Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mennyi idő alatt szokja meg egy beagle az új helyét? fórum

Mennyi idő alatt szokja meg egy beagle az új helyét? (tudásbázis kérdés)


21. lisa65
2010. júl. 23. 18:50
Na van már javulás?
20. lisa65
2010. júl. 15. 13:47
Szurkolok és kivánok nektek is türelmet!
2010. júl. 15. 12:46
Remélem alakul a dolog majd...
18. lisa65
2010. júl. 15. 11:28

Akkor viszont kellene neki játék, rágni való préselt csontocska. Valószinüleg eddig máshoz volt szokva és nehezebben áll át az egyedüllétre.

Előbb utóbb megszokja majd, csak Ti birjátok ki addig!

2010. júl. 15. 11:04
Lehet hogy nem írtam le egyértelműen...
16. VTünde (válaszként erre: 15. - Lisa65)
2010. júl. 15. 11:04
Nem bent van, udvaron!
15. lisa65
2010. júl. 15. 10:51

Sok a kutyának egész nap egyedül! Nekem is volt lakásban tartott kutyusom, de nálunk csak fél napot volt egyedül, mert a gyerekek iskola után jöttek haza hozzá.

Ha egy éves kutyus akkor már nem is kicsi!

Ha nagy ritkán egyedül kellett hagynom egész napra, a szivem szakadt meg érte.

Egy egyéves kutyusnak már megvannak a berögzött szokásai, úgyhogy vele még nehezebb, ezért kellett volna szoktatni szegénykémet jobban.


Az lenne a legjobb, ha tényleg reggel szánnának rá egy órát és sétálnának vele és játszanának vele. Jobban birná szegénykém!

Ilyenkor az is számit, hogy honnan hozták a kutyust, mert ha kertes házban volt eddig akkor nem csoda, hogy nehezen viseli. Vagy épp voltak vele otthol. Tényleg megoldás lenne nekik a szoktatás és persze nektek is jobb lenne!

Egy kutyusnak legalább háromszor le kell mennie elvégezni a dolgát, azért is sirhat mert tudja, hogy bent nem lehet és igy jelzi.

A kutya egy gyerekkel felér!

14. VTünde (válaszként erre: 12. - Lisa65)
2010. júl. 15. 10:12
Sok mindenki dolgozik, mégis van kutyusa, nem csak azoknak az embereknek lehet, akik nem dolgoznak...ha belegondolsz.
13. VTünde (válaszként erre: 10. - Lisa65)
2010. júl. 15. 10:11
Én azt mondom, foglalkoznak vele, de biztos igazad van, hogy többet kellene.1 éves a kutyus, nemrég kapták, és tényleg 2. nap már egész nap nem voltak itthon, de azóta már meg kellett volna szoknia, hogy mindig hazajönnek nem?
12. lisa65
2010. júl. 15. 09:49

Amúgy meg nem is értem minek nekik kutya, ha egész nap egyedül van szegény pára!


Megint egy felelőtlen gazdi! Már bocsánat érte!

11. lisa65
2010. júl. 15. 09:48
Talán megérte volna a szabadságot erre az időszakra kivenniük, hogy szoktassák a kiskutyát!
10. lisa65 (válaszként erre: 9. - VTünde)
2010. júl. 15. 09:47

Ja aki kutyát vesz, az vállalja azt is hogy reggel korábban kell kelnie és elvinni egy jót játszani, futni!

Amúgy meg igy kellett volna a legelején szoktatni a kutyust mikor elhozták.

Nekem is volt lakásban kutyusom, 6 hetesen hoztuk el és én szoktattam. Először csak az ajtó elé mentem ki, amikor visszamentem és jól viselkedett, dicséret és jutifalat volt. Utánna egyre messzebb mentem és egyre hosszabb ideig és mindig dicséret és jutifalat! Nekem két nap alatt szépen megszokta, talán nekik is igy kellene csinálni és szánni rá két-három napot, akár szabadság formájában is.

Nagyon sajnállak benneteket is, mert bizony ez borzasztó, de borzasztó a kutyusnak is!

2010. júl. 15. 09:23
Reggel fél 7-kor nem tudom, hogy tudnák nagyon lefárasztani...egyébként meg dolgoznak, tehát nagyjából ugyanannyi ideig hagyják itthon mindig...
8. VTünde (válaszként erre: 7. - Lisa65)
2010. júl. 15. 09:20

Szó volt Róla, hogy akarják vinni kutyaiskolába, remélem megteszik, mert ma reggel már csengetett egy szomszéd és több helyről is hallottam, hogy kezdenek lázadni, amit megértek, mert mindig erre ébredni enyhén szólva is bosszantó!


Köszi:)

2010. júl. 15. 08:19
Szerintem beszélj a gazdikkal, hogy ahhoz hogy a kutyus ne sirjon le kell fárasztani mielőtt elmennek ottholról! Talán szoktatni kellene a kutyust, hogy mindig hosszabb ideig hagyják egyedül őt, és akkor nem fog hisztizni. Sajnos nagyon sok függ a gazdi hozzáállásától is. Kérjenek tanácsot, segitséget kiképzőtől hogy minél hamarabb megoldódjanak ezek a gondok!
6. VTünde (válaszként erre: 5. - Lisa65)
2010. júl. 14. 10:49
Remélem akkor ügyesen megszokja, köszi a választ!
2010. júl. 14. 10:29
Ez sok mindentől függ, de pont a kutya fajtájától nem!
2010. júl. 14. 09:16
Tudom, hogy türelem kell, csak azért kérdeztem, hátha valakinek van tapasztalata, hogy ennél a kutyusnál ez mennyi idő.Mert minden nap erre ébredni szerintem nem nyugattó dolog...
2010. júl. 14. 07:43

Hát bizony ez a kutyustól függ! Előfordul, hogy a kicsi kutyus nem szeret egyedül lenni és azért sir, de előbb-utóbb rá fog jönni, hogy hiába a hiszti, a gazdi nem jön vissza hozzá.

Türelem kell, szerintem más szomszéd sem szól, ha esetleg sir a szomszéd gyereke - akár zavarja, akár nem. És ez bizony majdnem ugyanolyan!

2010. júl. 14. 07:38

Sziasztok!


4 lakásos társasházban lakunk, közös udvarral.Kb. 3-4 hete az egyik szomszéd párnak lett egy kutyusa (előtte mindenki beleegyezett).Azóta minden alkalommal nyüszít, vonyít ha elmennek itthonról.Meddig fog ez tartani?Mert az is bosszantó, ha én erre ébredek, de amikor a kislányom is, akkor már dühös vagyok:(

2010. júl. 14. 07:36
Mennyi idő alatt szokja meg egy beagle az új helyét?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook