Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. ápr. 12. 22:38
érzi=őrzi
2012. ápr. 12. 22:37
Az pedig ne tévesszen meg, hogy viselkedik a menhelyen. Mi olyan kutyát kerestünk, aki nem bántja a macskát, mert van egy senior cicánk. A menhelyi macskákra nem gerjedt. Sőt azt is mondták, hogy ez nem fog ugatni...Na, az első dolga volt, hogy a macskát iszonyatosan megkergette, aztán nem akarta hazaengedni.Később már igen, de a macska novemberig meg volt ránk sértődve, nem is tudom miből élt, mert tőlünk hónapokig nem fogadott el kaját, a szomszéd sufnitetején dekkolt, és csont-és-bőrre lefogyott. Aztán a hideg miatt átgondolhatta a dolgot, azóta, ha nem is szent a béke, de elférnek egymás mellett. És a kutya mindent megugat, szinte azt is, hogy leesik egy falevél. Úgy érzi a házat, mint egy igazi kutya, pedig csak ku. (Alig 10 kg.)
2012. ápr. 12. 22:32
Chippel kapcsolatban felhívnám a figyelmet, hogy az nem elég, hogy beleteszik. Ezt még regisztrálni is kell.Nálunk az állatorvos valami nyilvántartásba a vonalkód alapján megnézte a regisztrációt, és persze nem volt, úgyhogy ott helyben megtette. Ez úgy 2500 Ft volt. Viszont most ha el találna bitangolni a kutya, akkor jó eséllyel visszakerülne hozzánk.
2012. ápr. 12. 22:04
szaisztok bocsi, de sajna a munka nem engedi a sok netet, majd még benézek valamikor déli 12 után ha felkeltem:)
49. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 48. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 12. 21:57
igen. nekünk a kutyus bolhás volt. ott ugrabugráltak rajta:(
48. moncsicsi83 (válaszként erre: 35. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 21:50

Szomorú, hogy ilyen kiégett ember dolgozik a kutyákkal :(

Azt hiszem nekünk is kellett 2500 ft-ot fizetni ez valami támogatásként megy, de én 5000 ft-ot adtam, meg amúgy is hozzájuk megy az adóm 1%-a is, meg ha tudok, mindig kapnak pénzt egy kicsit, vagy eledelgyűjtésen eledelt, mert mi is találtunk már kutyikat, amiket nem tudtunk megtartani és beadtuk.


Fura, hogy itt írják a bolhaírtót is. Nekünk Husi kutyánk úgy került hozzánk, mintha egyik tudatos, felelős gazditól hoztuk volna el. Ezek szerint ennyire különböznek a menhelyek....

2012. ápr. 12. 21:46
sziasztok.bocs hogy nem voltam, de gyorsan közben elmentem dolgozni:( és most mobilról netezem.Ági láttam a kutyust, nagyon ari.Imola, szerintem kár ivartalanítani. mivel lakásban tartod kevés ideje lesz csatangolni:)
2012. ápr. 12. 21:29
Jaj, de drágák, főleg ott a cicával:D Megyek én is lassan szerintem aludni, holnap korábban szeretnék dolgoznimenni, hogy hosszabb ebédszünetet tarthassak - menjek kutyázni:) jóéjt nektek, és köszi midnenkinek a segítséget, holnap még visszajövök mindenképp!
2012. ápr. 12. 21:27

Raktam fel képet Golyóról (kutyám): )

Az biztos, hogy a kutyusod nagyon hálás lesz! Megyek most, majd írj, hogy mi a helyzet.Ha segíthetek, kérdezz nyugodtan. Sok sikert a bolhamentesítéshez! szia

44. jérce-forma (válaszként erre: 40. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 21:23
Ó, hát ő valami szuperaranyos!:) Nagyon kis viccesen cuki lesz fürdetés után, csurom vizesen. :)
43. 6f257fd90e (válaszként erre: 42. - 76e5505548)
2012. ápr. 12. 21:20

:) ő már 4 éves, nem is biztos, hogy akarom tudni, hogy élte túl...


Őszintén, szerintem ez az igazi "survival", nem amit a tévében mutogatnak, hogy celebeknek mondott embereket kidobnak a városszéli kiserdőbe és ott szalonnát sütnek.


Borzasztóan örült, mikor ott voltam nála és pláne amikor kutyakeksszel kínáltam, örömében ugrált és rohangált körbe-körbe a pici ketrecében... Nem tűnt temperamentumosnak, inkább csak aktívnak:D De végülis ez szerintem jó, legalább egészséges.

2012. ápr. 12. 21:14
Szerintem simán beülteted a zuhanykabinba, persze ez a habitusától is függ. Mi amikor hazahoztuk, csak 3 hónapos volt, kicsi, könyebb volt fürdetni.
41. 76e5505548 (válaszként erre: 34. - Jérce-forma)
2012. ápr. 12. 21:04
Nem lebeszélni akartalak, mert ha elvannak (kutya & cicus), akkor a legjobb dolog a világon látni, hazahozod a menhelyről, ahogy falja a kaját, amikor végre lefekszik a SAJÁT helyén és nem kell megverekednie a többiekkel a kajáért... lehet sorolni, amiért megéri!! Ahogy néz rád, mint egy istenre, aki megmentette, és még simogatod is egész este! Megéri hidd el! csak nem egyszerű :)
2012. ápr. 12. 21:02

Belinkelek még két képet: [link]

[link]


Nnna, őt kellene valahogy megfürdessem majd:P

39. 6f257fd90e (válaszként erre: 38. - 76e5505548)
2012. ápr. 12. 20:59
De jó, hogy írsz:) Mondd, szoktad fürdetni, hogy ment? Én előre félek tőle, már a fürdetéstől, mert muszáj lesz kivitelezni, amint hazakerül a menhelyről, de tartok tőle, mert nem épp egy bokakutya, és a lakásban zuhanyzókabin van, nem fürdőkád. Te hogy oldod meg?
2012. ápr. 12. 20:58
sziasztok! Nekünk van menhelyes kutyánk (imádom) és utcán talált cicánk, DE szerintem lakásban nem olyan egyszerű velük. Akárhogy elvannak, azért mennem kell "rendet tenni", amikor osztják egymást. Macska kicsit "megfésüli" a kutyát, pedig nem harcias cica, a kutya meg a legjámborabb a világon. Ha a cica meg eleve harcias, háááát... persze biztos jobb a kutyusnak, mint a menhelyen, de azért ez nem olyan egyszerű.
37. 6f257fd90e (válaszként erre: 30. - 76e5505548)
2012. ápr. 12. 20:53

:))) hát ez nagyonjó:D holnap meg is próbálom dörzsölgetni valami bolhairtóval...


1csajszi: amikor ma eljöttem a menhelyről, azt hittem, megsiratom azt a sok állatot ott... volt macska is, de főleg kutya. Egy farkaskutya pont akkor szabadult ki, az oldalán meg tudtam számolni a bordákat, amikor elfutott előttem. Egyáltalán nem volt agresszív, inkább nagyon félt... Le voltam sokkolva szinte. Nem tudom, hogy mi a rosszabb, ha visszamegyek és megint látom, mi van ott, vagy a fejemet a homokbadugva menekülök, hogy én megtettem a magamét. Gyakorlatilag ha visszamennék önkéntesnek sem tudom, mit segítenék. De most eszembejutott egy olyan, hogy a neten szétszórnám a hirdetéseket, fogadjon örökbe mindenki kutyát:)


A kishercegben a róka a kisherceg szemére hányta azt, hogy felelősséggel tartozik az iránt, akit megszelidített. Hát ilyenkor hol a felelősség? Olyan sok szerencsétlen kutya van, és még mennyi kóborol az utcán, sokkal rosszabb körülmények között...

36. 6f257fd90e (válaszként erre: 34. - Jérce-forma)
2012. ápr. 12. 20:48
Azok alapján, amit ma láttam a menhelyen, kérlek, menhelyről fogadj... valószínűleg más városból, de menhely és menhely között nem sok a különbség... Szerintem, ha úgy gondolod, hogy van rá időd, akkor vigyél haza egy kutyát, nem hinném h pl a macskákkal lenne gond. Anyukáméknál van három macska (tavasz - nyár elején néha több - kiscicák), és a kutya egy igencsak egocentrikus eb, mégis az első pillanattól elfogadta a macskákat, tudta, hogy a házhoz tartoznak. Amint neki megvolt a maga udvara, ahol ő volt a főnök, nem volt probléma. A kandúrral néha harcol, pláne tavasszal, de hát fiúkutya, dolgoznak az ösztönök :)
35. 6f257fd90e (válaszként erre: 29. - Moncsicsi83)
2012. ápr. 12. 20:43
:) aranyos történet, remélem a miénk is megszokja. Ez az ivartalanítás pontosan nem tudom, hogy van. Eddig akármilyen menhely honlapján jártam, három dolgot soroltak fel, hogy csinálnak a hozzájuk kerülő kutyákkal: féregtelenítik+oltások, ivartalanítják és mikrochipet tesznek beléjük, ebből a mikrochipet kell fizetni, kb 2500 ft-nak megfelelő összeg (viszel egy személyit + kifizeted a pénzt, szerződést írtok alá és elméletileg minden kész). Aztán ma amikor ott jártam, megnéztem a kutyát, és utána kérdeztem a dokinénit, hogy oké, de most akkor hogyan tovább, adjak oda most pénzt, vagy vannak opcionális lehetőségek. Mondta, hogy, hát, döntsem el holnapig, hogy ivartalaníttatom vagy sem, mert fiúkutya (ebből az jött le, hogy a fiúkutyákat nem ivartalanítják, de holnap kikérdezem pontosabban). Sajnos azt kell mondjam, hogy az állatdokinéni életuntabb volt mint maguk a kutyák. Nem igazán érdekelte, hogy mikor jövök a kutyuhoz, mert hogy van egy program, hogy látogatók csak kedden és csütörtökön, 12-től 2-ig jöhetnek. Azt mondta, hogy őt aztán nem érdekli, csak 12-nél hamarabb ne jöjjek. És szívta tovább a cigit... Ilyen nagyon sovány, beesett arcú doki volt, szinte rosszabb állapotban, mint a kutyák...
2012. ápr. 12. 20:33

Én is beszállnék és kérdeznék is rögtön. :) Mi is mostanában tervezzük egy menhelyi kutyus befogadását. Társasházban élünk ketten, de azzal a feltétellel jöhet a kutyus, hogy minden az én dolgom. Elég sokat járok el itthonról és sulim is van mellette, ami azért eléggé fáraszt. Mindenképp valami kisebb testű kutyusra gondoltunk, akit kifejezetten lakásba ajánlanak esetleg. Van két cicánk (az egyik már idősebb), nagyon határozottak, az egyik elég harcias, nem nagyon tűr meg mást maga mellett, egyszer egy órára befogadtunk egy talált cicát, volt is köztük balhé.


A kérdéseim: mennyi séta szükséges naponta a kutyusnak, hogy jól érezze magát? Mikor érdemes ezt megtenni? Mennyi időt kell vele lent lenni? (Főleg azért kérdezem, mert általában 6.30 körül kelek, mennyivel kéne ezt hamarabbra tennem?) Az etetését ennek megfelelően alakítsuk?

És végezetül a fő kérdés: szerintetek kéne egyáltalán kutyust befogadnunk? Nagyon szeretem őket és nagyon szeretnék is (már volt kutyánk, de akkor még kertes házban éltünk), csak nem szeretném, ha bármiben hiányt szenvedne, illetve szeretném pontosabban tudni, hogy részemről egész pontosan mit kíván a dolog, bírnám-e egyáltalán szusszal.


Mit gondoltok?

33. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 32. - Álomvirág1)
2012. ápr. 12. 20:17
és könnyen beszokott? :)
2012. ápr. 12. 19:55
Mi a székesfehérvári menhelyről fogadtunk örökbe 1,5 éve egy csodaszép, ma 4 éves kutyit. Imádjuk, és annyira hálás, hogy elképesztő.
2012. ápr. 12. 17:55
annyira jó hogy ennyien fogadnak örökbe menhelyről:) annyira sajnálom szegényket, hogy ha tehetném mind örökbefogadnám
2012. ápr. 12. 17:53
Sziasztok! mi is menhelyről hoztuk a kutyánkat (igaz már 9 éve: ). most hogy írtátok jött elő az emlék, hogy amikor hazahoztuk meeeenyi bolha volt a lakásban : ) hátára fektettük a kutyát és ugráltak le róla : )mindenképpen kell bolhairtó!
2012. ápr. 12. 17:47

Nagyon szép dolog, hogy menhelyről hozol ki kutyust, én csak támogatni tudlak benne! Kell majd türelem, kitartás, hogy a kutyussal összeszokjatok és megszokja ő is az új helyet, környezetet, de menni fog.

Én 2 éve fogadtam örökbe egy 2.5 éves kutyust a helyi menhelyről. "Szerencsére" akkor törtem el a kezem -biztos egy égi jel volt, hogy otthon tudjak lenni-, így a kutyussal tölthettem minden napot. Sokat kellett vele lenni, szelídíteni, "babusgatni", ismertetni az új hellyel, de 1 héten belül minden rendben ment. Az első 1-2 napon nem nagyon evett, utána kezdett felengedni. Igaz nálunk egy nagy testű kutyussal is össze kellett szoktatni, ami ugye annyira nem ment könnyen, mert a 10 éves Maci kutyánk megmutatta ki az úr a háznál. De ez is sikerült. Azóta mindenki kedvenc kutyusa, imádjuk, szeretjük, gondozzuk!


Ami fura, hogy nálatok nincsenek ivartalanítva a kutyusok. Nálunk erről a menhelyről csak ivartalanított kutyát lehet örök befogadni. Ezek szerint nem mindenütt törvény ez? Annyiból talán jobb, ha ivartalaníttatod, hogy ha van a közelben nőstény kutya és épp tüzel, nem fog neked ott vonyítani, nyüszíteni szegény kutyus...

28. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 17:46
szia, én neostomosan-t használok. ampulla,és másfél liter vízbe oldom fel. hatásos. bolhák, ha vannak, egyéb élősködők gond nélkül peregtek le róla holtan, mikor magunkhoz vettük.fújós flakonba teszem, és ráfújom a kutyára. igaz most már csak 3 havonta, mert jobb az elővigyázatosság.
2012. ápr. 12. 17:41
Én most kicsit lelépek, de később még visszanézek:)
26. 6f257fd90e (válaszként erre: 25. - Ardilla)
2012. ápr. 12. 16:50

Találtam valamit, kb 2500 ft-nak megfelelő árral, ilyen csomagolásban: [link]

A kutyára mindenképpen ráfér egy fürdés, rögtön az érkezés után, mert hát nem a legtisztább az a ketrec, akármennyire is takarítják naponta. Nem tudom, hogy fogja tűrni, de muszáj lesz, mert a szőre is az a borzoska. A párom azt is tanácsolta, hogy legyen Borzos a neve, de még meglátjuk:) Attól még rányomok egy adag bolhagyilkot, ártani nem árthat a kutyának, ha nincs bolhája akkor sem:D

25. Ardilla (válaszként erre: 24. - 6f257fd90e)
2012. ápr. 12. 16:44

Elvileg... De ebbe ne bízz meg! Ahonnan én hoztam, azt mondta a gondozó, hogy lehetetlen felvenni velük a harcot. Ezek a szerek drágák ahhoz, hogy a lelenc kutyákat kezeljék velük.


A Frontline kis flakonban van és olajszerű folyadék. Interneten rákereshetsz. Nálunk az állatorvostól lehet kérni, de állatáruházban is van. Kérdezd meg a leendő állatorvosotokat, hogy mit ajánl, mi kapható nálatok. Szerintem a Frontline-t is nagy eséllyel ismerik felétek.


Mi családi házban lakunk a kis vakarccsal, és ha nem vagyunk otthon, kicsapjuk a kertbe, de este eljöhet velem kocogni, és azért él-hal.

24. 6f257fd90e (válaszként erre: 22. - Ardilla)
2012. ápr. 12. 16:30

:)) Ez a kezelés amit kapott, por volt vagy valami olaj szerűség? Elvileg nem kellene tartalmazzon bolhát, mert azzal kezdik a menhelyen, hogy kinyúvasszák őket (bolhákat), de holnap mindenképpen megnézem, köszi a tippet:D

Panelben vagy házban laktok a kutyuval?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook