Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik zöldség vagy gyümölcs tartalmaz cinket és szelént? fórum

Melyik zöldség vagy gyümölcs tartalmaz cinket és szelént? (tudásbázis kérdés)


2010. ápr. 10. 09:35
nem baj ha nem csak zöldség félét tartalmazott a lista.így is sokat segítettetek.
2010. ápr. 10. 09:32
köszönöm mindenkinek a segítséget.ezek alapján kell össze állítanom a menüt... :)
15. CsillagTM (válaszként erre: 12. - FormáSan)
2010. ápr. 9. 09:04
Örülök, ha segítettem!:) Szép napot!
2010. ápr. 9. 08:51
d
13. FormáSan (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2010. ápr. 9. 08:51
Te meg vállogass és ne bánts a másikat, ha veszi a fáradságot és segíteni akar!
12. FormáSan (válaszként erre: 10. - CsillagTM)
2010. ápr. 9. 08:50
Én megköszönöm, azért mi is olvasgatunk és a hasznos információk mindig jól jönnek:-)
11. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2010. ápr. 9. 08:50
Mellesleg írtam több olyat is, amit te/ti nem. Úgyhogy tán még hasznos is volt...
10. CsillagTM (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2010. ápr. 9. 08:49

Igazad van. De gondoltam, hátha ez is hasznos. Ha nem is neki, akkor esetleg valaki másnak.


Kedves fórumindító, ne haragudj!

2010. ápr. 9. 08:45
zöldséget, és gyümölcsöt kért....
2010. ápr. 9. 08:36

Cink: gabona, tej, hús, tojás, hal


"Cink

Az ember szervezete hozzávetőlegesen 3 gramm cinket tartalmaz. Ez a mennyiség a következő helyekre koncentrálódik:


* haj

* szem

* férfi nemi szervek

* máj

* vese

* izomzat

* bőr


Elsődleges funkciója az inzulintermelésben jelentkezik, de fontos összetevője a növekedésnek, az anyagcserének és a nemi fejlődésnek, valamint a szaporodást is befolyásolja.


Cinket tartalmazó élelmiszerek a hús, a máj, a tojás és a hüvelyes zöldségek.


Cink hiányában előfordulhat törpenövés, herék elsorvadása, bőrgyulladás, valamint lassú sebgyógyulás. Cinkhiány tünetei lehetnek hasmenés, étvágytalanság, valamint csökkent ízérzékelés."


ez a kettő hasznos lehet:


[link]


[link]

2010. ápr. 9. 08:32

"Szelén a Peponen tökmagolajban és -kapszulában, a csírázó gabonafélékben, a vöröshagymában, az élesztőben és az ananászban van."


"- Szelén ( Se )

lilahagyma, spárga, búzacsíra, búzakorpa, paradicsom, brokkoli"


őszibarack


"Szelén

A felnőtt emberi szervezet mindössze 6 mg szelént tartalmaz, ennek a mennyiségnek a nagy része a fogzománc és a köröm részét képezi, valamint a májban is található egy kevés.


A szelén az emberi szervezetben antioxidánsként funkcionál, szoros együttműködésben az E-vitaminnal. Megköti a szabadgyököket, ezáltal gátolja a rák kialakulását.


Fontos szelénforrások a tengeri állatok és a teljes kiőrlésű gabona. Gabona esetében a szeléntartalmat nagy mértékben befolyásolja a talaj szelén tartalma.


Szelén hiányában fokozódik a szívbetegségek kockázata."

2010. ápr. 9. 08:22

Cink:


tojássárgája, lencse, napraforgómag, marhahús,tökmag, zabpehely, borjúmáj, Edami sajt, búzaőrlemény, kagyló. Ezekben van a legtöbb cink, növekvő sorrendben.

2010. ápr. 9. 08:16

Miért jó hatású a szelén?A szelén nagyon hatékony antioxidáns. A szabadgyököket megköti és gátolja romboló hatásukat.

Van szelén a szervezetünkben, de nagyon kevés. (kb. 6mg)


Hol található a szervezetünkben szelén?Kimutatható a májban, körömben, fogzománcban, de érdemes növelni a mennyiségét.



Milyen betegségek ellen hatásos a szelén?A különböző rákbetegségek kialakulását gátolja, különösen jó hatású a tüdő-, prosztata-, vastagbél-, végbélrákok esetében.


Milyen táplálékokban található szelén?Főként halak, tengeri állatok húsában, illetve a vese, a máj és a teljes kiőrlésű gabonában található nagy mennyiségben szelén. A gabonafélék, zöldségek tartalmaznak szelént, de a termőtalaj minőségétől függ a mennyiség. Magyarország talaja viszonylag kevés szeléntartalommal rendelkezik.



Mire kell vigyázni a szelén pótlásával kapcsolatban?Ha túlzott szelénbevitel történik a szervezetbe, akkor az idegrendszeri problémákat okozhat. Enyhe esetekben bőrkárosodást, haj-, és körömhullást, rosszabb esetekben zsibbadást, görcsöket, akár bénulást is

2010. ápr. 9. 08:15

Szelént alig-alig találsz, én is csak a teljes kiőrlésű gabonáról, és a tengeri állatokról tudok, dehát az egyik sem zöldség...


Legtöbb cink a hüvelyes zöldségekben van.

2010. ápr. 9. 08:03
Ja és természetesen a spenótnak is magas a cink tartalma!
2010. ápr. 9. 08:02

Cinket tartalmaz a lencse, a tökmag és napraforgómag, és azt hiszem,hogy az zabpehely is.

A szelént sajna nem tudom.

2010. ápr. 9. 07:47
Melyik zöldség vagy gyümölcs tartalmaz cinket és szelént?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook