Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. máj. 3. 21:40

Köszi szépen mindenkinek, holnap helyi idő szerint 14 órakor megyek érte a menhelyre, segít elhozni az a pasas, akinek a cége udvarán lakott egy ideig a kutya, amíg fel nem jelentették csendháborításért.


1csajszi biztatására inditottam egy naplót a kutyuról, igyekszem naprakészen tartani:) Most megyek aludni, holnap nagy nap, írok amint tudok és készítek képeket is a kutyról! Puszi, jóéjt!

112. turkkati (válaszként erre: 110. - 6f257fd90e)
2012. máj. 2. 21:31
Kíváncsian várom én is a további híreket:)!
111. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 110. - 6f257fd90e)
2012. máj. 2. 18:12
szia, nagyon ritkán vagyok mostanság, olvastam hogy az öreg kutyu mellett döntöttél, jó döntés volt, láttam a képet, kivánom hogy legyen benne sok örömöd:D majd mesélj hogy szokta meg, hogy viselkedik, mindent:D ha esetleg nem is írok, mert elhavaz a munka, azért majd olvaslak
2012. máj. 2. 13:07
Pénteken, azaz holnapután délben 2-kor hozom el az öreg kutyát, voltam benn ma nála, jól van, kicsit soványka, de minden rendben vele:)
109. 6f257fd90e (válaszként erre: 108. - Turkkati)
2012. ápr. 25. 09:09
Köszi szépen a jókivánságokat, mindenképpen írok még:)
108. turkkati (válaszként erre: 107. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 25. 07:43

Szia!

Igen, látszik a pofáján, hogy milyen ősz. Örülök, hogy őt választottad, valóban az öreg kutyának kevesebb az esélye. Tényleg örülök, hogy neki megvan.

Láttam a képet, nincs vele semmi baj, nem is kell, hogy kis aranyos legyen.

Legyen vele szerencsétek!

Várom a további helyzetleírást:)!

2012. ápr. 25. 06:46

Kedves fórumozók!


Először is mindenkinek szeretném megköszönni a támogatást és a sok segítséget, tanácsot :) Szeretném elmondani nektek, hogy megvan a kutyus, kiválasztottam. Megkeresett nemrégen egy önkéntes, aki ki szokott látogatni a kutyamenhelyre. Próbáltam az 56-os tárhelyen lévővel megbarátkozni a segítségével, de sehogy nem ment, és ráadásul jelentkezett valaki, aki udvart ajánlott az 56-osnak, és tegnap amikor ott voltam, már nem volt ott a kutya, valószínűleg elvitték.


Ekkor mondta, hogy van egy másik kutya, aki ráadásul tőlük került oda, pontosabban az utcáról szedték össze és a férje irodájához vitték, a kollégáik etették a kutyát. De volt néhány "jóindulatú" szomszéd, aki feljelentette őket, és a kutyát elvitték a menhelyre, azóta ott van... A gond szerinte az, hogy a kutya idős, 8-10 éves. Megnéztük, és hát mit mondjak, nem az a fajta kutya, akire az ember azt mondja, hogy jaj de cuki, de nem is volt feltétel számomra, hogy mindenképpen pl egy bichonra hasonlítson. Ellenben rendkívül okos. Általános volt a kutyák között az izgalom, mint mindig, ha ember jelent meg köztük, viszont ő nyugodtan leült a földre, adott pacsit, megnyalta a kezem, és égnek dobta négy lábát ahogy megvakargattam a hasát. Őt válaszottam.


Az a doktornő volt ott, akivel legelőször találkoztam, aki állandóan, egymás után szívta a cigit - legalábbis akkor. Most nagyon kedves volt, ő is jött velünk nézegetni a kutyát, és végük behívott az irodába is, elrendezni a formaságokat. A kutya neve Lábus. Azért ez, mert az irodában így nevezték el, és mint mondtam Kolozsváron van ez az egész, románul a "labus" azt jelenti, hogy lábacska (amiért a kutya olyan aranyosan tud pacsit adni). Május 4-én, pénteken fogom elvinni, most hétvégén költözünk és addigra elő tudok készíteni sok mindent. Az a hölgy aki gyakorlatilag "ajánlotta" Lábost (a párom szerint lehetne Fazék vagy Tál is:P), készségesen felajánlta, hogy elhoznak majd autóval, ha elvisszük a kutyát, hogy ne legyen gond az esetleges taxizásból. Azt is felajánlta, hogy egy pár órát együtt tölt velünk, főleg az elején, mivel őket a férjével ismeri a kutya, és hogy kicsit nyugodtabb legyen az átköltözésnél.


Lehet, most azt gondoljátok, hogy túl öreg az a kutya, mivel jó esetben is úgy kb 5-6 évet lehet még velünk, és lehet, hogy sok baj is lesz vele, az öregkori betegségek miatt. Azért döntöttem így, mert először is az öreg kutya nem kell általában senkinek, és szegénynek nagyon kicsi volt az esélye, hogy otthont talál idős korára, tehát valószínűleg, ha nem hozom el, ott pusztul el a menhelyen (ha jól értettem, kb egy éve került vissza, és nem igazán tolakodtak érte, mikor megtudták a korát). Nekem úgysem házőrzőnek vagy harcikutyának kell, sokkal inkább díjaznék egy csendes, nyugodt ebet, és remélem, hogy megtaláltam benne azt, akit kerestem. Töltök fel a képeim közé egy fotót róla, egyelőre ez az egyetlen képem, ami van vele.


Mindenképpen írok még, hogy hogy alakultak vele a dolgok!


Jah, és amíg ott voltunk Lábossal, megjelent egy srác és egy pár, hogy egy-egy kutyát szeretnének örökbefogadni. Persze kiskutyát, de legalább vittek el belőlük :) Jó nap volt ez a tegnapi...

106. 782fb70168 (válaszként erre: 1. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 23. 17:58
Mi 1,5 éve hoztunk el 1gyönyörű labradort budapesti menhelyrol. Nem bantuk meg! Imádjuk és nagyon hűséges. Mai napig hálás a kutyánk, es okos! Es meg a mini yorkinkkal is jol kijon.1 kutya mint 1 gyerek.
2012. ápr. 23. 07:24
Töltöttem fel képet anyukámék kutyájáról, Blökiről, a kis bokakutyáról:)
2012. ápr. 23. 07:18

El voltam utazva a múlt héten, nem tudtam bejárni a kutyához... Úgy tűnik, a május 1 sem pont pont május 1 lesz, ott is közbejön egy utazás. Valaki még érdeklődött azért a kutyu iránt, jobb lenne, ha ő vinné el, mert házban lakik, udvarral, kerttel. Nálam a következő döntés született: mindenképpen felnőtt kutya, ha nem ez a borzos, akkor másik, de felnőtt és menhelyi.


Kellemes napot nektek:)

103. turkkati (válaszként erre: 102. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 23. 06:50
Mindjárt május 1., döntöttél már?
2012. ápr. 17. 07:29

Sziasztok!


Sajnos nem tudtam benézni a hétvégén Hoxára, el voltam utazva, meg hosszú hétvége volt, mert ortodoxéknál most volt Húsvét, és kihasználtam a pihenés lehetőségét.


1csajszi: megnéztem a képet a kutyusról, olyan édes:D szívesen megnyaggatnám:D


Ági_: neked is megnéztem a képeid közé feltett kutyut, olyan drága :) látszik már, hogy nem mai csirke, de hát a kutyák is örgszenek...


Megbeszéltük a párommal, hogy lenne a jó, az 56-ost elhozni, kölyökkutyát vagy másikat és abban maradtunk, hogy kölyökkutya kilőve, azt más ember is nagyon könnyen el tudja vinni, könnyebben viszik a kölyköt mint a felnőttet, és nálunk meg a kutya kimentésén van a hangsúly, így marad a felnőtt. Aztán, hogy az 56-os vagy másik ezt az idő határozza meg. Igyekszek visszajárni az 56-oshoz, hogy ne legyen annyira vad, és úgyis május 1 után hozom el, addig meg van egy kevés idő. Ha látunk reményt arra, hogy szelidül (majd előveszem azt az állatorvost a menhelyről, amelyik normálisabb volt, a pasast) akkor mindenképpen őt hozzuk el. Ha csak vad marad, akkor egy másikat, amelyik hasonlóan rászorul a "mentésre", sajnos választék van bőven... Nem biztos, hogy tudok újságokat mondani nektek ezen a héten a menhelyről, mert holnap vagy holnapután hazautazunk a szüleimhez, onnan pedig Békéscsaba, Orosháza a cél és csak szombat este, vasárnap reggel jövünk vissza.


Teszek majd fel képet anyukámék bokakutyájáról, akivel végigjátszottam egyetemista éveim vakációit (pont akkor kaptuk, amikor érettségiztem). Amikor megkaptuk, belefért egy tenyerünkben, apukám attól félt, hogy éjjel valami állat (a szomszéd pocai, vagy a környéken van menyét) bántani fogja és a konyhában aludt, amíg meg nem jött, most meg veri fel a helyet és mindenkit biztosít arról, hogy az udvar az ő területe :)


Puszi nektek és kellemes napot, igyekszem benézni ha nem kapok ma nagyon sok munkát!

2012. ápr. 16. 19:59
hahó, mi lett a kutyával?kiváncsi vagyok
100. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 99. - 76e5505548)
2012. ápr. 15. 16:59
tény hogy nagyon összeszoktunk::) nem adnám semmi pénzért
99. 76e5505548 (válaszként erre: 98. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 15. 10:07
én is ilyesmire számítok, ha már odaengedem Golyóhoz. De a kutya csak foximéret, és hááát már 9 éves, úgyhogy nem nagyon bírja a terhelést: )
98. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 97. - 76e5505548)
2012. ápr. 14. 21:56
az tök jó, ha bírják egymásta macsekkal:) nekem a gyerekek még lovagolnak is rajta. felülnek a hátára és mondják hogy gyí, Rió.(ez a neve)amúgy nem túl nagy. hagyományos németjuhász méret:)már most versenyeznek ki vigye le sétálni:D
97. 76e5505548 (válaszként erre: 96. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 14. 21:42

Jaaaj nálunk is nagy a szerelem a kislányom és a kutya között!


A cicánk.. a képen amit feltettem, kb. akkor találtuk az utcán törött combcsonttal. Kutya állandóan nyalogatta, ezért Fagylalt lett a cica neve : ))) Azóta elvannak, bírják egymást, néha összevesznek valamin (kaján, bármin), de akkor is a macska agresszívabb.

2012. ápr. 14. 20:19
szia:) néztem a tied is nagyon cuki:) és kijönnek a macsekkel? amúgy én nem is akartam máshonnan kutyát csak menhelyről. amúgy staffordshire németjuhász keverék. de imádja a gyerekeket
95. 76e5505548 (válaszként erre: 94. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 14. 18:21
szép nagyon!
2012. ápr. 14. 13:52
tettem fel a kutyáról képet. ez aznap készült, nem sokkal utána hogy elhoztuk
2012. ápr. 14. 13:39
nem bántuk meg a felnőtt kutyát. az elején elég ideges volt, össze-vissza császkált a lakásban, és nem tudta szegény hogy most mi van.aztán pár hét után megszokta a rendszert. egy hétig megpróbáltuk többször levinni, ez csökkent fokozatosan. először napi 4.aztán majd 3 ,2.reggel én viszem le, este meg a párom.mostanra olyan mint egy földredobott plüssállat. folyton fekszik, sűrűn helyetváltoztatva.éjjel a radiátor mellett, nappal meg hol itt hol ott. de tuti mindig az előszoba közepén, vagy az ajtóban.és mi szépen átlépjük:D
2012. ápr. 14. 13:35
szaisztok. én azért nem akarnék kiskutyát, mert elég sokat távol vagyunk a munka miatt. éjszakásból hazajövet délig-egyig alszom. nem tudnám napi szinten többször levinni. a párom meg többnyire nappal dolgozik, és reggeltől estig.szegény kutya nem tudna mit kezdeni , és tuti folyton szobatisztasági gond lenne vele.és én is attól félnék hogy egyedül unalmában pusztítana.
2012. ápr. 14. 12:32
Monánk kukát nem borogatott, és ügyesen szobatiszta lett. Ő a fotel kárpitját bontotta meg, és vezetéket szeretett rágcsálni. Csupa olyat, amit nem tudtunk elrakni. Már 4 éves, nem adnánk semmiért.
2012. ápr. 14. 10:11

Sziasztok!

Kiskutyát elhozni tényleg macerásabb, a mienk szaladt a lakásban, közben pisilt és belekakilt : )))))) persze mielőtt leszaggatta a tapétát és kiborította a kukát!


Nem lehet megkérni, elvinni sétálni 56-ost? Biztos magában már reménykedik, hátha lesz gazdija.

89. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 85. - Turkkati)
2012. ápr. 13. 22:02
igen, a menhelyi kutyák hűségesebbek, és jobban ragaszkodnak:)
88. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 83. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 22:01
szia,pillanatra benéztem.láttam azóta írtatok. persze hogy ugrált vadul, hiszen ennyi idő óta most először akarják.nincs ebbe semmi. érdemes próbából elhozni, ha van rá lehetőség ilyenre.és ha mégsem jöttök ki jól akkor visszaviheted. de adj neki esélyt,persze nézz meg más kutyákat,érdeklődj felőlük, honnan milyen körülmények lehettek nekik. én is a felnőtt mellett szavazok. kölyök nem igazán. felnőtt kutya jobban értékeli a befogadást. ebben egyetértek az előttem szólóval.
87. 6f257fd90e (válaszként erre: 85. - Turkkati)
2012. ápr. 13. 21:31

:) Remélem megszokja... bár szakad meg a szívem értük, de kedden bemegyek megint a menhelyre, ha nem kapok sok munkát a melóban (hétvégén nem lehet látogatni, és Kolozsvárról van szó, ortodox Húsvét van a hétvégén, szóval hétfőn is zárva vannak). Affelől már meggyőződtem, hogy mindenképpen felnőtt kutyát hozok el, a kölyökkutyák talán könnyebben találnak gazdát.


Ott volt az a reszketős kutya, akit akkor hoztak be, amikor ott voltam, akinek volt valami sebe, leszívesebben most itt símogatnám magam mellett:)

2012. ápr. 13. 21:24

kerül= került

verhettél=vehették

konfliktus

Meg még néhány szóismétlés is volt, bocsi:)

2012. ápr. 13. 21:22

Gina akkor már másodszor kerül menhelyre, mert annak aki örökbe fogadta, házőrzőnek kellett a hobbikertbe. Láncra verte, etetni-itatni sem járt minden nap. A kutya elszakította a láncot, elgázolta valami (valószínúleg motort, mert azokat nagyon utálja), úgy került újra a menhelyre. Valószínüleg seprűvel-lapáttal verhettél, mert ha havat lapátoltunk, vagy udvart sepertünk, hónapokig menekült.

Kellett 1 év, mire maximálisan megbízott bennünk, igaz ő 2-nak jött Maja után és 9 hónapra rá találtuk Macikát.

Mindegyik kutyánkkal jól kijön, bár kerüli a konliktust, de bennünket imád és istenít. A legokosabb mind közül. Nem bántam meg, hogy felnőttként hoztuk, és ha az udvariak "elmennek", újra csak menhelyről hozunk.

Addig viszon nem megyek be a menhelyre, mert több kutyát nem tudunk eltartani:)

2012. ápr. 13. 21:21
Jah és van két tengerimalacom - fogalmam nincs, hogy lesznek el a kutyával, de egyikről sem szeretnék lemondani...
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook