Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újszülöttet milyen módon lehet szállítani autóval haza a kórházból? Lehet kézben pólyában, vagy mózeskosárban? Erre valami törvény van? fórum

Újszülöttet milyen módon lehet szállítani autóval haza a kórházból? Lehet kézben pólyában, vagy mózeskosárban? Erre valami törvény van? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
62. f8db0709b8 (válaszként erre: 56. - Benvik)
2014. máj. 1. 08:00

Oké..igazad van....de valljuk be,mégha ölbe is fognak pici babát,tuti nem az első ülésre ülnek....


Egyébként a biztonság a legfontosabb,babahordozó,hátsó ülés,menetiránynak háttal,anyuka mellé....ennyi

2010. okt. 13. 09:48
gyerekülés, bébihordó - amit be tudsz kötni
2010. márc. 8. 18:20
persze hogy törvény van rá,de még ha nem is lenne.a józan paraszti ész is azt diktálja hogy CSAK bekötve biztonságosan,lehet hazavinni.KIZÁRT hogy kézben legyen az újszülött.de ettől persze ott lehetsz mellette hátul az ülésben nem kell attól elöl ülni.
59. Reno77
2010. márc. 8. 13:57

Felháborító, hogy egyáltalán felmerül ez a kérdés. A baba biztonsága a legfontosabb!

Ki tudnám nyírni azt a szülőt akinél azt látom a kocsiban, hogy a gyerekek bekötetlenül, középen könyököl az autóban. Rengeteg a baleset. Mi van ha beléjönnek? A gyerek repül ki a szélvédőn. Hogyan számol el a lelkiismeretével?

Ugyanez vonatkozik a hazavitelre is. Már a hazaúton is belétek jöhetnek, nem kell ehhez hosszú út. Rengeteg a figyelmetlen, gyakorlatlan vezető. Engem 2 év alatt 3x törtek össze, az egyik autósnak 2 napos volt a jogsija! Totálkárt is okoztak, mai napig hatással van rám.

A mi gyerekünk a legbiztonságosabb gyerekülésben fog hazajönni a kórházból, ha minden másból is olcsót és használtat veszek, a gyerekülés a legbiztonságosabb lesz!

58. lanu
2010. márc. 8. 11:59

..így van! Bármi történhet! Nekünk sincs autónk,hívok taxit és ott is beköthetem az ülést,hogy a baba biztonségban legyen!

Szerintem egyikünk sem élné túl,ha valami történne a babáinkal a mi hibánkból! Mert ugye a mi hibánk,attól,hogy nem mi okoztuk a balesetet,mivel nem helyeztük biztonságba!

Én nagyon komolyan megbüntetném azt aki nem használja!

..Sőt, sajnos nálunk nem is írja elő a törvény,így itt a kórházból kiadják simán takaróba a babát.... és nagyon sokan ölben viszik az autóban.

57. benvik (válaszként erre: 49. - Molyka)
2010. márc. 8. 11:45
És ha történik valami? Az ördög nem alszik, nekem elég komoly balesetem volt pár kilóméteres út alatt. Mindkét gyerekemet hordozóban hoztuk haza a kórházból, nem is volt kérdés. De egyes kórházak ki sem adják a csecsemőt hordozó nélkül.
56. benvik
2010. márc. 8. 11:37

[link]

Ezek után kérdés?

2010. márc. 7. 23:00

Hát én biztosan nem hoztam volna haza kézben a gyerekeimet. Bárhol, bármikor belénkjöhet valaki.

Hordozó vagy beköthető mózes. Én a hordozót sokkal jobban szerettem és biztonságosabbnak éreztem (ott a saját öv több pontban véd, míg a mózes belső babaövét én nem találtam annyira biztonságosnak)

54. doxikri (válaszként erre: 51. - Vikó 26)
2010. márc. 7. 22:49

A gyerekünk biztonsága az első másodperctől, bármit megér!!

Szerintem,

2010. márc. 7. 21:42

[link]


Van itt 1-2 szemléltető video, azt hiszem érdemes megnézni és elgondolkodni, és azon is miért jó ha a baba,csecsemő menetiránnyal háttal ül.

Aztán döntsön mindenki belátása szerint.

52. Molyka
2010. márc. 7. 20:25

Nem hinném, hogy belehalna bárki is, a gyerekhordozóba, aki babát vállal és autója van, nem ez fog gondot jelenteni.

Itt maga az érdekelt, hogy milyen lehetőségek vannak a szállításra ha nem akarja valaki a gyerekülést egy 3 napos újszülöttnél.

2010. márc. 7. 20:05

Nincs autónk,ezért nem volt gyerekülésünk sem!

Autót is,ülést is kértünk kölcsön,nem haltunk bele és nem is agyaltunk ennyit a dolgon,nem is volt ez kérdéses egy percig sem,hogy hogy oldjuk meg!

A baba biztonsága az első nem?

Lehet mondani,magunkat nyugtatni azzal,hogy régen sem volt kötelező az ülés,vagy azt ha valaki úgy ül be a volán mögé,hogy mögötte ott egy csecsemő az vigyáz!

Persze!

De mára autó is több lett,ugyanígy nem voltak telefonáló és sms-ező vezetők sem,dviszont ezzel nőtt az esélye is annak,hogy bármi történhet!

Valamint lehet,hogy ti óvatosak vagytok és körültekintően vezettek,de mi van ha a másik sofőr már nem annyira?

Szerintem fél percig sem tart kölcsön kérni egy ülést,vagy ha nincs rá lehetőség 1500-ért bérelni is lehet egy napra!

Ennyit szerintem bőven meg ér a dolog!

2010. márc. 7. 12:41
Babahordozoba hoztuk haza aludt mint a bunda ,miért lenne baja ha abba van a baba...
49. Molyka
2010. márc. 7. 12:36

Közben utánaérdeklődtem rendőr ismerőstől. Az újszülött első útja, ha pólyában van, történhet kézben is, nem piszkálják a családot.

Akár mennyire is biztonságosnak mondják, nekem nem szimpatikus ilyenkor még a hordozó. A mózeskosarat lehet úgy rögzíteni, legalább is szerintem, hogy biztosnágos legyen.

2010. márc. 7. 11:16
Mi is Mózesben hoztuk haza!:))
2010. márc. 6. 20:48
Babahordozóban.:))))
2010. márc. 6. 20:47
Mózesben hoztuk haza őket. :)
2010. márc. 6. 19:29

Nem tudom...nekem törvény ide törvény oda én biztos nem hoztam volna ölben haza...

Egy erősebb hirtelen fékezésnél még néha én is"rángok egyet"...

Mi mózest nem vettünk de a babakocsihoz tartozó hordozó tökéletesen megfelel..

Valahol irta valaki h csak vizsintesen vinné.hááát ha azt nézzük pár nappal előtte még teljesen összegubózva volt a pocakunkban:)))

2010. márc. 6. 14:10

Most így belegondolva, kisfiamat 5 hetesen kellett vinni sürgősen 60km-re lévő Pécsre kórházba. Saját kocsival nem engedték, h menjünk. Ott ültem egy mentőautó hátuljában zötykölődve, a picivel a kezemben az éjszaka közepén.

Az az én hibám, h nem kérdeztem meg, h nem kéne e babahordozóba vinni, de akkor per pillanat azt sem tudtam, h fiú vagyok e vagy lány. Szörnyű belegondolni, h mivan ha baleset van... Hordozó párti vagyok. Nem hiába van rá szabvány, h milyent lehet használni ezekből is.

43. MMMaya (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2010. márc. 6. 13:55
Az anyaméhben is gömbölyödve van a pici, az nem ártalmas?
2010. márc. 6. 13:41
Mi babahordozóba tettük és nem volt gond vele.
2010. márc. 6. 13:15

Nem igazán világos számomra,hogy a gyereket akarjátok-e biztonságosan hazaszállítani és ez a legfőbb cél, vagy pedig mindennáron egy bababarát törvény ellen akartok ágálni, kihasználva az éppen adódó helyzetet.

Megpróbálhatod a kezedben hazavinni a picit, de ha a rendőr megállít, ne te számíts a szimpátiájára , hanem a pici babaád....az ő érdekében pedig igenis meg fognak büntetni és igazuk lesz!

Ők is emberek, családapák és láttal elég szörnyű balesetet ahhoz, hogy ne legyenek elnézőek veled.

Sok dologban lehet a törvényeket szidni, de a gyerekeink védelmében hozottakkal nem kéne vitázni! Szerintem legalábbis!

Annyi hülyeségre szór ki az ablakon pénzt az ember feleslegesen, akkor miért azon spórolunk ami fontos?

Használtan is lehet gyerekülést venni, vagy kölcsönözni, esetleg kölcsönkérni!

Bennem ilyesmi fel sem merülne! Kézben szállítani pici gyereket!!! Jézus...mikor annyi hülye van az utakon és egy baleset nem mindig rajtunk múlik!!!

És ezért nem a rendőröket kell szidni!

40. sajert
2010. márc. 6. 12:51

Az hülyeség, hogy a csecsemősök plédbe betakarva adják oda télen a gyereket.


Én öltöztettem, abba amibe akartam, csecsemősöktől reggel 6-kor kihoztam a gyereket, aztán 1/2 12-kor megnézték, fél egykor otthon voltunk. Február 1-jén. Overáll+pléd. Bátyám autójában, használtan vett babahordozóba.


A hordozót 8 hónapos korig tudtam használni, mert felül a feje lógott ki belőle, alul meg a lábát nem tudta hova tenni, kunkorodott föl az ülésre (amit veszettül püfölt ugye). Én csak a kocsiba használtam, mert egyébként rohadt nehéz volt a gyerekkel együtt.


Egyébként mi mindig megszívjuk. Ugye a babahordozó 1,5 évig jó elviekben, 8 hósan kinőtte. Vettünk 9-18 kg-osat, amit ugye négy éves koráig jó. Most múlt épphogy kettő, de a feje búbja meghladja van az ülés végét. Bizti nem fogjuk még két évig használni. Örülnék, ha ebben az évben még jó lenne. A következő ülés meg 36 kg (12 éves korig)-is lesz jó, kíváncsi vagyok hogy azt meddig tudjuk használni.

39. b2076ec79b (válaszként erre: 13. - Molyka)
2010. márc. 6. 12:49
58/2007 kormányrendelet, 7§
38. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 37. - Zebracsikó)
2010. márc. 6. 12:33
Elvileg a taxi társaságok is használnak, csak jelezni kell nekik, hogy baba, vagy gyermek szállítást is igénybe vesznek.
37. zebracsikó (válaszként erre: 28. - Molyka)
2010. márc. 6. 12:28

a 17. hsz-ban le van írva:

taxiban lehet.

36. Heni86
2010. márc. 6. 12:28

Oké hogy nem hordod a gyereket 2-3 hónapos koráig a bébihordozóban éjt nappallá téve na de ha el kell menni vele valahova (pl. nálunk kötelező 1 hós korban az Uh) akkor arra a pár percre sokkal nagyobb biztonságban van ha abban ül. És a pólyázásról is már más az orvosok véleménye mert fejlődik a tudomány és az az új meglátás, hogy az idegrendszer nem fejlődik olyan jól ha "meg van kötözve" a gyerek... Ennyi... Mindenkinek más a véleménye de akkor is első a gyerek biztonsága, minek játszani a tűzzel!?


És akkor hol volt az isteni gondviselés mikor a terhességem alatt 2x voltam vétlen áldozata autóbalesetnek??? És hol volt az a rendőrautó akinek helyettem kellett volna csattanni??? Azért ez nem ilyen egyszerű...


Jó egészséget, sok boldogságot és biztonságos hazaérkezést kívánok!

35. mreich
2010. márc. 6. 12:28
Végül is mi a fontosabb? Az, hogy ne büntessenek meg, vagy az, hogy a gyermeked biztonságban utazzon? Bármilyen törvénynél lehet kiskaput találni, de nem biztos, hogy itt érdemes. Én legalábbis nem azért szállítom a gyerekeimet gyerekülésben, mert félek, hogy a rendőr megbüntet.
34. mreich (válaszként erre: 22. - 5e48d37001)
2010. márc. 6. 12:23
Bepólyázott babát is be lehet tenni beköthető mózesbe, ami megfelel a szabványnak.
33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - 5e48d37001)
2010. márc. 6. 12:18
az orvosok is emberek, saját elképzelésekkel. Én akkor is elfogadom egy/ helyesebben nem egy/ klinikai szakember véleményét, de tegye mindenki azt amit jónak lát! :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook