Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi ideig szoptassak? Ameddig van tejem? fórum

Mennyi ideig szoptassak? Ameddig van tejem? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 31. - 24af5bf008)
2009. szept. 16. 12:15
Adhatsz neki négy-öt hónaposan pár falat gyümölcsöt.nem baj ha szokja az ízeket.
2009. szept. 16. 12:03

Köszi minddenkinek!:))

Nyugi, még nem gondolkodtam a cicitől való elválasztáson, Csöppem is szépen gyarapodik tejcsivel. Amúgy nálunk is volt ez a hasfájós téma, én is adtam neki teát és tényleg csa rosszabb lett, még bele sem gondoltam a tea-tej összeöntésbe, de milyen igaz!


Amúgy meg, gondoltam ,h. majd 4-5hós korától adnék neki csak néha egy kis gyümit, vagy azt se inkább, amíg a védőnénim nekem is azt mondja, h. felesleges!?

2009. szept. 4. 10:34

nem tudtam befejezni: és ekkor kapnnak a babák pótlás, de ha okosan szoptatsz és gyakrabban mellre teszed a kicsit megoldódik a probléma.

A

2009. szept. 4. 10:33

Amíg bírod.

Általában a harmadik hónapban szokták az anyukák azt érezni, hogy nincs elég tejük,

2009. szept. 3. 21:22
Szia.Nekem három gyermekem van.A lányom 7 éves,a fiam 4,és a kislányom 1.A két nagyobbat 2,5 éves koráig szoptattam,és csak azért hagytam abba,mert terveztük a következő babát.Úgy tervezem,hogy a kicsi lányomat is eddig szoptatom.Addig szoptasd,ameddig ő igényli,és te is bírod.
27. gatto4
2009. szept. 3. 21:17

Helló!

Nekem fél éves a kisfiam és pont ma mondta a védőnő, hogy mivel az anyatejjel szépen gyarapszik a súlya, inkább szó szerint csak hozzátápláljak és ne a szopi kiváltása legyen első körben a célom. Mondjuk én szeretem szopiztatni, mert úton útfélen kéznél van, de most nem ez a téma.

Én is csak csatlakozni tudok az előttem szólókhoz, hogy ha sokáig lesz tejed, márpedig miért ne lenne, akkor sokáig szoptasd a gyermeked, de 2 hónapos korában még ne gondolkozz ilyenen ;)

26. raczne-gabriella (válaszként erre: 25. - Raczne-gabriella)
2009. szept. 3. 21:11
szerintem ő tovább fog szopizni, mint a nagy :)
25. raczne-gabriella (válaszként erre: 24. - KLMárti)
2009. szept. 3. 21:10
most töltötte az egyévet
24. KLMárti (válaszként erre: 23. - Raczne-gabriella)
2009. szept. 3. 21:06

Igen, ismerős a helyzet. Nekem is vigyáznom kell, hogy póló nélkül ne mutatkozzam előtte.


Egyébként mennyi idős neked most a kisebb?

2009. szept. 3. 20:56
Nekem az első gyerek 15 hónapos koráig szopott. Magától vált le, mert jött a kistesó és megváltozott a tej íze. Ő nagyon hasfájós volt, a védőnő azt tanácsolta teáztassuk, csak rosszabb lett. Majd mikor megszületett a második fiam a gyerekorvos azt mondta isten ments a teától, mert a tea a meg a tej: öntsem össze egy pohárba a kettőt és meglátom mi történik a gyerek pocakjában. Megtettem azóta eszembe se jutott hogy teát adjak a picinek, sőt féléves koráig semmit, még egyí korty innivalót sem kapott. soha nem fájt a hasa.Igazábol még csak most kapott igazán rendes ételt mert nem kellett neki csak a cici és más kaja csak kóstolás szintjén ment neki. Most rengeteget eszik mindenből amit a kora enged és reggel este cicizik, de ő is cicifüggő, átöltözni nem lehet előtte :)
2009. szept. 3. 20:39
nem kell sietni..
2009. szept. 3. 20:38
sziasztok féléves kora előtt nincs szükség hozzátáplálásra az anyatejes babáknak a tápszeresnél el lehet kezdeni 4hónaposan gyümivel de akkor se történik semmi ha csak félévesen kezdi ő is
20. KLMárti (válaszként erre: 17. - 24af5bf008)
2009. szept. 3. 20:34
Mondjuk 4 hónapos korában én is adtam egy ideig neki baracklevet, mert gond volt a székletével, és a védőnő ezt javasolta. De amikor rendbe jött, mi is leálltunk a gyümölccsel.
19. KLMárti (válaszként erre: 17. - 24af5bf008)
2009. szept. 3. 20:33
Igen, 6 hónapos kortól javasolják. Azoknál a babáknál, akiknél már nem elég tápláló az anyatej, már egy picivel előbb is, a tápszereseknél pedig már 4 hónapos kortól mondják, hogy lehet. Én legalábbis így tudom.
18. Cyntia (válaszként erre: 16. - 24af5bf008)
2009. szept. 3. 20:32

Hivatalosan fél éves korában.

Én 3 hónaposan már adtam neki gyümölcsöt.

2009. szept. 3. 20:24
...mert erre is hallottam már sok választ, doki azt mondta,h. fél éves korában kb.
16. 24af5bf008 (válaszként erre: 13. - KLMárti)
2009. szept. 3. 20:23
És mikor kéne elkezdeni a hozzá táplálást?
2009. szept. 3. 20:22
sziasztok én esztort 2éves koráig szpotattam
2009. szept. 3. 20:18
Na, látjátok, azt hittem,h. ez milyen hülye kérdés lesz! Azt tessék! :)
13. KLMárti (válaszként erre: 7. - 24af5bf008)
2009. szept. 3. 20:18

Ha 2 hónapos a kicsid, akkor szerintem még messze ne gondolkozz azon, hogy leszoktatod. 6 hónapos koráig semmiképpen ne. Addig a legmegfelelőbb táplálék neki az anyatej.


Később az immunanyagok miatt még nagyon fontos, de akkor már azért el kell kezdeni a hozzátáplálást, mert akkor már nem elégíti ki annyira a szervezetének az igényeit a szopi.

12. e80d733f80 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2009. szept. 3. 20:16
teljesen igazad van,csak lehet hogy az én tudatalattimban az van a nagyobbikat ha sokáig szoptattam volna nem jártuk volna a kórházat olyan sokszor.de igen éppen most szoktatom le.
11. 24af5bf008 (válaszként erre: 10. - KLMárti)
2009. szept. 3. 20:16

Most lesz még csak 2 hós, szóval az természetes,h. még sokáig szoptatom.

Csak kiváncsi vagyok anyukák véleményére is, mert már sok mindent hallottam erről is.

2009. szept. 3. 20:14

Sziasztok!

Nekem jövő héten lesz 17 hónapos a kisfiam, és még ő is szopizik. Igaz, csak reggel meg este. (Napközben csak akkor, ha semmi mással nem tudom őt megvigasztalni).

Én úgy terveztem, hogy addig fogom szoptatni Kristófot, amíg meg ne fogan a kistesó.

Kristóf nagyon cicifüggő. Még fürdőruhában se nagyon jelenhetek meg előtte, mert azonnal kikerekedik a szeme, és megszűnik a külvilág, csak a cici létezik. Így abban bízom, hogy ha lesz kistesó, akkor - azt mondják - megváltozik a tejcsi íze, és már nem fog kelleni neki.


Momoka!

Én is azt hallottam, hogy az anyatejes babák sokkal ritkábban betegeskednek, és ezt én is tanúsíthatom. Igazi komoly betegsége talán csak 3-szor volt eddig.


Vivuci!

Mennyi idős a kicsid?

9. andi6020 (válaszként erre: 5. - E80d733f80)
2009. szept. 3. 20:12
A Te esetedben szerintem már le kellene szoktatni. Egyre nehezebb lesz, a fiad pszihésen fog kötődni a cicihez, nem táplálkozási célból. De lehet, hogy már most így van.
2009. szept. 3. 20:11
Minden babának eltérő a szopási igénye.Így amennyiben te is örömet találsz a dologban és ő igényt tart rá, akkor szoptasd őt,ameddig igényt tart rá! Az anyatej 1 éves kor után is rengeteg immunanyagot tartalmaz, és a tobbi jótékony hatását akkor még nem is melítettem.
2009. szept. 3. 20:11

Köszi.

Na, ez az,h. én is sok választ hallottam már.

Az én babóm most lesz 2 hónapos, még van tejem bőven, de a legtöbb, amit hallottam,h. kb. fél éves korig.

Engem anyum alig szoptatott, mégsem voltam beteges.

2009. szept. 3. 20:08

Mindkét gyermekem 2éves koráig szopott.Akkor már én voltam fáradt,azért hagytuk abba szép lassan.

Szerintem minél tovább annál jobb!

2009. szept. 3. 20:08
Ez tényleg jó kérdés:én most még szoptatok a kisfiam májusban volt 2 éves és még mindig nagy részt inkább szopik.van aki azt mondja már régen le kellett volna szoktatnom,más meg hogy addig hagyjam amíg akarja.nekem tejem még mindig van,az első kisfiamnál nem volt csak 3 hónapig szopott és ő utána folyton betegeskedett és mai napig asztmás.a kicsi meg még soha nem volt beteg.úgyhogy kíváncsian várom a válaszokat
2009. szept. 3. 20:08
Igen és teermészetesen amig a gyermek igényli de egy évig legalább mindenképpen, merrt megvéded a gyereket vele eggyes betegségektől.
3. Imo
2009. szept. 3. 20:05
szerintem 15 hónapos kor után már nem sok értelme van szoptatni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook