Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
23. 6f257fd90e (válaszként erre: 21. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 12. 16:29
Köszi szépen a segítséget:)
2012. ápr. 12. 16:27

Masszív bolhairtással kezd!!! Sőt, ha látogatod, akkor ráteheted kicsivel azelőtt, hogy elhozod. Vegyél olyan szert, amit a lapockája között a bőrébe kell dörzsölni. A mienkben hemzsegtek a bolhák, és a 10 kilós kutyákra való Frontline sz@rt se ért. Szétszórta a lakásban, valószágos invázió volt, azt hittem felrobbanok.

Aztán az állatorvos 50 kilós kutyára valót tett rá, amitől a bolhák ott helyben szívinfarktust kaptak, és azóta se volt ezzel probléma. (Csak a pontosság kedvéért: a kutya gond nélkül túlélte az attakot. Egyébként menhelyi volt a mi Bercink is. Most meg felváltva imádjuk. Többen mondják, hogy velünk megfogta az Isten lábát. :-D )

2012. ápr. 12. 16:27
most egy kicsit lépek, de jövök vissza:) és majd mondom ha eszembe jut valami
2012. ápr. 12. 16:26
nem kell félni, a kutya felméri rögötön a szokásokat, még akkor is ha az elején kicsit ugrálós, de hidd el ,hamar kinövi.utána nem lesz gond. meg kell tanítani neki hol a helye. pl nálunk a radiátor mellett szeret dekkolni, így oda terítettünk neki estére egy fekvőszőnyeget.nappal meg bárhol eldől a szó szoros értelmében. nyáron meg az erkély a kedvenc helye:)
19. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 17. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:24
én vágatom nem túl drágán,amúgy nem karmolászta,csak először fel-le ugrált, majd elnyúlt rajta.:)
2012. ápr. 12. 16:22
nagyon édes kutya, remélem sikerül. szeretgesd nagyon, első napokban jó ha otthon maradsz vele, amíg megszokik dolgokat.hogy mit szabad neki mit nem, persze csak finoman, hogy nem féljen az új dolgoktól.
17. 6f257fd90e (válaszként erre: 14. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 12. 16:22
Ez aranyos:) A kanapét nem karmolászta ki a körmeivel? Bőrkanapé van a lakásban, aztán nem biztos, hogy a csíkosított változat jobb lenne:D esetleg kutyakozmetikus levagdossa a körmeit, vagy vagdossam én? (a tengerimalacaimnak én vágom:P)
16. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 12. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:22
én kb fél órát is csövizek vele reggel, a párom meg kb szintén annyit este. felváltva visszük le. én reggel meló után, a párom meg este meló után.de már jelzi elég jól.
15. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 13. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:21
nincs. az elején sűrűn levittük, hogy szokja. elvétve volt hogy pisilt az erkélyre. akkor kitapasztaltuk, hogy korán adunk neki enni, rendszerint reggel 6-7 kor mikor hazajövök éjszakásból,majd fél óra múlva levittem, és kibírta.pár hét azért kellett neki
14. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 10. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:19
az első nap igen.de ez érthető.hisz boldog:) de másnapra lenyugodott. igaz még akkor is kicsit ideges volt, de már nem ugrált.fokozatosan napról napra leszokott róla. az első nap birtokba vette az ágyat, felugrott a kanapéra,örült, mostanra meg teljesen fekvő helyzetben leledzik. 6 hónapja van nálunk.
13. 6f257fd90e (válaszként erre: 11. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 12. 16:18
Van a lakásban homokja vagy bármi kutyaalom ahova esetleg pisilhet, ha kell neki? Könnyen meg lehetett tanítani? (ettől is tartok kicsit, hogy már nem fiatal kutya és mennyire könnyen szokná meg)
12. 6f257fd90e (válaszként erre: 9. - C42aaaac41)
2012. ápr. 12. 16:17
Mennyit sétáltattad (értem ez alatt, hogy idő és esetleg km)?
11. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 9. - C42aaaac41)
2012. ápr. 12. 16:17
az elején mi is 3-4-szer vittük le, mert nem szokta volna meg a panelt.mostanra elég napi kétszer.sajna többre nem futja:( de szerencsére hamar ráált.3 hét után szoktattuk a napi kettő levitelhez
10. 6f257fd90e (válaszként erre: 7. - C69ff6d3e9)
2012. ápr. 12. 16:17
Ez jó hír :) nem volt olyannal gond, hogy mindent összeugrált, járkált? Bár én nem bánnám ha a hátamon is táncolna, olyan kis drága volt:) A szüleimnek mindig volt/van kutyájuk, úgyhogy kutyával nőttem fel, csak ők kertes házban laknak és nem igazán volt beengedve a lakásba, de ha besomfordált, akkor állandóan a szőnyeg közepére telepedett, az égnek vetette a négy lábát és ártatlanul pislogott:)) Imádtam és a mai napig agyonnyúzom, ha hazamegyek.
9. c42aaaac41 (válaszként erre: 4. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:15

Napi 2 séta kevés egy kutyának.


Én 3 éves kutyát kaptam anno,amit úgy menekítettünk ki egy rossz gazditól.Imádtuk és ő is imádott minket.Soha gondunk nem volt vele.

8. 6f257fd90e (válaszként erre: 5. - Fülemüle01)
2012. ápr. 12. 16:14

Köszönöm a bátorítást, remélem minden rendben fog lezajlani, egyelőre csak izgulok, hogy minden rendben menjen:)


Ezek a kutyamenhelyek meg - hát ártól függ. Kb már 650 ft/napnak megfelelő összegtől full ellátást biztosítanak - kaja, ketreces szállás, sétáltatás, játék, aztán persze felső határ nincs. Az ár növelésével nő a kutyára fordított idő és ketrec nagysága. Kb ennyi amit ki tudtam nyomozni tapasztalat nélkül a kutyaszállásokról.

7. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 4. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:14
szia. semmi gond vele. rögtön megszokta.igaz előtte kertesháznál lakott,(állítólag onnan szökött el) így az elején 3-4 alkalommal le kellett vinni. a lakásban jól elvolt, nem okozott gondot. felvette az életritmusunkat rögtön.tehát jóformán sokszor a szőnyeg közepén dekkolt, és úgy léptük át, és annyira jól elvolt hogy sokszor észre sem vettük hogy van nekünk kutyánk. a gyerekeket imádja, húzgálják a fülét, farkát, de nem érdekli:)
2012. ápr. 12. 16:12

Ez a kutyus irtó cuki.:D

Mondjuk a képen is látszik,hogy azért nem épp kis termetű.


Én nem ivartalaníttatnám,hiszen fiú kutya.Mindenhez több türelem kell vele kapcsolatban,de ha szánsz rá időt,tuti hű barátod lesz!

5. Fülemüle01 (válaszként erre: 2. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:11

Nagyon édes kutya és biztosan sok örömöt fogtok lelni egymásban. :)

Nem vagyok tapasztalt örökbefogadó, de az én véleményem az, hogy mindenképpen ivartalanítsd egy-két hónap múlva mikor már rendesen összebarátkoztok.

A kutyahoteles elszállásolást nem javaslom, mert ott összeszedhet betegségeket a többiektől. Bár ha valaki már ilyen helyre adja a kutyát gondolom ügyel az egészségére is.

Szerintem nem lesz gond, ne izgulj! Irigyellek!! Sok szerencsét és persze szép dolog tőled, hogy menhelyes kutyát választottál. :)

2012. ápr. 12. 16:10

Szia:)


Igen, mi is panelbe visszük, egy kétszobás lakásba, ami szerintem elég nagyocska. Mennyire nehezen szokta meg? Mint említettem, ő már 3-4 éves, azt mondták a menhelyen, és a párom tart tőle, hogy nehezebben lesz kezelhető. De a menhelyes kutyákról meg pont azt olvastam, hogy annyira ragaszkodóak és hűségesek, mint egy nem-menhelyes kutya soha.

Könnyen szobatiszta lett? Elég neki a napi két séta? Én reggel-este 40-45 percre gondoltam, nem tudom mennyire megfelelő...

3. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 2. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:07
szia. én is menhelyről fogadtam örökbe fiúkutyust. nagyon aranyos, németjuhász keverék.mondjuk én nem ivartalanítottam, mert nem éreztem szükségét, hiszen panelban lakik velünk, és nem csatangol el. 1 évesen fogadtuk örökbe:)mit szeretnél még tudni?szobatisztaság, etetés, asonlók vagy valami más. segítek ha gondolod
2012. ápr. 12. 16:04

Kolozsváron élek és - nagyon remélem - hogy nemsoká, május 1-től kutyust fogadhatok örökbe. El is mentem az egyik helyi menhelyre ma délben - istenem, mi van ott... rengeteg kutya, szerencsére nem rossz körülmények között, csak hát sokan vannak. A doktornő, aki fogadott, ő maga is az a "kiégett" arcú, egymás után gyújtotta a cigiket, és úgy nézett rám, hogy de én most tényleg komolyan mondtam neki, hogy örökbefogadnék egy kutyát... Szóval ez mind nem is gond, a kutyákat beoltják, rendesen tartják, mikrochippel látják el, és hát mindenképpen jobb nekik a menhelyen, ahol enni is kapnak, mint az utcán.


Neten néztem ki a kutyust, ot: [link] A leirasban az szerepel, hogy kis termetá kutya, de amikor odamentem megnézni közelebbről, akkor rájöttem, hogy bizony van ő közepes nagyságú is, szinte másfél méter magasra fel tud nyújtózkodni, ha két lábra áll. A segítségeteket szeretném kérni. Május 1 után tudom csak a kutyut befogadni, akkor költözünk nagyobb lakásba, hogy több helye legyen. Sétáltatni lesz időm, reggel, este, és körülnéztem, hogy milyen lehetőségek vannak, ha egy-két napra el kell utaznunk, és ismerős nem tud vigyázni a kutyára - bő a választék a "kutyahotelekből", vagyis viszonylag kevés összegért vigyáznak a kutyámra. Namost a menhelyes doktornővel megbeszéltem, hogy amíg el nem viszem a kutyát, addig bejárok amilyen sűrűn csak lehet - valószínűleg naponta, hogy a kutyu szokjon meg (látszott az arcán, hogy neki aztán édesmindegy...).


Megkérdezte, hogy szeretném-e ivartalanítani a kutyát, és amikor visszakérdeztem, hogy ő mit javasol, vont egyet a vállán. Itt vált világossá, hogy az ő segítségére nem igazán számíthatok, ezért fordulok hozzátok, amennyiben van valakinek tapasztalata. Ivartalanítsam (fiú kutya, 4 éves)? Mik azok a hibák amiket könnyen elkövethetek? (Itt jegyzem meg, hogy:

- amikor hazaviszem, valószínűleg kiveszek pár szabadnapot, hogy szokja meg az új helyét

- direkt menhelyről szeretnék kutyát menteni, ezt lezárt témának tekintem

- a kutya barátságosan fogadott, vittem neki kutyakekszet, csak úgy falta és nyalta a kezem utána, izgatott volt és örült, hogy látogatója van).

2012. ápr. 12. 16:04
Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook