Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mikor szokja meg az új helyet a hullámos papagáj? fórum

Mikor szokja meg az új helyet a hullámos papagáj? (tudásbázis kérdés)


2013. nov. 22. 19:29
Majd,holnap emailezek neked valamit ,ha sikerül!
16. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 15. - Nyecsus)
2013. nov. 22. 19:27
Nagyon jóóóó:DDSzuper!
2013. nov. 22. 19:15

ezt nem hiszem el....Pajti evett ma a kezemből :)

És...ráült az ujjamra

14. nyecsus (válaszként erre: 12. - Liza64)
2013. nov. 20. 07:28

de jó neked, hát nem tudom, h tud-e repülni,az állatboltban repdesett a kalitkában, mikor meg akarta fogni a csajszi.

Most egyenlőre ül, és néz... tegnap evett már, sokat beszéltem hozzá, feléledt, és elkezdett falatozni. Próbáltam kézből almával kínálni, de nem fogadja el egyenlőre. Nem azavarja ha bent van a kezem, de nem repül rá. Gondolom, még idő kell neki.

13. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 12. - Liza64)
2013. nov. 19. 08:56
Az biztos,nagyon cukik,az enyémneki(gaz,nem hullámos) be nem áll a pofája,egész nap mondja!De nagyon hisztis,egy kicsit elkapattuk.
12. Liza64
2013. nov. 19. 08:53

Szia, egyenlőre csak halkan beszéljetek hozzá, amikor már eszik és csipog, akkor kinyithatod a kalitkáját. Ha barátságos, oda fog menni hozzátok, ha nyugodtan ültök, vagy játszotok. Utána már lehet tanítani beszélni, ugyanazt a szót ismételgetve napokig. Ez az elválasztás utáni időszak a legjobb, ilyenkor tanul a leggyorsabban és szokik hozzátok.

Nekem évekig volt papagájom, a végén már mondatokat beszélt, mindig nyitva volt a kalitkája, önállóan jött ment a lakásban. Nagyon kedves kis állatok.

11. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 10. - Nyecsus)
2013. nov. 19. 08:11
Szia!Értem.Nagyon sokat kell vele foglalkozni.Mivel tudom,hogy 3 pici szaladgál körülötted,arra figyelj oda,hogy SEMMIT ne adjanak a gyerekek a madárnak!Műanyag bizbaszok,csoki,sós ropi stb..csak a saját eledelét!Alma,répa főtt tojás mehet neki.Ja és ne újságpapír legyen alatta,hanem madárhomok.Tud már repülni?
10. nyecsus (válaszként erre: 9. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 19. 08:03

Szia!

Most lett elválasztva pár napja, talán másfél hónapos. Barátnőm kisállat kereskedésben vette, és ő maga szelidítette meg. Azt mondta, elég lassú folyamat és nehéz, míg elnyeri az ember a papagáj bizalmát.


Végülis érthető. Ő csak egy kismadár, persze h nehéz, szegénykének nem túl drága az élete...szal védi

9. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 8. - Nyecsus)
2013. nov. 18. 07:53
Halihó:)Mennyi idős a kismadár?A barátnődé,gondolom kézzel nevelt ugye?
8. nyecsus (válaszként erre: 7. - Claire1990)
2013. nov. 17. 08:19

Szia!

De gondolom, akkor lehet reptetni, ha már kézhez szokott, nem??? Ha most kiengedem, hajkurászhatom fél napig, mire megfogom... gondoltam, először szokjon meg, h vissza tudjon menni a kalitkába. Bnőméknél kint van egész nap, csak este teszik be, de bemegy magától, jól elvan velük, ő is egyedül van, egy csomót beszél.

2013. nov. 16. 23:08
Nemsokára megbarátkozik a környezettel, ne aggódj. Viszont ne felejtsd el rendszeresen reptetni, naponta a legjobb, de minimum hetente egyszer, akkor biztosan jókedvű marad! :) Ha egyedül tartod, akkor lehet hogy szomorú lesz, szóval ha van esetleg hely, akkor nem árt párosával tartani, nagyon aranyos állatok! :)
2013. nov. 16. 23:07
Hagyjátok magára míg megszokja a helyét, minél kevesebb inger érje 2-3 napig, aztán lehet barátkozni :)
2013. nov. 16. 23:01
majd eszik ha ehes lesz
2013. nov. 16. 22:56
Igen, a mienk első nap, de talán második nap sem csinált semmit, csak sutyiban evett, mikor senki nem látta!!! Aztán csak napok múlva kezdett picit csipogni, most meg be nem áll a szája!
2013. nov. 16. 22:49
2-3 nap,ha éhes vagy szomjas enni-inni fog.Ne aggódj,én nem régen vettem tenyésztőtől,(nimfát)és előre szolt,hogy idő kell hozzá,megszokja a helyet.
2013. nov. 16. 22:49
Szia! :) Semmi baj, még meg van illetődve picit, ne zavarjátok, hadd nyugodjon meg. Az enyém 2 napig meg sem mert mozdulni, mikor megkaptam :) Látni fogod, amikor már megszokta a helyzetet.
2013. nov. 16. 22:17

Sziasztok!

Történet ott kezdődött, hogy találtam egy kiskutyát nem olyan régen, és megesett a szívem rajta, hát hazahoztam. De panelban lakunk, és kikészített, mindent szétszedett. Így elajándékoztam egy családi házban élő kedves családnak, igen ám, de gyerekek meg sírtak, h most nincs állatkánk, vmi kell. Így ma vettem egy hullámos papagájt. Mióta hazahoztuk, nem eszik, nem iszik, csak ül, és néz ki a fejéből. _Nem szeretném, h kiszáradjon. Segítenétek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook