Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kiságy helyett-anyával alszik.Mi lesz ha nem szokja meg a sajátját? fórum

Kiságy helyett-anyával alszik.Mi lesz ha nem szokja meg a sajátját? (beszélgetős fórum)


14. 2df6501868 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. okt. 3. 19:04

Egy 4 hónapos gyereket a foga még ennyire nem bánthatja.

A gyerek foga helyett inkább a férjeddel kellene foglalkoznod. (lásd más fórum:P)

13. vivili
2009. okt. 2. 11:27

Szerintem az egész gyereknevelés arról szól, hogy az ember a saját kényelméből mit hajlandó feláldozni. Ember legyen a talpán, aki azt a gyereket, aki éjjel átjön 20-30-szor, mindannyiszor visszaviszi aludni a saját ágyába. De hallottam már ilyenről is.

Nálunk a férjem kerek perec megmondta, hogy mindennek megvan az ideje, így a különalvásnak is. Ez persze nem jelenti azt, hogy nem jön át a gyerek, de mindenkinek szüksége van a nyugodt alvásra és vannak dolgok, amikhez ragaszkodunk.

Én azt gondolom, a legfontosabb a szülők között az egyetértés és a következetesség.

2009. szept. 30. 22:16
A két nagy lányom soha nem aludt velünk, igaz egy szobába voltunk, de mindenki a saját ágyába. Amikor sikerült elköltözni a szüleimtől, saját szobájuk lett és mindenki aludt a helyén. Született egy pici lányunk, most 15 hónapos. Kezembe altatom, lerakom az ágyába és általában ott alszik éjfélig, kettőig. Amikor felébred veszem magam mellé. Egyszerűen imádom magam mellett érezni a kis szuszogit, habár valószínű, hogy ha visszaraknám az ágyába aludna ott is reggelig, de még nem próbáltam ki.
2009. szept. 30. 21:52
Nekem a kiságy egyik oldala le van véve és teljesen oda van tiolva a franciaágyunkhoz. éjjel ha felébred a lányom (most 13 hónapos) , néha csak cumi kell neki, de van hogy szopizni szeretne, odahúzom magamhoz, cicizik, majd szó szerint visszagördül a saját ágyába. Addig leszünk így , amíg át nem aludja az éjszakát és akkor átkerül a testvéreihez (vagy saját szobába, ez még nyitott )
10. Ármin Márk Anyu (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. szept. 30. 18:28

Szia!


A fiam most 27 honapos, kb 1 eves koraig velem aludt a nagyagyban, aztan utana en aludtam vele az O agyaban, egeszen 20 honapos koraig, ugyanis addig szoptattam, amint leszokott a cicirol, (egyuttal szobatiszta is lett) mar nem aludtam vele, meg most is ugy altatom, hogy lefekszem melle, de ahogy elalszik atjovok a haloba, es O alszik tovabb reggelig. (fel ejfeltol fel 7-ig) Kicsinek ejjel kb minimum 5* ebredt es mindig szopival aludt vissza... en is azt hittem sose lesz vege, de ne aggodj csak ido kerdese :-D

2009. szept. 30. 16:31

2 és fél éves a fiam,de még velem alszik.volt kiságya és van már nagy fiús ágya is.de mindig volt valami ami miatt ott ragadt az ágyamban.engem nem zavar,de úgygondolom,mielőtt oviba megy azért majd szép fokozatosan át szoktatom majd a saját ágyába.


a károgók meg le vannak maradva!:D

amíg téged nem zavar a gyerek,addig nyugodtan altasd magadnál!

2009. szept. 30. 13:20
nekem 9 hónapos a kisfiam 3 hónapig a kiságyba azóta csak velünk,köztünk alszik el.semmi gond nincs ebből,ha apával egymáshoz van kedvünk megoldjuk.Attól,h a gyermek köztünk alszik,nem romolhat meg a házasság,vagy az együttlét,sőt mi boldogabbak vagyunk,h köztünk van a kisfiúnk,közel anyucihoz,már annyira rafkós a kis kölök,h rárakja a combomra a lábait,és ha megmozdulok,felkelek pisilni stb,már üvölt,kipattannak a szemei,és fent is van,anyás nagyon,nem fogom kínozni,h kivegyem magunk közül,úgyis amikor már nem jó köztünk vagy kényelmetlen ő úgyis jelzi,h egyedül kényelmes neki.ott a kiságy mellettünk,mellettem átmászik aztéán kész
7. Skar (válaszként erre: 5. - Miccer)
2009. szept. 30. 12:56

Á, nehogy már egy éves koráig ne alhasson veletek, szerintem a károgók házasságával lehet valami baj. :)))


Egy ismerős asszony mesélte, hogy a negyedik gyereke, aki akkor ötéves volt, még mindig vele alszik egy ágyban. Ráadásul fiú. Persze anyukának volt baj a fejével, és már akkor a válást tervezte, de hogy a gyereknek egészséges anyu ágyából indulni az óvodába, azt kétlem :D

2009. szept. 30. 11:31
A hugom is anyu mellett aludt.Ő is a szopizás miatt nem tudta külön tenni,éjszaka sokszor felkelt.Most négy éves saját ágyban alszik már,ami ott van anyu mellett kb fél méterre.Így mindig simogatja a hátát elalvásnál.Szerintem az jó megoldás,persze ha kivitelezhető,hogy babaágyat az ágy mellé,szintbe rakni és azon az oldalon lévő rácsot levenni.
2009. szept. 30. 11:29

Szia!


Nekem most 13 hós a lányom, és kb 1 hónapja tartunk ott, hogy a saját ágyában alussza végig az éjszakát. ENgem nem zavart, hogy velünk volt, igaz folyton riogattak, hogy "majd 18 évesen is ott alszik", és "majd tönkremegy a házasságotok" stb. De nem így történt. Kiságya születésétől volt, mindig oda tettem le aludni, hogy azért szokja a dolgot, és ha felsírt, akkor vettem magunk mellé. A sok éjjeli kelést egyébként a rácsos ágy elhagyása és a "nagyágyba" költözés oldotta meg.

4. 39ff6fe670 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. szept. 30. 11:29
A fiúnk kezdettől fogva velünk aludt. Most már van egy lányunk is és 4-en alszunk együtt. :))) Jó így nagyon. :)
2009. szept. 30. 11:29
szia.Én úgy oldottam meg ezt a kérdést,hogy vettem neki egy puha plüsállatot amivel pár napig én aludtam.Aztán mikor evett vagy altattam ott volt köztem és a baba közt.1-2 hét alatt úgy megszokta,hogy csak azzal aludt.Egészen addig aludt a nyusziával amig a cumiról le nem szokott.
2. Serry (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2009. szept. 30. 11:28

Saját ágy kezdettől fogva. ami lehet babaágy és lehet másik is.

Próbáld ki amit a barátnőm csinált: altasd magad mellett mózeskosárban amíg belefér utána babaágyban lehetőleg olyan közel,hogy meg tudd érinteni. Hidd el mindegy,hogy azért nem alszol mert szokja, ohgy nem érez magához közel vagy mert eddig sem aludtál... Néhány átböjtölt éjszakát megért a nyugalmatok.

2009. szept. 30. 11:23

Sziasztok!

Bár a kisfiam mégcsak 4 hónapos de még mindig nem alussza át az éjszakát(eddig a hasa most meg majd a foga). Mellettem alszik, gyakran ébred szopizni is, van hogy csak a pisis pelus ébreszti fel. Előfordul hogy éjjel akar kálni,persze sirdogál ha hirtelen nem sikerül, ilyenkor előkerül a lázmérő, mert addig nem alszik vissza. Egyébként is nehéz elaltatni,így nem merem szopi után megmozditani hogy beemeljem az ágyába:-(

Van köztetek akink a babája sosem aludt babaágyban mert mire sor kerülhetett volna rá saját ágya lett? Mennyi idős korban kell saját ágy? Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook