Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik puli kennelnél érdemes kölyköt venni? fórum

Melyik puli kennelnél érdemes kölyköt venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
42. dee
2015. dec. 1. 22:56
Megyaszón Pásztor Miklóstól
41. M0ncsa
2015. dec. 1. 20:44

Mindkettotoknek valasz:

Valoban, nem kotelezo tenyesztotol venni. De mivel igyis kb. 1000 km-t kell autokaznom erte oda-vissza, partizezer forinton mar igazan nem mulik. Tovabba befogadott kutyaval vannak rossz tapasztalataim, egy-ket rossz szokasarol (mindenekelott a csavargasrol) nem tudom leszoktatni, ha megfeszulok, se. Ezt ki lehetne kuszobolni egy kolyok "beszerzesevel". A masik meg, hogy en bizom a tenyesztok kutyaismereteben, tapasztalataiban, es hogy olyan kolykot valaszt nekem (temperamentum szempontjabol legalabbis), amilyet szeretnek. Nem ket hetre veszem a kutyat, legalabbis remelem. Nekem ennyit meger a dolog.

40. M0ncsa (válaszként erre: 36. - Spatifillum)
2015. dec. 1. 20:40
Ha hihetek a szakirodalomnak meg a gazdik tapasztalatainak, akkor pulibol is van tobbfele vermersekletu. Alapbol ugatos, mert jelzokutya, de errol, amig kicsi, le lehet szoktatni. Tyukok, nyulak temaja is alakithato, szerintem :) Pont ezert szeretnek egy atlagnal higgadtabb pulit.
39. 13f8fdd95c (válaszként erre: 37. - Spatifillum)
2015. dec. 1. 06:45
Egyetértek, szerintem sem feltétlenül kell tenyésztőtől venni.
38. 13f8fdd95c (válaszként erre: 34. - M0ncsa)
2015. dec. 1. 06:44
Írok privit, ha nem kapod meg, írd be lécci ide a topikba, hogy nem kaptad meg.
37. spatifillum (válaszként erre: 36. - Spatifillum)
2015. nov. 30. 21:55
Bocs, nem ez a fórumindító kérdés: de úgy vélem, hogy nem feltétlenül szükséges tenyésztőtől választani-> Apám úgy mentette meg hozzá nem értők keze közül a sajátját, az én keverékem "kóborka" volt.
36. spatifillum (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 21:53
Apám pulija fajtatiszta. A tyúkokat kutyába sem veszi, de nehogy nyitva maradjon az ajtó, ami a nyúlketrecekhez nyílik, mert akkor megtámadja őket és ha hozzájuk fér, nem marad életben. Többször előfordult már. Saját macskát is eltűri, ha meg tudja szokni, de az idegent nem tűri...és pokolian ugatós fajta, még a mi keverékünk is "örökölte" ezt a jellegzetességet. Viszont az ember érzi, hogy mennyire emberközeli ez a fajta és végtelenül lojális a gazdihoz. Viszont öntudatos, makacs, de jól csinálja...még ezt is:)
35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 17:51
Ferjem napok ota rajtam rohog, nagyobb felhajtast csinalok a kiskutya korul, mint amikor a gyerekek szulettek :D
34. M0ncsa
2015. nov. 30. 17:50

Hat, csak affele hobbi-biogazdasag, mindketten dolgozunk a ferjemmel mellette. Amstaff-mudi-sharpei kevereket meg el se tudom kepzelni, milyen lehet :D Majd muti kepet rola! Karakterre milyennek tunik?

Medo kutya meg, hat igen, helyes kutya. Es egy legyet se bantana, de tenyleg. Mondjuk munkakutyanak abszolut alkalmatlan, de azert szeretjuk :)


Dontottem amugy (miutan senki nem irt semmit a kerdesemre :D), es felhivtam a Cseri-Subas kennelt. Nagyon kedvesek voltak, rendes tenyesztonek tunnek. Most pont lennenek feher puli kiskutyak, de nekunk meg korai, rendbe kell rakni a haz tajat elobb. De tavasz vegen-nyar elejen valoszinuleg megint lesz kiskutya, remelem, lesz olyan, amilyet szeretnek.

2015. nov. 30. 12:10
Eredetileg mudit akartunk (nem tudom, miért), de hál' istennek a kis dög nem mudi jellegű egy picit sem.
2015. nov. 30. 12:09
Nekünk egy amstaff-mudi-sharpei keverék 2 hónapos kutyánk van, egy hete. :)
31. 13f8fdd95c (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 12:08

Jaj, nagyon szép!!!


Biogazdaság, hát az tök jó lehet.

30. M0ncsa (válaszként erre: 29. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 11:34

[link]


:)

29. M0ncsa (válaszként erre: 28. - 13f8fdd95c)
2015. nov. 30. 11:33

Ja neeeem, 10 tyuk volt, meg egy kakas. Meg nemi szaporulat is, amig a francos rokak ki nem szagoltak a terulj-terulj asztalkamat. Aznap, amikor a fiam szuletett, es sotetedes utan ert haza a ferjem, 8 (!!!) tyukot vittek el egyszerre.

ugyhogy most 3 tyukocska van, kakas nelkul, ennyi melle nem lehet tartani. Nem hiszem amugy, hogy visszaallok, mert biogazdasagunk van, es Ausztriabol kell hozatni a biotyukokat, maceras.


A masik kutya egy golden retriever (anyuka) es kras-medencei juhasz (apuka) keverek. Utobbi elsorangu haz- meg mindenfele-orzo, de a mienk sajnos - vagy nem sajnos, mar beletorodtem, olyan, amilyen - teljes mertekben az anyja karakteret orokolte. Nagy, hebegabajsz jatekkutya, aki meg a csivavanak is hanyatt vagja magat. Ez van :)


[link]

28. 13f8fdd95c (válaszként erre: 27. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 09:19
A másik kutya milyen fajta? Lehet, hogy a puli mellett még visszaállhatsz a tömeges tyúktartásra. Az mit jelent? 100 darab?
27. M0ncsa (válaszként erre: 26. - 13f8fdd95c)
2015. nov. 30. 09:03

Szerintem is :))

Egy kutyank mar van, tyukorzes celjabol lett beszerezve, de tojik ra. Egyszer megtortent, hogy bekesen szundikalt a hazaban, mikozben tole 30 meterre egy ragadozomadar (nem lattam pontosan, milyen) darabokra tepett egy tyukot :(((

Mondjuk a tomeges tyuktartast mar feladtam, ugyhogy ha oriz a puli, oriz, ha nem, hat nem. De a tereloosztone szerintem is sok derultseget fog okozni :)))

26. 13f8fdd95c (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 08:27
Biztos meg lehet neki tanítani a tyúkokkal való megfelelő bánásmódot. Jópofa lesz nagyon. :) És persze hasznos.
25. M0ncsa (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 08:12
*átrepülik*
24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - 13f8fdd95c)
2015. nov. 30. 08:11

Szép, én szeretem :) A falvak központjában van egy kis tömörülés, de amúgy jobbára szétszórt házak, kisebb-nagyobb telekkel, azon szőlős, gyümölcsös és/vagy olajfák. Ide nem költözik, akinek büdös a földet túrni :))


Úgy olvastam, hogy a puli mindent terel, ami szerinte a "csordához" tartozik. Tyúkot, macskát, gyereket... :D De amúgy ez egy azon kérdések közül, amit fel szándékozom tenni a tenyésztőnek, hogy hogyan kell megtanítani a kutyát rá, hogy ne bántsa, hanem őrizze, terelje a tyúkokat. Nem lenne hátrány, mert én sajnálom levágni a szárnyuk végét, ennek eredményeképpen persze átrepülok a kerítést, és hajlamosak elkóborolni (no nem messze, csak a szomszéd telkére, aki ezen csak röhög, de akkor is...)

23. 13f8fdd95c (válaszként erre: 22. - M0ncsa)
2015. nov. 30. 06:09
Szép helyen lakhattok. :) Figyelj, a tyúkokat is tereli a puli vagy vigyázza őket?
22. M0ncsa (válaszként erre: 21. - 13f8fdd95c)
2015. nov. 29. 18:29

Huha, hat, azt elhiszem, hogy ebben a formaban zavaro az allando ugatas... Ha nagy volt az utcatokban a forgalom, mindenkepp.

Bar nalunk az autos- es gyalogosforgalom eleg gyer, van cserebe roka, nyest, nyuszt, goreny, patkany, roka, ozek, mindenfele ragadozomadar, nem beszelve a kornyek kutyairol. Ugyhogy ugatasbol szerintem itt sem lesz hiany, de azt nem is banom, zavarja csak el oket. Eddig 19 tyukunk banta a rendezetlen ragadozoviszonyokat, ha nem vagyunk egesz nap itthon, ki sem merem engedni oket mar.

21. 13f8fdd95c (válaszként erre: 20. - M0ncsa)
2015. nov. 29. 18:08
A fővárosban, egy kertes házban laktam, amikor a pulim volt. Elhaladt egy autó, ugatás, elment egy ember, ugatás... mindezt egész nap. Nálatok ezek szerint ilyesmi probléma nem várható.
20. M0ncsa (válaszként erre: 18. - 13f8fdd95c)
2015. nov. 29. 15:46

Igen, tudom, milyen karakter a kutya, es bar sajat nem volt, eleg sokat olvastam rola az elmult evekben.

Terelokutya, ugatos, de azt is irjak, hogy rendkivul tanulekony es alkalmazkodokepes. Ha vegigolvastad az altalad linkelt cikk hozzaszolasait, ott is volt egy-ket delikvens, aki alatamasztotta ezt.


Pont ezert all szandekomban tobb naposra tervezni az atvetelt, es alaposan kifaggatni a tenyesztot arrol, hogyan lehet leszoktatni a pulit a "nemkivanatos" tulajdonsagairol. Pl. arrol, hogy a legyet is megugassa :))


Mi volt amugy a gondja a kerttel? Nem kotozkodeskeppen, tenyleg erdekelne. Amugy nalunk a kertben akar kedvere is ugathat, nincs kozvetken szomszed, akit zavarna. Egyik oldalon erdo, a masikon a szomszed telke, haz nincs kozvetlen kozelben.

2015. nov. 29. 14:58
"A mudi ugatás szempontjából árnyalatnyival jobb, mint a krétacsikorgáshangú puli, ..."
18. 13f8fdd95c (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2015. nov. 29. 14:47
Volt pulim. Nagyon rosszul érezte magát a kertben. A puli, pumi, mudi terelő = munkakutyák. Fülsértő, vékony hangon ugatnak egész nap. JÓL meggondolnám, hogy pulit válasszak-e. Aki egyébként a munkáját kiválóan ellátja és rendkívül intelligens.
17. M0ncsa (válaszként erre: 16. - 13f8fdd95c)
2015. nov. 29. 10:44

Koszonom a linket, a cikk "erdekes" volt, a de a hozzaszolasok annal ertekesebbek.


Mondjuk azt nem teljesen ertem, hogyan kapcsolodik a kerdesemhez.

2015. nov. 29. 07:40

Hát igen.


[link]

15. M0ncsa (válaszként erre: 11. - Simple)
2015. nov. 28. 21:21
Koszi :)) Keresgelek mar egy ideje, de celzottan ezekrol a kennelekrol nem talaltam velemenyt (bizos en vagyok a bena :S)
14. M0ncsa (válaszként erre: 13. - 3b097083af)
2015. nov. 28. 21:20
Tudom. Ezert is nem fogtam bele a vasarlasba korabban, mert nem volt megoldott a kozvetlen kapcsolat a kerthez, de tavaszra meg lesz (falat bontunk). A hatso kijaratra gondoltam kutyaajtot szerelni, hogy szabadon jarhasson-kelhessen, ha kedve tartja, ha a napi 2 seta nem lenne eleg neki. A csaladon kivul van meg egy kutyank, tyukok, macska, ugyhogy a tarsasag is biztositott :)))
2015. nov. 28. 21:14

Mert a puli rendkivul mozgekony, energikus, minel nagyobb teruletre van szuksege.

Ne feledd, a puli faradhatatlan, hiszen terelolutya.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook