Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig tart a szülés? fórum

Mennyi ideig tart a szülés? (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4
15. Zsu77
2007. aug. 31. 09:54
Nekem 17 órás volt a magzatvíz elfolyásától. Kaptam beöntést ami bent maradt, ill. raktak fel oxitocyn zselét amitől 2 perces fájásaim voltak 12 órán keresztül. A 6. óra után 2 fájás között elájultam. Végtére is megúsztuk a császárt, természetes úton szültem, de valami szörnyen legyengültem. Amúgy az orvosom rég segített volna, ha a férjem nincs bent és nem okoskodik. Első szülésem volt és szégyenlem, de azon kívül, hogy egészséges, gyönyörű kislányom és ez mindennél fontosabb, nem volt semmi felemelő vagy jó, vagy szép benne.
14. Teráz
2007. aug. 31. 09:27
Délután 3 órakor kezdődtek a fájások,irány a kórház.Az istennek sem akartam tágulni,ezért lépcsőzésre " ítéltek ".A 12. , két emeletnyi mászkálás közben elfolyt a magzatvizem.Azonnal felfektettek a szülőágyra,hajnali negyed négykor ölelhettem magamhoz az én Tündérkémet !
2007. aug. 31. 08:55
nekem mindhárom lányom burokrepesztés után 2 órával születtet meg.persze az előzmények azért kicsit különböztek.Az elsőnél péntektől szerdáig 10 perces fájásaim voltak,a második két héttel később mint kellett volna,indítással,eszméletlen fájdalommal kísérve jött a világra.A harmadik volt a "legszebb",reggel 7-kor kezdődtek a fájások és este 6-kor bújt elő.:)
2007. aug. 31. 08:43

túl sokáig... :-P


Nekem a második szülés vajúdással együtt lényegesen kevesebb idig tartott, mint az első, mégis jobban megszenvedtem vele. Első kb. fél napig tartott, míg a második csak (első fájástól) 4,5 óráig.

2007. aug. 31. 08:14
Nekem anno nagyon szerencsém volt,mert annak ellenére, hogy kicsi és vékony voltam, az első fiamat cakompakk 3,5 óra alatt megszültem 3 kg-val. A második fiam már nagyobb volt (3,7 kg), így nehezebben ment, de nála sem volt vészes. Azt hiszem nagyon szerencsés vagyok ezen a téren.
10. Hacika
2007. aug. 31. 08:07
Én reggel 7-kor ébredtem ,hogy szivárog a magzatvízem fájás sehol.12-kor elkezdődtek a fájások.15:20-kor megszületett a kisfiam 3360gr-al és 52cm-el.Első szülés volt.
2007. aug. 31. 07:59
Első lányommal este 8-kor elkezdett szivárogni a magzatvíz és 0,40-kor megszületett.A második egy kicsit korábban és gyorsan.Délután 4.15-kor az első fájás 5.05-kor már a kezembe fogtam.Alig értünk be vele a korházba.Nekem sokkal jobban fájt a második szülés ,mint az első.
2007. aug. 31. 07:52

Sziasztok!!


Nekem elég "könnyű" volt... Ahoz képes simán ment minden Nálunk.

Reggel 7 körül beértünk a kórházba - éjjel már fájások voltak, reggel 6:20 körül kiesett a nyák dugó- majd 9:58 kor megszületett a Lányunk, 4360gr-al és 56cm el :)

Tehát ha úgy nézzük 3 óra alatt ment minden - 1. szülés volt.

2007. aug. 31. 07:49
Az első lánykám 20 óráig készülődött,a másodig 9.5 óra alatt született,a magzatvíz elfolyástól számítva.
2007. aug. 31. 07:47
első babaával reggel 6kor ébredtem,negyed 7kor wc re kellett mennem,észleltem egy kis vérzést,fájás még sehol...fél8kor megszületett a fiam,ép "elkapták"mikor beértünk....második babónál este 10körültől hajnal3ig tartott
2007. aug. 31. 07:42

Én reggel 4 körül éreztem gyenge, menzes szerű fájdalmat, ez 8 körül 1/2 órás fájásokká alakult. Negyed kettőre értünk a kórházba, 16.10-kor megszületett a lányom.

Ja első szülés volt.

2007. aug. 31. 06:57
1. gyerekem a rendszeres fájások után 26 óra múlva született meg. 2, gyerkőcnél 20 óra, 3, gyereknél 6 óra volt.
2007. aug. 31. 06:53
Négy gyerekem van. Mind más volt a szülés idejét tekintve, de még a lefolyásában is. Az első, 2nap után a kórházban még 22.40 percig tartott. A második 4kg-mal lassú de szép volt, 12 órás. Szinte fájdalom mentesen a kórházban, de egyedül szültem meg. Éjjel ébredtem a tolófájásokra, s míg ben t a papirokkal voltak elfoglalva, addig én világrahoztasm egy gyönyörű babát. Megakartam nézni milyen, amikor észrevették, hogy kint a gyerek. A harmadik lány, jó fél óra altt 8 hónapra, eszméletlen fájdalmakkal és túl gyorsan jött. Alig tudtuk a dokivak kisegíteni. Félelmetes élményem volt. Rá 9 évre jött a fiam, természetes, kb. 8-10 órás készülődés után lett meg. Semmi extra, azonkívül hogy nem akartak vágni és repedtem. Későn vették észre pedig jeleztem. Vágtak, de már minek.
2007. aug. 31. 06:45
három éve pontosan,24 óra 5 percig vajúdtam
1. Hoxa
2007. aug. 15. 22:25
Nincs két egyforma szülés! A szüléstörténeteket olvasgatva, ismerősök élményeit hallgatva főként erről bizonyosodhatunk meg. Nemcsak fájdalomtűrő képességünk nagyon különböző, hanem abban is igencsak eltérünk egymástól, hogyan és mennyi idő alatt látja meg kisbabánk a napvilágot.

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook