Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


46. terminátor3 (válaszként erre: 43. - Viaszvirág)
2013. nov. 25. 19:09
milyen egyet gondoltunk:)
45. terminátor3 (válaszként erre: 42. - Murva)
2013. nov. 25. 19:08
Nálunk 4 év volt a várakozási idő :( szerintem tavasszal jobb, mert könnyeben lehet felépülni, mert ez a szürke idő, még a normális embert is megviseli. A műtéttől én sem féltem, csak ahogy írtad, a felépüléstől, én hamarabb gondoltam
44. murva (válaszként erre: 43. - Viaszvirág)
2013. nov. 25. 18:52
Akkor reménykedem a tavaszban,ti mennyi ideig voltatok várólistán?
43. viaszvirág (válaszként erre: 42. - Murva)
2013. nov. 25. 17:20

Én úgy hallottam nővérektől, hogy a legjobb időszak a tavasz. Amikor megújul a természet is.

Meg aztán talán nincs annyi front, meg havazás, ónos eső, stb. Ezeket mind nagyon megérzi a frissen műtött ember.

42. murva (válaszként erre: 41. - Terminátor3)
2013. nov. 25. 17:01
Jó ötlet ez a kaja rendelés,mindenesetre fogok előre is főzni a fagyóba,bár csak már ott tartanák,a műtéttől abszolút nem félek csak a rehabos időtől,holnap már többet tudok,mert gondolom megmondja a doki,hogy mennyi náluk a várakozási idő,nem is tudom melyik évszak a jobb a műtétre,szerintetek?nem azért mintha válogatni lehetne csak minél előbb túl legyek rajta,hogy más lehessen az életvitelem,mert így nincs kedvem sehová menni a nehézkes és fájdalmas mozgás miatt.
41. terminátor3 (válaszként erre: 39. - Murva)
2013. nov. 25. 16:45

Szerintem is mondjad el a dokinak, hogy pl. a fém óra allergiát okoz, ő biztosan okosabb nálunk. A pesti orvosokhoz nem tudok hozzászólni, én győri vagyok. Ez olyan fém, ami még a reptéren se sípol be, azt tanúsíthatom, mert mentem át pár kapun a csípőprotéziseimmel.

Nekem a fiam talált egy műtsed magad kisfilmet, azon néztem meg, hogy mit fognak csinálni velem, az unokáim is megnézték, ebben nincs egy csepp vér sem, szóval nem rémisztő, de szerintem mindent beszélj át vele, írjad fel magadnak előre, hogy mit akarsz kérdezni.Egy olyan nénivel feküdtem, akit előtte műtöttek viszérrel, mert az ortopéd doki nem vállalta el a műtétet. Kaját meg rendelhettek is, és akkor meg van oldva a probléma.

2013. nov. 25. 09:18

Szerintem króm allergiád van. Viszont mindenképpen mondd meg az orvosnak. De biztos olyan anyagból csinálják, amire senki nem allergiás.


Most mennem kell, de kérdezhetsz még nyugodtan.

39. murva
2013. nov. 24. 22:55
Sziasztok,végig olvastalak benneteket hát majdnem sírva fakadtam,hogy mi vár rám,hogy mikor azt még nem tudom,kedden megyek az orvoshoz akit választottam,hogy szeretném vele csináltatni a térdprotkó műtétemet.A neten nézegettem fórumokat olvasgattam és így választottam egy professzort,azt hiszem nem szabad itt neveket helyeket írni,talán nem dobnak ki érte ha leírom,hogy a Karolina úton szeretném műtetni,ha valamelyikőtöket itt műtöttek,kérlek mondjátok el a tapasztalataitokat.Kedden megyek magánrendelésre .Azt szeretném tőletek kérdezni,hogy a protézis fémből van?,mert én biztos,hogy valamilyen fémre ,fémekre allergiás vagyok,mert a karórától viszket a karom ha rajtam van,illetve nem bírom a fém bizsukat,fülbevaló,lánc.Ezt mondjam el szerintetek az orvosnak? Nincs olyan,hogy viszér műtétet kell csináltatni a protkó műtétet megelőzően?Nagyon irigyellek benneteket akik túl vagytok a műtéten,el nem tudom képzelni,hogy is lesz a főzés és minden házi munka,mert ketten vagyunk a párommal és hát ő a hűtőben sem talál semmit hiába van az orra előtt,na de ez még odébb van.Szép és fájdalom mentes napokat kivánok Nektek.
2013. nov. 24. 21:49

Én tuti, hogy 2x, 3x felébredek éjjel. Utána nehezen tudok újra elaludni.

Én is azt várom már (elég türelmetlenül), hogy "öregebb" legyek.


Szóval csak nyugi, türelem. Majd fogunk mi még maratont is futni!


Azért néha írjál ám, hogy mi van veled (írhatsz priviben is).

2013. nov. 24. 18:39
Köszi szépen a gyors választ:) Akkor csak várom, hogy öregebb legyek!!!! Mi már csak ketten maradtunk itthon és néha megsajnálom a párom, mikor szerencsétlenkedik a konyhában :)Én még nem tudom párnával sem egymásra tenni a térdeimet,mert fáj nagyon a műtött és hiába gyakorlom a hanyatt alvást, nem megy. A gyógytornászom azt mondta, biztos nem vagyok fáradt, azért nem tudok aludni.Mondtam neki, ha hullafáradt vagyok, akkor sem megy az alvás :-(Már kiszámoltam, dec. 5-én szúrom meg magam utoljára, nekem ezt hozza a Mikulás :) Akkor szorgalmasan mankózok, van még időm bőven!!!
2013. nov. 24. 16:05
mankó
2013. nov. 24. 16:03

Ja, 6 hétig 2 mankózni kell ám!


Én már mehetek mínkó nélkül. Viszont reggelente igenis két mankóval megyek ki a fürdőszobába. Vagy éjjel, ha ki kell menni WC-re, akkor is kell ám a két mankó. Utána már napközben nem kell, csak reggelente.

34. viaszvirág (válaszként erre: 33. - Terminátor3)
2013. nov. 24. 16:00

ÓÓ, persze, főleg ha "csak" három hetes vagy. Az első 3-4 hét elég sz@r volt. utána azért már érezhetően jobb lesz napról-napra. Bár nem annyira érezhető a változás, mint a csípőnél.


Én 8 hetes vagyok. Még most is vannak rosszabb napjaim. Főleg most, hogy jön a hó. Egy jó darabig még igencsak megérezzük a frontokat, időjárás változásokat.


Előfordul, hogy elmászik a párna a térdeim közül éjjel (ahogy fordulok), és ha a két térdem összeér, akkor felébredek, mert fáj. van, hogy sehogy sem jó feküdni, csak a hátamon. Én oldalt szeretek aludni.


Azért én 3 hetesen még nem főzőcskéztem ám. Meghalni nem volt kedvem, nem hogy főzni. Még a csípő koromban vettem egy magas széket (összecsukható bárszék, Ikea), azon ülök, ha főzök vagy mosogatok.


Szóval nyugi, nyugi, lesz ez jobb is! csak bírjuk ki! :-)))))))))))))))))))))))))))))

2013. nov. 24. 13:05
Szia viaszvirág, már megint kérdésem lenne Hozzád, mivel Téged előbb műtöttek. Vannak olyan napjaid amikor nem akar rendesen hajolni a térded?. én ilyenkor úgy érzem, mintha vas satuba fognák a térdemet, nagyon fájdalmas volt a mai tornám is. Én még mindig 2 mankóval járok, a gyógytornász azt mondja, kíméljük a csípőimet, de van, hogy főzésnél elhagyom az egyik mankót, mert úgy könnyebb a dolgom.Talán az sem mind1, ki mennyi idős :)-és végre már én is elmúltam 3 hetes kedden, így a javulást várom!!!!!
32. terminátor3 (válaszként erre: 31. - Viaszvirág)
2013. nov. 11. 16:44
Köszi szépen a segítséget, ez az időjárás szerintem még a normális embert is megviseli :-(
31. viaszvirág (válaszként erre: 29. - Terminátor3)
2013. nov. 11. 15:40

Nekem Cataflam-V vízben oldható tablettát írt fel. Nekem ez nagyon jó volt. Próbáld meg a háziorvossal feliratni.


Kevés vívben kell feoldani, gyorsan oldódik, miután megittad még tölts egy kis vizet a pohárba és lötyböld körbe és azt is idd meg.

2013. nov. 11. 15:35
Ja, elolvastam, a passzív mozgatót, de itt Győrben és környékén nincs ilyen :-(
29. terminátor3 (válaszként erre: 26. - Viaszvirág)
2013. nov. 11. 15:33
Ígérem, nem leszek türelmetlen.Ma beugrott a gyógytornász és azt mondta, minden rendben, szépen dolgozik a lábamm. Mutatott egy jó gyakorlatot, fel kellett ülnöm egy magasabb stabil asztalra, hogy a lábam lelógjon, azt mondta, így magától dolgozik a térdszalag, nyúlik. Nem szabad, csak 1 nap 2x5 percet és ha van erőd próbáld a lábadat fellendíteni, ott ült velem szemben és meg kellett érintenem a tenyerét.A bánatom a fájdalomcsillapító, mert a flector por most nem segít:-( a tramadoltól meg olyan vagyok mint egy zombi, marad a fájdalom és nem tudom mit tegyek.Szóval kellene valami jó fájdalomcsillapító, a háziorvosom apranaxot ajánl, az volt itthon, de semmi :-(( Én holnap leszek 2 hetes, de most még a csípőim is fájnak. A torna közben recsegett ropogott a másik térdem, de hálistennek nem fáj!!!!!
28. viaszvirág (válaszként erre: 27. - Viaszvirág)
2013. nov. 10. 18:43
már
27. viaszvirág (válaszként erre: 25. - Terminátor3)
2013. nov. 10. 18:42

Nekem a másik térdem rosszabb, mint ez volt, viszont ez fájt, az meg nem.


Én is azt mondtam a dokinak, hogy inkább a kerekesszék, mint egy másik műtét. De most, hogy kezdem jobban érezni magam és már mehetek bot nélkül is, azt mondom, hogy ki lehet bírni. Főleg, ha utána műár tudok majd rendesen gyalogolni és nem csak 5 métert menni.

26. viaszvirág (válaszként erre: 24. - Terminátor3)
2013. nov. 10. 18:40

Olvasd el a 18. hozzászólásomat előbb.


Hozzám rögtön jött a gyógytornász és azt mondta, hogy amennyit fent voltam, annyit kell pihenni. És ha lehet, akkor a láb ne lógjon, vagyis ha ülsz, akkor rakd fel a lábad.


Ja, az is nagyon fontos, hogy ha állsz, akkor a műtött lábadat ne hajlítva tartsad (pedig úgy a kényelmes), hanem hátrafeszítve, különben megrövidülnek a hátsó izmok, és akkor majd sántítani fogsz és azt hiszed, hogy rövidebb lett a lábad.


Amikor hazajöttem, 1 hétig én is lázas voltam, de elmúlt magától. Nagyon dagadt volt nekem is a lában, most már nem annyira. Ha fent voltál és lefekszel, akkor jegelni kell 15-20 percig.


Te már tudsz gyalogolni?????? Én örültem, ha a wc-re ki tudtam menni. A kórház után (mert ott volt a legrosszabb) az első 3 hét nekem borzasztó volt. Még az élettől is elment a kedvem! Akkor nagyon bántam, hogy megműtöttek, de most már örülök neki. Napról napra jobb lesz.


7 hetes leszek kedden. Még vannak fájdalmaim, de ez már nem olyan vészes. Amikor front van, akkor jobban fáj. A gyógytornász azt mondta, hogy ne legyek türelmetlen, 3-6 hónap a teljes gyógyulás, egyéntől függően.


Így visszatekintve, a csípőm után csak a kórházi napok voltak rossza, utána itthon már hamar gyógyultam és nem voltak fájdalmaim. De azért ha belegondolsz, a térdizület a legbonyolultabb izület, nem csoda, ha sokáig gyógyul.


Ne légy türelmetlen!!

25. terminátor3 (válaszként erre: 22. - Viaszvirág)
2013. nov. 10. 16:55
Sajna nekem már most mondták, hogy kell majd a másik térdembe is, de ezzel úgy vagyok most, ha kúszva közlekedek majd, egyenlőre akkor sem szeretném
24. terminátor3 (válaszként erre: 22. - Viaszvirág)
2013. nov. 10. 16:54
Még nem volt nálam gyógytornász, kedden leszek két hetes.Azt szeretném kérdezni, hogy mennyit lehet gyalogolni, ülni, a napi tornámat mindig megcsinálom, de nagyon dagadt a lábam a combomtól a lábszárig, és estére mindig hőemelkedésem van. Lehet, hogy én vagyok türelmetlen és idővel a fájdalomköszöböm is magasabb lett, de a csípők után nem emlékeztem ilyenekre
23. ancsika688 (válaszként erre: 21. - Terminátor3)
2013. nov. 10. 14:36
Bal csípő,bal térd.Kellene a jobba is mind a kettő,csak kockázatos/csont betegség miatt/.
22. viaszvirág (válaszként erre: 21. - Terminátor3)
2013. nov. 10. 12:55
Nekem jobb csípőben és bal térdben van protézis. Remélem több nem lesz.
2013. nov. 10. 12:36
Van közületek valaki, akinek mindkét csípőjében és térdében is van protézis?
20. ancsika688 (válaszként erre: 19. - Ancsika688)
2013. nov. 5. 20:47
Ja és ingyenes.
19. ancsika688 (válaszként erre: 17. - Viaszvirág)
2013. nov. 5. 20:45
Nekem Brexint,jó csak a kell mellé szedni gyomor védőt,az izomlazító neve Mydeton.A gyógytornász mondta,hogy 1 évben kétszer 14 alkalmas gyógytornát lehet kérni.Azért írom,hogy tudjátok,mert nem nagyon szokták mondani.
18. viaszvirág (válaszként erre: 11. - Jair)
2013. nov. 5. 20:38

Ha az anyagiak engedik, akkor baromi jót tesz a passzív térdmozgató használata. Fájdalom nélkül mozgatja a térdet, ez az első hetekben fontos, amikor még nem igazán megy a torna. Persze tornázni is kell, hogy az izmok erősödjenek.


Igaz, hogy napi 1800 Ft, de a legtöbb hirdetés kétezer feletti összeg+ÁFA naponta!

17. viaszvirág (válaszként erre: 15. - Ancsika688)
2013. nov. 5. 20:35
Nekem Cataflam-V vízben oldható tablettát írt fel, nagyon jó!!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook