Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menni vagy maradni? Hogyan döntenétek? fórum

Menni vagy maradni? Hogyan döntenétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
70. Ercsi4 (válaszként erre: 69. - 35d45e2ed1)
2017. ápr. 20. 17:51

Ebben a saját döntésem volt elsősorban. Nem azért szakítottam meg minden kapcsolatot vele, mert a páromat esetleg ez zavarta, hanem mert én éreztem úgy, hogy nem szeretnék vele tovább beszélgetni.


Nagyon sok dolog a szakításunk után derült ki. Ezért éreztem úgy, hogy nem érdekel tovább, hogy mi van vele.

69. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 68. - Ercsi4)
2017. ápr. 20. 12:40
Nekem az a furcsa ebben, hogy van egy topicod ami arról szól, hogy a jelenlegi párod folyamatosan tartja a kapcsolatot az exével napi szinten és ez téged mennyire zavar és hányszor jelezted neki hogy ez téged bánt és mégis tartják a kapcsolatot. Akkor most hogy jön ez össze azzal, hogy téged hívogatott a volt exed de láttad hogy ez zavarja a párodat és ezért megszüntetted a kapcsolatot az exeddel a párod meg a másik topic szerint napi kapcsolatot tart az exével ami téged kiborít ugyan de hát ő meg csinálja tovább. Tényleg zavaros ez így.
68. Ercsi4 (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2017. ápr. 19. 18:21

Meg történt mindegyik. :)


A volt exem hívogatott, és bizony nem örült neki a párom. Nem szólt, de 1-2 alkalommal láttam rajta, hogy zavarja. Most már minden kapcsolatot megszakítottam vele. És nem az ő kedvéért, hanem a saját magam miatt. Én is megpróbáltam a maradjunk barátok dolgot...Így utólag azt mondom, hogy ezzel kellett volna kezdenem.


A legelején beszéltünk erről. Nem tűnt problémásnak a helyzet. Abban maradtunk, ha zavarja a másikat szóljon. No, most szóltam.

67. Ercsi4 (válaszként erre: 63. - Túrógombócka)
2017. ápr. 19. 18:14

Igen ezt én is mondtam. Persze tiltakozott. Én is nehezen tudom a dolgot elképzelni. Az én gyerekeim is akkorák, de eszükbe sem jut bele szólni az életembe.

Viszont, ha megpróbálnák - rövidre zárnám a történetet. Ez az én életem, nekem kell döntenem. Én sem szólok az ő életükbe. De a gyerek úgy vannak vele, hogy azt nézik, hogy anya jól érzi magát, boldog - akkor mi örülünk neki.

66. Ercsi4 (válaszként erre: 62. - Jázmin85)
2017. ápr. 19. 18:10
No, azért én nem akarok összejárni egyikünk exével sem. :)
65. massalhangzo (válaszként erre: 64. - Massalhangzo)
2017. márc. 30. 12:40
marmint nem az exednek elmondani, hanem a parodnak :D
64. massalhangzo (válaszként erre: 61. - Ercsi4)
2017. márc. 30. 12:27

nehez ugy, mert a no maga mellett akarja tartani a parodat, de a parod ezt sosem fogja elismerni vagy meglatni. mert miert ne segitene az ember az exenek, akit szeretett es normalisan valtak szet, ha segitsegre van szuksege, es megteheti. ha balhezol, te leszel a feltekeny, nemnormalis furia, ha hagyod, folyton neked lesz rossz erzesed ettol, hogy az ex folyton jelen van, mikor meg tudna mindent oldani egyedul vagy mas segitseggel


lehet, hogy talan ezt kene igy elmondani az exednek, es megkerdezni, megis hogyan allj oszerinte a dolgokhoz, mert teged ez nagyon zavar es bant, de ot sem akarnad korlatozni. erre azert egy normalis erzesu ember csak odafigyel, es megprobal ugy viselkedni, hogy ne bantsa meg azt, akit szeret. lehet, hogy ot is zavarna forditott helyzetben, ha teged az exed folyton keresne, hogy segitsel ebben meg abban, es te mennel hozza allandoan

63. túrógombócka (válaszként erre: 61. - Ercsi4)
2017. márc. 30. 12:11

megmondom őszintén, nekem így elsőre az jött le, h te csak pótlék vagy, az a nő rángatja pórázon.

amúgy meg ilyet, h a felnőtt lány miatt szakítottak! lehet, h a pasi azt várja, h a csaj lekopjon az anyjáról és újra összejöhessenek.

62. Jázmin85 (válaszként erre: 61. - Ercsi4)
2017. márc. 30. 09:38

Volt kolléganőm és az exe meg a vőlegénye együtt járnak nyaralni, koncertre. Az exe úgy mozog náluk a lakásba mintha otthon lenne.

Az exnek is van kapcsolata, ha úgy van a csaj is megy velük.

61. Ercsi4
2017. márc. 30. 08:38

Sziasztok! A véleményeteket szeretném kérni.Megismerkedtem valakivel, aki minden szempontból megfelelő számomra, egy csodálatos ember. Köztünk minden rendben is van, csak az exéhez való túl szoros kötődés zavaró számomra. Cca 3/4 évvel megismerkedésünk előtt szakított az exével, mert a barátnő 27 éves lánya választás elé állította az anyját, hogy ő vagy a barátja. A lányát választotta, de továbbra is jó viszonyban maradtak, ha kellett segített neki, naponta írtak a facén, vagy beszéltek, hogy mi történt, hogy vannak. Mivel nincs senkije, nincs barátnője sem az exnek, csak a beteg édesanyja, és a 2 lánya, aki közül az egyik messze van. Ez megismerkedésünkkor plusz pontnak számított, hogy normálisan is lehet valakitől elválni.Gondolom, idővel majd ritkulnak ezek a beszélgetések, de attól ha segítségre van szüksége...természetes, hogy segít neki.Ugyan megjegyezte az exe, hogy ha nyugdíjba mennek, és egyikük se talál senkit, akkor próbálják meg ismét.(Ez 2 év múlva lesz, a párom már az.)


Most már 6 hónapja együtt élünk, de nem igazán laposodik ez a dolog. Hogy behordta neki a fát - természetes, mert nincs senkije.Vírust kapott a gépünk, párom kiírta az üzenő falra, hogy ne nyissák meg a videót mert vírus.Felhívta az exet, elmondta neki. Félóra múlva csörög a telefon, hogy hát vírusos lett a gépe, ugyan már menjen csinálja meg. Adott neki egy konyhai aprítót - telefon - hogy kell bekapcsolni?(Tán 2 gomb van rajta. Egy diplomával talán ...)Viszont fordítva...Elmentünk 3 napos wellnesre, párom készített képeket, és az első délután mindjárt küldött képeket a lányainak, az én lányomnak, és az exének. Számomra ez úgy jött le, hogy minden fontos személynek. Ezt el is mondtam a páromnak, hogy nekem ez zavaró, olyan érzésem van, mintha 3-an lennénk ebben a kapcsolatban. Nem akkor megy fel hozzá amikor itthon vagyok, nem akkor beszél vele,- tehát nem tőlem veszi el az időt - de rosszul esik ez a számomra túl szoros kapcsolat. Természetesen rosszul látom a dolgokat, és én nem vagyok normális. Nem attól tartok, hogy megcsal vele....Legalábbis nem fizikailag, de érzelmileg mégis megcsalva érzem magam......Szerintetek tényleg én látom rosszul a dolgokat, vagy ez normális dolog egy baráti viszonyban lévő exxel, és ezen nekem kellene túl tennem magam?

60. 0084acbe42 (válaszként erre: 59. - Massalhangzo)
2017. márc. 29. 07:04
Ja igaz, végül is nem megy minden remekül, csak az elején még a fiú részéről van türelem :) Nekem a sirás amolyan zsarolás félének tűnik. Fegyver, amit be lehet vetni ha a pasi nem akarja azt csinálni amit a nő mond neki. Nem is nagyon tudom komolyan venni a sírós, nyávogós nőket, szerintem gyerekes és nevetséges. Mondjuk a kiabálást se értem :D
59. massalhangzo (válaszként erre: 58. - 0084acbe42)
2017. márc. 28. 19:05

de az akkor nem arrol szol, hogy minden remekul megy, es egyszercsak a pali atmegy bunkoba :D csak ugy adjak elo a nok, azert kerdojelezem meg ilyenkor a minden remek volt, es milyen szemet lett a pali, pedig en mindent megtettem erte hozzaallast


meg tudom erteni azt is, ha egy no folyton sir, es arrol beszel, mennyire rossz neki ott, a palitol varja a megerositest, megoldast, hogy egy ido utan ez sok. en is azt mondanam, ha nem akarja megprobalni, akkor menjen haza. ha meg akarja probalni, akkor meg ne bogjon meg nyafogjon, hogy nehez a melo es hianyzik az otthon, akkor a pozitivumait nezze a helyzetnek, hiszen azert ment ki

58. 0084acbe42 (válaszként erre: 49. - Massalhangzo)
2017. márc. 28. 15:11
Dehogynem, van ilyen. Van egy "barátnőm",nagyon nehéz vele. A pasikkal katasztrófa, ugyanigy "megeszi" a másik életét, mint a posztoló. Hidd el, a legjámborabb pasiból is kihozta a bunkót, olyan szinten sir és hisztizik és ordibál, hogy a legcsendesebb pasi is bunkón és orditva válaszol, miután egy ideje eszik a idegeit. Nyilván nem eleinte, de 1-2 hónap után totál kikészülnek. Már legalább 9 pasihoz költözött oda, de mindegyiknek szakitás lett a vége. És még csak 25éves. Sajnálom, mert gyönyörű lány, de nem tud máshogy viselkedni. Remélem talál egyszer egy olyan pasit aki miatt megpróbál viselkedni.
2017. márc. 28. 15:01
Valamilyen szinten megértem a srácot, az addigi nyugodt életébe belekerültél és máris kétségbe vagy esve, hogy mi legyen. Nyilván ezeket szóvá is teszed, maradjak, menjek, honvágyam van, nem jó a munka, keveset vagyunk együtt stb stb. Én emlékszem az előző fórumodra és nem tudok tőle elvonatkoztatni. Sajnos egy istencsapása vagy és ne vedd sértésnek, de valahogy ezen nagyon dolgoznod kéne. Ennek a srácnak nem semmi a modora, de nem akarom elitélni, mert az is lehet, hogy te hoztad ki belőle. Az exed szeretett téged és őt is elüldözted, ezt tudod. Itt az a baj, hogy ez a fellángolás ami köztetek van, nem birja ki ezt a feszültséget hisz máris azt mondja h felrak a repülőre és hazaküld, mindezt 1 hét után. Ne várd meg, menj haza, aztán pedig dolgozz azon, hogy kevésbé legyél féltékeny, veszekedős és rátelepedős.
56. kleeri
2017. márc. 28. 14:56

honvágy.. mi után vágyódsz? a családod, a munkád, a barátaid után?

a családodat itt sem látod minden nap (gondolom) a munkád itt sem jobb mint ott külföldön, a szerelmed pedig ott van

nem tudjuk mit hoz a jövő, de egy dolog nagyon valószínű, nem a családoddal, hanem a pároddal fogok leélni az életed, próbálj így gondolkodni a hazajövetel vagy nem kérdésről, .... én még maradnék, fogd fel egy jó kis kalandnak,... ha pár hónap után sem bírod, elég volt, akkor gyere haza

55. barbus0501 (válaszként erre: 25. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 14:54
A pasi egy bunko. Ezen nincs is mit beszelni tovabb. Nem azert, mert nem a facen elitek az eleteteket, hanem azert, mert en ugyan ebben a helyzetben voltam. Minden no utan forgolodott, a facen azt se tudta melyik csajnak a kepeit lajkolja. Sokat szenvedtem, es sirtam abban a kapcsolatban. Es tok feleslegesen kinoztam magamat. A munkat pedig megszokod. Ha nem akkor valtani kell. Nem tudom, te hol vagy, de itt amerikaba 25 szoba a minimum. Nem egy leanyalom. En nem csinaltam, csak a parom ott kezdte. Ha penzileg megeri, es mas lehetoseged nincs, probald meg egy darabig. Hatha 1-2 het eltelevel konnyebb lesz.
54. 3d956aa820 (válaszként erre: 29. - NomNom)
2017. márc. 28. 14:39
Még nem volt mai hozzászólás a fórumban, mikor elkezdtem megírni a saját hozzászólásomat és több megszakítással mire befejeztem változott a felállás :/
53. michelle.r (válaszként erre: 36. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 14:12

Nem akarlak bántani, de beleolvasva az előző fórumodba - amelyikben az exeddel vekengtél - te tényleg egy igazi istencsapás vagy ;)


Erre a stílusra nincs mentség, de tényleg el tudom képzelni, hogy belőlem is kihoznád az ördögöt.


Most komolyan, olvasd vissza, hogy miket írtál abba a fórumba, és sürgősen kezj valami önismereti tevékenységbe. Az ő életét is "megetted". Csodálkozol, hogy nem fogad kedvesen, amikor munka közben rátörsz, amikor azt kéri, hogy hagy nyugodtan a vizsgájára készülni, te pedig bejelentés nélkül megjelensz, hogy kiszedd belőle, mit tervez veled hosszú távon?


Cseréld fel a szerepeket, aztán gondolkozz el rajta, te hogy viselnéd ezt?


És tényleg költözz inkább haza, ebből már nem lesz értelmes kapcsolat.

52. e8da813d29 (válaszként erre: 51. - E8da813d29)
2017. márc. 28. 13:43

Ez a 3 dolog egyenként is krízishelyzet, nem lehet könnyű, ami most a nyakadba szakadt.

Hogy mennyi az erőd és a kitartásod, neked kell tudni.

Sok sikert kívánok hozzá!

2017. márc. 28. 13:31

El kellene döntened, hogy mik a céljaid.

Akár külföldön, akár itthon.

Nekem olyan, mintha túl hirtelen döntenél mindenben, célok nélkül.

Egy hét kevés ahhoz, hogy megszokj egy más világot, egy hét alatt nem lehet összehangolódni azzal, akivel addig távkapcsolat volt, és két munkanap is kevés ahhoz, hogy menekülőre fogd, ha neked az a célod, hogy az ottani minimálbért megkapd.

Ami az itthoninak azért többszöröse.


Más kérdés, hogy azt mennyire lehet megszokni, ha egy férfi nem akarja elviselni a "szarjaidat" - amik gondolom olyan dolgok, amik az élet részei, panasz egy nehéz munkanap után, kimerültség, stb ... Ha a fb miatti nyafogás és piszkálódás a "szar", azt viszont megértem, ezt nem részletezted, úgyhogy nem tudom.


Döntsd el, hogy mit szeretnél, és azért küzdj, foggal körömmel.

Jó kapcsolat, könnyű munka, jobb megélhetés - ez mind mind olyan, ami nem hullik az ember ölébe 1-2 nap vagy egy hét után.

2017. márc. 28. 13:31

Ti nem fogtok együtt maradni.

A szakítás csupán idô kérdése.

49. massalhangzo (válaszként erre: 40. - NomNom)
2017. márc. 28. 13:23

jol is elsulhetett volna, ha idegenek, akkor is. de regrol ismerik egymast, mar 4 honapja randizgattak, fiatalok, mit veszithetne barmelyik is, ha megse jon ossze? szetvalnak, ennyi, legalabb tapasztalt egy kis kulfoldot is :D


csak nekem sosem hiheto, hogy valaki a full lamurbol, a minden olyan tokely, es annyira illunk egymashozbol egyszercsak egy bunko gyokerre valtozik. mert elofordul, hogy megsem lesz szerelem, mely erzesek, de az meg nem jelenteni, hogy egy normalis ember bunkova valjon ok nelkul (vagy okkal sem)

48. gabbbicica (válaszként erre: 36. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 13:12

Hát attól függ, mit csináltál, hogy ezt vágta a fejedhez.


Én se akarok azért együtt lenni egy olyan emberrel, aki egész nap panaszkodik. A saját apám is idegesít, aki elképesztő szinten pesszimista és mindenben csak a rosszat látja :S

47. fincsi5 (válaszként erre: 36. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 13:01
Ezt már remélem, a repülőn írod.
46. túrógombócka (válaszként erre: 45. - NomNom)
2017. márc. 28. 12:10
vannak ilyen kapcsolatfüggő nők, akiknek mindegy, csak pasi legyen.
45. NomNom (válaszként erre: 41. - Túrógombócka)
2017. márc. 28. 12:06

Ráadásul pár hónapja még az exével is nagyon újra akarta kezdeni.

Na mindegy nem értem én ezeket a dolgokat, de szerintem itt a sztoriból valami kimaradt amiről nem tudunk.

44. túrógombócka (válaszként erre: 43. - NomNom)
2017. márc. 28. 12:05

de, gyors.

a pasika nyilván addig elvolt, míg álmodozás szinten ment a dolog. majd megkapta, ráadásul egyből a nyakára költözött egy hisztis csaj. ennyire azért nem akarta.

43. NomNom (válaszként erre: 41. - Túrógombócka)
2017. márc. 28. 12:03
Ok, de akivel évekig nem találkozol, majd elkezdesz csetelni, 2 hónap után hozzáköltöznél? Nem gyors ez egy kicsit?
42. PöttyösPanka (válaszként erre: 36. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 12:02
Megint jól beleválasztottál. Ezek után van még érved a maradás mellett? Gyere haza!
41. túrógombócka (válaszként erre: 40. - NomNom)
2017. márc. 28. 11:58
nem valami volt osztálytárs? akkor elvileg ismerte...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook