Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
83. 6f257fd90e (válaszként erre: 82. - Turkkati)
2012. ápr. 13. 21:20

Egyáltalán nem engedte meg, hogy megsímogassam... Vadul ugrált és ugatott, de úgy, mint aki játszik, nem aggresszióból. Egyedül vagyok most itthon és csak ezen jár az eszem... Turkkati, nagyon szépek a képeken a kutyák, gratulálok:)


Ardilla köszi szépen a tapasztalatot, adott egy adag bátorítást:) Alig várom, hogy elhozhassam, ha nem őt, akkor másikat, bánomisén, csak tudjak egyet megmenteni.


3 éves voltam, mikor Tusnádfürdőn nyaraltunk a szüleimmel, és ahogy mentünk az út szélén, ott volt egy kiscica, alig 2-3 hónapos lehetett. Látszott, hogy elütötte az autó, de annyira nem, hogy meghaljon, ott ült a járdán és keservesen nyávogott. Persze megálltam, megnéztem, haza akartam vinni. Volt mellette valami keksz, valaki mellétehette. A szüleim továbbtereltek, hogy majd valaki segít rajta, de 22 év távlatában is a fülemben cseng a cica sírása.

82. turkkati (válaszként erre: 57. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 21:11

Sziasztok!

4 kutyánk van, 2 menhelyi, 1 utcán talált

Az egyik menhelyi (Gina) felnőtt volt.

Sokkal-sokkal hálásabb, ragaszkodóbb, mint Maja, akit kölyökként fogadtunk örökbe, vagy Maci, akit szintén kölyökként 1 forgalmas főútról mentettünk meg.

Maradj at 56-os mellett, nem fogod megbánni, kiforrott személyiségű, május 1-ig meg is ismered, hamarabb meg fog szokni és kevesebb gondod lesz vele.

A kölyök valóban mindent megrág (Monánk) az elején,és a szobatisztaságra szoktatás is nehezebb.

2012. ápr. 13. 17:20

Mienk egy hónapig volt a menhelyen, és másfél évesnek saccolták. Nálam szempont volt, hogy kistermetű, fiatal de nem kölyök, és kevés ideje menhelyen élő kutyus legyen.


Minket jól fogadott, és én azt hiszem, előtte nagyon jó gazdija volt. Úgy képzelem, hogy valami idősebb ember, aki eltávozott, és az örökösök a "hagyaték" egy részét szívbaj nélkül az utcára tették. Ez lett a mi kutyánk.


A menhely meg tök jó volt, már ha lehet ilyet írni egy menhelyről. A felnőtt kutyákat automatice ivartalanították, oltották, chipezték. A jól szocializáltakat kiengedték, de azoknak is volt helyük meg saját lábasuk.


Az elhozatalkor szerződést írtam alá, de semmit nem kértek. Én beállítottam, hogy havonta megy nekik egy csekély összeg, sok kicsi sokra megy.


A hétvégén teszek majd fel képet Bercikéről.

80. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 79. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 16:38
oké. én is megyek, mert megint melózok éjjel.így még elő is kell készülni,gyerekeket kikérdezni. este 8 után ha nem lesz nagy forgalom, mobilról még felnézek:)
79. 6f257fd90e (válaszként erre: 78. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 16:36
Oké, köszi:D Kezd lefagyni a gépem - ez a legbiztosabb jele annak, hogy ideje hazamenjek. Később még leszek, csak egy kisebb bevásárlás is vár rám. Puszi nektek:)
2012. ápr. 13. 16:26
a másik vinyón lesz.úgyhogy egyenlőre nem tudom feltenni mert át kell kötni, de holnapra rakok fel:)
77. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 75. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 16:22
érdemes megérdeklődni az előéletét,fontos hogy mennyi ideje van ott.,azért az is fontos hogy első ránézésre hogy fogad? tudom, mert mi is vaciláltunk két kutya közt. végül azt a németjuhászt hoztuk el, aki pozitívabban fogadott, nem ugatott annyira,és könnyebben alkalmaszkodott sétakor.majd keresek egy képet róla, és felteszem. remélem megtalálom
76. 6f257fd90e (válaszként erre: 74. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 16:20
Nem tudom, milyen volt az előélete, sajnos...
75. 6f257fd90e (válaszként erre: 74. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 16:19
Igen, én is gondoltam erre a részre. Az ilyen problémák megoldásában a következő szokott lenni a menet: én felvetem a problémát, a párom meghallgat, felsorolom hogy mi a jó, mi a rossz, mik a megoldások, lehetőségek, ő csak hümmög, megkérdezi, hogy én mit akarok. Ha van konkrét elképzelésem, ami egybevág az övével, akkor az lesz, ha nem, mert nagyon nagyon tanácstalan vagyok, akkor általában dönt ő, de nem nagyon szeret és ilyen elég ritkán szokott előfordulni :D szóval én a hiperaktív, ő a nyugodt, aki akkor segít, ha már én túlhiperaktiválom:D szóval szerintem az lesz, hogy kedden szépen jön velem, és elmondja, hogy szerinte mi lenne a jó. Ha nem ez a kutya, de egy másik, de mindenképpen lesz, és onnan, arról a menhelyről:)
2012. ápr. 13. 16:11
mondjuk én nem hoznék el ilyen idős kutyát, aki ennyit volt már bezárva,de lehet hogy jól is elsülhet.az az igazság hogy a régóta bezárt kutyákhoz sokkal több türelem kell,mint ahhoz aki mondjuk nem sok időt töltött ott.azt nem tudod milyenek voltak a körülményei? (előző élet)
73. 6f257fd90e (válaszként erre: 71. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 16:06
4 évesnek mondták. Azaz az önkéntes 3-nak, a doki 4-nek, a hirdetésben 1 évesként volt feltüntetve:P
72. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 70. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:56
nem baj, értem én:D
71. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 69. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:55
igen. aki régóta van menhelyen elvadulhat.nem a szó szoros értelemben, de elveszti a bizalmát, és esetleg nehezebb lehet vele az elején.ezért is olyan amiilyennek leírtad. mint egy 20 éve börtönbe ülő ember, aki elveszti a bizalmát mindenkvel szemben.lehet hogy nehéz lesz a dolgod, de ha megszeret majd hű társad lesz, mert tudni fogja, hogy te mentetted ki. mennyi idős lehet?
2012. ápr. 13. 15:53
*a kutyának adtam kutyakekszet, nem a nőnek, akivel beszéltem:P
69. 6f257fd90e (válaszként erre: 67. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 15:51

Igen, én is lógattam az orromat, ahogy eljöttem onnan... Nagyon rég óta a menhelyen van, ha jól értettem a mai "kísérőmet", legalább egy éve, de úgy mondta, hogy tavaly júliusban, és mintha arra is utalt volna, hogy 2010 július... Állítása szerint a menhely egyik legrégebbi lakója...

Aztán adtam kutyakekszet neki, és minden kutya aki látta felállt kétlábra és párásodott a szemük... Hol az igazság? Mindegyiknek adtam volna, de nem győztem...

68. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 66. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:47
a ketreccel nálunk sem volt gond, meg a kajával sem, csak a látvány, a sok síró kutya:(
67. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 64. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:46
mindenképpen úgy kéne, hogy valamelyik segítő társaságában kéne először a kutyával lenned, plána ha ennyire elszokott az embertől. ki tudja honnan került oda, lehet verték, és ezért bizalmatlan. nekünk szerencsénk volt, mert egy kertesháztól megszökött kutyát vettünk magunkhoz, aki előtte csak pár hónapot töltött a ketrecben. nálunk is lesújtó volt a sok ketreces ugató kutya látványa, ahogy ugráltak, mintha azt mondták volna, hogy engem vigyél.engem...:(
66. 6f257fd90e (válaszként erre: 65. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 15:45
Elég sok önkéntes jár oda, a ketrecek jó állapotban vannak, kaját is kapnak. Szerintem a gond az, hogy nincs elég nagy "por kavarva" körülöttük. Úgyhogy arra gondoltam, hogy esetleg a neten kicsit promoválnám a menhelyet, hátha...
65. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 64. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:43
szerintem ez mindenhol így van.túl sok egyes helyeken a kutya, és az az egy-két ember meg nem győzi
64. 6f257fd90e (válaszként erre: 63. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 15:41
Remélem legközelebb megint az "aranyos doki" lesz ott, vagyis a pasas, megkérem, hogy segítsen kicsit kettesben maradni a kutyával. Annyira magasról le se szarják, hogy mi történik körülöttük a kutyával... A sintérek adnak a kutyáknak enni, takarítják a helyüket, a doki meg az újonnan hozottakat megúsztatja bolhairtóban és kb ennyi...
63. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 62. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:33
a miénk gond nélkül elfogadott. igaz kicsit a próbasétánál haszontalan volt, de betudtuk az izgatottságának.vittünk neki kis labdát.azt nagyon szerette. eldobtuk, és azt kértük hozza vissza.az elején szaldgált vele, örült hogy kitört a ketrecből, majd szépen elkezdte visszahozni nekünk. az első héten annyi volt a séta, hogy levittük, ő meg szaladt volna bele a világba. nem mertük még elengedni, és mivel jó pár hónapig be volt zárva, érthető volt, hogy szabadságot akart. mostanra elengedjük, mert tudja, hogy vissza kell jönni
62. 6f257fd90e (válaszként erre: 60. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 15:29

Hát képes lennék érte a város másik végéből ebédszünetben hazamenni, hogy megnézzem, jól van-e.


Még egy kis segítséget kérek. Mikor a kutyánál voltam, kapott kutyakekszet, próbáltam megsímogatni, de csak ugatott mint aki megőrült. Látszott rajta, hogy fél, de egyben örül. A többi kutya is stresszelhette, mert hogy egymás mellett vannak a ketrecek, mind látta, hogy ember és idegen van köztük, még inkább ugattak, és izgatottak voltak. Vittem hámot és pórázt, hátha sikerül kisebb sétára bírjam, de esélyem sem volt, túl sokat vártam el hirtelen. Kedden visszamegyek, addig gondolatban símogatom (azért kedden, mert hétvégén nem lehet látogatni, hétfőn meg ortodox húsvét van, nincs ott senki).


A tietek is nehezen engedte magához az embert, vagy tudjam be annak, hogy a sok kutya körülötte mind hergelte?

61. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 60. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 13. 15:19
kicsire. bocs
60. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 57. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 13. 15:18
szia.megjöttem én is. elég sokat írtatok tegnap óta nem győzöm visszaolvasni.mi felnőtt kutyát fogadtunk be, és nem bántuk meg.könnyebben beszokott, és csak alap szobatisztasági gondjai voltak az elején, aztán türelemmel leszoktattuk.nem akartunk kölyköt, több vele a probléma, ráadásul sokat vagyunk távol.a felnőtt jobban alkalmaszkodik.én ha tanácsolom, inkább maradj a felnőttnél.persze nem tudhatom mennyi szabadidőd van, és mennyit tudsz rászánni egy kiciser. beszoktatás, szobatisztaság stb-vel kapcsolatban
59. 6f257fd90e (válaszként erre: 58. - Ardilla)
2012. ápr. 13. 15:17
Arra gondoltam, hogy esetleg meglátom, hogy mennyire tud megszokni május 1-ig. Úgyis csak akkor kell döntsek. Addig meg járkálok hozzá, úgyis a munkahelyemtől kb 20 perc gyalogolásra van.
2012. ápr. 13. 15:05
A kölyökkutya szanaszét fog mindent rágni a lakásotokban, ha egész nap egydül hagyod. Amint talál egy vezetéket, és megtetszik neki, már át is ment a szivárványhídon.
2012. ápr. 13. 14:26

Ma ismét visszamentem. Már nem azok az arcok voltak, mint tegnap, csak a két sintér, akik ketrecet pakoltak vissza egy transzporterbe, úgy látszott nemrég hoztak újakat. Mondtam, hogy azt mondták tegnap, hogy jöhetek a kutyához (normálisan csak kedden és csütörtökön 12-től 2-ig van látogatási idő). Azt mondták, hogy jól van, beszéljek a dokival. Már egy pasas fogadott, érdeklődőbb volt a tekintete, mindenképpen pozitívum volt. Mondom neki, hogy mi a helyzet, mosolygott és mondta, hogy rendben van, nyugodtan mehetek a kutyához. Kérdezi, hogy ivartalanítsa, mondom, hogy fiúkutya, nem sok értelme van. Jaj, de ha keverék, akkor kötelességük, mikor elviszem innen. (De akkor miért kérdezte?)


A kutyához már egyedül kellett eltalálnom, szerencse, hogy voltam tegnap, és tudtam merre kell menjek. Persze az összes kutya (úgy 100-150) mind begerjedt amikor meglátott. Főleg nagyobb termetű kutyák vannak, mert gondolom a kistermetűek menőbbek, könnyebben tarthatóak lakásban, és a betontengert is könnyebben elviselik. Mindegyik kutyának értelmes tekintete volt. Meglátogattam az én 56-osomat (a ketrecszáma), de azt már nem tudtam elérni, hogy megsímogathassam, örült és félt egyszerre, pedig kapott kutyakekszet is. Meg a szomszéd kutya is, mert irígykedett. Meg a másik szomszéd is, mert ő is irígy volt. Meg a néhány szemközti kutya is. Azután gondoltam, hogy visszamegyek, beszélgetek kicsit a dokival, ha már kommunikatívabb volt, de szembejött velem egy nő, mint kiderült önkéntes, és visszamentem vele a kutyákhoz...


Végigjártuk a ketreceket. Legelőször amit láttam, elakadt a szavam... Négy kutya összezárva, mint kiderült, akkor hozták őket nemrég, tiszta víz volt mind, kivéve egyet, aki a földön feküdt, reszketett. A bal hátsó combja véres volt, próbálta nyalogatni, valószínűleg csípte a szer, mert azt mondta a nő, hogy ha most hozták, akkor bolhairtó szerrel megfürdetik őket. Szegény csak próbálta nyalogatni, de nem tudta odáig fordítani a fejét... Az árnyékban feküdt, fél méterrel arrébb már sütött a nap, de nem volt annyi ereje, hogy felálljon, és átvánszorogjon a napsütésre... Kérdeztem a nőt, hogy hogy kerültek ide, mondta, hogy fogalma sincs.


Elmesélte, hogy ő önkéntes, ami van "felesleges" pénze és ideje, abból kutyakaját vesz és odaviszi. A kutyák kapnak kaját, láttam a saját szememmel, csak ő úgy gondolja, hogy többet kellene. Közben mentünk tovább. Mutatott egy kisebb termetű kutyát, aki a sarokban feküdt és nem lármázott, mint a többi, mondta, hogy ő diabéteszes, és hogy a napokban elviszik, mert nagyon beteg. Nem akartam firtatni, hogy hova és miért... Haladtunk tovább, ketrecről ketrecre, mutatott olyan szuka kutyát, aki a derekamig ért, és azt mondta, hogy már 9 éves. Ahogy odatettem a ketrechez a kezem, elkezdte nyalogatni belülről...


Aztán jöttek a kiskutyák. Mert abból is van, sok. Úgy 30-40 összesen, már ahogy én saccolom. Kicsik, vidámak, bementem hozzájuk, majd levertek a lábamról, ugráltak rám, pici kis szőrgombócok, ha megvakargattam a hátukat, még jobban örültek... Kérdeztem, hogy hogy kerülnek ide, elvileg a bentieknek nem lenne szabad szaporodniuk. Mondta, hogy nem tudja, van, aki beadja a kutyáját, de többésgüket inkább találják kidobva valahova (Szamos parton, dobozban, kukákban...).


Nagyon sok volt a kiskutya... mind együtt. Rengeteg kérdésem volt, csak úgy bombáztam a nőt. Hogy miért vannak együtt, ha nincsenek ivartalanítva - mert még kicsik. Inkább kis kutyát fogadjak örökbe vagy nagyot - mindegy, életet mentesz vele. Miért nem engedi megsímogatni magát az 56-osom? - Mert tavaly június óta itt van és nincs megszokva a szeretettel...


Most dilemmával küszködöm. Nem tudom, hogy van-e értelme kitartsak az 56-os mellett, vagy inkább egy kölyökkutya. Lelkiismeret-furdalásom lenne, ha csak azért váltanék, mert a másik már öreg és jobban megszokná egy kicsi az új helyet. Volt egy kicsi barna, úgy fogta a lábam, mikor jöttem el, nem akarta elengedni...


Antoine de Saint-Exupéry azt mondja, hogy felelősséggel tartozunk azért, akit megszelidítettünk. Elnéztem azt a rengeteg kutyát a menhelyen. Jobb nekik itt, nem vitatom. Kapnak enni, és van fedél a fejük felett, van orvosi ellátás. De nem ez a felső határ. Hol van az emberek felelőssége, amikor kidob egy kutyát az utcára?

2012. ápr. 13. 07:25

Na, utánaolvastam ennek a mikrochipes dolognak, és a következő "szépségeket" találtam:

Romániában nincs egy központi adatbázis sem, ahova automatikusan feltennék a mikrochip kódját és hogy az milyen kutyához tartozik. Két féle dolog történhet: az állatorvosi rendelőben, ahol beteszik a chipet, automatikusan bejegyzik az ők adatbázisukba, és onnan lehet előkeresni; vagy megnézed te a 13 számjegyű kódot, regisztrálod egy adatbázisban - egyet találtam, amit fórumokon ajánlgat a nép, és tádáámm, kész vagy. Aztán ha a kutya elveszik, belépsz az adatbázisba, ahová tudod, hogy a kutya regisztálva van, és - jelzed, hogy elveszett, majd valahogy megkerül - erre sehol nem találtam pontos leírást, hogy ki és hogy...


Hehe, találtam egy 2007-es fórumot, egy hölgy panaszkodott, hogy oké, hallotta a törvényt, hogy kell chip a kutyákba, el is vitte a labradort a dokihoz, betették a chipet - de most mi is van? Mert adatbázis akkor még nem volt, amibe regisztrálják. És mondták a többi fórumozók, hogy igen, egyelőre ez fej nélküli gyermek, törvény van, hogy chip kell, de adatbázis nincs, illetve majd lesz (azóta lett valami...), és hát majd kell figyelje és regisztrálja ő a kutyust, ha azt szeretné, hogy tényleg nyilván legyen tartva.

2012. ápr. 13. 07:14
:)) ez jó amit meséltél a cicáról meg a "ku"-ról:D A chippel nemtom mi a helyzet, de utánanézek/kérdezek, csak annyi van meg, hogy kötelező. Nem merem azt a dokinénit megkérdezni, mert attól tartok, hogy megint csak rántana egyet a vállán.
2012. ápr. 12. 22:42
Elvittük kutyakozmetikushoz is. Nem került egy vagyonba, és a kis csövikutyából igazi szaloneb lett. A kis pofáját schnauzerfazonra nyírták (máshol azt mondták, hogy balta alakúra) a többi szőrt úgy 2centisre. Olyan cuki lett, hogy elolvadok, ha ránézek. Ott meg is fürdették, de azért 2-4 hetente belecsapjuk a kádba. Nem tudom, hogy szereti-e, ha fürdetik, minden esetre jól tűri.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook