Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Külföld-menni vagy maradni? fórum

Külföld-menni vagy maradni? (beszélgetős fórum)


1 2
36. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 34. - Dodi44)
2017. nov. 3. 21:22

Dodi, én csak gratulálni szeretnék Neked... több évtizede nem itthon élsz és mégis megmaradtál magyarnak!♥

A szögedi tájszólástól kezdve, szinte semmit nem felejtettél el... nem felejtetted el a gyerekeidet sem magyarul megtanítani:)

Személyes ismeretségünk miatt is megtehetem, hogy felnézzek Rád!

Sok idegenbe szakadt hazánkfia példát vehetne rólad! ♥:)

35. d41005143d (válaszként erre: 34. - Dodi44)
2014. ápr. 9. 06:37
dodi44-el tokre egyetertek meg akkor is,hogy tudom,hogy o hol el/masik orszagban,mint en/,mert ez nalunk is ugyanigy van.ha vmit donteni akarunk ne feledjetek,hogy a merlegnek mindig 2 oldala van.
34. Dodi44
2014. ápr. 9. 04:16

Ne feledjuk el, minden to"r nek ket ele van.

Ha kimegy kulfoldre, bar hova is, az nem a hazad, a nemetek "auslander"-nek az angolul beszelok "foreigner"-nek neveznek. Otthon hagyod a haza'dat, a barataidat, a szuleidet, testvereidet.

Azt az oldalat az eletnek penzert nem tudod visszavasarolni.

A masik oldala a to"rnek, amit most erzel, az azonnali anyagi jutalmakat, nagyobb fizetesek.

Az indulas mindenutt nehez, ugy lelkileg, mint anyagiakban. Electro technikus kepzettsegem volt otthon, amikor kikerultem, orultem, hogy egy gyarban felvettek rakodo munkasnak, a minimum oraber leg minimumaert, es az elso hetvegen, odajott hozzam a Szakszervezetis, hogy a jovoheten akarok e ott dolgozni, mert ahhoz be kell lepnem a szakszervezetbe, mert a nem tagok ott nem dolgozhatnak! Es oda belopodijat ki kell fizetnem, ami tobbvolt egy harmaddal, mint az elso heti fizetesem!.

Az elso negy evben egyszerre negy munkahelyem volt, hetvegem nem volt, mert szombat, vasarnap is dolgoztam de kulonbozo munkahelyeken. Negy ev utan mar csak harom munkahelyemet tartottam meg, mert kezdtem kiegni lelkileg, testileg. Azutan egy par evre ra meg csak ketto maradt meg. De egyik munkambol a masikba mentem. Hazajottem este 11 re, vacsoraztam, aludtam, masnap reggel hatra megint ott voltam a munkamban. Anyagiakban meg is latszott a bankban, de a belsomben uresedtem.

De a szuleimet nem lathattam, ha betegek voltak, nem tudtam segiteni, meg egy pohar vizet sem nyujthattam nekik.

Anyagi segitsegemet nem fogadtak el.

Gyerekeim is kintszulettek. Es amikor hazamentunk Ferihegyen megszolaltak: "Apa itt vigyazzunk, mert megertik amit mondunk, itt mindenki Magyarul beszel"!

Ne feledkezzetek meg rola, az eletben semmi sincsen ingyen.

Anyagi javakert lelkileg kell fizetnunk. Lelki javakert meg anyagilag.

Ha egy most imponalo autot nem tudtok megvenni otthon, OK, kint megveszitek, de az is tonremegy, elromlik szetrozsdasodik, mint az otthon vett olcsobb. Igen, eltudjatok majd mondani, ja, volt egy olyan nekem is.

De azok a "most fontos" targyak, elhalvanyodnak, kesobb nem lesznek mar tobbe fontosak es elrozsdasodnak, szet esnek es kidobod...

Rajossz, hogy az anyagiak nem boldogitanak. Egyedul a szeretet a fontos.

Egyszer otthon azt mondtam Edesapamnak, keves a fizetesem, nem eleget keresek! Erre Edesapam azt mondta: Fiam, nem az a fontos mennyit keresel, hanem az, hogy a honap vegen mennyi marad meg belole!

Igaza volt.

Ha az igenyeim nagyobbak mint a fizetesem, akkor lejjebb kell venni az igenyeket. Nem azt nezni, hogy akit ismerek annak nagyobb a fizetese, es tobb dolgot tudott venni.

Most Rajtatok van a valasztas, mi a fontosabb nektek.

A poharatok felig tele van, vagy felig uresen???


"De az elet ba'lja'ban, a hosszu evek utan, elobb utobb fizetni kell a zeneszeket"!!!

Akkor fogsz majd rajonni, hogy tenyleg mi is a fontos az eletben.

Hogy most, hogy valasztasz, elmenjel vagy nem hazadbol, arra akkor fogsz valaszt kapni, jol vagy nem valasztottal most.

33. csengu
2014. ápr. 8. 11:25
Menni! Minél előbb annál jobb :)
2014. ápr. 8. 10:06
Menni,minél hamarabb annál jobb!!!
31. attina (válaszként erre: 19. - Mazsinka)
2014. ápr. 7. 21:15
Tenyleg figyelembe kell venni az otthoni helyzetet. Akinek van sajat lakasa, nincs hitele, szakmajaban dolgozik annak nem eri meg annyira kimenni. Azert egy berelt lakasban nem ugyanolyan erzes elni (sok ismerosom tobbszor is koltozott, gyerekkel), ha nem tud az ember szakmajaban elhelyezkedni nehez valtani. Azert otthon megvan a szuloi segitseg, barati kor, kozos tema...
2014. ápr. 7. 10:05
ezt mindenki maga tudja eldonteni/en kulfoldon elek/.
2014. ápr. 4. 16:21
menni, menni, menni
28. e129a25c82 (válaszként erre: 25. - Gribedli***)
2014. jan. 1. 13:37
Furcsa, hogy a németeknek drága...nem is gondoltam volna.
27. e129a25c82 (válaszként erre: 26. - D41005143d)
2014. jan. 1. 13:36
Igen, ebben van valami...
2013. dec. 30. 04:30
ha megprobalod szerencses lehetsz,ha nem,akkor legalabb megprobaltad,s nem erzel lelkiismeret fordalast emiatt.
2013. dec. 29. 18:30

Amikor itt vannak nemet turistak, szinte mindig azt mondjak, hogy Olaszorszag marha draga. Viszont Nemetorszagban a keresetek joval magasabbak, es ha ennyire draganak talaljak az olaszokat, nyilvan olcsobb naluk minden, szoval maga a penz vasarlasi erteke is nagyobb, ezert azt gondolom, hogy ott a leggazdasagosabb.


Jo, en sem nyomorgok, de nem is atlagfizetesbol elunk, ha elnezem az atlagembereket, azok nehol jobban nyomorognak mint nemelyik magyar, szoval tuti, hogy ha mondjuk magyar ferjem lenne es ki akartunk volna jonni kulfoldre, nem valasztottam volna az olaszokat. Igy, hogy nem a tipikus "bevandorlo" vagyok, teljesen imadom, mind a vendegszeretetuket, kozvetlenseguket, egyszeruen mindent:))) Mert igy lehet is elvezni, de voltak osztalytarsnoim akikhez neha felmentem egyutt tanulni amig suliba jartam es total ki voltam akadva, hogy milyen dzsuvas helyek vannak, milyen lepukkant lakotelepi lakasok, ehber, mocsok, stb. van a nagyvarosokban, ilyet otthon sosem tapasztaltam

24. e129a25c82 (válaszként erre: 23. - Gribedli***)
2013. dec. 29. 12:25

:DDDD


Ja, úgy igen:D

23. gribedli*** (válaszként erre: 22. - E129a25c82)
2013. dec. 28. 09:10

XDDD


Azert nyaralási célpontként még szóba jöhet, nem?

22. e129a25c82 (válaszként erre: 20. - Gribedli***)
2013. dec. 27. 20:11
Nagyon hasznos volt a hozzászólás, köszönöm!!:) Olaszország egyébként sem volt a "listán", így főleg nem!:D
2013. dec. 27. 15:25
Csak középszinten tudok angolul, és van 1 kisfiam, akit egyedül nevelek, ő is tud már angolul.5 szakmám van, 3 középfokú, 2 felsőfokú, angol középfok és német, meg orosz alapfok nyelvvizsgám. Emellett jó a kézügyességem, festettem varrtam, ezzel is próbáltam pénzt keresni. Sajnos, a szüleim, meg a férjem szüleit is nekem kell segítenem, plusz a lakáskölcsön. A szeptemberi tanévet már kint szeretném kezdeni a fiammal. Ismeretség nélkül nem mernék nekivágni, van kint ismerős. Tudom, hogy végig kell járnom a szamárlétrát....
20. gribedli*** (válaszként erre: 1. - E129a25c82)
2013. dec. 27. 15:15

Szia, en speciel hazamenni nem mernek... Olaszorszagban elek es itt igencsak a legcarabb a kulfoldieknek, ha azt vesszuk, semmilyen papir, semmilyen vegzettseg nem jo, ha nem itt tetted le, ennyit a munkalehetosegekrol.


Nagyon sokan dolgoznaj vendeglatoiparban vagy takaritonokent ugy, hogy tobb diplomajuk is van a sajat orszagukbol de mindez itt nem sokat er, mert ha mindazt a tudast, amit megtanultak otthon, nem tudjak leforditani, itt nem kapnak ugyanolyan szintu melot. Mivel az olaszok is diplomas nep, mindenki tanul es tanul, es ezek is sokszor zsebrevaghatjak, de egy ukran atommernok pl elmehet takaritani. Mert ukran es nem itt szerezte a diplomat. En nem ertem ezt a dolgot, hogy a kepletek ugyanazok vagy a programok ugyanazok, hiszen a szamitogepek is mind olaszra vannak allitva, oke, a sajatjat valaki atallithatja angolra, de mit er mindez, ha mindent a fonok olaszul ker? Akik az olaszoktol Amerikaba mennek, azok a sulit is angolul vegeztek el es nem olaszul. Itt erettsegiztem le es konyvelo vagyok, gombnyomassal merleget keszitek, de a szavak 90%at, ami a konyvelest illeti, nem tudom, hogy a magyar rendszerben hogy hasznaljak, egyaltalan, hogy szo szerint mit jelent, korul tudnam irni. Most ugyanez, ha otthon tanulja meg valaki, nem sokat er, mert egy szamlat sem tud elkonyvelni rendesen az itteni rendszer szerint, ahogy en sem tudnam az otthoni szerint.


Maga a toke, ha erdekel, egy monolokal albi nagyvarosban 600-700 euro havi, kisvarosban 450 korul. Kaja minimum 50 euro havi fejenkent de nagyon sporolosan (ahogy en szoktam), szoval egy kicsit lazabban mar inkabb 100 euro fejenkent, havonta. A rezsi egy monolokalnak kb. 60-70 euro gaz (ha 18-19 fokon tartod a homersekletet, nappal meg kikapcsolva), 30-40 euro internet vagy telefon, 60-70 es efolott villanyszamla. Egy atlag fizu nonek vegzettseg nelkul (pincer stb),800 euro korul nagyvarosban es mondjuk lehet egy kozepfoku vegzettseggel 1200-ig eljutni evek alatt. Egy ferfi vegzettseg nelkul segedmunka stb. szinten 800-100 korul. Egy felsofoku vegzettseg (ugyved, diplomas konyvelo-kozgazdasz, orvos) 2000 korul indit es attol fuggoen, hogy sajat studio vagy sem, lehet tobb vagy kevesebb. Mernok rengeteg van, ezert 2000 alatt inkabb. Van egy olasz mondas, hogy ha feldobsz egy kovet az vagy egy mernokre vagy egy konyvelore esik:)

19. Mazsinka (válaszként erre: 18. - E129a25c82)
2013. dec. 27. 14:52

Szerintem azok mennek először, akiknek nagy az önbizalmuk és bátrak, nagy sz.ban vannak itthon, vagy épp nincs semmi veszítenivalójuk. Utoljára jönnek az olyanok, mint a párom és én. Van hol laknunk, van kocsink, hitelünk nincs, nem aggódunk a számlák miatt, el-eljutunk nyaralni, és szépen elevickélünk ebben a langyos vízben.


Félretenni nagyobb összegeket már nem tudunk, és leendő gyerekeinknek majd hogy milyen életszínvonalat tudunk biztosítani, az kérdéses. Egyelőre nem érezzük súlyát, hogy probléma lenne mindez, mire majd megérezzük, addigra késő lesz.


Magyarul: lehetne sokkal jobb is. Ha a munkanap nem 10-12 óra lenne, ha szombaton sem kellene bejárni, vagy néha vasárnap, ami megtörténik. Ha a szabadság nemcsak papíron létezne. Ha lenne több félretett pénz baj esetére, vagy egy olyan országban élni, ahol egészen más a mentalitás, az egészségügy, a környezet, az utca tisztasága és az emberek egymáshoz való vizsonyulása. Ez olyan szép, hogy talán nem is létezik. :)

18. e129a25c82 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. dec. 27. 14:06
Remélem, megoldódik ez a dilemma mielőbb!!! Nálam is kb. szerintem ugyanazok vannak mellette, mint Nálad, ellene, mint Nála, bár egyre inkább meggyőzöm magam, hogy menni kéne..
17. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 16. - Mazsinka)
2013. dec. 27. 14:03

És kérdés, ha rá is szánja magát a külföldre költözésre, valóban boldog lesz-e...Én mondjuk teljesen meg tudom érteni, mi tartja vissza, de Téged is :)

Nyilván mérlegelni kell, mit adhat a külföld a magasabb fizetésen kívül...

Mondjuk Ausztria igazán nincs messze, próbának jó lehet...bár ez is relatív, Sátoraljaújhelyről nem is kicsi a távolság :)

16. Mazsinka (válaszként erre: 15. - 2e137fbcc7)
2013. dec. 27. 13:16
Mi is úgy tudjuk. Persze, hogy lehet. Nagy nehezen találsz itthon egy viszonylag jó állást, aztán hagyd ott az ismeretlenért. Ehhez mersz is kell, nemcsak tervek, önismeret. Hiszem, hogy megállná a helyét, hisz jó mérnök, jelenleg is megbecsült, intelligens ember, de mindig haza húz a szíve, a család, barátok felé, és tart az ismeretlentől. Meddig lehet ezt még húzni? Majd az idő eldönti.
15. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 14. - Mazsinka)
2013. dec. 27. 13:07

Úgy tudom a cnc gépkezelőknek, cnc programozóknak nagy a keletje külföldön.

Nem lehet, hogy fél belevágni stb. és ez csak egy kifogás?

14. Mazsinka (válaszként erre: 13. - 2e137fbcc7)
2013. dec. 27. 12:55

Párom egy számítógép előtt ül, és programokat ír CNC gépekre. (Asszem :)) A program itt is, ott is ugyanaz, az ábra ugyanúgy néz ki mindenütt, a számok nem különben. Akkor hová ez a nagy cécó a nyelv körül?


Egyébként tudom, hogy saját érdek, meg minden ország megköveteli, nem idegen nekünk ez az érzés, hisz magyarként élünk nem Magyarországon, tehát... na...


Csak úgy látom, hogy azért bizonyos szakmáknál azért nem a kommunikáción van a legfőbb hangsúly, hanem a számításokon, méréseken... akkor nem kéne így hepciáskodni, hisz nem ez határozza meg, hogy jó mérnök-e.


Másrészt rengeteg orvos is kimegy ötször annyi fizetésért, és kötve hiszem, hogy mind kirázza a kisujjából a nyelvet, az orovsi szakkifejezéseket pl. németül... mégis mennek, dolgoznak, és nem kis felelősséget vállalnak.

13. 2e137fbcc7 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2013. dec. 27. 12:49

Bátyám villamosmérnök, de kiválóan tud programozni is. Több hosszabb-rövidebb kiküldetése volt, Németországban majdnem egy évet töltött el.

Saját bevallása szerint a német nyelvtudása alig gyarapodott, a bolton s kocsmán kívül nem igen gyakorolta. A cégnél mindenki beszélt angolul. Persze ez lehet amiatt is, hogy informatikai területen dolgozott fejlesztőként, az pedig elég angol orientált...de hasonló a tapasztalata az építőmérnök cimborámnak is.

12. 1bf89bddf4 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2013. dec. 27. 12:01

Hát....tolmácsot kerestek még 2011-ben magyar csoport mellé, de a magyar munkavezető annyira ellenszenves, tudatlan agyalágyultnak nézett ki és úgy is beszélt, na meg a pénz is elég sovány volt, hogy nemet mondtam.


Német cégnél mindenütt német a követelmény. A szakmai német és az, hogy megértesd magad. Angolul is tudnak, különösen a mérnökök és a felsővezetők, de az alapnyelv mindenképpen a német. Anno ez követelmény volt minden mérnökállásnál.


Persze lehet, hogy ki lehet fogni olyat is, ahová elég az angol, körül kell nézni, ezt nem tudom megítélni.

2013. dec. 27. 11:49
Párom gépészmérnök. Már egy ideje sózom az agyát, de mindig akkor kap egy kis fizetésemelést, amikor már ott vagyunk, hogy tényleg menjünk ki, és ez elbizonytalanítja. Tudtommal Németországban, Ausztriában eléggé keresik a mérnököket, de neki szent meggyőződése, hogy mivel nem tud jól németül, csak angolul, ezért nem kapna szakmájához mérten állást, max mosogathatna. Na, erről mi a vélemény? Ez tényleg így van? Komolyan nincs olyan cég, ami magyar lenne, vagy épp elég az angol nyelvtudás, esetleg egy pici, ámde az idő során fejleszthető német? Pl. engem most ez érdekelne. :)
2013. dec. 27. 11:37
Köszönöm!!!! Egyre inkább gondolom...
9. 1bf89bddf4 (válaszként erre: 7. - 1bf89bddf4)
2013. dec. 27. 11:32
Ideális életkor. :) Akkor hajrá, ha gondolod...
2013. dec. 27. 11:22
26 éves vagyok (7es hzsz válasz)
7. 1bf89bddf4 (válaszként erre: 6. - E129a25c82)
2013. dec. 27. 11:21
Ha jól értettelek van felsőfokú végzettséged is. Azt megkérdezhetem hány éves vagy? Nem mintha a kor számítana, mert bármikor ki lehet menni...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook