Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Menni vagy maradni? Hogyan döntenétek? fórum

Menni vagy maradni? Hogyan döntenétek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
40. NomNom (válaszként erre: 39. - Massalhangzo)
2017. márc. 28. 11:53

Elég hajmeresztő az is, hogy januárban még írogatnak egymásnak, most meg már együtt élnek külföldön.

Az életbe nem vágnék bele ilyenbe.

39. massalhangzo (válaszként erre: 36. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 11:48

en valahogy innentol nem tudom elhinni a sztorit. persze egy pali full cukormaz es szerelem es csillagokat az egrol meg mindenben segit, majd hirtelen atmegy egy totalis bunkoba


es nyilvan ha egy pali ilyen bunko, akkor gondolkodni kell, mit tegyen az ember. es nyilvan a facebook az iranymutato, hogy ott hogy viselkedik valaki. es nyilvan nem lehet elmondani valakinek, akivel egyutt elsz es szeretitek egymast, hogy mi zavar


en nem tudom, milyen nonek csufolt akarmik vannak manapsag, egy pasi igy beszelne velem, kabe a golyoit vernem a torkaig es akkor latna utoljara. gondolom, nem veletlen, hogy sosem tapasztaltam ilyet ferfitol, mint ahogy sok no sem

38. csikil4ny (válaszként erre: 36. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 11:42
Miféle emberrel jöttél össze?!
37. túrógombócka (válaszként erre: 34. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 11:42

akkor gyere haza.

nekem nem mondaná 2x, az biztos.

2017. márc. 28. 11:40

Nagyon nagy csalodottsagot erzek...

A tegnapi viselkedese rosszul esett es kiabranditonak erzem.


Miaz a duma hogy "legyel normalis ne ilyen idiota mert lerobbantod az agyamat.. Jo veled de annyira nem hogy a szarjaidat is elviseljem"

Kedves nem?

35. NomNom (válaszként erre: 34. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 11:39

Számomra ezek után nem volna kérdés...

Egyébként szabad tudni melyik ország?

Bár nem hinném, hogy egy országban vagyunk.

2017. márc. 28. 11:37

Nagyon valtozo a hangulata.

Amiota lefekudtunk undoritoan viselkedik velem.

Tegnap azt mondta hogy vagy elviselem a modorat vagy vesz jegyet es repuljek haza

2017. márc. 28. 11:27

nem kell nézni a Facebookot, csak hülye konfliktusokat szül.

más kérdés, ha életben is bunkó.

32. PöttyösPanka (válaszként erre: 31. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 11:27
De azért tudja, hogy így érzel?
2017. márc. 28. 11:17

Tegnap is tok normalis voltam vele. Neki sosem panaszkodom.

Akkor inkabb itt ..vagu anyunak

2017. márc. 28. 09:34

Szia!

Az elsö hozzászóasodat elolvasva azt javaslom, hogy hagyj magadnak idöt. A honvágy idövel csökkeni fog, de elmúlni soha. Tudom, miröl beszélek, 4 éve élek külfödön a férjemmel, és bizony mai napig vannak holtpontok, amik jobb esetben 1-2 hét múlva elmúlik, de van hogy 1-2 hónapba is beletelik.

Meg kellene látnod a jót, a pozitívat. A másik, hogy egyáltalán atgondoltad-e, hogy el akarsz költözni másik országba? Személyiségfüggö, nem mindenki bírja, ami persze nem baj.

Az, hogy megváltozott a viselkedése, nem lehet amiatt, mert belöled csak a negatív energia sugárzik?

29. NomNom (válaszként erre: 28. - 3d956aa820)
2017. márc. 28. 08:45
De épp azt mondta, hogy már a kapcsolat sem működik túl jól...
2017. márc. 28. 08:44

Szia! Szerintem ez az egész új helyzet rémít meg téged ennyire. Ha valóban jól működik a kapcsolat, és szereted a pasit, akkor a kapcsolatotokért szerintem érdemes megpróbálnod felépíteni a külföldi életedet.

Amiket problémaként érzékelsz, sokszor itthon sem könnyebb. Én dolgoztam sokat külföldön, majd visszaköltöztem a férjem miatt Magyarországra megismerkedésünk után néhány héttel, egyből hozzá. Azt itt megjegyezném, hogy neki saját vállakozása van, volt, tehát ő nem tudott volna miattam mozdulni, főleg nem egy olyan országba, aminek a nyelvét sem beszéli. Viszont nem tekintettem erre áldozatként. Mióta Magyarországon vagyok sem találkozok többet a rokonokkal, barátokkal, mint előtte, sőt, külföldön gyakrabban meglátogattak.

A napi ritmusunk pedig teljesen eltérő. Én elindulok otthonról 7-kor, legkorábban 17:30-ra érek haza. Ő délben indul otthonról, és este 8 és 10 között ér haza, sokszor hétvégén is dolgozik. Hétköznap én 2 este egy képzésre járok, fél 10-re érek haza,általában szombatonként pedig egytemre. Sokan megdöbbennek, hogy mikor van időnk egymásra? De csak rajtunk múlik. Reggel felkel és főz egy kávét, vagy elvisz dolgozni, este pedig megvárom míg hazaér, és megbeszéljük mindkettőnk napját. Minden este, mert érdekel, hogy mi történt a másikkal.

Szóval az a lényeg, hogy ha szereted, akkor érdemes megpróbálni. Viszont ha ez nagy áldozattal jár, akkor érdemes mérlegelni, hogy később ezeket az áldozatokat nem fogjátok-e egymás fejéhez vágni egy-egy vita alkalmával?

27. NomNom (válaszként erre: 25. - F2ff7589d1)
2017. márc. 28. 08:36

Ez a fb dolog számomra pl. semmit nem jelent, bár nem tudom a másét minek lájkolgatja. Gondolom unatkozik.

Nekünk 4 év után egy kép sincs és az sem, hogy kapcsolatban. Nem izgat.

Az, hogy bunkózik veled már más kérdés. Ha ez így folytatódik akkor ténylegn nincs értelme, hisz nem is vagytok együtt túl régen.

A szobatakarítás rohadt nehéz meló, egy ismerősömet nemrég rúgták ki mert lassúnak tartották. Kb. 7 percük volt 1 darab szobára.

2017. márc. 28. 08:29

Ma van a 2. Munkanapom. Eppen a buszon ulok befele menet.

Hat mar most utalom az egesz melot.

Nem az a bajom hogy dolgoznom kell,ne ertsetek felre.

De ma ismet elgondolkodtam azon hogy inkabb hazamegyek.

Tekintve hogy O is mashogy viselkedik mar Velem...

25. f2ff7589d1 (válaszként erre: 24. - Csikil4ny)
2017. márc. 28. 08:23

Igen tegnap kezdtem.

Holelban vagyok szoba takarito csunyan szolva.


Nagyon nagyon kemeny melo.

6vagy 7ora alatt 18db szobat kellett megcsinalnom betanulaskent egy lannyal (aki tanit)

Es a kinti minimalbert kapom erte.

Delutanra hulla voltan. Alig volt erom hazasetalni a busztol.


Plusz a szoban forgo pasi sem ugy viselkedik ahogyan eddig.

Bunkozik velem. Semmibe vesz.

Minden csaj ismeroset likeolja facebookon.csakn az en (aki elvileg a baratnoje vagyok) kepeimet nem...

Undorito es banto poenjai vannak...

Ugyerzem akarmennyire is faj.ez 1het utan nem korrekt viselkedes. Szovak lehet ennyi :(


Es ami engem nagyon zavar: a haverja es annak a baratnoje kozeli isnerosei facebookon.

Ami azt jelenti hogy kulon ertesitest kap ha ok kitesznek valami frissitest face.re

A haver csajank naponta minden kepet likeolja...isztja a lany posztjait...

Es hozzatennem: nagyon szep lany.

Az O kepeit belajkolja..tegnap is 4et...az enyemet meg nem.

Plusz egyetlen kozos kepunk sincs kibt facen.sem az hogy "kapcsolatban"

Nem akar felvallalni vagy a haver csaja jon be neki?


Mi a velemenyetek errol?

2017. márc. 27. 16:28
Voltál ma munkában? Ha igen, milyen volt az első nap?
23. massalhangzo (válaszként erre: 1. - F2ff7589d1)
2017. márc. 27. 16:24

nagyon sokan igy ereznek, fuggetlenul parkapcsolattol egy idegen orszagban, idegenek kozott, hogy kiborulnak, hazavagynak, nem tudjak elkepzelni, hogy megszeretnek


adj magadnak idot, szerintem senki, semmi nem surget. par het, honap mulva meglatod, hogy javul-e a helyzet, szerintem meg fogsz lepodni, es nem nagyon erteni, hogyan is erezhettel igy, mint most, es miert lattad ennyire soteten a dolgokat


nem veszitesz azzal semmit, ha adsz egy kis idot magadnak, a kapcsolatnak, kesobb is donthetsz ugy, hogy otthagyod a munkat es hazajossz

2017. márc. 27. 08:55

Én maradnék.


Amit leírsz, h nem tudnátok mindennap programozni, hát ezzel itthon is így van szerintem az emberek 99%-a.


Rengetegen dolgoznak 3 műszakban, egymással ellentétesen.


Mi pont nem, de hétköznap így is ritkán programozunk, mert reggel mindketten elmegyünk a munkahelyre, délután valaki vagy jobb esetben együtt bevásárolunk, nekem benéz sokszor 2-3 nap más városban, vagy vacsi a partnerekkel este, sokszor páromnak is munka vacsora, heti 2x elmegy focizni, én másik kétszer elmegyek edzeni, tehát ez totál nem országfüggő.


A barátok sem örök dolgok, ott is fogsz megismerni új embereket.


1, itthon lenne normális munkád? vagy itthon meg az lenne a baj, h itt a családod, de nincs pénzed semmire? mert akkor pláne nem éri meg hazajönni

21. ina87
2017. márc. 26. 22:40
ha igaz a szerelem akk el múlik a honvágyad vagy is el kellene,ma már olyan helyzetbe van az emberiség ahol van telefon internet gyors hazautazás még ha néha drágább is de megoldható nyilván még nem voltál úgy távol a hazádtól ezért érthető h nehéz gondolom ismerősök sincsenek akivel el tudnál beszélgetni,de ezt a helyzetet is le lehet küzdeni egy kis kitartás haza utazás mikor lehet na meg ismeretség szerzés ilyen időkben könnyebb mikor valaki ott van támasznak
20. NomNom
2017. márc. 26. 20:59

Szia!

Nagyon hasonló helyzetben vagyok, csak mi már évek óta együtt vagyunk.

Eleinte mikor utánajöttem én is szinte minden nap sírtam mert ő is rengeteget dolgozik, későn jön és csak hétvégén vagyunk kb. együtt úgy, hogy csinálni is tudjnunk valamit.

Azt tudom mondani, hogy most tényleg adj magadnak időt. Ha nagyon nem bírod, akkor úgyis rámegy a kapcsolat és hazamehetsz bármikor. Viszont ha rögtön feladod akkor lehet, hogy nagyon fogod bánni.

Nem mondom, hogy nincs még mindig honvágyam, mert van. De az abból a helyzetből is fakad, hogy még mindig nincs rendes munkám és eléggé haszontalannak érzem magam. Tavasszal itt az idő is vacak, szóval borzasztóan hiányzik az otthoni tavasz, a család, a barátaim akik mind otthon vannak.

De minden idő kérdése, várj egy kicsit. Kezdd el a melót, hátha abban kicsit örömöd leled majd.

19. fincsi5 (válaszként erre: 1. - F2ff7589d1)
2017. márc. 26. 20:34
3x átolvastam: gyere vissza!:)))
18. fincsi5 (válaszként erre: 1. - F2ff7589d1)
2017. márc. 26. 20:31

Ha itthon is van munkád, gyere haza, de komolyan!

Egy fiú miatt elmenni itthonról butaság. :))

2017. márc. 26. 20:06

Szia, hidd el, hogy meg fogod szokni.

Idővel sokkal könnyebb lesz.

Én is átmentem ezen, aztán 9 év kinti lét lett belőle.

Szerintem is inkább ijesztő most neked.

Munkahelyet lehet majd váltani úgy, hogy közelítsen a munkabeosztasotok.

Sok sikert és kitartást!

16. kisj
2017. márc. 26. 19:52

Ha az ember szerelmes, akkor mindegy, hogy hol van, csak a szerelmével lehessen. (még akkor is, ha eltérő a munkabeosztásuk)


Egyébként meg 1 hét után korai véleményt alkotnod.

2017. márc. 26. 19:49
Ő nem tudna áldozni? Váltson munkát, vagy országot. Én a helyedben ezt nem vállalnám, tőled ez túl nagy áldozat, de tőle talán nem.
2017. márc. 26. 19:22

Írhatunk mi bármit, a te életed, neked kell eldöntened, hogy mit választasz.


Én hasonló helyzetben adnék még időt magamnak. 1-2 hónap múlva lehet, hogy lasszóval sem tudnának hazahozni.


Nem lehet, hogy csak az új helyzettől pánikoltál be?


Elég keveset tartózkodtál ott ahhoz, hogy helyes döntést hozz. Van aki jobban megbirkózik a külföldi élettel, van akit élete végéig honvágy gyötör. A másik, hogy még elég friss a kapcsolatotok, hogy kijelentsd ő életed szerelme, akivel minden klappolni fog. Ha már elmentél odáig szerintem maradj és nézd meg, hogy működni fog-e. Ha nem, bármikor hazajöhetsz.


A munka része eddig is adott volt, gondolom eddig is ugyanennyit dolgozott a párod. A pohárban a víz mennyisége adott, rajtad áll, hogy félig üresnek vagy félig telinek látod.

2017. márc. 26. 19:09

Szerintem nem szabadna most hanyatt-homlok hazaszaladni. Még ki sem próbáltad, hogy tényleg nem bírnád, most inkább az ismeretlentől való félelem vezérel és a honvágy. Nem tudhatod biztosan, hogy nem megy ez neked, csak tartasz tőle.

Persze, ha úgy érzed, hogy belepusztulsz, akkor jönni kell. De akkor ne tartson vissza sem a hála, sem a szerelem, akkor gyere és ne nézz vissza, mert az is felőröl.

2017. márc. 26. 18:03
Szerintem is tűzzetek ki egy időpontot és ha még akkor is így érzel, gyere haza.
11. túrógombócka (válaszként erre: 1. - F2ff7589d1)
2017. márc. 26. 16:26
sztem adj magadnak időt. próbáld felfogni tanulásnak, tapasztalatszerzésnek, azaz jó dolognak. ne utasítsd el egyből a külföldi életet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook