Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. máj. 21. 20:46

Nálunk is úgy kezdődött a lelencek befogadása, hogy elpuszult az öreg dogunk, aztán 3 évesen betegség miatt az utódja, és akkor azt mondtuk, hogy nem kell nekünk kényes fajtatiszta, hozzunk menhelyről.

Először jött Maja, Lábashoz hasonló keverék, de igazából nem olyat akartunk, de elcsábultunk. Rá épp 1 évre hoztuk Ginát, ő már az elképzelésünk szerinti volt.

9 hónap múlva 1 forgalmas autóútról mentettük Macit, és a bolognese a lányomé volt, de ő akkor nem tudott megfelelően gondoskodni kölyökkutyáról

(meglepetésként kapta) és elszerettem tőle.

Amúgy mi is a nagytestű kutyákat kedveltük, sőt az óriásokat:D

A pumit, pulit tudomásom szerint nem is igen szabad kefélni, csak megnyírni a koloncoktól.

Barátainknak van, nekünk még nem volt.

202. turkkati (válaszként erre: 195. - Guruljka)
2012. máj. 21. 20:39

A mi Ginánk is felnőttként került hozzánk a menhelyről, neki is csak 1 baja van, a szökhetnék.

Reggel-este, az autó ki-beálláskor Gina megy a kennelbe (egyébként nincsenek bezárva), Maci az ólba, oda van felakasztva 1 póráz, amivel megkötjük pár percre, Monát kell ölbe venni, ha kinn van:)

201. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 199. - Guruljka)
2012. máj. 21. 20:24
nekünk úgy lett ő, hogy előző kutyánk sajna megdöglött. öreg volt, beteg.így nem volt kérdés, hogy kell-e másik.amilyen gyorsan lehetett beszereztünk egy másik kutyát. az előzőt is felnőtten fogadtuk örökbe.ezért nem is akartunk máshonnan
2012. máj. 21. 19:59
És a foga alapján öregedő kutyának tartották...nem tudhatták, hogy a szép hófehér fogait kővel koptatta simára!
199. Guruljka (válaszként erre: 198. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 21. 19:58

Amikor itt maradtam kutya nélkül, már két nap múlva elkezdtem keresni kutyát. Azzal, hogy időm van (itthon vagyok, nem járok el dolgoni), tapasztalatom van, másik kutya sincs...hát egy menhelyről elhozom azt, akinek nincs más esélye.

Képról választottam Bodzát, a legkisebb unokám segtségével. A menhelyesek nem akarták elhinni, hogy őérte jöttem, azt hitték, ez az, akiért sose jön senki gazdinak. Nem merték más kutyával sem összerakni, mert problémás...

198. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 197. - Guruljka)
2012. máj. 21. 19:48
nekem is 7 meg 9 évesek.de hidd el, szerintem nem is kell mondani, hogy kell a kutya.teljesebb az ember élete. és annyira hűséges, látszik, hogy nélkülözött.nem is akartunk kiskutyát.mindenképp felnőttet szerettünk volna. de nem bántuk meg:)
197. Guruljka (válaszként erre: 196. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 21. 19:46

Olyan jó látni,amikor "kinyílik", végre kijön az igazi lénye.

Én már vén tyúk vagyok, nincsn kicsi gyerek nálunk, csak a 22 éves fiam játszik velük birkózósdit. Én már labdázni is nehezen tudok, a vállam nem akarja...

196. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 195. - Guruljka)
2012. máj. 21. 19:21
mi is felnőtten fogadtuk be menhelyről. ott a képe a reglaopmon. ez akkor készült miután örökbefogadtuk.ő egy kertesházból lépett meg, és csavargott. úgy került a menhelyre. staffordshire, németjuhász keverék, kan.de nagyon aranyos, és jól tűri a gyerekek nyaggatását. rengetegszer játszanak együtt, és lovagolnak rajta, miegymás. nagyon hálás.
2012. máj. 21. 18:51

Pumi keverék, a korát én most 3 évesre becsülöm. A fogai alapján nem lehet saccolni, mert követ rág. Betonozáskor vettük észre, de az alatt a pár perc alatt is 3-4 évet koptatott a fogain. Egy éve fogadtam be, a menhelyen ivartalanították, kan.

Az előéletét nem tudni, szegénykém a nyers krumplihéjat koldulja még most is. A farka is két helyen törött el.

Kipörgő lábakkal kergette a macskákat, és azt mondták, kutyával is agresszív. Az én macskáim leszoktatták a támadásról, a komondor apró kölyökként került ide és gyorsan nőtt, semmi bajuk egymással. Ez a szökés az egyetlen baj vele, és ha nem változik, hát majd én fogok figyelni. Pár percre ha esetleg megkötöm, az sem árt meg neki, és tűri is.

194. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 193. - Guruljka)
2012. máj. 21. 18:39
milyen fajta?és mennyi idősen fogadtad be?fiú?lány?
2012. máj. 21. 18:14

Azt tudom, mert átfutottam az elejétől, de milyen fajta, vagy melyik fajtához áll közelebb?

Volt már több menhelyi vagy befogadott kutyám, de az a mostani a legfurább szerzet. Vannak különös szokásai, de végül is egyik sem zavar, rá lehet hagyni.Több, mint egy éve van nálam, falusi udvaron, de bármikor ki-be járhat,mert az ajtón kztyabejáró van. Rohangálhat, ahogy akar, ráadásul a fiatal komondor is edzésben tartja. De ha nem vigyázok egy kapunyitásnál, kiszökik, és elindul az utcán egyenesen az első nyitott kapuig, oda bemegy. Hozam már haza üvöltöző és fenyegetőző házigazdától úgy, hogy reszketett szegénykém, de ha teheti, újra kirohan, ha a kapu egy pillanatra nyitva marad...

192. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 191. - Guruljka)
2012. máj. 21. 17:59
szia. olvasd el az elejétől, érdemes.igen a fórumindító örökbefogadott kutyája:)
2012. máj. 21. 17:24

Nincs semmi baj, és bocs, a bichonokhoz tényleg nem értek. 40 éve kutyázom, de inkább a nagyobb testűeket kedvelem. Bár a pumi keverék, akit menhelyről hoztam, nem éppen nagy darab, de nagyon szeretem. Ő járt úgy, hogy majdnem kopasz lett, mire a menhelybe fogadásakor sikerült megtisztítani a bundáját. Én most hagyom, hogy pótlódjon, a nagyobb tincseket feltépem, aztán majd kiderül, milyen stílust követ...:)

Nem figyeltem, hogy a menhelyi kutyáról már a bichonig jutott a beszélgetés. Lábas az eredeti tárgya a topiknak ugye? Ő milyen kutyi? Mert erről nem olvastam bejegyzést.

190. turkkati (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2012. máj. 21. 16:45

A bichonok napi piperéje a rendszeres fésülés.

Különben meg nem kértünk tanácsot, hogy milyen gyakran kell fésülni a kutyát, de azért köszönjük:)

189. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2012. máj. 21. 08:33
az a baj,hogy muszáj keféni, mert vedlik, és ha nem kefélném, nagyon hullana a szőre.télen nem volt gond, nem vedlett, alig volt szőr. de most hogy jön a jó idő, iszonyat,mennyi szőr jön le róla.egyszer lekeféljük, és utána addig nem szoktuk, amíg nem látjuk hogy megint hullik a szőre.
188. 6f257fd90e (válaszként erre: 187. - Guruljka)
2012. máj. 21. 07:28
Miért gondolod, hogy feltétlenül vitaminhiány az oka? Tavasszal minden kutya, macska cseréli a bundáját... Ezek a kefék pedig, amiket kapni lehet, nem feltétlenül szedik ki azt a szőrt is, amit nem kellene. Pl ha kifésülüm Lábas bundáját, akkor csak egy adott mennyiség jön le róla, utána több nem.
2012. máj. 20. 23:59

Nem igazán értem, miért kefélitek ki az aljszőrzetét.

Vitaminhiány miatt is lehet gyenge, hullós a szőre, és hullhat a folyamatos kefélgetés miatt is. Egyre több lesz a kikefélt szőr, aminek pedig a kutyán lenne a helye!

Fürdetni egészséges kutyát elég egy évben egyszer, de csak ha nagyon muszáj.

2012. máj. 20. 09:49

Sziasztok,


Bocsi a hosszabb hallgatás miatt, családi találkozó volt tegnap, sok vendég, meg a munkahelyen is most jött rá a főnökre, hogy napi 10-12 órát kellene dolgozni, szóval még fáradt is voltam.


Lábasnak egy szimpla drótkefét használok fésülésre, olyan kétoldalas kutyakefét, de imádja, és tényleg kevesebbet hullik a szőre ha fésülgetem. A mosás vajon mennyire használna szőrhullás ellen?

2012. máj. 19. 15:18
na, végül a párom beszervált egy drótkefét, mert azt mondta, unja a sok szőrt. megfogta a kutyut, és fél órán keresztül kefélte lent a játszón drótkefével.utána azóta sem lett szőr sehol:) a kutya imádta.hanyatt dobta magát és hempergett,tetszett neki a vakarás, a kaparászás. jó erős szála van a drótkefének, és jó hosszú szőre.de bevált.
184. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 183. - Turkkati)
2012. máj. 18. 20:22
akkor lehet elviszem kozmetikushoz újfent.hátha tud valami ötletet.de lehet neki is a ritka, de erős szálú kefe lesz jó.
183. turkkati (válaszként erre: 182. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 18. 18:59
A kozmetikus ajánlott kicsit görbe végű, vékony szálú kefét Monának, Macinak ritka fogú erősebb keféje van, azt használjuk Gimára is.
2012. máj. 18. 13:34
sziasztok, vagytok? mi újság kutyafronton?ma délelőtt porszívóztam újfent. szegény kutyának rosszabb most, mint nekem. ki mivel keféli a kutyát?tudtok valami használható tippet?
181. turkkati (válaszként erre: 179. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 16. 06:45

:DD

Köszi:)

180. turkkati (válaszként erre: 177. - 6f257fd90e)
2012. máj. 16. 06:45

Igazából nincs sok gond vele, csak Mona nagyon el van kényeztetve.

Azt a sok nevelési hibát, amit a gyerekeimnél nem követtem el, Monánál mindet.:D

Nem szeret egyedül lenni, ha leülök, azonnal az ölembe telepszik, de a kerti napozóágyban is:D, csak ágyban (konkrétan az enyémben) alszik, válogat az ételben, utál fésülködni, ezért gyakran kell kozmetikushoz vinni:D.

Amúgy alkalmazkodó, tündér, imádnivaló bébike:D

179. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 175. - Turkkati)
2012. máj. 15. 22:15
néztem a képet, nagyon ari.olyan mint egy pamut gombolyag:)
178. 6f257fd90e (válaszként erre: 174. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 15. 07:56
Akkor te is szorgoskodsz igen alaposan :)
177. 6f257fd90e (válaszként erre: 175. - Turkkati)
2012. máj. 15. 07:55

Nagyon szép fajta a bichon, én is szeretnék majd egyet, ha úgy alakul :) (úgy alakul alatt azt értem, hogy ha több lesz a hely, nem Lábast temetném)


Mennyire van sok gond vele?

2012. máj. 15. 07:26

Hát Lábas vedlik, mintha fizetnék érte.


Tegnap este észrevettem az egyik combján egy apró szúrásszerűséget, mintha valami drót szúrta volna meg, és kicsit meg is van csomósodva körülötte. Fogalmam nincs, hogy szerezhette, habár mászkált ő bokrokba meg össze-vissza, de nagyon bozótos helyekre nem engedtem. Most kenem tetraciklin zsírral neki, ha nem múlik 1-2 napon belül, viszem orvoshoz. Nem fáj neki nagyon, legalábbis meg se nyikkant, amikor tanulmányoztam...

175. turkkati (válaszként erre: 173. - 6f257fd90e)
2012. máj. 15. 05:53

Ez a fajta nem vedlik. fésülni kell rendszeresen, a kefében van szőr, pihe-puha, mint a báránygyapjú, de nem hullatja:)

Szerencsére, nem szeretem a kutyaszőrt a ruhámon.

Nyilván van, mert a kutyákat szeretem, van is 4, de örülök, hogy Mona után nem kell annyiszor takarítani.

Nagy házunk van, mindenhová bejáratos, velünk alszik, nem is győzném.

174. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 173. - 6f257fd90e)
2012. máj. 14. 22:00
kétzser:D de volt hogy én is háromszor:)
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook