Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2012. máj. 14. 21:55

Na részlegesen sikerült a nyírás, mert csak a combjaihoz meg a nyaka köré volt türelme, sokkal inkább szerette volna, ha simogatom, de ezt is tűrte. Igazából nekem se nagyon volt kedvem, azaz kedvem lett volna, de ragad le a szemem 11 óra munka után.


turkkati: miért nem vedlenek a bolognese-k?


1csajszi: te hányszor takarítasz naponta? Nálunk ma este ment a harmadik porszívózás, igaz ez a levágott szőr miatt...


(Jóéjt nektek, holnap reggel még visszanézek, de most azt hiszem, zuhanok az ágyba...)

172. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 171. - Turkkati)
2012. máj. 14. 20:14
nekem az tetszik, mikor megrázza magát, és még a plafon is szőrös:D
2012. máj. 14. 19:20
A bolognese nem hullatja a szőrét egyáltalán, de a kintiek vedlenek rendesen:)
170. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 168. - 6f257fd90e)
2012. máj. 14. 19:14
nálunk is van most szőr bőven. mondtam is az uramnak, hogy ennyi szőrből egy másik komplett kutyát össze lehet állítani:)
169. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 168. - 6f257fd90e)
2012. máj. 14. 19:13
lehet amúgy rossz szokás, vagy még mindig ideges. ki tudja:) nem értek kutyául:D
2012. máj. 14. 18:48

De igen, még mindig vakargatja... A nyakát is, hasát is, az egész lakás csupa szőr. Ma este gondoltam, hogy esetleg lenyírom mindehol a szőrét, de tekintve, hogy itt mindjárt 8 óra és 10 óta itt ülök, de a főnöknek még se híre, se hamva, és ma még kell vele tárgyalni, szóval nem hiszem, hogy lesz belőle valami.


Lábason sincsenek élősködők, átbogarásztam a bundáját alaposan, valószínűleg csak hullik a szőre és így "szedi ki", mert cseréli a bundáját... Nyakörv, lánc nyomát se láttam rajta, remélem abbahagyja. Igaz, talán kevesebbet vakarózik amióta meg lett mosva, remélem lassanként abbahagyja...

167. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 166. - 6f257fd90e)
2012. máj. 14. 16:45
örülök hogy levágtátok:) azóta nem piszkálja? amúgy a mienk az első pár napban a nyakát vakarta folyton. nem volt rajta élősködő, de mégis vakarta. kérdeztük az állatdokit hogy mitől lehet. (amúgy látszott hogy előtte ki lehetett kötve,gondolom sokat szökött azért, mert a nyakán körbe látni lehetett a lánc helyét) azt mondta lehet nő a szőre azértvakarja a lánc helyét. aztán végül abbahagyta
2012. máj. 13. 17:42

Köszi szépen:) én is napjában többször figyelem, hogy ki mit írt, mindig örülök, ha új hozzászólás érkezik amire lehet reagálni:D


Levágtam a mancsáról a szőrt, meg egy kicsit a hasáról is, úúúgy tűrte... Hanyattdobta magát, becsukta a szemét és hagyta, hogy piszkáljam. Szóltam neki, hogy mostmár fel kellene állni, akkor meg csinálat a süketet:P nagyon jópofa:D

165. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 164. - 6f257fd90e)
2012. máj. 13. 17:13
amúgy nagyon örülök hogy indítottad ezt a fórumot. jó kis társaság gyűlt itt össze. mostanában csak emiatt a topic miatt járok fel, meg a naplód miatt.mindig kiváncsian olvasom, mi történt kutyuval:D
2012. máj. 13. 16:43
Akkó' levágjuk neki! :P
163. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 161. - 6f257fd90e)
2012. máj. 13. 11:44
szerintem is vágd le
2012. máj. 13. 11:38
Szerintem vágd le, könnyebb sáros időben tisztán tartani.
161. 6f257fd90e (válaszként erre: 160. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 13. 10:34

Semmi gond:)


Esetleg mév egy apró részlet, biztos több tapasztalatotok van ebben: a kutya (amióta itt van gyakorlatilag), nagyon sokszor nyaldossa, rágcsálja a mellső mancsait. Megnéztem, nem ragadt-e közé valami kődarab, vagy esetleg a körmei sértenék, de semmi erre utaló nyomot nem találtam. A körmei le vannak kopva, a talpa egészséges, párnás, annyi, hogy a szőre kicsit hosszabban nőtt, vagyis kilóg a körmei közül, de nem csomós, nem koszos, mindent rendben találtam. Szükséges feltétlenül, hogy levágjam a szőrt, ami "kilóg", vagy hagyjam, hadd piszkálja?

160. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 159. - 6f257fd90e)
2012. máj. 13. 09:43
szia. örülök hogy sikerült:) mi is megkínlódtunk az első fürdetéssel anno,és nem lett túl eredményes, mert továbbra is volt szag. ezért végül kozmetikusnál kötöttünk ki.ő mégis csak profibb volt mint mi:)sajna ritkán vagyok, nem mindig tudok írni:(
2012. máj. 12. 14:56

Na sziasztok!


Túl vagyunk rajta:P

Igaz, nem olyan 100%-osan, ahogy szerettem volna, inkább csak 65%-osra sikerült a fürdetés, nem igazán szerette... Végül két emberes és pórázos meló lett belőle, amikor már rajta volt a hám és a póráz, az egy égnek sem akart megmaradni a zuhanyzóban, hogy odakössem, ezért a csap köré tekertem (ami szerencsére nagyon erősen állt a falban), és a póráz másik végét a barátom fogta, alól meg a kutya kapálózott kifele. Gyorsan bevizeztem, rálöttyintettem a sampont, és még egy gyors öblítés. Nem igazán tűrte, főleg azt a részét nem, amikor folyt rá a víz, inkább a samponozást, pedig mind a kettő alatt vakargattam. Akkor láttam, hogy már nagyon fogytán a türelme, mikor a kutyakekszet sem fogadta, de nagyjából, jelzem, csak nagyjából sikerült lemosni. A hátát, kicsit a nyakát, kicsit a hasát, meg a combjait, a lábát meg csak vízzel.

Azzól tartottam, bedurvul és megharap, de szó sem volt ilyenről, úgy lógatta fülét-farkát, mint Szamár a Micimackóból...:P

Most az ágy alatt tollászkodik, megpróbáltam meghajszárítózni, de nem igazán szerette azt sem, és tekintve, hogy nagyon meleg van, meg amúgy is megtörölgettem amennyire lehetett, de elég alaposan, remélem nem fázik meg.

158. Ardilla
2012. máj. 11. 22:48

Mi elvittük kutyakozmetikushoz. Ahhoz képest, hogy mennyit dolgozott vele, nem került sokba, igaz nemcsak fürdette, de lehet azt is kérni, hogy csak fürdesse és szárítsa. Otthon is fürdettük a kutyát, de azért volt jó a kozmetikus, mert láttuk, hogy ő hogy csinálja, meg perszea mienket meg is kellett nyírni, hogy csövikutyából szaloneb legyen.


Ha úgy gondolod, hogy mindenképpen ki kell kötni, akkor a horpasza alatt vezess át valami gurtnit és egy magasabban található, stabil dologhoz rögzítsd. Akkor legalább nem tud elmenni.


Van kutyasampon, amit úgy kell használni, hogy előbb felhigítod egy kicsit. (Embersampont is így kéne, de nem tudom, hányan vacakolnak vele.) Sampon előtt jól vizezd be a szőrét. Szemét, száját is lehet mosni, egyedül arra vigyázz, hogy a fülébe ne menjen víz.


A végén meg fogja rázni magát, minden csupa víz lesz, de hát a kutyák már csak ilyenek. Ha a kezed rajta tartod, folyamatosan babrálsz vele, akkor talán kicsit lehet késleltetni a megrázkódást. Elég ha a végén csak egy kis vizet fröcsköl szét, nem pedig a sampont, és azt is vagy ötször.


Jó szórakozást! :-D

2012. máj. 11. 22:46
Nagyon hálásak
2012. máj. 11. 22:44
Szerintem se kösd ki. először próbáld meg pl az egyik lábát, hogy ha megijed, bármi, akkor ne vizezzen össze mindent és megszokja. nalunk a kutya lábmosás nélkül már nem megy a szobába, a múltkor elfelejtettem, és szegény ott feküdt az ajtoban míg észre nem vettem: (
155. turkkati (válaszként erre: 154. - 6f257fd90e)
2012. máj. 11. 21:38

Nálunk is zuhany van, Mona ott fürdik.

Ketten fürdetjük, kikötni nem szoktuk.

Mikor kicsi volt, külön kis kádban fürdettem, de macerásabb volt úgy.

Annyi, hogy bugyi, póló, mert minden csurom víz lesz.

Lehet, hogy a tiéd fegyelmezettebb, nyugodtabb, Mona nemszeret fürdeni.

2012. máj. 11. 15:35

Ismét a segítségeteket kérem. A hétvégén szeretném megfürdetni a kutyát, de tartok tőle, hogy valami nem fog klappolni. A gonom az, hogy zuhanyzókabin van csak a lakásban, fürdőkád nincs. Igaz, az elég nagy, ő kényelmesen elférne benne, meg már járt is ott, amikor mindent körbeszagolt.


Néztem valami tanitóvideót youtube-n, és ott ki volt kötve a kutya a csaphoz miközben fürdették. Tegyek én is így, nem fogja a kutya magát ezért rosszul érezni? Az megvan, hogy szemét, száját, fülét nem mossuk, esetleg valami hasznos tippetek van?

153. 6f257fd90e (válaszként erre: 150. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 11. 10:48
Amúgy beállítottuk a laptopot reggel, hogy vegye fel ami a lakásban történik amíg nem vagyunk otthon, és hallatszik (nem látszik, mert a nappaliba tettük a laptopot, ez meg a hálóban történt), hogy kinn valami kutya örjöng valami macskákkal, és ő is rohan és ugat, kb 1 perc az egész.
152. 6f257fd90e (válaszként erre: 150. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 11. 10:47
Igen, ezt a hetet már egyedül töltötte otthon.
151. Ardilla (válaszként erre: 150. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 11. 09:04
Ezek szerint igen. <:-O
150. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 149. - 6f257fd90e)
2012. máj. 11. 07:56
szia. hagytátok már itthon egyedül?
2012. máj. 10. 21:53
Na, ne csak dícsérjem... Ma leszaggatta a függönyt és letépte a műanyag redőny alsó pántját, és egy tócsát is hagyott a bejárati ajtó előtt. Mondjuk azért olyan nagyon nem haragudtam rá, őszintén azt sem igazán tudom, hogy ilyenkor van-e értelme, hogy megszidjam. Mire hazaérek, a baj már megtörténik, ha egy fél órával utána is kapja a szidást, már nem biztos, hogy tudja, hogy miért is van, csak azt látja, hogy hazaérek és vitázok vele. Szóval azért olyan nagy baj mégsincs, a redőny alsó pántját valahogy visszaillesztettük, és a függönynek csak a műanyag akasztói törtek el ahogy lecibálta, olyan meg volt nekem itthon tartalélban:)
148. 6f257fd90e (válaszként erre: 147. - Turkkati)
2012. máj. 9. 22:00
Köszöni szépen, nagyon jól:D kb egy órás símogatáson, nyaggatáson, szőrkefélésen túl, alig lehetett lebeszélni róla, hogy mostmár elég :) ez volt az engesztelés, hogy 9 után értem haza, és hogy a párom vitte sétálni, igaz vele a szomszédos kiserdőbe mennek, én nem szeretek ott egyedül bandukolni, de vele csak 15 percet sétál, a párom már jönne visszafele... De a hétvégén igyekszem bepótolni, kisebb gyalogos kiruccanás van tervben, ahová a kutyu is jönne.
147. turkkati (válaszként erre: 146. - 6f257fd90e)
2012. máj. 9. 18:21
Hogy van Lábas?
146. 6f257fd90e (válaszként erre: 145. - Turkkati)
2012. máj. 9. 14:04
Igen, nem lehet egyszeru... Kitartast:)
145. turkkati (válaszként erre: 144. - Turkkati)
2012. máj. 9. 08:15
Meg el is facsarodik:(
144. turkkati (válaszként erre: 143. - 6f257fd90e)
2012. máj. 9. 08:15

Néha morgok, zsörtölődök, de szeretem.

A gyerekeket meg nagyon szánom sokszor: úgy rá tudnak csodálkozni 1-1 másnak természetes dologra, hogy megmelegszik tőle a szív:)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook