Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Melyik légitársaságnál lehet kutyust szállitani? fórum

Melyik légitársaságnál lehet kutyust szállitani? (tudásbázis kérdés)


2008. máj. 10. 19:07
Köszönöm a segitséged!Eldöntött dolog lett,kocsival megyünk.Igen,a papirok után már érdeklődtem és a vérvételt is meg kell csináltatni.Repülővel meg majd utazunk mi,a kutyust kihagyjuk ebből az élményből :-)
14. MelisUK (válaszként erre: 12. - Ritianyu)
2008. máj. 10. 10:37
Ha kocsival viszed, akkor ugyanazokra a papirokra es orvosi vizsgalatokra plusz chipre lesz szukseg, mint amiket alabb leirtam, mert a hataron ilyesmikre egyszeruen mindig szukseg van.
13. MelisUK (válaszként erre: 11. - Emagdi)
2008. máj. 10. 10:35
Ok, koszi, de nem olvastam el az eddigi hozzaszolasokat, csak leirtam azt, amit tudok a temaval kapcsolatban es szerintem tanulsagos lehet a pelda azzal kapcsolatban amit Nagy-Britanniaval lapcsolatban irtam. A lenyeg, h meg kell tudni, h az adott orszag milyen macerakat talal ki.
2008. máj. 9. 19:49
Nagyon szépen köszönöm a segitségeteket!A végén lehet az lesz,hogy kocsival fogunk kiutazni.Mert a kutyusunkat nem szivesen hagynám itthon.Ő is családtag.
11. emagdi (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2008. máj. 9. 17:06
alább írta, hogy malmöbe megy...
2008. máj. 9. 12:57

Csak normal gepekkel tudod szallitani a kutyusod, fapadossal nem, de nem is erdemes fapadossal utazni. Gyakran hasznalom a repulesi kozlekedesi eszkozt es valojaban nem olcsobb fapadossal utazni egy fillerrel sem es meg enni-inni se adnak a fapadoson es ha csomagot viszel, sokszor azert is extra arat szamolnak fel, szoval senkinek nem ajanlom a fapados gepeket. Ajanlom viszont a Malevet es a BA-t.

A kutyusnak szuksege lesz ervenyes oltasra, chipre a fuleben, repcsire felszallas elott nem tobb mint 24 oraval fereghajtas, utlevel, olyan ketrec aminek fem racsai vannak es lehetoleg csak elol nyitott. Termeszetesen a kutyusnak is fizetni kell az utazasert, ez repuloutankent kb 30ezer forintba kerul szerintem, legalabbis az en vadaszgorimnek ennyibe van. Ezen kivul tudod kell arrol is, h ha pl Nagy-Britanniaba utazol a kedvenceddel, akkor karantenba fogjak zarni, megvizsgalni h van-e vmi betegsege - hiaba van papirod rola h egeszseges mint a makk... Ja, kell orvosi vizsgalat is az utazas elott, mindenrol kell papirnak lenni.

Ha tobb repcsivel utazol, akkor erdemems olyat vasztani, amik ugyanazon repterrol mennek es akkor atpakoljak a kutyust. Ha nem igy teszel, akkor minden megallohelyen karanten, amiert termeszetesen fizetni kell, orvosi vizsgalat, amiert szinten fizetni kell. Ha olyan fajta kutyusod van, ami nincs a brit szigeteken, akkor akar 1 hetre is karantenba zarhajtak vizsgalgatni... Nem tudom hova lesz az uticel, de jarj mindennek utana, mivel eleg maceras es penzigenyes dolog allatot szallitani.

2008. máj. 8. 22:01
szerintem írd össze, hogy egyáltalán milyen légitársaságoknak van járata Bp-Malmö útvonalon (ezt egy jobb utazási iroda, vagy repjegy iroda megmondja), majd azokat a légitársaságokat hívd fel, vagy nézd meg a honlapjukon, hogy kutya szállítással hogy állnak.
8. emagdi (válaszként erre: 7. - Ritianyu)
2008. máj. 8. 21:55
hát igen, csomagtérbe én sem adnám fel az állatomat. már láttam, amikor nagy testű kutyákat így szállítottak, a poggyász feladásnál elvitték őket is nagy műanyag dobozokban. mondjuk nem a böröndökkel együtt dobálták őket, hanem külön egy ember tolta kis kocsin a dobozokat, de szegény állatoknak biztosan egy rémálom egy ilyen utazás. ott a csomagtérben biztos hideg is van, meg sötét is.
2008. máj. 8. 21:51
Igen a papirok után ma érdeklőttem,de addig azt mondták ne kezdjük el csináltatni,mig nincs olyan járat ami szállit kutyust is.Persze szeretném az utastérbe,mert félek hogy nélkülünk nagy trauma érné.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - Ritianyu)
2008. máj. 8. 21:49

na igen, fapadosok ilyen extra dolgokkal nem foglalkoznak.

de hagyományos légitársaságnál van rá esélyed, hogy fel tudod vinni magaddal az utastérbe kézipoggyászként a kutyát (szállító dobozban), mert elég kicsi hozzá.

nem tudom milyen légitársaságok mennek malmö-be (vagy a közelébe), de mindegyiknek rajta szokott lenni a honlapján, hogy állatot lehet-e szállítani, és milyen feltételekkel.

gondolom a mikrochip, meg az oltásai rendben vannak. azt érdemes még megnézni hogy nincs-e esetleg az adott országban valamilyen speciális előírás az állatok beutaztatásával kapcsolatosan. (pl karantén, vagy ilyesmi)

2008. máj. 8. 21:43
Magyarországról vinném Malmöbe.De a WizzAir nem szállit,és nem találtam olyan oldalt ahol kifejezetten eről irtak volna.Kicsi testű kutyus 5kg-os.
2008. máj. 8. 21:36
A legtöbb légitársaság vállalja állatok szállítását is,bár a kutya méretétől függ hogy az utastérben vagy a csomagtérben utazhat-e.A szállítóboxra,oltásokra,mikrocsipre,egészségügyi iratokra vonatkozólag komoly előírások vannak.A Malév,Lufthansa biztosan szállít állatot is,de a neten az légitársaságok oldalain erről is lehet informálódni.
2008. máj. 8. 21:35

mindenhol lehet kutyát szállítani, de gondolom úgy szeretnéd, hogy nem a csomagtérben, hanem veletek együtt az utastérben utazzon ő is.

ha kicsi a kutya (olyan macskaméret kb) akkor bizonyos légitársaságoknál erre lehetőség van. ha nagyobb a kutya akkor sajnos csak box-ban, a csomagtérben lehet szállíttatni (ez mondjuk elég stresszes lehet szegény állatoknak).

2008. máj. 8. 21:33
honnan hova, és mekkora kutyáról van szó?
2008. máj. 8. 21:31
Melyik légitársaságnál lehet kutyust szállitani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook