Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? fórum

Mennyi ideig tart a térdprotézis műtét utáni felépülés? (tudásbázis kérdés)


76. terminátor3 (válaszként erre: 75. - Viaszvirág)
2013. dec. 9. 18:08

Én hiába mondtam itt a dokinak, hogy NEM cementezett csípőprotézist szeretnék ( 57 éves voltam akkor) azért is azt tett be, de azt mondta, olyant választott, ami 30 évig is kitart. Remélem, hogy nem csapott be :) Ezt még az Uzsokiban rágta a szájamba a doktor, hogy feltétlenül mondjam meg.

Szóval reménykedem abban, hogy majd úgy halok meg, hogy nem kell protézist cserélni bennem :)

75. viaszvirág (válaszként erre: 72. - Terminátor3)
2013. dec. 8. 23:01

Az attól függ, hogy milyen protézist tettek be neked. 60 év alatt általában NEM ragasztósat tesznek be, 60 felett pedig ragasztósat. Előbbinek az az előnye, hogy csere esetén kevesebb saját csontodat kell kivésni, hátránya, hogy sokkal lassabb a gyógyulás, mert a saját csontodnak kell körbeszőni a fémet.


Nekem ez a fajta van, 6 hétig 2 mankó, 3 hónapig 1 mankó. És vezetni is csak 3 hónap után lehet.


A másik fajta előnye, hogy sokkal hamarabb gyógyul, viszont csere esetén sokat kell a saját csontból kivésni.

2013. dec. 8. 20:59
Sajnálom,hogy megijesztettek,próbáld leküzdeni a félelemet,még azért van időd.Egyébként csípőprotézisre kifejezetten ajánlják a kerékpározást,térdnek sem árt,persze még nem most.Ügyes vagy,hogy el-el hagyod a mankót:)
73. terminátor3 (válaszként erre: 72. - Terminátor3)
2013. dec. 8. 11:17
délelem= félelem akart lenni
2013. dec. 8. 11:16
A biciklizést én is sajnálom, de remélem idővel újra mehet, habár annyira elültették bennem a délelmet, hogy gondoljak arra, mi van ha elesek :-( Ma már lehet kapni azt a fajta bicajt, aminek egészen alacsonyan van a váza, szerintem ez sokat könnyít. Nekem is volt itt egy ismerősöm, 70 évesen térdprotézissel is tekert, igaz, neki csak ez az egy volt. Mennyi idő után lehet végképp letenni a mankót?- kíváncsi vagyok kedden mit mond a gyógytornász, mert a pultnál és a székek közt már néha mankó nélkül is ellavírozok néha
71. ancsika688 (válaszként erre: 70. - Viaszvirág)
2013. dec. 7. 12:51
Van egy ismerősöm,májusban rakták be neki,már 2 hónapja biciglivel jár minden hová,és 20 évvel idősebb tőlem,szóval van remény:)
70. viaszvirág (válaszként erre: 69. - Ancsika688)
2013. dec. 6. 14:09

Akkor meg vagyok nyugodva, de nem vagyok boldog. Reggelente mankóval tudok csak kimenni a fürdőszobába, de utána már megy nélküle is. Ha ülök, vagy fekszem egy darabig, utána megint nagyon nehéz elindulni.

De azért már egy kicsit többet tudok gyalogolni, mint idáig.

No aztán a másik térdem is már fáj. :-(

69. ancsika688 (válaszként erre: 67. - Viaszvirág)
2013. dec. 6. 12:46
Fáj még,de közel sem annyira,mint 3-4hónaposan,estére szokott bekeményedni felette,és hátul az inam fáj.Igaza volt az orvosnak,hogy türelemre,pihenésre intett:)Igaz én a másik lábamat nem tudom terhelni,előtte is mankós voltam ,leszek sajnos:(
68. terminátor3 (válaszként erre: 67. - Viaszvirág)
2013. dec. 6. 12:08
Ez tetszik,azért lett ez a jelszavam is :) A csípőim 5 és 6 évesek, a térdem 29én volt 1 hónapos, de már nagyon szépen mozog, a mai gyógytornán túl vagyok és viaszvirág tanácsát megfogadva, fekve pihenek is, ami nehezemre esik, de megteszem, ne ijesszen rám a térdem még 1x!!!!!
67. viaszvirág (válaszként erre: 66. - Ancsika688)
2013. dec. 6. 00:03

És milyen a térded így félévvel a műtét után? teljesen meggyógyultál? Nincsenek fájdalmaid? Jobb lett, mint műtét előtt volt?


Nekem a csípőm már 2 és fél éves.


Nem csinálunk egy terminátor találkozót??? :-))))))

66. ancsika688 (válaszként erre: 65. - Terminátor3)
2013. dec. 4. 21:28
:D Azért azt még nem mondanám,de javulgat:)5-én lesz fél éves a térd,másfél a csípő.
65. terminátor3 (válaszként erre: 64. - Ancsika688)
2013. dec. 4. 21:04
Akkor már Te is terminátorkodsz ?
2013. dec. 4. 18:35
A csípő protézisnél is mind a kettő volt,de ott nem ébredtem fel,csak mikor ébresztettek.
63. ancsika688 (válaszként erre: 62. - Terminátor3)
2013. dec. 4. 18:33
Gerinc érzéstelenítés és szakaszos altatás volt,az artroszkóposnál csak gerinc érzéstelenítés volt.
62. terminátor3 (válaszként erre: 61. - Ancsika688)
2013. dec. 4. 17:49
Altattak protézis műtétnél?- itt csak abban az esetben lehet altatással végezni a műtétet, ha az altatóorvos úgy dönt a leletek alapján, különben gerincérzéstelenítéssel végzik
2013. dec. 4. 13:44
Az arthróskópiás műtétemet végig néztem,a protézis műtét közben meg felébredtem.Bár egyik se történt volna meg,igaz vér nem volt...
60. terminátor3 (válaszként erre: 59. - Murva)
2013. dec. 4. 11:14
elküldöm priviben, jó?
59. murva (válaszként erre: 58. - Terminátor3)
2013. dec. 1. 19:43
Megköszönöm és megnézem ha belinkeled.
58. terminátor3 (válaszként erre: 57. - Murva)
2013. dec. 1. 10:24
Aki műtött volna, sajnos lebetegedett :-( és felhívtak az ortopédiáról, hogy lenne más, elfogadom-e. A neve ismerősen csengett egy régi pozitív élmény miatt. Mikor a csípőmmel műtöttek, behívtak péntekre. Kimaradtam, hétvégére hazamentem, vasárnap este vissza. Hétfőn, kedden elmaradtam megint, de senki sem szól, hogy miért. No bedurrant a fejem, kaptam a bőröndömet és elkezdtem pakolni. No akkor ez a doki visszafordult az ajtóból leguggolt hozzám és elkezdte mondani, ha már ennyit vártam rá, akkor most ne menjek el, mert ki tudja mikor kerülök sorra. Na és akkor délután bejött hozzám az orvos, aki műt, és mondja, azért nem tudtak műteni, mert nem volt olyan protézis, ami nekem kellett volna. A bal lábamban egy hosszú van, mert az a combom tört el, mikor elütött az autó és abban egy elég hosszú szárú van. És jól emlékeztem, ez a guggolós doki volt, aki felhívott és bíztam benne, ennyi. Éppen tegnap este beszélgettem a párommal, hogy ezt elrontani nem is lehet, hiszen mindenhez van precíz szerszám, esetleg csak van, aki gyorsabb.A fiam kereste meg azt a kis oktatófilmet /rajz/ amin bemutat térd és csípőprotézis műtétet. Megnézhető, mert vér egy csepp sincs:-) ha érdekel belinkelem.
57. murva (válaszként erre: 56. - Terminátor3)
2013. nov. 29. 20:14
Azt megértem,hogy nem akarsz idegenben lenni.Ott Győrben nem választasz orvost?,én fórumozók véleménye és ajánlása alapján választottam orvost
2013. nov. 28. 23:07
Gondolom nincs minden embernek arra pénze, hogy máshová menjen és orvost fogadjon. Én is voltam fenn Pesten az Uzsokiban, már akkor ,8 éve mondták, hogy mind a 4 izületembe protézis kell, de az a kórház egyáltalán nem nyerte el a tetszésemet és nem szerettem volna idegenben lenni
55. viaszvirág (válaszként erre: 54. - Murva)
2013. nov. 27. 22:23
Én nem kaposvári vagyok. A TV-ben láttam idős emberekkel a riportot. Alig bírtak menni szegények, és nagyon el voltak keseredve.
54. murva (válaszként erre: 52. - Viaszvirág)
2013. nov. 27. 20:37
Szerintem meg nem Dunának kell menni hanem egy másik kórházba elmenni megcsináltatni a műtétet,Pesten lehet választani kórházat-orvost és ott műtetni.A János Kórházba tartozom területileg én is ahol 2015 júl- ra kerültem várólistára,de nem az idő miatt nem megyek oda!!!
53. viaszvirág (válaszként erre: 51. - Murva)
2013. nov. 26. 22:24
na, ez tök jó! hamar túl leszel rajta. Nyáron már szaladni fogsz! :-))))
52. viaszvirág (válaszként erre: 50. - Terminátor3)
2013. nov. 26. 22:23

Két évvel ezelőtt Kaposváron 7 (azaz HÉT) év volt a várakozási idő csípőprotézisre!! A TV-ben mondták.

ha nekem ennyit kellett volna akkor várnom a csípőmre, inkább Dunának mentem volna, az tuti!

51. murva
2013. nov. 26. 22:23
Csajok,nagyon örülök,azt mondta a Prof,hogy náluk nincs várólista,jövő év elején,január,februárban megcsinálja a műtétet.Egy hét múlva be kell mennem a klinikára és előjegyzésbe vesznek.
50. terminátor3 (válaszként erre: 47. - Murva)
2013. nov. 26. 11:07
Sajna, itt nálunk Győrben a leghoszabb és ide tartozom
49. viaszvirág (válaszként erre: 44. - Murva)
2013. nov. 25. 20:24

Félév lett volna a várakozás és akkor áprilisban műtött volna, de én a nyaramat nem adtam, mert terveim voltak a lakással! Így lett belőle szeptember.


Jobb lett volna tavasszal, de akkor a lakás nem lett volna készen, és most itt piheghetnék a rendetlenségben. :-)))

48. viaszvirág (válaszként erre: 46. - Terminátor3)
2013. nov. 25. 20:21
aha! :-))))
47. murva (válaszként erre: 45. - Terminátor3)
2013. nov. 25. 19:57
Négy év??????????Nane,az eszméletlenül sok.A Jánosban feltettek várólistára,mert területileg oda tartozom,2015-re,de ott nem akarom.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook