Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől fórum

Menhelyről hoznék kutyát, tanácsot kérek tapasztalattal rendelkezőktől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
143. 6f257fd90e (válaszként erre: 142. - Turkkati)
2012. máj. 8. 21:07
Gratulálok az erődhöz és a kitartásodhoz... Nem lehet egyszerű egy-egy napod, sokszor már(még) hajnali 5-kor is látok kommenteket hoxán tőled, szóval nem vall egyszerű életre :)
142. turkkati (válaszként erre: 141. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 8. 14:23

Ez a 28. évem a pályán is, meg ebben a suliban is, válogathatnék, ha lenne miből:)

1 osztály indul évek óta és nagggggyon vegyes összetételben:(

Integrálunk, csak sajnos kevés normál képességűt a sok, több hónap lemaradással és szociális hátránnyal küzdő gyerek közé.

Több szülőnek nincs meg a 8 osztálya,van analfabéta 2, érettségizett szülőnk nincs is, és olyan, ahol mindkét szülőnek szakmunkásbizonyítványa van, csak 1 van a 18-ból.

141. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 140. - Turkkati)
2012. máj. 8. 11:32
értem. és te vállaltad őket?vagy csak itt volt munka?bocsi csak nem ismerem a körülményeket:)
140. turkkati (válaszként erre: 133. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 7. 17:11
Vegyes osztály, de többségük halmozottan hátrányos:(
139. d62762eb79 (válaszként erre: 138. - 6f257fd90e)
2012. máj. 7. 15:58
így is kell!♥
2012. máj. 7. 11:10
Egyelőre eléggé elviselhető a szaga, még várok mindenképpen a fürdetéssel pár napot, hogy nyugodjon meg teljesen és a lehető legjobban szokja meg a helyét és érezze magát biztonságban.
137. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 136. - 6f257fd90e)
2012. máj. 7. 10:33
a minek is nagyon büdi volt. mefürdettük, de továbbra is szagos volt. utána elvittük kutyakozmetikushoz, hogy fürdesse le, utána jó lett:)
2012. máj. 7. 10:30

Bevallom, hogy eddig nem értettem, hogy amikor egy ember örökbefogad egy gyereket, akkor sokan azt mondják, hogy úgy szeretik, mint a sajátjukat. Pontosabban nem tudtam elképzelni ezt az érzést. Péntek óta el tudom...


Kutyu most alszik, pár perce kaptam a "jelentést" a páromtól messengeren, tegnap is áthorkolta a napot, valószínűleg ma is így lesz. Reggel azzal keltünk, hogy jött símogatást kunyerálni :)) odajön, megsímogatjuk, és csinálnánk tovább a dolgunkat, de ő az orrával lökdösi a kezünket, hogy még, még :D aztán ha erre se hatódunk meg, akkor lefekszik a földre, a két mancsával eltakarja a szemét, és úgy dörzsöli az orrát a padlóhoz, közben csóválja a farkát. Na ezt olyan meghatóan tudja játszani, hogy lehetetlenség, hogy ne üljön le mellé valamelyikőnk, vagy akár mind a ketten és nyaggassuk, símogassuk, ő meg tűűűriii...


Általában a hálószobában alszik nappal, éjszaka ki van rakva, mert járkál és felébreszt, de akkor meg a hálóajtóban tesped és őrzi a bejáratot (két szobás lakásban lakunk, a nappali átjárószoba, a belső szoba a háló). Kanapéra, ágyra nem igazán engedtük felugrálni, a mellső két lábát már volt hogy feltette, ha hízelgett, de ennyi volt. Egyelőre nem akarnám rászoktatni, ha lehet, egyrészt, mert még nem volt komolyabban megfürdetve, másrészt mert egyelőre jobbnak látom így.


A fürdetést jövő hétvégére tervezzük, ha jobb idő lesz, egyelőre csak szárazsamponnal volt bedörzsölve, mert iszonyat büdös volt a menhely után, de a fürdetés stresszének még nem akartam kitenni, inkább szellőztetek meg porszívózok sűrűbben, elég stressz érte szegényt az elmúlt napokban úgyis... Annyi mindent kellett megszoknia, utazott autóban, amit utál, lépcső, kint pisilni, kakálni, új lakás, új emberek, póráz, hám... Egy kisebb kiadású hősnek tekintem, hogy ilyen hamar alkalmazkodott és amiért ennyire okos:)

135. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 134. - 6f257fd90e)
2012. máj. 7. 10:21
ez olyan, mint az árva gyerek. sokkal több a szeretet benne ,mint a sajátban. vagy csak mélyebb, merrt neki nem volt családja.de mesélj, mi újság azóta a kutyussal?hol alszik?nekem télen a radiátor mellett, nyáron az erkélyen:) és felmegy a kanapéra? a mienk az elején nem engedtük, mert kellett fürdetés, bolhátlanítás, meg aztán eltökéltük hogy nem jöhet az ágyba. végül nem lett belőle semmi, a tisztítás után, két napig bírtuk, és a kanapén szundikál, meg a földön az ajtóban nappal
2012. máj. 7. 10:14

Biztos, hogy másak az életről az eddigi emlékeik a mehelyes kutyáknak, és általában nem pozitívak. Ők, szegények, olyanokat élnek át, amiket a szerencsésebb emberek soha. Pl ha egy hajléktalan egyik napról a másikra kapna ennivalót és otthont, biztos rendkívül hálás lenne, és tudná értékelni.


Érdekes, amit Gináról írsz... Igazi karakternek tűnik:)

133. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 131. - Turkkati)
2012. máj. 7. 10:09
hátrányos helyeztűeket tanítasz?vagy vegyes osztály eleve?
132. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 131. - Turkkati)
2012. máj. 7. 10:07
most gondolj bele, ha mindnnap ehetsz téliszalámit, nem kunszt. letolod a bélbe. de ha valaki még nem is látott olyat, akkor az szopogatja:D
131. turkkati (válaszként erre: 130. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 7. 10:06
Igen, erre jutottam én is, mikor a gyerekeknél is ezt láttam:)
130. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 129. - Turkkati)
2012. máj. 7. 10:05
lehet pont azért, mert tovább élvezik az ízét:) ha hamar befalja, akkor hamar is fogy el:)
129. turkkati (válaszként erre: 128. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 7. 10:04

Egésznapos osztályban tanítok, etetünk is. Van, mikor valamivel megkent kenyér a reggeli, és délutánig sem fogy el, olyankor haza hozom "madárlátta csemegének". Maja, Maci lenyelik rágás nélkül, Gina félrevonul vele, lenyalogatja, utána szépen, lassan megeszi. Nekem ez azért meglepő, mert ő éhezett, azt gondoltam neki kellene habzsolni. A többit kölyökként fogadtuk örökbe, mégis ők a falánkabbak.


Aztán ezt láttam a cigánygyerekeimnél is, 1 nápolyis csokit tudnak negyed óráig enni: lenyalogatják a mázt, aztán ostyalapokra bontva szopogatják el, pont mint Gina.

128. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 127. - D62762eb79)
2012. máj. 7. 09:55
igen, én is ezt tapasztalom a kutyánkon. sokkal hálásabb mint a nem menhelyes társai. persze azok is hálásak, de míg nem ismerik a nyomort másként élik meg. akit egyszer már kiraktak,éhezett, belerúgtak, elkerülték, majd egy zárt ketrecben tengődött többedmagával, jobban értékeli a szeretetet
2012. máj. 7. 08:55
volt szerencsém fél évig menhelyen dolgozni, és csak megerősíteni tudom, amit írsz. hatalmas szeretetvágy és szeretni akarás van a menhelyi kutyákban. iszonyat jó fejek, ha lehetne még kutyám (most öt van), csakis menhelyről hoznék...és mindenképpen idősebbet:)
2012. máj. 7. 07:19
Köszi szépen:) szóval ezek után azt hiszem, hogy ha még lesz kutyám, kizárólag és csakis menhelyről lesz... Ha Gina is hasonlóan viselkedik, akkor azt jelenti, hogy nem egyedi vonás, a menhelyesek tényleg okosabbak, hálásabbak a többinél. Mindenkinek csak ajánlani tudom!
125. turkkati (válaszként erre: 124. - 6f257fd90e)
2012. máj. 7. 05:55

Gratulálok!

Olvastam a naplódat is:)

Ahogy összeszoktok, még jobb lesz, meglátod.

A mi Ginánk a leghálásabb, legokosabb a 4 közül. Őt hoztuk 3-4 évesen.

2012. máj. 6. 21:09

Hölgyeim, dicsekednem kell, és igazat adni 1csajszi és turkatti utóbbi kijelentéseinek :) Az a kóborkutya, aki két napja van nálam, aki soha nem lakott panelben, csak utcán, udvaron és menhelyen, aki öreg, mint az országút, ma este fél 10-kor kikérezkedett pisilni! Dagad a keblem a büszkeségtől :D nem tanítottam erre soha, eleve nem volt mikor... és csak néztem, hogy mi lehet a baja, mikor lecövekelt az ajtó elé, és szuggerálta azt a sarkát, ami nyílni szokott. Nem értettem, hogy mi lehet a baja, elképzelni se tudtam, hogy annyira okos, hogy kikérezkedik...

Már egyre jobban elhiszem, hogy milyen öröm egy ilyen kutya... Most akkor ki is az okosabb, én, az ember, felsőfokú végzettséggel, vagy a 10 éves kóborkutya? Én nekiadnám a végzettségemet ezek után...

123. turkkati (válaszként erre: 122. - C69ff6d3e9)
2012. máj. 6. 19:03
De igen, már egyre jobban elhiszi:)
2012. máj. 6. 14:21
amúgy nem hiszed el, milyen öröm egy kutya, akit megmentesz.tapasztalat
121. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 120. - 6f257fd90e)
2012. máj. 6. 14:21
nagyon cuki:) rendszeres olvasód lettem:)
2012. máj. 6. 10:34

Úgy döntöttem, hogy egyszer fog ezután enni kapni, csak este, mert ettől a sok összevisszaságtól eléggé ment a hasa, és a Pukikirály becenévre is sikerrel pályázik. Tegnap másfél órát sétáltunk, ma reggel is, délután, ha ilyen jó idő lesz (egy kevés felhő, kis napsütés), azt hiszem elviszem a Szamoshoz, az hosszabb lenne, kb 2- 2,5 óra, csak ott lenne pihenő a parton.


Igazán kezdi megszokni, mármint látszik rajta, hogy sokkal otthonosabban mozog, mint tegnapelőtt. A hangomra rögtön reagál, ahogy megszólalok, riszálja a fenekét meg a farkát, még ha fekszik is a földön és csukva van a szeme:D

119. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 114. - 6f257fd90e)
2012. máj. 5. 23:28
az első időben gyakrabban vidd le sétálni, élvezze az együtt töltött perceket. majd fokozatosan térjetek át kevesebb sétára. hányszor adsz neki enni?
118. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 114. - 6f257fd90e)
2012. máj. 5. 23:26
ez de ismerős:) a mi kutyánk pont így tett. szegény annyira meg volt ilyedve, hogy nem csak a pórázt rágta szét, hanem még kicsit be is pisilt:)
2012. máj. 4. 20:06

Gratulálok!

Örülök, hogy minden rendben van. Kívánom,hogy sok örömötök legyen egymásban!

Nálunk is Gina (a felnőttként örökbefogadott) a legokosabb, leghálásabb.

Olvastam a naplót, várom a további tudósítást:)

116. 6f257fd90e (válaszként erre: 115. - D62762eb79)
2012. máj. 4. 16:05
Köszi:)
2012. máj. 4. 15:47
gratula!
2012. máj. 4. 15:44

Kedves mindenki! Hát hazaérkeztünk, nem éppen zökkenőmentesen, mert szegény félelmében elrágta a szállítóketrecben a hámot és a pórázt, ami rajta volt az úton, de itthon vagyunk és minden rendben.


Az első pillanattól megszokta, igazatok volt! És annyira okos, és tudja, hogy itt már itthon lehet... már nem félek annyira az első sétáltatástól sem, de az még várat kicsit magára, először pihenjen egy nagyot, mert most itt alszik mellettem.


Írtam egy hosszabb naplóbejegyzést is róla, töltöttem fel képeket is a naplóba a kutyuról, ha esetleg valakinek van kedve/ideje, nyugodtan nézegesse. Ha van még fontos tanácsotok, osszátok meg velem, de én is fogok még kérdezni mindenképpen. Köszi a sok segítséget:)!!!

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook