Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Meddig szoptassam? A harmadik babám már 19 hónapos, még szopizik. fórum

Meddig szoptassam? A harmadik babám már 19 hónapos, még szopizik. (beszélgetős fórum)


1 2
33. maya80 (válaszként erre: 32. - Bebe83)
2010. aug. 24. 21:31

Az én lányom is sokszor felkelt éjszakánként, és olyankor mindig szopizott. Kétéves korától lett jobb a helyzet, valamint miután elválasztottam.

Egy hőnap múlva lesz három éves, és most már nagyon jó alvó, gyakran végigalussza az éjszakát, vagy max. egyszer kel fel, de akkor is gyorsan visszaalszik.

Remélem, a januárban érkező kistesóval hamarabb eljutunk erre a szintre...!

32. Bebe83
2010. aug. 23. 15:02
Most 10 honapos a fiam meg soha egy ejszakat sem aludt at es szerintem a szopi miatt. 3-4 honaposan csak 2x kelt ejszaka, aztan 5 honaposan 3x es 6-7 honaposan mar odajutottunk hogy nincsen semmi baja fogzas vagy ilyesmi es 4x kel, azaz 2 orankent mint egy ujszulott. 7 honapos volt amikor nemet mondtam az ejszakai szopira az elso honap jo volt egybol kevesebbszer kelt meg volt hogy 2-3 oraig is aludt, amit elotte nem. De kb 1 honapja borzaszto orankent meg felorankent kel nem tudom meddig megy ez meg de szerintem sokaig. Ilyen fajta, de az is lehet en rontottam el valamit.
31. maya80 (válaszként erre: 30. - Besi)
2010. febr. 18. 08:36

Én most szoktattam le nemrég, január elején, mert megfáztam és végre rendesen ki akartam kezelni magam, szoptatás mellett ugye meg nem lehetszinte semmit szedni. A lányom ekkor 27 és fél hónapos volt. Az első két nap volt csak nagyon nehéz, különösen az esti elalvás, valamint az éjszakai ébredések, de jobban ment, mint gondoltam. Azt hittem, sokkal nehezebb lesz, és tovább tart a követelőzés.

Mindig mikor szopizni akart (persze csak nappal), adtam neki helyette valami finomságot: túró rudot, vagy egy szaloncukrot, és így már nem is bánta annyira, hogy nem szopizhat.

Most már ott tartunk, hogy szépen lassan elfelejtette és egyáltalán nem emlegeti úgy két hete.

30. Besi
2009. aug. 6. 14:27
most 26 hónapos még mindíg szopizik Az éjszakai leszoktatás egy nehéz ügy az első második ébredés még megy szoptatás nélkül de a harmadik negyedik után nem bírom tovább akkor legalább alszik 2-3 órát SZOPI NÉLKÜL 20PERCET
29. pampers (válaszként erre: 9. - Ivett73)
2009. márc. 9. 12:54
Szoktasd le az északai szopásrol,teával, de ne bolondulj meg hogy nappal se szoptatod. Ez az én véleményem,de nem muszály megfogadni.
28. maya80
2009. márc. 9. 12:12
A lányom 17 hónapos, és még igen gyakran szopizik, éjjel-nappal. Szinte mindenki a környezetemben hülyének néz, hogy miért nem szoktatom már le, de szerintem meg éppen ez a jó, és örülök annak, hogy van még tejem...! Nem is volt beteg a télen.
27. Ritkó
2009. jan. 13. 14:55

Nekem is volt olyan, hogy amikor kicsi volt a fiam, és véletlenül (egyszer fordult elő) nem kelt fel éjszaka, csak egyszer, reggelre annyira meg volt duzzadva a mellem, hogy fájt.


Hát igen ez benne van a pakliban, hogy éjszaka fel kell kelni sokszor. De utána elfelejti az ember és újra meg újra elölről kezdené. Na én még várok pár évet és majd utána :)

26. bianconé (válaszként erre: 22. - Ritkó)
2009. jan. 13. 10:21

Szia!

Valószínű, hogy nekem óriási szerencsém volt az éjszakákkal.(leszámítva a kicsinél 3 hónap hasfájást)Viszont annyi tejcsim volt,hogy hordták.

Így mindig fel kellett kelnem hajnalban fejni, mivel begyulladt volna reggelre.A gyerekvállalás ilyen. Már valóban könnyebb, és az a legszebb amikor bemegyek éjjel a szobájukba és édesen alszanak egymás mellett.

Kitartás minden éjszakázónak!

25. naildi81 (válaszként erre: 24. - Dorka29)
2009. jan. 12. 10:34

Hasonlóan próbálkozom éjszaka én is, mint te, csak nekem azért nehezebb egy kicsit mert a nagylányommal egy szobában alszanak, és miatta nem szeretném, hogy sokáig sirdogáljon Szabolcs. De sajna más módja nem lesz annak, hogy leszokjon az éjszakai cicizésről. Még azt se mondanám, hogy eszik, vagy iszik, mert amit éjszakánként csinál az inkább csak lógás a cicin.

Most éjjel is 3 óránként felkelt, mint a párhetes csecsemő.

2009. jan. 11. 22:08

A lányom 19 hónapos, Ő is szopik még, és én se nagyon tudom, hogy hányszor. Ált. napi 3X "rendesen", a többi az csak lógás, vigasztalás, vagy csak azért, mert épp szemben ültem vele, vagy netalán le mertem dőlni, és ezekből rögtön a cici jut az eszébe..


Viszont az éjszakai műszakot nem bírtam tovább és 16 hónapos korában leszoktattam róla. Volt néhány nehéz éjszakánk, mert csak vizet adtam cici helyett, de azóta rendben. Most is van, hogy néha (mondjuk két-három hetenként egyszer) ébred és kéri, de mivel ez nagyon ritka és általában más problémához kötődik (mint pl. fogzás), így ilyenkor megszoptatom éjjel is. Amúgy is nagyon éberen alszom, amióta megszületett, és akkor is többször ébredek éjjel, ha Ő nem...

23. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - Ivett73)
2009. jan. 11. 21:41
Enyém 20 hósan éjjel kétszer szopott...
22. Ritkó (válaszként erre: 20. - Bianconé)
2009. jan. 11. 15:29

Persze-persze értem én amit írsz.

De megmondom őszintén, hogy nagyon jólesett az, amikor a fiam nem kelt fel éjszaka szopizni, és én is át tudtam aludni az éjszakát. És ez így van mióta nem szopizik. Én nagyon fáradt voltam már, hiszen fél éven át felkelt óránként-kétóránként. Ez senkinek sem volt jó, se neki, se nekem. És nem mindig enni kelt ám fel, hanem csak, hogy ott legyen mellettem, kicsit cicizett aztán alvás. De attól még nekem ugyanúgy fel kellett kelni, nagyon nehéz időszak volt ám az. Hiába fektettem magam mellé, akkor is felkelt. De most már örülök, hiszen egyedül alszik a szobájában.


Nem biztos, hogy az éjszakázás szoptatás nélkül is megvan. Nálunk legalábbis nem.

2009. jan. 11. 14:30

Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat. Majd beszélek a védőnőmmel ez ügyben. Tápszerezést, csak este próbálnám ki. Szeretnék már egy kicsit aludni is, mert már kimerült vagyok. Tegnap volt, hogy 1 óra múlva felébredt, de nem aludt vissza, csak ha szoptattam.

Fenn voltunk 11-kor, hajnali 2 és 4 óra fele is, reggel 6 fele is. Most nagyon fáradt vagyok. Az a baj, hogy nappal nem bírok aludni, csak éjszaka, ha hagyják. :(

Ezért gondolkodom a tápszeren.

20. bianconé (válaszként erre: 14. - Ritkó)
2009. jan. 10. 23:33

Ja és nem azért szoptattunk sokáig,mert olyan egészséges még évek múlva is a tej.

Hanem azért, mert mindkettőnk számára egy megnyugvást,érzelmi kötődést, kiegyensúlyozottságot és még sorolhatnám mennyi mindent rejt a szoptatás.

Nem kifejezetten csak a táplálás célját szolgálja.

Az éjszakázás meg szerintem szoptatás nélkül is megvan.Bár szerencsére egyik gyerek sem kelt fel éjjel.Hajnal 4-kor ébredtek,magam mellé raktam szopizni és aludtam tovább:-))

19. bianconé (válaszként erre: 8. - E7d58500d8)
2009. jan. 10. 23:21

Sziasztok!

Szerintem nyugodtan szoptassál!

Az elsőt és másodikat is 2 éves koráig szoptattam.

2 év van köztük, tehát én sem hagytam abba a szoptatást a terhesség alatt.Senkinek nem lett ebből problémája, bár csatlakozom lidérc1 besokallós hozzászólásához.

4 évet folyamatosan végigszoptatni...

Mégis talán engem viselt meg a legjobban amikor

le kellett szoktatni Őket.

Szóval teljesen mindegy, hogy 9, 19, 29 hónapos.

Amíg mindkettőtöknek kényelmes addig csak szopizzon.

18. M_Marcsa (válaszként erre: 9. - Ivett73)
2009. jan. 10. 22:25
sztem meg szoptassál...
17. naildi81 (válaszként erre: 14. - Ritkó)
2009. jan. 10. 22:10
Nekem nagyon gyorsan, másfél hetesen, már átaludta Szabolcs az éjszakát. 4 hónapos koráig így is volt, aztán nem volt elég neki az esti szopi, felébredt. Akkor kapta a Sinlacot. Aztán nagyon sokáig aludt éjjel, most kb.1 hónapja megint felébred, de szerintm se azért mert éhes lenne, hanem mert cicifüggő. Próbáltam már, hogy nem kelek fel hozzá, de a nagylányom miatt se akarom, hogy sokáig sirdogáljon.
16. naildi81 (válaszként erre: 12. - Ivett73)
2009. jan. 10. 22:05

Nekem se volt sose annyi tejem, hogy fejni is tudtam volna. 4 hónapos volt a fiam amikor, addig átaludta az éjszakát, de újra felkelt éjszakánként. Én akkor irattam a védőnővel a Sinlacot. Mindig szopi után adtam nek még kb.100-150gr-ot. És onnantól kezdve megint átaludta az éjszakát.

Szerintem nyugodtan beszéld meg a védőnöddel, vagy esetleg próbáld meg neki a tejpépeket, ennyi idősen már azt is eheti.

Egyéként Szabolcs nekem kb. 1 hónapja újr felkel éjszakánként egy 5 perces szopira, sajnos nem tudom miért, mert ugye ő már tényleg mindent eszik.

Várom a fejleményeket. Szerintem már holnap próbáld ki, hátha bejön.

15. kry84
2009. jan. 10. 21:36
Az én lányom 3éves és 1hónapos volt mikor abbahagyta,de azért mert megszületett az öccse,aki most 20hónapos és szopik még.Ő is felkel éjjel,de mellettünk alszik,és így nem gond.
14. Ritkó
2009. jan. 10. 21:33

Minél nagyobb a gyermek, annál nehezebb leszoktatni a ciciről. Persze az rendben van, hogy az anyatej a legegészségesebb, no de meddig? Az én fiam 7 hónapos koráig szopizott, nem volt elég tejem, és egyik napról a másikra áttértünk a tápszerre. Semmi gond nem volt. Biztos azért mert még kicsi volt. De egy nagyobb babát biztosan nehezebb leszoktatni.

Ja és mellesleg amíg szopiznak, biztos, hogy éjszaka is fel fognak kelni, erre vannak beállva. Az én fiam kétóránként volt amikor óránként kelt fel éjszaka, már teljesen kivoltam tőle. Mellettem altattam, mert erőm nem volt felkelni hozzá.

Sok sikert kívánok a leszoktatáshoz :)

13. Mandula71 (válaszként erre: 12. - Ivett73)
2009. jan. 10. 21:21

Természetesen az anyatej mellé nyugodtan adhatsz tápszert is.

Az rendben van, hogy nem csak anyatejet eszik a kislányod, de kérdés, hogy naponta hányszor és mennyiket eszik, mennyiszer szopizik mellette?

12. Ivett73 (válaszként erre: 11. - Naildi81)
2009. jan. 10. 21:09

Én nem csak tejet adok már, hanem bébiételt is. 2x vagy 3x adok tejcsit. Nekem csak annyi tejcsim van, amennyi a gyereknek kell. A védőnő és az orvosnő sem mondta, hogy tápszerezzem. Cumisüvegből nem is eszik, kis edényből adom neki(kanállal)a bébiételt.

Tejem meg nincs lefejni való. Én csak azért szeretném tápszerezni, mert szeretném, ha az éjszakákat átaludnánk. A tejcsi és a tápszer együtt lehetséges?

Az étel mennyiségét illetően, nem tudom elég e.

Valamikor nem is olyan éhes, valószínű a fogzás is közre játszik.

Várom válaszod.

11. naildi81 (válaszként erre: 9. - Ivett73)
2009. jan. 10. 19:03
Szerintem azért még korán van, ahhoz hogy elapaszd a tejet. NEkem még a fiam 9 hónapos korában nem is jutott ilyen eszembe. Vacsorára mit kap, nem lehetséges, hogy esetleg éhez, és azért kell fel. Esetleg a szopi mellé éjszakára próbálj neki tápszert adni. Ha nem akarod, hogy cumisüvegből egyen, akkor lehet olyan tápszert is felíratni, amit kanállal tudsz neki adni (Sinlac). Én mikor adta a fiamnak, akkor átaludta az éjszakát.
2009. jan. 10. 18:59

Sziasztok!


NEkem is hasonló "problémám" van. Kisfiam 16 hónapos és ha tehetné egésznap a cicin lógna. Egy ideje próbálkozom azzal, hogy beszabályozom neki mikor cicizhet, de ez most megint nem lehetséges, mert hányt és hasmenése van. Nem akar szinte semmit se enni-inni, eért is van többet cicin, mert az ugye bármikor jöhet. De már nekem is sokx teher. Muszáj lesz valamit kitalálni, hogy már csak reggel, meg este szopizzon, mert ősszel megy a bölcsibe, és ugye nem leszek ott a déli alvásnál, hogy elaltassam.

2009. jan. 10. 18:54

Sziasztok!

Nekem 9 hónapos lesz nemsoká a kislányom. Este is 2x fenn vagyunk szopizni. Én már kezdek belefáradni a szopcsizásba. 3óránként fenn vagyunk este is.

Nagyon fárasztó már.

Hogy tudnám a tejemet elapasztani? Tud valaki ebben segíteni?

2009. jan. 7. 22:17

Én a kisfiamat, majdnem 3 éves koráig szoptattam, és én is azért hagytam abba mert, jött a másik gyerkőc, és a védönő, azt mondta nem tesz jót. Persze probálkoztam korábban a leszoktatással, de nem sikerült, ezért hagytam.

A második gyerkőcnél pedig, 2 évesen, ott besokaltam, egész nap rajtam lógott, semmit nem tudtam csinálni tőle. Jöttek a gusztustalan ötletek, miket kenjek a mellemre, hogy majd ettől megundorodik tőle, de semmi nem segített, és akkor azt mondtam, hogy kész innentől kezdve nincs, és ebből nem engedek, végül is már pohárból ivott, szépen evett mindent. Persze jött probálkozott, én meg mondtam neki, hogy elfogyott, és töltöttem neki, kis bögrébe rendes tejet, a kezébe adtam, hogy mostmár így kell innia a tejcsit. Ennyi volt, még éjszaka sem volt semmi probléma, és onnantól kezdve, átaludta az éjszakákat, addig viszont, volt hogy 2-szer is felkelt.

7. Besi (válaszként erre: 6. - Kedveske)
2009. jan. 7. 22:14
Ettől félek én is, hogy nem fogja megérteni miért nem cicizhet már tovább de néha elég kellemetlen mikor kéri a cicit.
2009. jan. 7. 22:09

...a nehezebb kérdés: hogyan?...

A fiam jelenleg 23 hónapos, de még mindig szopizik, vagy inkább rajtam cumizik. nagyon ragaszkodik a cicihez és esze ágában sincs leszokni. Ha lesz még egy lurkóm, azt hiszem hamarabb elkezdem az elválasztást.

2009. jan. 7. 22:07
Ameddig mindkettotoknek kenyelmes. Mindket szereplonek jol kell, hogy essen. Az meg teljesen mellekes, hogy masok mit gondolnak v. mondanak. Ezt kettotoknek kell megbeszelni, eldonteni.
2009. jan. 7. 22:07
Ameddig birod.Nekem sajnos nem volt tejem de én is addig szoptatnám.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook