosogatót, egy seprés mindenhol, ha adott, akkor felmosás, ágynemű lehúzása, azok behajtása kitéve látható helyre, szemetet nem hagyva magunk után.

Sajnos hostelbe sűrűn járunk, így úgy hagyjuk ott, ahogyan szeretnénk mi is viszontlátni: tisztán.

19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - 05c930015c)
2019. szept. 13. 20:58

Lehet, hogy furcsa ember vagyok, de a WC tiztaságára allergiás vagyok, tehát nem hagyom carosan. Mivel tisztítva van folyamatosan, nem kell sikálni és így van ez a káddal is.

A mosogatót is tisztán hagyom. A padlót tisztán hagyom, áttörlöm.

Az ágyneműt nem mosom ki, törölközőt csak akkor, ha a gyerekek koszos kezüket törlik bele. Tehát, ami látványosan koszos.

18. Banános Zselé (válaszként erre: 17. - Panna.33)
2019. szept. 13. 20:58
nekem hullik a szőr a kezemről is
17. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Banános Zselé)
2019. szept. 13. 20:50

Én eddig nem hiszem, hogy idegen helyen, egy hétre bérelt lakásban végeztem volna szőrtelenítést.

De persze, a szőrt nem hagynám a kádban, viszont a szemetet nem viszem ki.

Elmosogatok, mindent a helyére pakolok, de ennyi.

16. Banános Zselé (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2019. szept. 13. 20:24
konyhából kivszem a szemeteszsákot a nagy kukába, fürdőkádad meg kizuhanyozom ha habos, és ha szőr van lefolyón akkkor wv papírral kitörlőm
15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2019. szept. 13. 17:03

Én régen, amikor még cigiztem, és hosszabbidőn át voltam kiküldetésben, a hamutartót kimostam reggel, úgy indultam munkába.

Hogy a szobalánynak ne azt kelljen sikálgatnia. Volt elég dolga így is.

2019. szept. 13. 16:45

“Mi mindig úgy adjuk át ahogy kaptuk. Tip top. Nem lenne pofám sose úgy távozni, hogy ott hagyok mindent mint a disznók”


“Én úgy hagyom a lakást, ahogy átadták.”


Tehát indulás előtt nekiálltok wc-t sikálni, kádat, mosogatót, port töröltök, ágyneműt, törölközőt mostok, stb.?

2019. szept. 13. 16:44

Az ágyhuzatot lehúztam, szépen összehajtogattam, az ágyneműt pedig a fekvőhely egyik végében szépen egymás tetejére raktam, mellé az összehajtogatott huzat.

A szemetet, csikket, kiürült cigis dobozt, stb. (akkor még cigiztem) bele a szobai szemetesbe, de a koszos hamutartót már nem mostam el. Ennyi.

A többit higiéniai okokból úgyis kötelesek "előírás szerint" megcsinálni a következő vendég érkezése előtt.

12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 05c930015c)
2019. szept. 13. 16:13

Én úgy hagyom a lakást, ahogy átadták. A szemetet is kiszoktam vinni. Horvátországba szoktunk 2 hetet eltölteni. Megérte, mert már kedvezményt is adtak, és ajándékkal engednek el. Tehát szívesen látnak mindig.

Szállodában más. Nem hagyok rendetlenséget, de nem foglalkozom olyan alaposan vele, mint egy magánszemélynél.

11. 4209e4e338 (válaszként erre: 5. - Banános Zselé)
2019. szept. 13. 15:55
Tényleg? Ezt magamtól nem is tudtam… Nyilván volt valahol de ez egy magánház volt és a tetőtérben volt kialakítva egy külön kis lakás. Nyilván nem álltunk neki a kertjükben keresgélni hogy hol van a kuka. Szerintem az jobban zavarta volna őket mint az hogy otthagytuk a kukában...
10. Guruljka (válaszként erre: 8. - 5236d12e25)
2019. szept. 13. 15:42

Azért pl.az ágyat bevetni teljesen felesleges, csak munkát csinálsz vele annak, aki majd tiszta ágyat húz.


Attól függ,milyen a szállás: szálloda vagy magánszállás? Egy profi szállodai szobaaszony naponta 30 ágyat is áthúz takarítás közben, nem mindegy, egy-egy ágy mennyi munkájába kerül.

9. andi6020 (válaszként erre: 4. - Banános Zselé)
2019. szept. 13. 15:42
Mire gondolsz? Kibérelsz egy lakást, PÉNZÉRT, és nem hagyhatsz hajszálat a padlón, meg szemetet a KUKÁBAN?? :O
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook