Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős korától adnád a következő ételeket egy babának: (Milli) krémtúró, túrórudi, virsli? fórum

Mennyi idős korától adnád a következő ételeket egy babának: (Milli) krémtúró, túrórudi, virsli? (tudásbázis kérdés)


1 2
28. M_Marcsa (válaszként erre: 26. - Swallow18)
2008. okt. 3. 08:14

Olvastad a WHO ajánlását?


Mi alapján írod, hogy nincs jelentősége???? Meg a szoptatásnak sem????

csak nem kezded a hozzátáplálást 4 hósan töltött káposztával?

27. borbelya (válaszként erre: 26. - Swallow18)
2008. okt. 2. 20:32

De bizony hogy van! Most van igazán jelentősége, mégpedig azért mert minden tele van tartósítószerre, adalékanyaggal, és kicsi korában tudod csak megerősíteni a szervezetét mégpedig anyatejjel!

Nos ha ez nem elég érv, akkor mi?

2008. okt. 2. 18:38
Szerintem ennek az egésznek nincs akkora jelentősége. Amúgy a szoptatásnak sincs akkora mint mostanában állítják. És az sem biztos, hogy Zsuzska 71 által említett esetben ilyesmi miatt alakult ki az allergia.
25. M_Marcsa (válaszként erre: 24. - Diagonalt)
2008. okt. 2. 14:09
Egyetértek. Szóról szóra.:)
24. diagonalt (válaszként erre: 23. - M_Marcsa)
2008. okt. 2. 08:52

Mindent nem lehet kiszűrni,mert akkor meg abba hülyül bele az ember,h ebben sok a só,abban meg a tartósítószer...Csak egy egészséges rendet kell fenntartani,és amit lehet kiszűrni.Szerintem már azzal is nagyot tesz az ember lánya,h nem főz porkaját,nem használ porételízesítőt.Ha már arra is odafigyel,h honnét szerzi be az alapanyagokat,akkor az már extra.

Nálunk azért majd lesz túró rudi,mert az Apjával mi is nagyon szeretjük,de majd bekorlátozzuk a fogyasztást,de virsli.3-4 havonta egyszer eszünk olyat.

23. M_Marcsa (válaszként erre: 19. - Win)
2008. okt. 1. 20:26

Virslit most is ritkán adok, jó helyette eszik szalámit...Most 2 éves múlt.

Túró rudit ismeri, de nem szoktam venni.


Én egy hétre való babaételt megfőztem, kevertem ezzel-azzal, nem nagy ügy. Két szál répa valamivel gyorsan megy.

22. win (válaszként erre: 20. - Diagonalt)
2008. okt. 1. 13:37

Teljesen igazad van! Nem kell túlzásokba esni, semelyik irányban sem. Én sem látom értelmét (persze, a tápszergyártók zsebének megtömésén kívül), hogy egy egészséges gyermeknek tápszert ("babatejet") adjunk 3 éves koráig. De ugyanilyen eszement dolog a szememben, ha valaki már a 6 hónapos gyerekének ugyanazt adja enni, mint amit a család eszik.


A tejet én is fokozatosan kezdtem bevezetni a fiam étrendjébe 1 éves kora után, mert nem volt semmilyen allergiára utaló jel nála. (Szopott 15 hós koráig.)

1 éves koráig, annak ellenére, hogy a legújabb ajánlások is megengedik, nem adtam neki, csak szárnyashúst, elsősorban pulykamellet.

Én időnként rászántam egy szombat délutánt, és főztem a fiamnak 25-30 üveg ételt, amit aztán lefagyasztottam a kiürült bébiételes üvegekben.

2008. okt. 1. 12:07

Az én kisfiam már 5 éves, és bizony mi sem ettünk másfél éves kora előtt virslit, rudit, mellesleg tele van tartósítószerrel, stb, és a most nagyon "bátor" anyukák, akik már néhány hónaposan így eteteik a gyerekeiket, könnyen szembesülhetnek majd később a problémákkal, ami nem csak allergiaként mutatkozhat meg!

Nekem is volt olyan ismerősöm, aki ugyanílyen lezseren kezelte az etetést, és merő ijesztgetésnek vette az egész allergiatémát, nem is rögtön jelentkezett a kicsinél, csak ovis korában, lisztérzékeny, laktózintolerancia, azóta igencsak oda kell figyelnie, hogy mit rak a gyerek elé, aki mellesleg az iskolai menzán sem tud ebédelni, sokszor nem is kapja meg azokat az élelmiszereket itt helyben ,amire szükség van, és az árukról még nem beszéltünk... Persze nem mindenkivel történik meg ez, de tényleg megéri merő lustaságból vagy nemtörődömségből kockáztatni??!!! Én otthon dolgoztam a pici mellett, előfordult, hogy nem tudtam főzőcskézni, akkor már inkább egy bébikonzerv..., aki meg a virslit belekeverte a pár hónapos gyerekének ebbe-abba, arról ne is beszéljünk, mert sértegetni nem akarok.

20. diagonalt (válaszként erre: 19. - Win)
2008. okt. 1. 08:50

Csatlakozom...Azért ez a virslievés megdöbbentett.5 hónaposan már virslit etettetek vele?

Én is fiatal anyuka vagyok(21 éves),a lányom 4 hónapos.Szerencsére anyatejen kívül csak 2-3 mokkáskanál sütőtököt kap,mert nagyon nehezen kakilt,de ha nem lenne elég a tejem,akkor sem adnék neki virslit vagy krémtúrót.Nem tart semeddig megsütni,megpárolni ezt azt,majd összeturmixolni.Lehet egyszerre nagyobb adagot is készíteni és jégkockatartóban,vagy anyatejtartó zacsiban irány a fagyasztó.

Persze túlzásokba is esnek,és szerintem is hülyeség ez a 3 éves koráig nem kaphat tehéntejet.(Egy teljesen egészséges,semmire sem érzékeny babánál.)

Nem vagyok ilyen biomániás stb,de a gyereknek sem adok rosszabbat,mint amit mi megeszünk.Virsli helyett nyugodtan kaphat életkorának megfelelő húsokat párolva.Jah,h az drágább?

Volt itt egy olyan vélemény,h mi sem azon nőttünk fel.No igen,de nem is virslin,meg milli krémtúrón...

19. win (válaszként erre: 18. - M_Marcsa)
2008. okt. 1. 07:56

Én meg szóhoz sem jutok a megdöbbenéstől!!!

Nem hittem volna, hogy ennyire lusták a mai anyukák! :-OOO

Valóban képtelenek arra, hogy 6-8 hónapig a csecsemőjük, sajátjuktól eltérő igényeire némi plusz energiát fordítsanak? Inkább kockáztatva a későbbi problémákat, elkezdik 5-6 hónaposan virslivel (ami köztudottan erősen allergén szója és húsfeldolgozás során megmaradó hulladék anyag) meg tejtermékekkel tömni a gyerekeiket.


És mielőtt bárki félreértené: én is adok ilyesmit a fiamnak, de nem 6 hónaposan kezdtem. Túró rudit csokitól megfosztva 10 hónapos korától kapott, a krémtúrót viszont másfél éves kora körül kapta először. Virslit is csak 15-16 hónaposan adtam neki.

2008. okt. 1. 07:22
Kicsit olyan licitálos itt, ki mit adott hamarább a babájának...
2008. szept. 30. 20:30
Szia! Éna túró rudit nem adnám, ráérsz a csokival még - szerintem. A krémtúrót sem adom a 10 hónapos kisfiamnak, és a virslit is ecsak nagyon ritkán. A túró rudi és a túr krém hlyett én a helyedben túrót gyümölccsel adnék.
2008. szept. 30. 15:12

sziasztok!

nos,az én babám már 5 hónaposan ette a krémtúró féléket,6 hónapos kort alig töltötte be,már virslit evett,összetörve.én se figyeltem mindig a védőnőre,bár,néha nem a habokra nem ajánlják a tejes és túró féléket 5 hónaposan.ugyanis ha tej érzékeny...na de szerencsémre az én gyerekeimnek semmi bajuk nem volt.a kisebbik -3- éves,mai napig a kedvence a virsli.6 hónaposan,a húsgombócot etették meg vele-persze loppal-de semmi baja nincs.annyira azért nem kell félteni a kicsiket.sokszor a védőnők,inkább a baby kaját eröltetik.nos,az enyém sose evett belőle.én főtt kajával próbálkoznék amit magam főzők,és desszertnek pedig gyümölcsöket reszelnék,vagy ilyen tejszeletet adnák

2008. szept. 28. 21:44
6-7 hónapos kortól.
2008. szept. 28. 21:33

Szia!


Hát...(a védőnénik ne figyeljenek)

virsli kb. 6-7 hónapos kortól kap,de anno a kölyök virslit vettem.

túró rudi szintén,esetleg egy hónappal később :)


Az én védőnénim allergia-mániás volt!

13. Walaki24 (válaszként erre: 11. - Judit0625)
2008. szept. 28. 21:30
Köszönöm:).Ez igy van,a védőnőnek nem kell mindent tudnia:)Sokszor ha az ő kötelező előirása szerint etettem volna a gyereket tápos csirke lenne...
2008. szept. 28. 20:25
Én virslit már 5-6 hónapos korában tettem a főzelékbe,túrórudit,joghurtot,olyan 9-10 hónapos korában kapott elöszőr!!
11. judit0625 (válaszként erre: 8. - Walaki24)
2008. szept. 28. 15:02
Végre valaki /ill jelen esetben Walaki:)))/, aki nem azon nyafog, hogy semmit sem lehet adni a gyereknek, mert ez ilyen, ez olyan, azt ezért, azt azért.... Amikor a fiam született és azt mondták, hogy az új felfogás szerint 3 éves koráig nem szabad tejet adni neki,ill. a többi gyereknek sem,csak lestem. A kedves szülő vegyen neki babatejet, meg tápszert.... Hát nem!!! Ha semmi gond a kicsivel, akkor szerintem is fokozatosan rá lehet szoktatni mindenre. Más dolog, ha valamire érzékeny. És persze mindent csak mértékkel. Én igy neveltem a lányomat is, és igy csinálom a fiammal is. Persze ha a védőnő kérdezte, akkor szemrebbenés nélkül azt mondtam, hogy persze, hogy nem adok neki tejet. :))Ettől függetlenül 1 éves kortól adom neki, és ahogy te is irtad, az almával kezdtünk, utána sorba mindent szép sorban. Semmit nem tiltottam tőlük, mert biztos vagyok benne, hogy ha valamit tiltanak, annál jobban szeretné a gyerek.
10. ALLICS
2008. szept. 28. 14:58
kb 10 hótól,a virslit azért később.
2008. szept. 28. 10:43
Szerintem sem kell annyira tiltakozni minden ellen. Igenis szeretik a gyerekek a turó rudi és a krémtúrót, én adok a gyerekeimnek, persze mást is esznek. Van napirendjük és esznek levest és gyümölcsöt is.
2008. szept. 28. 10:34
Kisfiam 2 honapos volt mikor nagyon finomra reszelt almát kiskanálal ette.Eleinte nehézkésen ment,de nagyon imádta.Mivel bébikajába válogatos volt,hamar megszokta a mi kosztunkat.6honaposan virslit pépesen ette.Tejérzékenysége miatt 1 éves kora után kapott rudit..stb.Nyugodtan lehet a kis pocit szoktatni a finomságokhoz,csak lassa,ha valamire érzékeny kilehessen szürni...Egyébként mi sem luxus bébiételen nőttünk fel..:)
2008. szept. 28. 09:56
az én kisfiam 1 éves és mindent eszik.azért nem kell mindentol megovni,a turo rudit imádja,a virslit is megeszi,kb már 7-8 honapos korátol.
2008. szept. 28. 09:55

Pl. a túrórudit nem mondanám egészségesnek, cukros, csokis. Inkább egyen almát vagy egyebet helyette.

Na, ha megkóstólja, ok.

Sztem elér 1 év után.

2008. szept. 28. 09:35
12-15 hónaposan adogattam először. Virslit mai napig sem. Tejterméket csak keveset eszik-óhajt. 18 hónapos még szopik. A védőnőd segít ebben hogy mit mikor hogyan adj a babának. Nagyon jó hozzátáplálási leirásk vannak, csak kicsit keresgetni kell a neten. OLyan szennyezett már minden, hogy érdemes a hivatalos ajánlásokat elfogadni(szerintem). De ,ne ess át a ló tulsó oldalára. Nekem majdnem sikerült--ebből a védőnőm rángatott ki. Sok sikert- örömöt és jó étvágyat!
2008. szept. 28. 09:11

Én 4 hósan elkezdtem a hozzátáplálást a szopihoz. Nem akartam tápszerezni, inkább elkezdtem.

KB. 9 hós volt, mikor először kapott krémtúrót, ,de előtte már evett Könnyű és Finom joghurtot+Danoninot - természetesen, nem aprómagvasat.

10hósan kapott virslit és Túró Rudit is, de a csokit leszedtem róla.

Mindkét gyerekemnél így csináltam és hála Istennek, egészségesek.

2008. szept. 28. 09:09
mivel ilyen szemeteket én sem eszem meg a gyerekemnek soha nem adnám...a krémtúrót te magad is megcsinálhatod,a túrórudit is,a virsli meg...hááááááááát...tényleg muszáj ilyet enni?
2008. szept. 28. 09:09
Olyan 8-10 hónapos kora körül.
2008. szept. 28. 09:05
Mennyi idős korától adnád a következő ételeket egy babának: (Milli) krémtúró, túrórudi, virsli?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook