Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idős korától adnád a következő ételeket egy babának: (Milli) krémtúró, túrórudi, virsli? fórum

Mennyi idős korától adnád a következő ételeket egy babának: (Milli) krémtúró, túrórudi, virsli? (tudásbázis kérdés)


1 2
58. 090716
2010. ápr. 13. 11:31
1 év
57. f8db0709b8 (válaszként erre: 56. - Becseiagi)
2009. máj. 17. 12:48

HA végigolvastuk...végigolvastam:)

És egyetértek veled!:)

56. becseiagi (válaszként erre: 55. - F8db0709b8)
2009. máj. 17. 11:48

HA végig olvastátok, akkor láthatjátok, hogy nem vagytok egyedül a véleményetekkel, mert igaz hosszabban taglalva, de én is ezeket írtam, amiket ti. Én éppen azért írtam le mindent, hogy mindenki lássa, hogy nem vagyunk egyformák, és nem is kell annak lennünk. Nekem van 1 tápszeres, meg 2 szoptatott gyermekem, és egyáltalán nem nézek az első lányomra emiatt úgy, hogy ő kevesebb lenne ezért.


Amúgy meg szerintem a szoptatás nem csak fejben dől el, mert ez alkat kérdése is, meg ugye egy csomó mindentől függ még. Az egyik anyuka, aki hordta tőlem a tejet, neki egyáltalán egy csepp sem volt, igaz első babája és ő úgy érezte, hogy ő rontott el valamit. De ez nem így van. Egyszerűen neki nem volt, és pont.

55. f8db0709b8 (válaszként erre: 54. - 5e48d37001)
2009. máj. 16. 16:30

Én csak itt tapasztalom ezt a sok negatív dolgot!Persze elképzelhető,hogy más oldalon még nem találtam rá az ilyen fórumokra,ahol kötözködnek!:)

Jó persze,ha belém kötnek,bár ez is csak itt fordult még elő eddig,akkor kinyilvánitom a véleményem,keményen!Olyankor már nem érdekel.De ha tanácsot kérek,ne oktassanak,ne hülyézzenek le..nem tudom miért jó ez az ellenségeskedés.

Fórum nekem a beszélgetésről,eszmecseréről szól...de itt arról szól,ki okosabb.....és a végén valakit mindig nagyon megbántanak!Nincs 2 egyforma vélemény,ez normális is,de ezek a viták már nem azok,és nem hiszem hogy felnőtt civilizált emberekhez méltó az amit néha olvasok!

54. 5e48d37001 (válaszként erre: 53. - F8db0709b8)
2009. máj. 16. 16:17
Igen,ezt már Én is tapasztaltam,nem csak itt a hoxán más oldal fórumain is.Végül is,nem muszáj egyeznie a véleményeknek,hiszen attól fórum a fórum,hogy megvitassuk a témákat,és ha sikerül esetleg a sok véleményből leszűrni a lényeget.De ahogy egymással közlik az ellentétes álláspontokat...hát..az hagy némi kívánnivalót maga után.
53. f8db0709b8 (válaszként erre: 52. - 5e48d37001)
2009. máj. 16. 16:03

Én mindent elmondtam a védőnőnek,azt mondta,mivel neki nincs gyereke,én meg már eggyel végigcsináltam,nem szól bele!Másodjára sem leszek hülyébb vagy ostobább!

Én a nagyikkal közöltem,nem kell jönni,boldogulok,sikerült is!Ha olyan dolgom van hogy dokihoz kell mennem,vagy a naggyal valahova,akkor vigyáznak rá,de többet nem kértem.

10 hónapos a lányom,és megy....pedig nem anyatejen nőtt fel!

Az a baj,ha valaki tanácsot kér,egyből támadások érik,pedig ezeknek a fórumoknak nem ez lenne a célja!

Tudásbázis kérdések....valószinű nem arra kiváncsi az ember,ki hülyézi legjobban:)

52. 5e48d37001 (válaszként erre: 51. - F8db0709b8)
2009. máj. 16. 15:49

Én is olvasgattam a hozzászólásokat és az én szemem is elkerekedett azon,hogy egymásnak tudnak esni az emberek.

Tökre igazad van.Nálam ez fordítva volt a kórházban nem volt tejem talán 10 grammal engettek haza,utána otthon elapadt még jobban mert annyira megviselt,hogy körbeugrálnak itthon,és minden nagymama jobban akar tudni mindent nálam,szóval 0 mennyiséget produkáltam,és valóban nem volt más csak a táp,kiskanállal,cumisüvegből,szerencsésnek mondhatom magamat,hogy 1 hónap után visszajött( megszenvedtem érte) és 16 hónapig tudtam adni neki,igaz nem sok volt,de az enyém!És mellé tápszer a hozzátáplálásig.

Szóval felesleges itt vitatkozni ezen,ahányan vagyunk annyi féleképpen látjuk a dolgokat,a lényeg meg nem az lenne,hogy hasznos tanácsokkal lássuk el egymást?

2009. máj. 16. 15:13

Végigolvastam a hozzászólásokat.

Mindenki az anyatejjel jön,meg hogy igenis mindenki tud szoptatni!Én a másodikat sem tudtam 3 hétnél tovább,nem azért mert nem akartam,vagy nem tettem érte!Ittam a teát,ettem dolgokat,amikre azt mondták jót tesz,homeopátiás bogyó,de semmi hatása nem volt,sőt napról napra egyre kevesebb tejem volt,de büszke vagyok arra,hogy mig korházban volt a születése után és szondán etették,mert lélegeztő gépen volt,meg kómában,anyatejet kapott,az enyémet!!!!!

És kérdem én...tudtok olyan könyvet,ahol nem az anyatejes babákról van szó?Értem ez alatt,aki nem tud szoptatni,hogyan mivel etesse gyermekét?Mit mikor?Van szoptatás hete vagy micsoda.....a tápszeres babák nem tartoznak bele a társadalomba,hogy rájuk is gondolni kéne?Öket sehol nem tartják számon,a védönö meg parázik,hogy jaj az anyatej jó lenne!Én elhiszem,de ha nincs?Az orvos felirhatja...de kitudja kié?Okés,bevizsgálják,de nem tudodhatod,cigizik,drogozik vagy bármi....A mennyiségröl ne is beszéljünk,mert nem tudják adni azt ami fel van irva...mi marad?A tápszer.

El kéne gondolkodni mindenkinek aki ide írt....mivel különb az ö gyereke mint a másé?

Azért mert szopott?Azért mert hamar kapott hozzátáplálást?Nem hinném,hogy versenyezni kéne,hisz ha a fejlődésében nincs hiba,minden rendben.....és mindegy mit eszik:))

2009. máj. 16. 14:52
Nekem 6 hós korától eszik ilyeneket,most 10hónapos,a tápszert elutasitja egy bő hónapja,valamit meg ennie kell!Virsli,nokedli,leves,saját készitésű fözelék..szerencsére nem válogat..sőt a májkrémet is imádja,és ha valakit tányérral lát,mindig az a kedvenc,mert ugy is kap belőle!
2009. máj. 16. 13:22

1 éves kora után lehet neki adni krémtúrót és túrórudit,mivel a túró savanyított tejtermék ezért átmódosul a tejfehérje és nem allergizál.

Virslit 1 éves kor után már ajálják,de én másfél évesen kínáltam meg vele.

Sajnos ezek közül csak a túrórudit fogyasztja el,azt is immel ámmal.

Kár ezen vitatkozni,igaza van az előttem szólónak,majd meglátjátok picibabás anyukák,hogy eljön az a pont,hogy bármit adnátok neki csak egyen már valamit.:-)

48. 5e48d37001 (válaszként erre: 33. - Diagonalt)
2009. máj. 16. 13:14
A szoptatás fejben dől el.Sok múlik még a kitartáson is,az Én tejcsim a szülés után 3-4 héttel indult be,és nem kellett hozzá segítő,az ösztöneimre hallgattam.
2009. máj. 16. 12:36
Bocsánat! Kihagytam a virslit és a túró rudit! :-) A nagyobbik lányom már 8 hónaposan majdszolta a virslit és aparizert is, na meg a túró rudit is. Sőt! Volt olyan időszaka, hogy csak virslit volt hajlandó enni olyan 10 hónaposan kb. És itt nem arról van szó, hogy azt akartam, hogy egyen. Hanem ha szeretnédm hogy egyen valamit, akkor szinte bármit odaadnál neki, nem? Csak egyen végre valamit!
46. supin (válaszként erre: 40. - Raistlin Majere)
2009. máj. 16. 12:32
Örülj neki,hogy ilyen szerencsés vagy. Sajnos ezt nem mindenki mondhatja....
2009. máj. 16. 12:26

Az utolsó beírás itt akkor volt, amikor 1 napos volt a harmadik babám, a kisfiam. Szomorúan látom, hogy egy topic milyen ellenségeskedést tud kihozni pár felnőtt, inteligens anyukából, akik mind a legjobbat szeretnék a gyermeküknek. Nem vagyunk egyformák ez igaz! És milyen rossz is lenne, ha egyformák lennénk! De az Élet így formált meg bennünket. Nem kéne ezen licitálni, vagy vitatkozni. Ki hogy fogja fel a dolgot. Vannak "előírások", amiket én is kinevetek, és nem igazán foglalkozok vele. De hogy nincs jelentősége az anyatejnek, vagy a szoptatásnak?


Na nézzük! (És előre elnézést kérek, ha kicsit hosszúra sikerülök!) Az első lányom 6 éves, kismamaként sem táplálkoztam túl jól vele, mert a volt férjem munka helyett inkább csak csavargott miután teherbe ejtett engem és elvett. Néha az éhezés szélén hordtam ki szegényt, és én ennek tudom be, hogy egy veséje van a jobb oldali. A bal oldalon multicystás veséje van, a veséje helyett cysták fejlődtek ki neki. A születése után az alkatomnak köszönhetően rengeteg tejem volt, és szó szerint. Ezt úgy értsétek, hogy óránként szinte már a kórházban szülés után 2 nappal az ágy mellé álltam, és a 2 cicimmel 2 pohár fölé hajoltam, és csak úgy ömlött a tejem. Masszíroztam, hogy minnél több kijöjjön, hogyvéletlen se kapjak tejlázat. Szegénykém nem tudta, hogy kell szopizni, én meg 20 éves kezdő anyuka lévén nem tudtam hogy kell csinálni. Szegeden szültem őt, és ott nem igazán foglalkoztak azzal, hogy meg mutassák mit is csináljak másképp esetleg. Megadták a szoptatásra a lehetőséget, de ha nem sikerült, akkor pohárból megitatták a tejemmel a lányomat és kész. A ex-emmel való veszekedések odáig vitték a dolgot, hogy másfél hónapos koráig tudtam szoptatni sajnos. Aztán jött a tápszer és más anyukák teje. Annyira hasfájós volt a drágám, hogy inkább odaadtam az elhozott tejet egy másik anyukának, és inkább adtam neki csak a tápszert eleinte, mert szinte állva aludtam úgy ringattam, hogy legalább ő aludjon. Kapott édesköményteát, meg a teába tettem neki mindig hasfájás ellen (valami angol régi recept alapján készülő valami volt, már nem emélkszek a nevére) gyógykészítményt. Annyit ringattam, hogy a kezeim tönkre mentek, mindkét csuklómban ínhüvelysérvem volt, mindkettőt meg kellett műteni is. A tápszertől egy idő után már nem lakott jól, és miután ara kényszerültem a válásom miatt, hogy a szüleimnél lakjunk, a sok sírást a jó anyám már nem viselte el, így főzött neki (dobozos) tehéntejből ritka grízt, amit a cumisüvegen keresztül adott neki oda. A lányom végre 6 órát aludt, olyan édesdeden, hogy aztán nem volt szívem felébreszteni, de muszáj volt, mert meg kellett fürdetni. Én végre 6 órát pihenhettem hetek után. Aztán jött az alma,a répa, a banán szépen apránként. Folyamatosan kapta mellette a tápszert, de már nem tisztán, hanem kevertem bele pár kanál bébiételt vagy általam főzött zöldésget. Mindent hamarabb kezdett enni, azért mert már korán nem lakott jól a tápszerrel. MOst 6 éves, idén szeptembertől megy suliba. Nem érzékeny hála az égnek semmire, de olyan vékony, hogy 2 éve 16-18 kg. Hiába adok neki bármit, vagy nem eszi meg, mert válogat, vagy nem hízik tőle. Pedig ritkák az olyan anyukák szerintem a mai Világban, akik hetente több alakalommal is sütnek valami sütit vagy valamit, úgy mint én. Rendesen kiteszek magamért, és bizony még így is nehéz eltalálni, hogy ő mit eszik meg.


Másfél éves volt mikor megismerkedtem jelenlegi férjemmel. Családcentrikus, imádni való férj! Köszönök neki mindent!!! Első közös gyermekünk egy kislány, akivel szintén rengeteg tejem volt az első napokbak, csak úgy mint az előző lányomnál, de vele már ettem rendesen kismamaként is, és szoptatás alatt is. Imádom, hogy olyan kis zsurmók, kis ducika. 3 éves múlt Nőnapon, és 22 kg. 1 éves koráig szoptattam, 10 hónapos koráig fejtem a tejemet mellette, és attól a tejcsitől még a tejtestvére is szépen gyarapodott. Én azóta vallom azt, hogy nem csak kismamaként, de szoptatós anyaként sem szabad vagy a melled formája, vagy az alakod miatt megvonni magadtól valamit, mert te minnél jobbakat eszel, annál jobbakat fog ő is szopizni. Igaz 4-5 hónaposan kínálgattam ezzel-azzal, de 1 héten csak 1x. No nem azért mert féltem, hogy bár mi baja lesz, anem mert olyan sok tejem volt, hogy kár lett volna korán átszoktatni másra. Szépen eszegetett, és az első kedvence igen csak a Meggyes túrókrém volt. És én nem bántam meg. Először 1 hónapban csak 1x adtam neki, de annyira imádta, olyan jó ízűen ette, aztán 2 hetente 1 valamit. Ő soha kapott egy csepp tápszert sem, és meg is őrült volna tőle, mert olyan cici mániás volt, és olyan mohón szopizott. Én nem követtem a védőnőt, most sem teszem. Nekeme a második lányommmla nem a zöldségtől meg a gyümölcstől volt tejem, hanem a napi 2-3 tábla csokitól, amit jó ízűen majszoltam el, amikor ő aludt.Mindig nagyon jó étvágyú kislány volt, és 1 éves kora óta mindent eszik. A férjem tanyán nőtt fel, és ő friss tehéntejet már korán kapott, így persze ő nem hisz az ilyen tehéntejet ne adjunk dologban, de megegyeztünk, hogy ha valami tejes valamit akar adni a gyerekeknek, akkor előtte megkérdez engem. Így is volt, de tejet már 10 hónaposan ivoot a kisebbik lányunk, sőt kakaót is esténként. Imádta! :)


Aztán tegnap volt 7 hónapja, hogy megszületett a kisfiunk. Na ő teljesen más mindenben! Őt is szoptatom, és mellette is fejtem a tejemet, neki is van tejtestvére. 3 is! Vele voltak olyan problémáim, amik a kisebbik lányomma nem voltak. Pl. a szoptatással is. Mindkettőt igény szerint szoptattam/szoptatom, de a fiammla pár hónapja történt valami. Egyszer csak nem kellett neki a jobb cicim, nem volt hajlandó abból szopizni, csak a balból. Aztán sztrákot hirdetett: szopási sztrájkot. Én meg addig azt sem tudtam, hogy van ilyen és mi ez. Most már túl vagyunk rajta hála az égnek, de a fiam nem hajlandó semmit megenni. 5 hónaposan kínáltam Tejpéppel, zöldséggel, gyümölccsel. De ő csak a tejpépet volt hajlandó megenni 1 hónapon keresztül adtam neki délben. Aztán már azt sem fogadta el. MOst úgy állunk, hogy csak szpik. Sem alma, sem banán, sem répa, sem sütőtök, nem tudok olyat venni neki, amit megenne. De 1 hónapja kb. vacsira mi ettünk tejbegrízt, és látnotok kellett volna az arcát, szinte kinézte a szánkból. Adtam neki egy kis tányérral (nem sokat), és az egészet benyalta! :) Aztán rá 2 héttel kapott vaníliás pudingot, majd nemrég adtam neki banános Millit (amit én kimondottan imádok). Néha belekóstol vagy megeszi, amit mi is eszünk, de amit külön neki megfőzök vagy megveszek, azt nem hajlandó. Kíváncsi vagyok, hogy mikor kezd el majd enni.


A szoptatáshot visszakanyarodva még valamit szeretnék leírni nektek! Lehet, hogy valaki nem tartja fontosnak a szoptatást, de szerintem életbevágó. Ugyanis mind a 3 gyermekemet imádom, és meghalnék értük, de... A kötődés kialakulásában nagy szerepe van. Az első lányommal nem kötődünk egymáshoz annyira, mint a msáik kettővel. A kisebbik lányom rengetegszer bújik hozzám, a nagyobbik valahogy tartja a 3 lépés távpéságot. Ha visszatekerhetném az időt, akkor a tejem elapadás ellenére és sokat tenném cicire, hogy legalább cumizzon rajta. Hogy érezze a bőrömet, az illatomat.


Elnézést kérek mindannyiotoktól, hogy ilyen hosszúra sikerült a hozzászólásom, de ezeket úgy éreztem, hoyg le kell írnom az itt előttem szólóknak.


Aztán rá másfél évre, miután elváltam

44. M_Marcsa (válaszként erre: 30. - Swallow18)
2008. okt. 16. 14:07
Mindenféle szarral??
43. M_Marcsa (válaszként erre: 32. - Swallow18)
2008. okt. 16. 14:06

hajrá. És a szalonna mikor következett?


Én azért nem beszéltem így veled...

42. M_Marcsa (válaszként erre: 31. - Swallow18)
2008. okt. 16. 14:04
Pedig van...
41. Raistlin Majere (válaszként erre: 30. - Swallow18)
2008. okt. 16. 11:17
Nem véletlen, hogy a nőknek van 2 darab cicije :-) A természet úgy alkotott meg minket, hogy a kisbabák a nekik legmegfelelőbb táplálékot kaphassák, ami egyértelmű az anyatej.
40. Raistlin Majere (válaszként erre: 38. - Diagonalt)
2008. okt. 16. 11:15
A szoptatás népszerűsítése pont nem szolgálja a tápszergyártók érdekeit. Az én lányom 10 és fél hónapos koráig szopott, utána rendes kajákat (főzelékféléket, gyümölcsöt, husikat) evett, egy gramm tápszert sem kapott egész életében. Tejet csak feldolgozatlan formában nem ajánlják.
39. borbelya (válaszként erre: 30. - Swallow18)
2008. okt. 6. 21:02
Nincs tele mindenféle ....al. De nem kommentálnám, mert felesleges. Ha ezt olvastad ki belőle, akkor csak annyi: szánalmas vagy!
38. diagonalt (válaszként erre: 35. - Supin)
2008. okt. 6. 16:03

Ez kb olyan,h majd kikelt a védőnő a hitéből,amikor mi 6 évesen sem kaptunk mást csak anyatejet,és most meg akkor kezdenek dilizni,ha valaki 4 hónapos kora előtt tápszeren vagy tejen kívül mást is kap.

Az új elvek szerint a túrót be lehet vezetni korábban,mint a tejet.H miért nem tudom.Az új elvek között is van ami nem világos.Miért rosszabb a galamb és a fácán,mint a csirke?Mindkettőt csak egyéves kor után javasolják,csirkét meg már fél évesen is.Meg ma már a meleg levegőtől is allergiát lehet kapni.Szerintem sok dolog csak a tápszergyártók érdekeit szolgálja.

37. diagonalt (válaszként erre: 36. - Pmjudit)
2008. okt. 6. 15:59
Szerintem ő az általam emlegetett szakmailag felkészült gárdát emlegeti tudálékos segítőként.De mint mondtam csupa olyan emberre lenne szükség,akik nem csak könyvekből tudnak szoptatni,hanem átélték,h majd megveszel egy jó csülkös bablevesért és mégsem ehetsz hónapokig.
36. pmjudit (válaszként erre: 35. - Supin)
2008. okt. 6. 13:22

Ezt nem egészen értem?!

Mi az, hogy tudálékos segítő?

A véleményünket kérdezte a topicindítója, mi pedig leírtuk.

Én is a 3. hozzászólásban. Azóta némileg elkanyarodtunk a témától, de a véleménycsere hozta így, ettől még nem kell tudálékosnak nevezni, csak elmondtuk, hogy mi hogyan csináljuk/csináltuk és nem is biztos, hogy minden egyetértünk.De nyilván nem vagyunk egyformák.

35. supin
2008. okt. 6. 12:48
Nos az a sok "tudálékos " segítő sem segítő. Van most ez a sok allergia dolog. Ezt nem szabad-azt nemlehet-korai- meg még sorolhatnám. Tudom mert az egyik lányom mivel tanár -rettentően betartja. A másik lányom kislánya már 10 éves a hagyományos módon tápláltuk. Fél évig szopott. / hónaposan már hig tejbegrizt kapott. 7 hónaposan túrót.Rudit, babapiskótát stb, Semmi gond nem volt vele.1 évesen már amit mi ettünk mindent kapott.
34. pmjudit (válaszként erre: 33. - Diagonalt)
2008. okt. 6. 12:24

Én is azt gondolom, hogy nagyon fontos a szoptatás.

Nekem legalábbis az volt mindkét gyerekemnél.

Nem értek azzal egyet, hogy nincs tejem és kész. nekem sem lett volna, ha nem tettem volna érte nap, mint nap.

Igenis voltak nehéz pillanatok, egyszerűbb lett volna a tápszerért nyúlni, de én a legjobbat akartam nekik és szoptatni mindenáron. Igen, sikerült , sok mindenről lemondva a gyerekeimhez alkalmazkodva.

Szoptatni mindenki tud csak nagyon kell akarni.

33. diagonalt (válaszként erre: 32. - Swallow18)
2008. okt. 6. 11:41

Azért ez egy kicsit erős volt,neeem?


Szerintem igenis fontos a szoptatás nagyon,csak az a baj,h az anyukák mellett nem állnak olyan segítők,akik szakmailag is tudnának mindent,és nem mellesleg átélték volna a szoptatást minden nehézségével együtt.Véleményem szerint a szoptatni nem tudó anyukák jelentékeny része a kh-i gyakorlat miatt nem tud szoptatni.Sok helyen még megetetik cumisüvegből,majd csodálkoznak,ha kialakul a cumizavar.

Az,h ki mennyire érzi magát abban hibásnak,h nem tud szoptatni az meg egyén kérdése.Persze lehet mondani,h nem beszélnék így,ha nem lenne elég a tejem.De igen így beszélnék akkor is,ugyanis nap,mint nap teszek azért,h holnap is tudjak szoptatni...néha azt érzem,könnyebb lenne,ha nem lenne ennyire hozzámkötve,és el tudnék menni mellőle,mert bki el tudná látni,meg tudná etetni.

32. swallow18 (válaszként erre: 28. - M_Marcsa)
2008. okt. 6. 01:19
Igen, 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást töltöttkáposztával. 5 hónaposan 3 virslit evett naponta a füsölt fajtából, vacsira meg túrórudit kapott, ha nem volt akkor egykis mézbe mártott mákos ropit kapott. Most 15 hónapos és kedvence a pacal.
31. swallow18 (válaszként erre: 28. - M_Marcsa)
2008. okt. 6. 01:15
Nem azt írtam, hogy nincs jelentősége, hanem, hogy akkora nincs amekkorát egyesek tulajdonytanak neki.
30. swallow18 (válaszként erre: 27. - Borbelya)
2008. okt. 6. 01:14
Miért az anyatejed nincs tele mindenféle szarral, azt hiszed? Felesleges a szoptatni bármilyen okból nem tudó kismamákat stresszelni ezzel a blabla szöveggel az anyatejről. Szerinted aki nem kapott anyatejet, annak nem alakul li az immunrendszere, nincs csontvelő benne meg ilyenek.
2008. okt. 3. 09:20

Bocs, de most egy kicsit sarkosan fogok fogalmazni. Sztem virslit adni egy csecsemőnek már szándékos veszélyeztetés. A húsipar végterméke, minden szart beleraknak, tele van mesterséges anyagokkal, ízesítőkkel, stb... A lányom óvodás korában kapott rá a virslire, valakinél evett és ízlett neki. Mi a párommal rászántunk egy húsz percet a hyperben, hogy lelkiismeretesen elolvastuk, az összes virsli összetevőjét és ez alapján választottunk. El nem hinnétek, de van olyan virsli amiben 8 % hús van (gondolhatjátok a többi mi lehet benne), és van olyan virsli, amiben 55 % hús van. Tehát ha már ilyen kaját adtok a gyereknek, arra figyeljetek, hogy minőségit próbáljatok vele etetni.

De ilyen picinek, sokkal jobb még a finom párolt husi, zöldségekkel, sajttal, vagy ilyesmivel összeturmixolva.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook