Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi egy nem felső kategóriás laptop átlagos élettartama? fórum

Mennyi egy nem felső kategóriás laptop átlagos élettartama? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2019. okt. 20. 13:57
Mivel nekem játékhoz, filmezéshez kell, nem bánom, ha gyors és okos, főleg ha nem fagy le, mert a kikapcsolódást roppant zavarja az ilyesmi.
2019. okt. 20. 13:53
Nálam fontosabb a Word, mint a filmnézés. Az internet viszont még a suliban is kellett, mert voltak órai kutatási feladatok is. Örültem volna egy megbízható laptopnak.
31. Channa* (válaszként erre: 29. - Kalucsni)
2019. okt. 20. 13:38

Csak abban az esetben, ha valaki nem engedheti meg magának, hogy vegyen egy újat 2-3 év garanciával.

És nema zért, mert rossz, stb., hanem azért, mert nem véletlenül adja el valaki a laptopját. És persze, itt sem arra kell gondolni, hogy van valami rejtett hibája, hanem pl. már csak régi szoftvereket bír el a memória, pl. csak XP-t, ami már nem frissül automatikusan, ahogy az újabb winek.

Vagy ha fel is megy egy újabb operációs rendszer, akkor már mást nem bír el a gép, azaz lehetetlen egy vidót megnézni pl.


Tehát, azt gondolom, hogy egy idő után nem érdemes 18-20 ezres használtat venni, mert max. passziánszozni lehet rajta, de netezni, filmet nézni, stb. nem., akkor inkább egy noname 60 ezres gép, aminek van azért memóriája, megfelelő nagyságú a winchester, stb.

2019. okt. 20. 13:07
A fiamnál is van egy használtan kapott laptop, ami időnként kikapcsol. Játék közben csak bosszantó, de nálam ha munka közben kapcsol ki, az rosszabb.
2019. okt. 20. 13:02

használt laptopot érdemes vásárolni. Garanciával árulják, és többnyire sok minden választható. Nem, nem nem ócskapiaci kinéz. Reklámozni nem akarok, de pl. van egy adonyi fiatalember, aki árul. Garanciával. Go

ggle mindenki barátja, megtalálja, és kérdezni is lehet.

28. Panna.33 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2019. okt. 20. 12:21

Én attól lábrázást kapok, ha kikapcsol öt percenként. 😂

Amúgy most sikerült bekapcsolni, csak pár perc után lefagyott. Újfent.

27. Panna.33 (válaszként erre: 24. - Channa*)
2019. okt. 20. 12:02
Mindenképp olyant szeretnék, amin Windows van.
26. Amaunet (válaszként erre: 25. - Vivo44)
2019. okt. 20. 11:35
Linkelj már légyszíves egy 18-20 ezres laptopot!:) Ennyiért max. egy 10 éves kiadású vagy noname tabletet kapsz.
25. vivo44
2019. okt. 20. 11:10

Kedves fórumindító!

18-20 ezerért már lehet laptopot venni, tehát érdemesebb venni másikat, mint csináltatni, hacsak nem a winchesterrel van baj.

Nekünk most ment tönkre a lp, de inkább vettünk két alkatrészt, amit ugyanolyan egyszerű cserélni, mint az asztaliban. (legalább is párom meg tudta csinálni, így több 10ezerrel olcsóbb és működőképes.

Szerintem egy nincsen ár és érték kategóriához mérve, melyik meddig bírja, mint inkább attól függ, hogy ki, mire és mennyit használja.

(2-5 év)

2019. okt. 20. 10:25

Nekem fontos lett volna a kinézete is (fehéret akartam), de sajnos amikor vettem nem találtam megfelelőt ilyen színben, így feketét vettem.


Az én gépemnek Intel core I3 processzora van, azt mondják ez nem rossz.


Azt hiszem már egyik számítógép sem bír túl sokat. Mi az első asztalit használhattuk volna még, de túl lassú volt, ezért váltunk meg tőle, de kb. 17 évig ment.

Az előző laptomom (Toshiba) is ment kb. 15 évet. Ja, még most is jó, csak kikapcsol 5 percenként.

A következő asztaligépünk 4 évet sem bírt.

A mostani 2 éve megy, de már kellene tuningolni.


A fiam laptopja 3 éve 260 eFt volt, azt hiszem ez már felső kategóriásnak számított akkor, mert ugye szuper videokártya van benne, hogy lehessen játszani.


Amire figyelj, ha laptopot veszel: legyen rajta operációs rendszer és az windows legyen! Mert borzasztó körülményes a telepítése egy laptopnak.

Nekem, ha másért nem is kellett volna cserélnem a Toshibámat, akkor ezért mindenképp kellett volna, ugyan is egy újrahúzásnál volt kínlódás mindig az elavult alkatrészek miatt:S

23. Panna.33 (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2019. okt. 20. 07:27
Azt hiszem, nekem nem fontos itt. 🙂
22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Amaunet)
2019. okt. 20. 00:57

Szépek. Nem tudom, nekem lesz-e hasonló valaha.

Most egy HP 630-as notebookot használok, amit használtan kaptam, és nagyon szeretem, mert semmi problémám nincs vele. A munkára is tökéletes, nagyjából mindent feltelepítettem, ami az asztali gépemen is rajta van.

Még az akksija is bír 4-5 órát, ami nagyon rendes tőle. Igaz, ha vinni akarnám valahova, a súlya miatt meggondolnám, de végül is nem lehetetlen.


Eddig egyetlen asztali gépem volt, amit bolti új alkatrészekből raktak össze, az vírus miatt nemrég lett végleg harc-és üzemképtelen. Úgy emlékszem, olyan 9-10 éves lehetett, két nagyobb szervizen esett át, mielőtt a fiam "sikeresen" ráengedett egy vírust.


Az átlagot nem tudom, annyi gépet még nem próbáltam.

21. Lávli (válaszként erre: 19. - Guruljka)
2019. okt. 20. 00:01

Ugyan.

Én értettem akkor és ott IS. Bárhol IS. :)

20. Amaunet (válaszként erre: 17. - Panna.33)
2019. okt. 19. 23:59

És egy nőnek fontos lehet az esztétika is.:)


Gyönyörűek ezek a gépek:

[link]

19. Guruljka (válaszként erre: 15. - Lávli)
2019. okt. 19. 23:48

Most fested magad,vagy tényleg nem tudod, mi a Terra jelentése?

Bárhogy van is, tiszteletre méltó, hogy rajtam köszörülöd az elmédet, bárhol vagy is.

18. Amaunet (válaszként erre: 14. - Panna.33)
2019. okt. 19. 23:33

Szerintem nem bírják tovább. Illetve ez attól függ, hogy mennyire növekszik meg az igény a felhasználóban a "kell egy jobb, erősebb gép" igénye.


Ez is olyan, mint a tévék fejlődése. Nem fogsz ma már a képcsöves tévét venni, mert az már nem szolgálja ki az időközben megváltozott igényeidet.


Persze, ideig-óráig lehet alkatrészcserével feljavítgatni az asztali gépet, de ezek egy-egy darabja 30-40 ezer (video-kártya), aztán két hónap múlva hűtés vagy tápegység.

17. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Amaunet)
2019. okt. 19. 23:30
Ez tényleg jól hangzik.
16. Amaunet (válaszként erre: 1. - Panna.33)
2019. okt. 19. 23:23

Tíz év nagy idő a digitális fejlődésben. Rengeteg alkatrésze már nem szolgálja ki a jelenlegi programokat és viszont.

Valóban ideje lesz beújítani egy gépet, ha nem akarsz bosszankodni a folyamatosan jelentkező hibák miatt.


A középkategóriában valóban sok márka van jelen, hasonló specifikációjú géppel.

Mielőtt veszel bármit is ezeket a specifikációkat olvasd el alaposan és hasonlítsd össze őket!


Négy éve sikerült egy számomra megfelelő kis gépet venni akciósan, windows-al, ha jól emlékszem 70 ezerért. Fontos volt hogy kicsi legyen és erős, matt képernyővel.

[link]


Nálad biztosan mások a preferenciák, azoknak kell, hogy megfeleljen.

15. Lávli (válaszként erre: 13. - Guruljka)
2019. okt. 19. 23:11

Az enyém? Köszi. 😁


"Hirtelen nem értettem a terra felhőt. Mi az a föld-felhő?"


Nos .. a föld-felhő a föld-winchestert veszi körül.

Már tudod. :)

14. Panna.33 (válaszként erre: 11. - Channa*)
2019. okt. 19. 23:07

Az asztali gépek tovább bírják?

Vagy csak illúzió, mert lehet bennük ezt-azt cserélgetni?

13. Guruljka (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. okt. 19. 23:05
Nagyon pihent az agyad. Bravó.
2019. okt. 19. 23:05
Egyébként, tapasztalatom szerint laptopban a Toshiba a legjobb.
11. Channa* (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. okt. 19. 23:04

És lehet, hogy nem is kell neki:D

Szerintem én 2000-ben pont assus-t vettem asztaliba, és úgy dobtma ki 2 éve, hogy működött:)

10. Lávli (válaszként erre: 9. - Channa*)
2019. okt. 19. 22:53

Azzal az a baj, hogy nincs itthon szervíz, ha szükség van rá esetleg. Vagy legalább is így olvastam kommentekben.

Bőven jó a 128 Giga 😊

9. Channa* (válaszként erre: 8. - Lávli)
2019. okt. 19. 22:49

:DDDDDD


Kb. igen:D

A nénikémnek egy kis gépet választottam, mert ő csak netezik, azaz elég volt neki a 128 gigás tárhely. 80 ezer Ft volt és Assus.

Szerintem ez is középkategória. Az ő kijelzője kisebb, mint az enyém.

8. Lávli (válaszként erre: 7. - Channa*)
2019. okt. 19. 22:45

Majd jön Guruljka és mondja, hogy az nem föld-winchester 😁

Én Acert kaptam, hasonló árban, de szerintem a középkategóriások között mindegy már a név, ugyan azt tudják.

2019. okt. 19. 22:42

Én is egy lenovot vettem februárban.

Ez egy középkategóriás, ha jól sejtem.

140 ezer körül volt az ára.

Nekem elsődleges szempont volt az 1 terrás winchester.

6. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Epresturmix)
2019. okt. 19. 22:36
Gondolom úgy lesz. 😁
2019. okt. 19. 22:35
Mi egy Lenovo Legiont vettünk pár hónapja. Imádjuk. Szerintem előlegezd meg magadnak karira a laptopot. 😉
2019. okt. 19. 22:17

Ezek szerint jól gondolom, hogy már nem nagyon kéne áldozni rá.

Köszönöm a válaszokat!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook