Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Katolikus keresztelő, evangelikus keresztszülők fórum

Katolikus keresztelő, evangelikus keresztszülők (beszélgetős fórum)

2010. szept. 13. 10:24
katolikusoknál ez az előírás, sajnos kresned kell másik kersztszülőt aki katolikus
11. Tamianyu (válaszként erre: 8. - Pötty8707)
2010. szept. 13. 10:22

Persze,mindenkinek magánügye a vallása.De aki ragaszkodik hozzá,az értse meg és fogadja el a szabályaikat,és ne akarjon azokon változtatni.

Hivatalosan a katolikus nem fogja elfogadni az evangélikus vallásút keresztszülőnek.Náluk ez "nem fér bele".Mi ezzel a baj?

10. alfoldi13 (válaszként erre: 8. - Pötty8707)
2010. szept. 13. 10:21
azt gondolom keress és találj egy katolikust ki hivatalosan elválalja és ettől szeretheti igazi keresztszülőként a te gyerekedet egy egy pár,és a papot is meg kell értened hogy neki is gondolom ha nem is mondja de erről ez a véleménye ...és én is tudok persze sok helyet ahol keresztelnek , de hogy könnyen vagy nem könnyen ez is mindegy keresztelnek..
9. Tamianyu (válaszként erre: 7. - Alfoldi13)
2010. szept. 13. 10:20
Nálunk az evangélikus nem gördített semmilyen akadályt,viszont a katolikus pap nem fogadta el keresztszülőnek az evangélikust.
2010. szept. 13. 10:17
mindenképp katolikusnak szeretnénk, de ne nyissunk vallási témát itt, nem ez a célom :) De igaza van alfoldi13-nak, ez nem igazán így van.
7. alfoldi13 (válaszként erre: 6. - Tamianyu)
2010. szept. 13. 10:16
én azt hiszem ez nincs igy
6. Tamianyu (válaszként erre: 1. - Pötty8707)
2010. szept. 13. 10:12

Miért nem kereszteltetitek evangélikusnak?

Sokkal emberközelibb mint a katolikus vallás.

Az evangélikusok nem hiszem,hogy akadályt gördítenének elétek.

5. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Pötty8707)
2010. szept. 13. 10:09
én azt gondolom attól hogy nem ők kerülnek az okíratra még fogadott keresztszülők bátran lehetnek
2010. szept. 13. 10:07
priviben ajánlottam egyet!:)
2010. szept. 13. 09:58

Tudok ajánlani egy nagyon jó plébániát.

Az atya rugalmas és semmit sem kért.

Mi nem vagyunk templomilag összeházasodva, de ez sem jelentett akadályt.

Az egyik keresztszülő nincs is megkeresztelve, de ezt elhallgattuk..


Ha érdekel priviben megírom.

2010. szept. 13. 09:57

Szia!


És, ha nem mondjátok el a papnak a leendő keresztszülők vallását?

Nem kérnek keresztlevelet!

2010. szept. 13. 09:55
Valaki volt már hasonló cipőben? Gyermekemet katolikusnak szeretnénk keresztelni, de a választott keresztszülő páros evangélikus. Nagyon szeretnénk őket keresztszülőnek, de egy pap már elutasította a keresztelőt.(Hallottunk már olyan papról aki vállalja, de nincs közel) Esetleg ha tudtok templomot ajánlani Budapesten vagy környékén, azt megköszönném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook