Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? fórum

Volt aki a szülés után nem maradt bent a szokásos 4-5 napig tartó időre? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
105. matyuska (válaszként erre: 104. - Miccer)
2013. ápr. 29. 17:35
Köszi szépen! Minden ok, de a következők történtek: PKU-t levették félnaposan, bár a nővér is tudta, hogy semmi értelme, de enélkül nem engedhetnek haza, erre 8 naposan a csecsemőorvosunk újra levette (ehhez mindkét nagyujját meg kellett szúrni a lábain, mert 1 kevés volt, bár jól tűrte, azért mégis macera). Aztán felhívtak elég ijesztő módon a SOTE-ról, hogy nem jó az egyik érték, azonnal kontrollálni kell, persze az jó lett, de szegényt megint megszúrták. A BCG már normálisan ment, azért visszamentünk a kórházba 4 naposan és ott rendesen megkapta, a doki még alaposan meg is nézte a babám. 3,75 kg és 56 cm volt születéskor, most 4,4 kg. 3 nappal hordtam túl (illetve szerintem az a normális, 41. héten szülni).
104. miccer (válaszként erre: 103. - Matyuska)
2013. ápr. 29. 11:31
Gratulálok! Szuper, hogy ilyen jól alakultak a dolgaitok! Jó ezt olvasni. És akkor ezek szerint azóta is minden oké. És mekkora lett a kisfiad?
103. matyuska (válaszként erre: 102. - Miccer)
2013. ápr. 28. 21:53

Sziasztok!

Április 13-án este megszültem a kisfiam, majd másnap délben hazamentünk. Sima szülés volt, szerencsére semmilyen beavatkozást nem igényelt (8,5 óra mindennel együtt, nálam ez jónak mondható). Kaptam ugyan fejmosást a kiadó újszülöttes orvostól, hogy gondoljam meg, mert lehet komoly szívprobléma meg ilyenek, de mondtam, hogy átgondoltuk, jobb lesz otthon. Összesen 18 órát voltunk benn a kórházban, a vajúdás első 6 óráját otthon éltem meg, 5 perces fájásoknál mentünk a kórházba, ami 3 percre van tőlünk. Kétszer kellett aláírnom, hogy saját felelősségre, mert máshogy jelenleg nem lehet. 2 oldalas nagyon részletes zárót kaptam. Az itthoni nyugalom és kényelem mellett 1 nap alatt beindult a tej és az ötödik napon visszanyerte már a születési súlyát. Összességében úgy gondolom, nagyon jól döntöttünk és újra ambulánsan szülnék. Persze, csak ha minden rendben van. Mindez Székesfehérváron történt, ahol úgy néz ki, lassan elindul valami, hisz előttem még nem sok példa volt erre, de egyre többen nyitottak rá. Másnál mi történt?

102. miccer
2013. ápr. 21. 16:06

Sziasztok!

Kinél mi lett a fejlemény?

101. Felhőlány (válaszként erre: 98. - Krisz42)
2013. márc. 18. 16:24
Szia! Köszi, hogy írtál. Ebben a kórházban is van vip-szoba, úgy is tervezzük, hogy ha szabad, kérjük, de ha marad a látogatási tilalom, oda sem lehet bejönni.
100. iloverunning (válaszként erre: 99. - Matyuska)
2013. márc. 18. 10:53
Nálunk úgy van, hogy délután 4-től másnapi szülésnek számít a hazamenetel szempontjából, leghamarabb kedden jöhettem volna haza, de minden rendben volt velem és a babával is, na meg épp babadömping volt a klinikán, gondolom kellett a hely...:)
99. matyuska (válaszként erre: 95. - Iloverunning)
2013. márc. 17. 15:27
A 3 nap (72 óra) bent lét nem pont 72 óra, hanem 3 naptári nap, azaz lehet több órával kevesebb is,mert a zárókat a legtöbb helyen délig megírják és akkor lehet jönni. 22.50-es szülés időpontjához nem igazítják a kiadást, mert ügyeletben ilyet nem tesznek.
98. Krisz42 (válaszként erre: 97. - Felhőlány)
2013. márc. 17. 09:21
Ha még felnézel a fórumra,én a Bajcsyban szültem.Ott lehetett fizetett szobában lenni egyedül.Egyébként is akkor fogadsz látogatòt,az marad benn és addig,amìg akar.Ha van ilyenre lehetőséged,akkor apici ott aludhatna veled-mármint a másfél éves.Nekem 1éves múlt a kisebbik fiammikor vakbélműtétem volt.Délben műtöttek,délután párom volt a kicsivel,este pedig becsempészte,mert ő is cicin aludt el.Reggel korán kiosontak.Másnap este ugyanez.4napig kellett volna benn maradnom,de a dokinő rendes volt,2nap után hamis papírokkal mehettem.Persze ez olyan kórházban volt,ahol átjárá volt az alagsorban a rendelőkből,a férjem is ott jött át.De szülészeten az egyik császáros férje is egész éjjel benn volt,tehát pròbálj ilyen kórházat keresni,akkor senki nem szólhat,nem is szól,ha benn alszik a lányod,még melletted is elfér,vagy egy összecsukhatò járókában.
97. Felhőlány (válaszként erre: 96. - Bea0124)
2013. márc. 16. 10:59
Remélem minden rendben lesz!
2013. márc. 15. 06:25

Köszönöm még mindig a hozzászólásokat.


Sajnos lehet nem fog össze jönni.

Tegnap ugyanis kiderült hogy pici a baba.Két hét múlva Kontrol.Reméljük minden rendben lesz.Mert még a végén nem pár napot kell bent lenni hanem többet...

2013. márc. 14. 22:19
Én 2.5 napot voltam sima szüléssel. Péntek este 10:50kor született a kisfiam, hétfőn délben jöttünk haza.
94. gabi0630 (válaszként erre: 93. - Gabi0630)
2013. márc. 12. 17:21
Bocsi, félre ütöttem. Sima szülés 4 nap
2013. márc. 12. 17:20
Nálunk még rosszabb a helyzet. Sima szüles 5, császár 6 nap. És ha a 4. vagy 6. nap szombat/ vasárnap akkor csak hétfőn jöhetsz, ha ünnepnap, akkor a következő munkanap, mert munkaszüneti napon nincs ki megírja a zárót. Vicc
92. Felhőlány (válaszként erre: 90. - Matyuska)
2013. márc. 12. 13:49

Szia!


Nekem a kórházi neonatológus azt mondta, hogy vissza kell majd vinni a babát, és ott ők beadják a BCG-t.

2013. márc. 12. 09:43
Én is ambulánsra készülök, 36. héten vagyok. A nőgyógyászom teljesen pártolja, tudja, hogy a másfél éves kislányomnak is könnyebb lesz így. A gyerekorvos kicsit vonakodva, de megadja az aláírását a befogadáshoz, a háziorvosomnak én lennék az első, de ő is támogat. A kórház osztályvezető főorvosai nehezményezik, de saját felelősségre végül is hazajöhetek (ez mindig működik). Nálunk a PKO nem lesz gond, lányomnál is itthon ismételni kellett, mert 72 óra bent nem volt elég, hogy meginduljon a rendes tej és termelje a kis szervezete az ellenanyagot. Ha valaki abban tud segíteni,hol és hogyan tudok beszerezni BCG oltóanyagot, megköszönném (a gyógyszertárak 10-es kiszerelésben kapják). Néhányan azért félreértik, az ambuláns szülésnél is 24 órás benntartózkodás szükséges.
2013. márc. 11. 19:49
Én is ambulánsra készülök, 36. héten vagyok. A nőgyógyászom teljesen pártolja, tudja, hogy a másfél éves kislányomnak is könnyebb lesz így. A gyerekorvos kicsit vonakodva, de megadja az aláírását a befogadáshoz, a háziorvosomnak én lennék az első, de ő is támogat. A kórház osztályvezető főorvosai nehezményezik, de saját felelősségre végül is hazajöhetek (ez mindig működik). Nálunk a PKO nem lesz gond, lányomnál is itthon ismételni kellett, mert 72 óra bent nem volt elég, hogy meginduljon a rendes tej és termelje a kis szervezete az ellenanyagot. Ha valaki abban tud segíteni,hol és hogyan tudok beszerezni BCG oltóanyagot, megköszönném (a gyógyszertárak 10-es kiszerelésben kapják). Néhányan azért félreértik, az ambuláns szülésnél is 24 órás benntartózkodás szükséges.
89. Felhőlány (válaszként erre: 87. - Bea0124)
2013. márc. 7. 18:49

Igen, a felelősség... Eddig két órán keresztül taglalták nekem, milyen szörnyűségek történhetnek. Érdekes, hogy más országokban elég a 24 óra, vagy a kevesebb ideig tartó megfigyelés, itt mindenképp szükséges szerintük a 72 óra, mert addig bármi történhet.

A védőnőnek ráadásul naponta kétszer is ki kellene jönnie. Merthát akkora szakértelme van, hogy ennek nagy haszna lenne...

A másik gyerekorvoson én is gondolkozok. Viszont hogy még bonyolultabb legyen a helyzet, ebben a faluban, ahol lakunk, még gyerekorvos sincs. A közeli kis városból költöztünk ide, az ottani gyerekorvosunk vállalta továbbra is a gyerekeket, és őt kértem volna most is fel. Ha másik gyerekorvost szeretnék, a környező városokból kereshetek, viszont nem ismerem őket, és attól tartok, ha el is vállalja valamelyik, azt fogja tenni, mint amit a mostani dokink is mondott: utána minden aprósággal beküldene minket kórházba, vagy mentőt hívna, mert félne a felelősségtől.

Végül is úgy érzem, úgy packázhatnak velem, ahogy csak akarnak. Érthetetlen, hogy miért kell elválasztani a 15 hónapos gyerekemtől, ha ezt sem a baba, sem az én egészségügyi állapotom nem teszi indokolttá.

88. Felhőlány (válaszként erre: 86. - Miccer)
2013. márc. 7. 18:39

Köszi a bíztatást! Én is abban bízom, hogy hátha észre se veszi, hogy nem vagyok itthon. Bár folyton én vagyok vele, cicin alszik el, stb...

Az orvos arra hivatkozik, hogy a kórházban vannak kéznél az életmentő készülékek, oxigén, újraélesztő, stb, és ő akár be is költözhet hozzánk, ezek hiányában úgysem tud segíteni. Meg aztán neki nincs olyan szakmai képzettsége, ismerete, mint a neonatológusnak.

2013. márc. 7. 11:06

A felelősséggel jön mindenki meg mi van ha.El akarják rettenteni az embert minden féle szövődménnyel,na meg a sárgaság stb.

Hogy lehetnek ilyenek nyilván tisztában van vele az ember,utána jár a dolgoknak.

Meg nem is első gyermekről van szó.

A védőnőt nem értem miért kéne minden nap kimenni ez hülyeség.Amikor hazamegy az ember jön ki.

Az orvosnak kell minden nap ki menni.Vagy elvállalja vagy nem.De ebből is van kibúvó van más gyerek orvos is mellesleg a pénz nagy úr.


Hát tényleg érdekel mi lesz a vége felhőlány.

86. miccer (válaszként erre: 84. - Felhőlány)
2013. márc. 7. 10:58

Sajnálom, hogy így alakulnak a dolgaid! Miért lenne otthon nagyobb veszélyben egy újszülött, mint a kórházban? Én csak azt gyanítom, hogy lusták kimenni az orvosok/védőnők naponta, de lehet, hogy nagyon rosszindulatú vagyok ezügyben.

De, hogy biztatót is mondjak, azért a "nagytesók", akármilyen kicsik is, sokkal többet kibírnak, mint gondolnánk. Az én fiam 20 hónapos volt, amikor sürgősen meg kellett engem műteni. Akkoriban még szopizott, 4 napig nem láttuk egymást, amint hazaértem, mintha mi se történt volna, folytatta.

2013. márc. 6. 21:09

Nem ugyanaz a kettő az ambuláns szülés annyi hogy bemész szülni és a megfigyelés után hazamentek.

Én azért azonnal nem akarok.

84. Felhőlány (válaszként erre: 81. - 033054ac6c)
2013. márc. 6. 17:34
Persze, ez érthető. A család nélkül még én is el vagyok 3 napot, viszont a 15 hónapos lányom nélkül már nehéz lesz, mivel 3 óránál még nem töltött többet nélkülem, szopik, stb, stb....
83. Felhőlány (válaszként erre: 82. - Bea0124)
2013. márc. 6. 17:31
A kettő egy és ugyanaz. Én is saját felelősségre akartam jönni 24 óra után, viszont ehhez kell az igazolás a házi gyerekorvostól.
2013. márc. 6. 16:08

Szia én ambulánsan nem szülők hanem saját felelősségre tervezek hazajönni.

Ugye nálunk az 5.napon lehet hazajönni és én addig nem szeretnék bent maradni.

Ha pl.hétfőn reggel szülnék kedden vagy legkésőbb szerdán otthon szeretnék lenni.A szokásos péntek helyett.


Remélem összejön.Beszéltem benti orvossal igaz csak mailen ő azt írta hogy természetesen saját felelősségre haza lehet jönni.

Hamarosan megyek beszélni a szülésznővel és ő vele is megbeszélem ezt kérek tőle infót stb.

Én nem fogom hagyni,ha minden rendben lesz akkor hazajövünk előbb.

Az hogy ki mit szól nem érdekel.Csak az a furcsa hogy máshol eleve így működnek a dolgok erre meg itt...

81. 033054ac6c (válaszként erre: 80. - Felhőlány)
2013. márc. 6. 14:25
Én pont 1 éve a tilalom alatt szültem,de nem bántam,hogy abban a 3 napban senki nem zaklatott,nekünk így jó volt a babámml:)
2013. márc. 6. 14:20

Röviden ennyi a történet, most elég kilátástalannak érzem a helyzetet. Ráadásul látogatási tilalom van a kórházban, így a bent töltött idő alatt nem is láthatom a 15 hós lányomat, ha addig nem oldják fel....


Neked sikerült előrébb jutni?

2013. márc. 6. 14:19
Én 3 napot voltam cakli pakli,császárosan!
2013. márc. 6. 14:17
Tehát átmentünk a házi gyerekorvohoz, hogy kiadja az igazolást. Ekkor közölte, hogy ő ezen sokat gondolkozott, és ezt a felelősséget nem vállalja be. Persze ezt ő is kb egy órán keresztül taglalta, szintén az álláspontomat meg sem hallgatva, ha valamit mégis közbeszóltam, a mondatot sem hagyta befejezni, hanem kiragadott szavakat, és elferdítve azt, amit mondani akartam, többször hangoztatta. Kitért mindenféle halálos betegségre, agykárosodásra, és arra, hogy a kórház mennyire biztonságos, ott semmi baj nem történhet. Ha pedig mégis hazajönnénk, utána minden aprósággal beutalna minket a kórházba. Jó kapcsolatban állunk/tunk egyébként.
2013. márc. 6. 14:04

Közben elküldtem, mert sokszor eltűnik, amit írok, és kezdhetem újra.


Annak, hogy a háziorvosom megnézzen minden nap, értelmét nem látom, hisz a 3. gyereknél úgy gondolom észreveszem, ha bármi bajom lenne, esetleg sok vérzésem, és akkor a kórházat keresem fel, nem őt. (Egyébként szerencsére nem vagyok beteges, az elmúlt 13 évben, mióta hozzá tartozok, egyszer vizsgált meg, még mikor a jogsit csináltattam.) A védőnői napi kétszeri látogatást sem találom hasznosnak, az elmúlt 10 évben (9 éves múlt a fiam), mióta kapcsolatban állok velük, sem hasznos tanácsot, sem kérdéseimre választ nem kaptam. Ezt úgy gondoltam megoldani, hogy lemondok a védőnői ellátásról, amire szintén van lehetőség, így sem a háziorvosomat nem kell bevonnom, sem neki nem kell jönnie. Ezt vele meg is beszéltem, nem vette egyáltalán zokon, megértette, majd átmentünk a házi gyerekorvosunkhoz együtt. A gyerekorvossal előzőleg kétszer is beszéltem a témáról még félidős terhesen, a BCG oltás és a PKU volt a kifogása, de azt mondta, hogy természetesen kijön naponta, ha hazajövünk hamarabb. Mivel a kórházban megbeszéltük a főorvosnővel, hogy a BCG-t ők beadják, illetve PKU-ra vissza kell vinni, gondoltam, nincs több akadály.

folyt. köv.

2013. márc. 6. 13:54

Szia!


Úgy tűnik, az én tervemnek keresztbe tettek, hiába is jártam annyit utána, hiába voltam rugalmas és hiába tettem bármit is.


Szóval múlt héten szólt a védőnő, hogy beszélt a vezető védőnővel, és hogy mégsem olyan egyszerű a dolog. Egyébként nem is értem, miért csak most beszélt vele a 36. héten, mikor én már a 14.-en jeleztem neki, hogy ambulánsan szeretnék szülni. Tehát azt mondta a vezető védőnő, hogy a háziorvosomnak is látnia kell minden nap, és a védőnőnek is ki kell jönni naponta kétszer, meg hát a felelősség.... Elkértem a vezető védőnő telefonszámát, aki 50 percen keresztül próbált elrémíteni mindenféle halott és oxigénhiányos babákról szóló történetekkel (amik persze nem azért történtek, mert 24 óra után elhagyták a kórházat, hisz erre ez nem működik), az én álláspontomat, véleményemet meg sem hallgatta, majd azt mondta, hogy én "úri huncutságból és a saját kényelmem miatt veszélyeztetem a babát", holott erről szó sincs. Nem sikerült lebeszélnie.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook