Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik szakmát érdemes tanulni? fórum

Melyik szakmát érdemes tanulni? (tudásbázis kérdés)

20. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 19. - Michelle.r)
2023. jún. 25. 08:19
Ennek a két szakmának fiatalkorban valahogy varázsa van..-)
19. michelle.r (válaszként erre: 18. - 5d8fd6c5cb)
2023. jún. 24. 23:26
Oh God. Ördögfi szintén kukás akart lenni kiskorában. Most éppen teenager. Még nem merült fel, hogy strici legyen 😇
2023. jún. 24. 15:18

Én gyerekként kukás akartam lenni.

Teenager korban meg strici.

Aztán semmire se vittem, megöregedtem..-)

A korai álmaim nem váltak valóra..

17. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 24. 14:11
👍
2023. jún. 24. 09:12
Szerintem a jövő a számítástechnika minden ága, programozó, de programm fenntartó, válalatoknak egyéni programm , játék programm, de még adatrögzítő is kell mindíg.Valuta pénztáros
15. gigi> (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 20:29
Nagyon erős idegrendszer!!
14. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 19:52
Azt válaszd, amit örömmel csinálsz. Akkor is, ha éppen nem megy jól a szekér. Nehéz előre megmondani, hogy ami ma érdemes, tíz év múlva is az lesz-e.
13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Gigi>)
2023. jún. 23. 19:40
Nem érdekel a szociális munka,nem bírom az olyan dolgokat,oda erős idegrendszer kell.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2023. jún. 23. 19:39
Énis ezen gondolkoztam,bolt mindig kell az egy biztos pont. De a pedagógia pl: tanárok is mennek egyre lejjeb,keveset kapnak.
11. Regin_a (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 18:07
Vaskohászat nem érdekel? Meleg munkahely, ingyen szódavíz, télen melegben vagy és valami pótlék is jár
10. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 16:21

Inkább végezd el a bolti eladóit, hiszen az nem elsősorban azt jelenti, hogy ülsz a pénztárban, sőt: pultnál kiszolgálsz, vagy majd idővel akár műszakvezető, üzletvezető is lehetsz, vagy egy maszek üzletben teljes körű munkát végezve alkalmazott.

De ha a sorsod később úgy alakul, még a saját üzlet nyitáshoz is feltétel a szakmai végzettség. Többre mégy vele.

9. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 16:16

Kinek az asszisztense akarsz lenni?

Már oktatás sem lesz hamarosan, a pedagógusok is (hasonlóan az orvosokkal) tömegével hagyják el a pályát. Most folyik a kivéreztetésük.

Nem igazán érzem, hogy jövője lenne.

2023. jún. 23. 16:05
Végezd el a Szociális gondozó és ápoló sulit. Ilyen képzés mindig indul valahol. A Szociális területen mindig nővér hiány van, ezzel a végzettséggel, egy idős otthonba simán felvesznek.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2023. jún. 23. 15:54
Fogászati asszisztensen gondolkodtam,de az is sajnos nehéz és sokat kell tanulni,gyakorlatra sem lehet tudni hova helyeznek ki vele,lehet pont kórházba,de rengeteg a latin szó amit az egészségügybe tudni kell. Gyógyszertári asszisztensen gondolkodtam de szerintem az is hasonló tanulás kellene. Meg azt sem tudom hogy az pontosan mit takarna,talán patikus vagy csak a segédje a patikusnak?
6. Bichi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 12:32
Viszont az üzletekben nem is igen kérnek az eladótól végzettséget. Szerintem azt teljesen felesleges elvégezni
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Michelle.r)
2023. jún. 23. 12:23
A pénzügyel az a gond hogy az nagyon matekos az meg sajnos nálam gyenge,éppen annyira tudnám hogy a vissza járót tudjam. De a pénzügybe nagyon szigorúan veszik,meg elléggé erős iskolákba vannak.
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. jún. 23. 11:54
Igen,de mondjuk vannak olyan kisebb üzletek ahol nem kell agyonra dolgoznia magát az embernek,most nem az élelmiszer üzletekre gondolok.
3. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 11:52

Most akarsz pedagógia irányba menni, amikor már a technikumban végzettek fognak oktatni? A másik meg azért zsákutca, mert elnézve az üzleteket a legkevésbé a szakértelem és a tudás a fontos.


Valami pénzügyi vonal? TB, spedíció, fogászati szakasszisztens?

2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jún. 23. 10:55
A szakasszisztens biztos kevesebbet keres mint a bolti eladó, főleg a pénztárosok, viszont kifoghatsz olyan munkahelyet ahol megszakadhatsz. Nem is könnyű elhelyezkedni. A szakasszisztens nem szakad meg a munkába. Nagyon különböző a kettő, az számít leginkább hova húz jobban a szíved.
2023. jún. 23. 10:43
Oktatási szakaszissztens más néven Pedagógiai asszsztens,érdemes manapság bele kezdeni,a bolti eleadón gondolkodtam még,de valamiért ezt jobban tanácsolják?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook