Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Melyik szakma? fórum

Melyik szakma? (beszélgetős fórum)


12. cirmoscicajaj (válaszként erre: 11. - Jozsi.38)
2012. aug. 1. 07:11

Ezért irigyeltem a szakácsainkat :))))))))

néha vannak annyira taj parasztok :(((((

11. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Cirmoscicajaj)
2012. aug. 1. 07:08
szakács majdnem ugyanez, csak a vendégekkel nem ő foglalkozik. akkor inkább cukrász
2012. aug. 1. 07:08

A legfontosabb szabály amit mindig elsőnek tanítanak:A vendégnek mindig igaza van!!!!!!!!!Akkor is ha nincs!!!!!

Ja,elfelejtettem írni,h ált.a fizetés minimál bér.persze ez főnöktől, helytől (várostól)és persze színvonaltól is függ.Meggazdagodni nem fogsz vele :))))persze jól jön a borravaló.és az éttermekben munkaidőben a főnök köteles vagy napi 1x étkezést biztosítani,vagy étkezési jegyet adni.ami szintén jó.

A cukászkodásban nem vagyok benne,de szerintem az is szép szakma.jól jön ha az ember kreatív.

fusizni is tudsz.a marcipán finom,de hamar megunja az ember :))))))

ha választani kellene a kettő közül,én cukrász lennék,mert a pincérkedés nekem nem jött be.És a cukrász lét nyugisabb.De ez csak az én véleményem

2012. aug. 1. 06:59

Ha ha vissza mehetnék az időben pincékedésen nem is gondolkoznék.

Ha mindenképp szeretnél pincér lenni,fontos,h megfelelő gyak helyet válassz.Ha az egyik valamiért nem jó ne félj azonnal egy másik,szimpatikus helyet választani.Ha az sem jó,menj a következőhöz.

Ahogy én látom,a pincérkedés előnye:

ha valaki lelkiismeretesen csinálja (és nem a sarki bodegában)akkor nem munka hanem művészet.

Egy jó pincérért "ölnek"a vendéglátósok

sok gyakorlással,sokat fejlődhetsz,új dolgokat tanulhatsz,ezáltal egyre több,és jobb minőségű munkahelyekre mehetsz dolgozni.

A vendégek meghálálják az igényes kiszolgálást,nem csak a borravalóval,hanem visszatérő vendégek lesznek,és így akár kapcsolatokat is építhetsz.

És ég sok minden más ami most nem jut eszembe.


Ahogy én látom a pincérkedés hátránya:

A vendéglátásban nincs 8 órás müszak,még ha van,akkor sincs.Nem fogod otthagyni az asztalvendégeidet,és hazamenni,mert letelt a 8 órád.főleg nem rendezvényen :)

számtalan dolgot kell a fejedben tartani (árak,ital-étel kapacitás,elkészitési módok,stb)

minimum1,2 idegen nyelv (nem kell perfekt)

fontos a türelem,humorérzék,(vannak bunkó vendégek)

én csak pár éve vagyok benne,de a lábam tiszta viszér,meg van erőltetve.a pincérek betegsége a tenisz könyök.szinte nincs ünneped,mert pl.aug 20-a táján rendezvények,aztán az ősz bálszezonok,télen mikulás partik,meg karácsonyi partik,szilveszteri partik,aztán májustól-szept.okt.lakodalom szezon+még a napi vendégek ellátása.szóval mikor más bulizik te dolgozol. kb. ennyi jut most eszembe

2012. júl. 31. 22:24
Látod, magamnak csak a virágkötést tudnám elképzelni.
7. tavasz007 (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 22:02

itt a pont, egyetertek!!



szerintem egyik szakma sem nagy asz, pincer, cukrasz meg oke, ha elmesz kulfoldre!! itthonra feleseges!

6. Eperfej (válaszként erre: 5. - E2e3dd6eca)
2012. júl. 31. 22:01
:D Én is így vagyok vele. :)
2012. júl. 31. 21:56
Szerintem sokat számít, hogy van-e kedved egyiket másikat tanulni, illetve melyik az, amelyikhez van tehetséged is. Belőlem pocsék cukrász lenne, irtó béna vagyok a sütéshez, és fel is zabálnám az alapanyagokat. :)
4. pirosbegre (válaszként erre: 2. - A14deb9047)
2012. júl. 31. 21:56
Ott a pont, nekem a cukrász:D
3. Eperfej (válaszként erre: 1. - Mely20)
2012. júl. 31. 21:56
Inkább az első kettő, Virágkötő nekem is tetszene, de nem éri meg, nem lehet belőle megélni... :(
2012. júl. 31. 21:53
Melyik az a munka, amit akkor is csinálnál, ha nem fizetnének érte?
2012. júl. 31. 21:52

SZAKMÁK:

1.Cukrász

2.Pincér

3.Virágkötő

Tudnátok erről bőven írni hátrányok-előnyök?Megéri-neméri?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook