Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Maxi cosi priori fix, vagy besafe izi comfort isofixes gyerekülést vegyek, 9-18 kg ig kategóriában? fórum

Maxi cosi priori fix, vagy besafe izi comfort isofixes gyerekülést vegyek, 9-18 kg ig kategóriában? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2010. márc. 19. 22:34
nekemis be lehet övvel is meg isofixxel is. besafe.
84. Gavrilo1 (válaszként erre: 83. - Culko)
2010. jan. 23. 19:50
Be lehet.Nekem isofixes Römer van és be lehet egyszerre mindkettővel kötni.
83. culko (válaszként erre: 14. - Mimmo33)
2010. jan. 23. 18:51
isofixnél nem lehet biztonsági övvel is bekötni, én így tudom, vagy isofixszel rögzíted az ülést vagy övvel
2009. nov. 2. 10:26
én is azt hiszem, nagyon nagyokat alszik nikim az ülsében. és nagyon nagyon szeretjük, biztonságos is meg még kényelmes, szép is.
81. Noj84 (válaszként erre: 80. - 79d1943975)
2009. szept. 25. 15:28
szerintem jól döntöttél.
2009. szept. 25. 14:39

lányo, ma megvettem. mindkét ülés kb ugyan olyan, a besafe mellett döntöttem, akciós is volt az alefániban, a szine is tökéletes, az anyag is, és ne m kell hozzá venni semmit.


mindenkinek köszi a hozzászólásokat!

2009. szept. 18. 22:40

megint én:

azt viszont nem értem mért kever még ez a cikk is, hogy a besafe isi comfort isofix, AZ NEM AZ X1. az X1 az újszülöttől való, és 4 évesig, de csak háttal köthető be. akkor most melyiket is tesztelik?

2009. szept. 18. 22:31

[link]


na megvan, ezen a teszten irják römerről amit lejjebb irok..

2009. szept. 18. 19:55

2008 adac teszt



9-18 kg RÖMER Safefix Plus + + + + +


de ebben az évben se találom a mi két ülésünket? most akkro valaki össze tudná foglalni hogy a mi két ülésünk meg a römer melyik milyen ered,ényt ért el? összehasponlitva idén, tavaly?

2009. szept. 18. 19:35

összesitve römer 2009 teszje


Beschreibung ECE-Gruppe: I


Für Kinder von 9 - 18 kg (etwa ab einem Jahr bis 4 Jahre) mit Isofix Befestigung


Sitzschale mit Hosenträgergurt und zentraler Gurtspannung


Sitzgewicht: 12,2 kg


Montage im Fahrzeug

in Fahrtrichtung mit Isofix und Top Tether (vor dem Kauf unbedingt prüfen, ob das Fahrzeug mit Isofix + Top Tether Verankerungs-punkt ausgestattet ist, Montage mit Fahrzeuggurt ist nicht möglich!)


Sitz- und Liegestellung


Preis 330 €



Stärken Schwächen

Sicherheit



+ • Geringe Belastungswerte im Frontcrash

• Sehr geringe Belastungswerte im Seitencrash

• Optimaler Gurtverlauf und sehr einfache Größenanpassung an das Kind

• Der Kindersitz lässt sich sehr fest mit dem Fahrzeug verbinden

• Hohe Rückenstütze


Bedienung

+ • Geringe Gefahr der Fehlbedienung

• Anschnallen des Kindes einfach

• Leicht verständliche Bedienungsanleitung und Warnhinweise

• Wegen des zusätzlichen Befestigungspunktes (Top Tether) und des hohen Gewichts ist der Sitzeinbau relativ aufwändig


Komfort



+ • Gute Beinauflage

• Sehr gute Polsterung

• Beeinträchtigte Sicht für das Kind nach außen


Reinigung/

Verarbeitung



+ • Der Sitzbezug ist leicht zu entfernen und lässt sich in der Maschine waschen

• Gute Verarbeitung



VALAKI LEFORDITJA A LÉNYEGET?



Legende

++ = sehr gut; + = gut; O = befriedigend; Ø = ausreichend; – = mangelhaft

Das ADAC-Urteil setzt sich zusammen aus der Bewertung Sicherheit und Bedienung.

2009. szept. 18. 19:32

9 bis 18 Kilogramm (I), ca. 1 bis 4 Jahre


RÖMER Safefix plus TT (Isofix) + + + +

MAXI COSI Tobi (Modell 2009) + + + O

BČBČ Confort Axiss (baugl.MAXICOSI ax.O + + +

NANIA Cosmo SP Isofix O + O O



a 2009 évben akkor a mii két ülésünket nem is tesztelték?

74. 79d1943975 (válaszként erre: 72. - Gavrilo1)
2009. szept. 18. 18:30

hú most akkor nem értek valamit.

nekem tetszene a römer is, ha iofixes-ugye.

de vhol azt olvastam magyarul, hogy oldal védelme alatta marad a másik kerttőnek, vagy a mellkas sérül.-assszem. nem tok németül. valaki tud? help

73. Noj84 (válaszként erre: 72. - Gavrilo1)
2009. szept. 16. 08:51
gondolkodtam a Römeren is, a nem isofix-es változatot már 55ért meg lehet venni. gondolom az is ugyanilyen jó eredményt ért volna el. :)
2009. szept. 15. 22:11

bekopizom ide a Römerről a biztonság kategóriában az ADAC 2009-es teszt eredményeit. Az eggyetlen a 9-18-as kategóriában amelynek nem volt gyengéje.

Stärken Schwächen


Sicherheit



+


• Geringe Belastungswerte im Frontcrash

• Sehr geringe Belastungswerte im Seitencrash

• Optimaler Gurtverlauf und sehr einfache Größenanpassung an das Kind

• Der Kindersitz lässt sich sehr fest mit dem Fahrzeug verbinden

• Hohe Rückenstütze

2009. szept. 14. 13:05

nah, látom jobb a hangulat:-)

végre:-D

a römert is néztem amúgy, de vhol a 2009 teszten azt olvastam hogy egyel rosszabbat kapott, mert asszem az oldal ütközése nem jó, vagy a mellkas sérült nagyon, vagy ilyesmi. majd utána nézek azért annak is.

70. Noj84 (válaszként erre: 69. - Gavrilo1)
2009. szept. 13. 20:06
Nem ér mosolyogni! :)
69. Gavrilo1 (válaszként erre: 68. - Noj84)
2009. szept. 13. 18:33
:-))))
68. Noj84 (válaszként erre: 67. - Gavrilo1)
2009. szept. 13. 16:40

nem vagyok én ellene, csak feleslegesnek tartom :)

sok helyen azt olvastam, hogy azért nem véd megfelelően a gyerekülés, mert rosszul van eleve bekötve. tehát ha biztosak akarunk lenni a dolgunkban, akkor jobb az isofix. egyébként én nagy "isofix-ellenes" megtörtem, és ha már isofixes ülésem van, szóltam a kedvesemnek, hogy ne az övvel kösse be... :) én szabad szemmel nem látom, hogy stabilabb lenne, vagy bármi, de remélem, sose fog kiderülni, hogy miért olyan jó -vagy nem jó- az isofix. ettől függetlenül a 9-18 kategóriában akkor sem fogom megvenni. Amúgy igaz, amit írtál a teszten, hogy jobb az ülés, de nem az isofix miatt, mert a biztonságnál ha jól emlékszem (nincs előttem és lusta vagyok most visszakeresni), biztonságra mindkét ülés 1 darab +-t kapott. nem az isofix miatt lett jöbb a römer. de befejeztem a kötekedést.

2009. szept. 13. 09:31
Na én végigolvastam a törésteszteket (ADAC) és 2009-ben a 9-18 kategóriában a Römer isofixes ülés bizonyult alegjobbnak a biztonságosságban. A maxi cosi is jó de van gyengéje az erdmények alapján. Kissé csodálkozom hogy ennyire az isofix ellen vagy Noj84, mert amit én olvastam az szerint nagyrészt azzal volt gond, hogy nem voltak elég stabilak a nem isofixes ülések az ütközés közben.
66. Noj84 (válaszként erre: 64. - 79d1943975)
2009. szept. 11. 14:12
dehogyis, teljesen igazad van. :)
2009. szept. 11. 14:05

ja, azt hiszem még egyszer elmegyünk, megnézzünk, kipróbáljuk mindkettőt. biztonság szempontjából mindkettő ugyan az, csak a "többi dolog más más, meg az ár picit.

panna: hány hós volt a babód mikor váltottál ülést? olyam kicsinek tünik még?

teszt: egyébként maxi xosi cabriofix isofixes van most.

64. 79d1943975 (válaszként erre: 51. - Noj84)
2009. szept. 11. 13:57
..egy ülés sem kapta, és igazad van, kevés kocsiban van isofix. de: itt nem az a fórum kérdése hogy ki nem veszi meg, és miért nem, hanem a fent emlitett közül melyiket ?? ezért én is ugy gondolom, nem magasztaljuk, de te se irj ilyesmit. a kérdés továbbra is melyiket? aki nem ezzel kapcsolatban véleményez, az egy másik fórumban kellene irjon. (nincs harag , remélem)
63. 79d1943975 (válaszként erre: 47. - Panna77)
2009. szept. 11. 13:53
szia, megnéztem olyat vennék én is. hol vetted, menniyért?
62. Noj84 (válaszként erre: 61. - Panna77)
2009. szept. 9. 08:01

igazad van, ne haragudj.

félreérthetőek voltak a soraim.

nem szerettem volna senki véleményét lefikázni.

már leírtam egyszer, de leírom még egyszer, hogy felőlem nyugodtan vegyétek az isofixes ülést, de továbbra is fenntartom, hogy nem mindegy, hogy mibe rakjuk bele. ha ez számodra fikázásnak minősült, akkor elnézést szeretnék kérni, nem annak szántam.

a 2009-es teszt kielemzése az pedig csak száraz valóság, nem meggyőzés, azért nem tudok elnézést kérni.

61. panna77 (válaszként erre: 58. - Noj84)
2009. szept. 8. 22:35

2008.08 hónapban, amikor én vettem a gyermekemnek ülést, akkor két márka volt, amit ajánlottak, mert csak ezeknél volt KICSI a súlyos sérülések kockázata.

Az egyik a Besafe Izi Comfort, a másik pedig a Maxi Cosi Priorifix.


[link]


Én egész egyszerűen LEÍRTAM a véleményemet, hogy miért nem sajnáltam rá a többletköltséget. NEM AKARTAM senkit meggyőzni és ami a legfontosabb, hogy -Veled ellentétben- nem fikáztam le mások véleményét. (a tiedet sem)


De tényleg hagyjuk, mert vannak ennél sokkal fontosabb dolgok az életben (hála istennek), mint hogy Veled civódjak itt a fórumon. :-)))

Vedd azt, amit jónak látsz, a Te döntésed, a Te bébid!

További szép estét!

60. Noj84 (válaszként erre: 55. - Panna77)
2009. szept. 8. 20:02

ja, nem szóltam le a suzukit, csak kijelentettem, hogy nem épp biztonságos. továbbra is fenntartom. közlekedni lehet vele, de amint ütközöl, összegyűrődik.

élőben néztem végig, amint egy csaj 40-nel belehajt egy nagy kukásautóba, mert elaludt.

hát, kb. totálkárosra tört az autója.

ha nem biztonságról beszélünk, a suzuki is elvisz A-ból B-be. szerintem te félreértettél valamit.

59. Noj84 (válaszként erre: 55. - Panna77)
2009. szept. 8. 19:57

ja, még annyi, hogy ami 2007-ben oly KIVÁLÓ minősítést kapott, 2009-ben már nem biztos, hogy megkapná. ugyanis az idő változik, és az embernek mindig egyre nagyobb az igénye. lehet, hogy 2007-es igényeknek KIVÁLÓ volt az ülés, a mostani törésteszteken meg csak "befriedigend"-et, megfelelőt érne el, egyszerűen azért, mert azóta mindenki jobban fejlesztett. 2 év nagyon sok idő.


(2007-ben csak egy ülés kapott "sehr gut" minősítést, az pedig 0-13 kilóig levő MAXI COSI Cabriofix mit Easyfix (Isofix) ülés volt.

Azért érdekes, hogy ezt hoztad fel példának, mert 9-18 kilóról volt eddig szó, a kérdés is úgy van kiírva.)

58. Noj84 (válaszként erre: 55. - Panna77)
2009. szept. 8. 19:49

gondoltam, ha már autósülésről, biztonságról, kényelemről, utazásról van szó, akkor senkinek nem fogja csípni a szemét egy-két autómárka. tévedtem. (egyébként egy honda jazz pont annyiba kerül, mint egy full extrás suzuki, de ezt tényleg csak zárójelben...)

de még mindig nem olvastad el a 2009-es töréstesztek eredményét, amit az 52. hozzászólásomban írtam. lehet, hogy 2007-es teszteken még az isofix-es ülések bizonyítottak, de 2009-re már nem így van. és most 2009 van, és én 2009-ben fogok gyerekülést venni.

2009. szept. 8. 17:06

[link]



Nézzétek meg mégegyszer, hogy a kérdésben szereplő mindkét ülést ajánlják!

56. panna77 (válaszként erre: 54. - 1eb84e4bad)
2009. szept. 8. 17:04
EGYETÉRTEK!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook