Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Melyik szakmával lehet jobban érvényesülni? Fodrász vagy kozmetikus? fórum

Melyik szakmával lehet jobban érvényesülni? Fodrász vagy kozmetikus? (beszélgetős fórum)


1 2
2023. febr. 2. 14:57

Egyikkel sem. A drágulások és más okok miatt már a közepesen ügyes nők is képesek saját maguknak jó frizurát késziteni.

Én pl nem szeretek alkalmazkodni, az időt sajnálom rá.

A kozmetikus meg szerencsésebb esetekben kivédhető házilag is.

Szerintem most nincs olyan vállalkozás, ahova dől a lé.

38. syria (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 13:45

Hm. Erre elég nehéz gombot varrni. A fórumot valami egészen más címmel kellett volna kiírnod, mert ez köszönőviszonyban sincs a problémáddal, a lehetőségeiddel.

Gyakorlatilag „diétás” állami állást szeretnél, irodai munkát, ahol nem kell matekozni. Ugyanakkor vágysz egy papírra, aminek semmi hasznát nem veszed, mert nem érdekel a kozmetika, a fodrászatot pedig megutáltad.

Valami szakmát nem muszály, hanem muszáj megtanulni. (Esetedben legalább 4 kilőve.) Ha van kézügyességed, tudsz kreatív lenni, megtanulhatnál pl. varrni, virágot kötni, pincérkedni, és még tucatnyi mást. Az a fontos, hogy bármit választasz, szeresd művelni! A többi jön magától.

37. tumbo2 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 2. 09:50
szerintem ahhoz nem kell matek.inkább az üzleti ügyek átlátása,talpraesettség,na meg a magyar közlöny olvasása.én is úgy kezdtem,a főnököm elém rakott egy kupac közlönyt,na olvasd.olvastam,de halvány gőzöm,nem volt semmiről.aztán sok éves gyakorlat után lett némi fogalmam,de utáltam mindig.
36. tumbo2 (válaszként erre: 35. - Kriszti T.)
2023. febr. 2. 09:42
nálunk a faluban van vagy öt fodrász,persze hivatalosan egy sem.
2023. jan. 31. 11:31
Fodrász .
34. Ágio8405 (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 07:53
Ez aztán nagyon fontos, ha hasznod nem lenne belőle….
33. gabbbicica (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 31. 06:39

De akkor legyen olyan szakmád, amivel mész is valamire.


Azert mert ezt lenne most kenyelmes, mert ott van a suliban, ahova jarsz, azert felesleges.

32. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Gabbbicica)
2023. jan. 30. 22:14
Igen angolt.
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Ágio8405)
2023. jan. 30. 22:13
Hogy legyen egy szakmám.
30. gabbbicica (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 21:36

Ha nem szeretnéd, és nem akarsz benne dolgozni, akkor teljesen felesleges egy papir rola.


Ha a matek nem megy, akkor a penzugyi vonal is felejtos.


Nyelvet beszelsz?

29. Ágio8405 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 21:35
De minek ha nem fogsz belőle megélni? Pénzt keresni?
28. pencil
2023. jan. 30. 20:44
fodrász
27. globus (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 20:06
Irodai munka elég távol van a vendégekkel való foglalkozástól. Emberekkel bánni legnehezebb feladat, azt tényleg szeretni kell.
26. Sz123
2023. jan. 30. 19:50
Fodrász. Szrrá keresi magát...
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Ágio8405)
2023. jan. 30. 16:39
Nem igen,de jó ha van róla egy papírom.
24. Ágio8405 (válaszként erre: 8. - Borian)
2023. jan. 30. 16:27
De. Sokan nem tudják, szeretik maguknak festeni. Sokaknak nem is fogja be rendesen vagy épp a szőke csúnya lesz. A fodrászokhoz napi szinten jön otthon elrontott festéssel vendég. Na azok többet nem próbálkoznak otthon.
23. Ágio8405 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 16:23
Nem értem ezt hogy gondolod. Nem szeretnéd nem érdekel, akkor minek? Ez nem az a szakma amivel elhelyezkedett alkalmazottként és kapsz pénzt. Vállalkozónak kell lenni és ahhoz hogy az menjen jónak is kell lenni. Ahhoz meg kell hogy szeresd és szívvel lélekkel csináld. Ez nem olyan szakma mint egy bolti eladó.
22. Kótyomfity (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 15:22
Oké, ahogy gondolod.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Kótyomfity)
2023. jan. 30. 15:13
Engem annyira nem érdekel a kozmetika csak erőltetik hogy maradjak abba az iskolába ahol voltam mert nem erős,hogy legyen mégis érettségi mellé egy szakma.De az hogy a pénzügyi szak milyen lehet nem tudom. Mert ha tényleg kemény matekos akkor esélytelen. Mert felmentésem volt matekból.
20. Kótyomfity (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 15:01

A minimálbért csak akkor kapod meg, ha alkalmazotti jogviszonyba tudsz elmenni dolgozni, de mint mondtam, a kozmetikusokat nem alkalmaznak. 99%-ban mind egyéni vállalkozó. Vagyis magadnak kell kitermelned a jövedelmed.


Pénzügyi-számviteli ügyintéző képzések vannak, régebben OKS képzésnek hívták, most nem tudom mi a neve. Szerintem próbáld meg.


Ha eleve nem érdekel a kozmetika, akkor kidobott idő az ablakon, mert sosem fogsz benne dolgozni, mert még annak a személynek is nehéz, aki rajongásig szereti ezt a szakmát. Ami időt a mostani iskoládra fordítasz, azt bőven tudnád az általad kedvelt szakmára is. Értem hogy számodra nehezebb, de vannak tanulócsoportok, korrepetálás, stb. Én megpróbálnám!

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Kótyomfity)
2023. jan. 30. 14:17
Az a gond amit én szeretnék ahoz egyetem kell meg főiskola és az én képességeimnek nem felel meg sajnos. Mert leginkább irodai munkát szeretnék,azt úgy el is tudnám képzelni,lehet hogy nem túl sokat keres de minimálbért meg kell hogy kapja,illetve szerencsére én még adókedvezményes vagyok. A pénzügyi és vállalkozói ügyintéző érdekelne de sajnos az kilőve mivel matekos és én matekból elég gyenge vagyok:(
2023. jan. 30. 14:10
Illetve ha csak szakma kell, akkor lesz róla papírod persze, de nem lenne érdemesebb olyat tanulni, amiben majd szívesen el is helyezkednél? Nem kötekedésből írom, csak kérdezem!
17. Kótyomfity (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 14:08

Hát...

Nagyon nehéz: alkalmazott jogviszonyba szinte senki nem vesz fel, hacsak nem mész el egy intim kozmetikába gyantázni. Ha jól tudom, oda nem kell vállalkozói, viszont ott a szakmai fejlődés 0.


Marad az, hogy kiváltod az egyéni vállalkozói igazolványt és bérelsz egy szobát egy meglévő szalonban. Nagyon sok költséggel jár! Bérleti díj, rezsi költség, felszerelés, anyag költség, könyvelő díj csak hogy a legevidensebbeket említsem. És még csak ott tartasz, hogy elindultál, de még egy vendéged sincs, nem hogy visszatérő vendég.

Talán meglévő főállás mellett érdemes elkezdeni, ha találsz olyan szalont, ahol tudsz mondjuk csak hétvégén dolgozni a kezdetekben. Sok sok idő és sok sok sok pénz.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Kótyomfity)
2023. jan. 30. 13:19
Régen tanultam fodrászatot de nagyon megutáltam a szakot több okból is,csak kíváncsi voltam a véleményekre a kozmetikusnál döntöttem igazándiból arra se tudom azt mondani hogy annyira szeretném,de valami szakmát muszály manapság.
15. levarosbukta (válaszként erre: 14. - Syria)
2023. jan. 30. 11:49
Ma már legtöbben mind a kettőt a férfi és női fodrászatot is csinálják. Sokan nem vállalnak borotválást.
14. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 11:43
Azzal, amelyiket szívesebben, jobban csinálod. Ha amindegy, akkor férfifodrász. Nekik (általában) gyakrabban kell hajat vágni, és a szakálligazítás se ritka. Ha elégedett, hozza majd a barátját, a fiát is. 😊
2023. jan. 30. 11:43

Mind a kettő szakmára igaz, hogy nagyon nehéz elindulni benne. Ahhoz, hogy egy valóban stabil, rendszeresen visszajáró vendégköröd kiépüljön sok idő és még annál is több pénz kell. És sajnos mind a két szakma érzékeny a gazdaságra, mert ha spórolni kell, akkor első körben ezeken fognak az emberek.

Mindezek mellett, ha elhivatott vagy, van elég kezdő tőkéd és türelmed felépíteni a vállalkozást, akkor azt válaszd, amelyiket jobban szereted, amelyikben tehetségesebb vagy, mert a szakma szeretete fog átlendíteni a mélypontokon.

12. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 11:37
Nekem inkább a fodrász, gusztusosabb a hajszál, mint a szőrszál :DDDD
11. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 30. 11:34
borbély? a nagyapám az volt,a múltkor beszélgettünk a lányommal,valami hosszú akármin fente a borotvát.minden gyereket,akit falura küldtek nyáron,,kopaszra nyírt.
2023. jan. 30. 11:27
Fodrász szerintem is
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook